Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
agapurka2 napisał(a):
Hehe...Mam takie marzenie by mieć maleńką córeczkę która ma starszego braciszka co jej bronić będzie 🙂 🙂

hehe ja mam 2 starszych braci i wcale mnie nie bronili... 😜

a ja zawsze chciałam mieć starszego brata, ale mam siostre.... i pewnie, to żeby mieć najpierw synka a pózniej córeczkę, wzięło się z braku starszego brata 😁

Chodzilo mi o obrone w domu hehe oni zawsze razem na mnie napadali hehe a ja biedna chodzilam poskarzyc do mamy. Kiedys mi kazali robaka rozciagnac taka glizde z piachu no i to zrobilam nagadali mi jakis glupot a potem mieli ubaw, bo z niej skora zeszla 🤢 😜 ble jak sobie pomysle do tej pory sie brzydze.
A jesli chodzi o dyskoteki to nie chcieli mnie zabierac a jesli juz to nie pozwalali mi tanczyc z chlopakami 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
Zupka pyrka na gazie, za oknem deszcz leje a ja piję kawkę i Was czytam 🙂

Mamusiom, które miały wizyty gratuluje. Cieszę się, że dzieciaczki rosną zdrowo 😁
Ja mam USG dopiero 26 lipca więc mam sporo czekania 😞

Andzelika mój mały chyba pozazdrościł Twojemu tego spokoju, bo dziś taki cichutki jest, przeciąga się tylko, a tak zawsze kopał jak szalony 😞

Daniela
daj trochę tego kapuśniaku. Takiego mi smaka narobiłaś 😜

Ja zawsze chciałam mieć 3 synków i powoli dążę do celu 😁 Już teraz mówię do m., że tak się cieszę, że będę miała następnego obrońcę, który nie da mi krzywdy zrobić 😁

Mam pytanie do Was mamusie: korzystała któraś z Was z elektronicznej niani? Bo ja muszę się w taką zaopatrzyć. Może któraś z Was poleci jakąś firmę i model, bo wybór jest dosyć spory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
p0xia napisał(a):
Cześć Dziewczynki 🙂 juz po ostatnim dniu praktyk i moge stwierdzic z radoscia ze mam WAKAAACJEEE !!! 😁 nareszcie ... chociaz pewnie szybko mina bo od dzis ostre przygotowania 🙂


Super p0xia, brakowało mi Twojego poczucia humoru 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
madalena20
obwod mojego brzuszka 102 cm 🤪
wychodzi na to ze co tydzien przybywa mi 1cm hehe



ja tez z ciekawosci zmierzylam i wychodzi ze mam....121cm 🤪 🤪 😁 😁 i tak sie zastanawiam czy do konca ciazy centymetra mi nie braknie bo mam tylko 1,5 metra 🙃


Paninka
widzę że planujesz i w czerwcu być niezwyciężona 🙂 BRAWO 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och trochę was nadrobiłam i podczytuję 🙂

Więc co do owoców i jedzenia. Z owocami ostrożnie ale bez skrajności. Jednak na początek podobnie jak jo-aneczka polecam te ze słoiczka 🙂 Co do zupek i wprowadzania nowych dań. Wg nowych standardów żywienia dzieciom karmionym piersiom wprowadza się pierwsze dania w tym samym okresie co dzieciom karmionym sztucznie, Najbardziej chodzi tu o gluten. Gdyż wczesne podanie glutenu zapobiega uczuleniom na niego, najprościej jest dodawać łyżkę bądź diwe kaszy mannej do zupki.

Co do teściowej Agapurka hmmm 😁 😁 😁 Popatrz na nas, na mnie, moniczek, Magdę, karolciekam, itp... Mamy już pociechy, nawet małe a jakoś twardo damy radę. Nie ma rzeczy niemożliwych.Nie daj sobie wmówić że to twoje pierwsze dziecko. I że niby nic nie wiesz. Kto ma wiedziec jak nie ty, to bedzie twoje dziecko. A ty jako mama wiesz najlepiej co robić 🙂

Dziewczynom, które miały wizyty gratuluję zdrowych i niemałych maluszków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Paninka napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
madalena20
obwod mojego brzuszka 102 cm 🤪
wychodzi na to ze co tydzien przybywa mi 1cm hehe



ja tez z ciekawosci zmierzylam i wychodzi ze mam....121cm 🤪 🤪 😁 😁 i tak sie zastanawiam czy do konca ciazy centymetra mi nie braknie bo mam tylko 1,5 metra 🙃


Paninka
widzę że planujesz i w czerwcu być niezwyciężona 🙂 BRAWO 🙂


ja wcale tego nie planuje! samo rosnie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po mału się zbieram - znów wymknę się 10min wcześniej 😁 a jutro wolne 🤪 i pewnie na forum też zastuj będzie 😁 a po jutrze - piątek i ostatni dzień pracy - pózniej idę na L4 😉
Ale jak tak sobie teraz myślę, to popracowałabym jeszcze chociaż do końca czerwca 😜 ale mój M. powiedział kategoryczne NIE, więc nie ma co przeginac 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
Kornelka napisał(a):
Cześc dziewczyny[color=blue][/color]
Agusia. lydzia, karolcia gratuluję Wam dużych maluszków 🙂
Dziewczyny ja dziś mam do Was pytanie. Jestem normalnie zła jak osa choc już mi przechodzi. Dzwoniłam do zusu i pani powiedziała mi, że urlop macierzyński mi nie przysługuje, ponieważ nie są odprowadzane składki. Umowa zakończyła mi się 31 maja. Szukam jakiejś deski ratunkowej. Pytanie mam takie- czy zakład pracy miał prawo do nie przedłużenia ze mną umowy choc ciąza jest powyżej trzeciego miesiąca. I drugie czy faktycznie ten zasiłek mi nie przysługuje.
A tak się cieszyłam, że do końca roku jakieś pieniążki bedę dostawała. Wiem, że sąd pracy załatwiłby sprawę, bo powinnam miec umowę o pracę ponieważ spełniałam wszystkie warunki czyli pracę wykonywałam w określonym miejscu, czasie i pod nadzorem. Tylko, że to nie jest przedsięwzięcie na teraz. Wiem, że mam na to czas bodajże 2 lata do złożenia wniosku w sądzie o ustalenie stosunku pracy.
Bardzo proszę, jeśli któraś coś wie na ten temat, powiedzcie jak to jest z tą umową.
Pozdrawiam 🙂


Ja jeszcze na chwilkę wpadłam was podczytać przed wizytą.
Kornelka, a ty chyba umowę zlecenie miałaś, prawda?
Jeśli tak to nie mam dobrych wieści. O ile w przypadku umowy o pracę, również terminowej, pracodawca ma obowiązek przedłużenia umowy do czasu porodu/zakończenia urlopu macierzyńskiego, to w przypadku umów zlecenia te przepisy nie obowiązują i to niezależnie czy upłynął czy nie upłynął 3 miesiąc ciąży.
Wydaje mi się, że jedynym ratunkiem dla ciebie jest wystąpienie do sądu pracy aby dowieść, że umowa miała charakter umowy o pracę.
W wolnej chwili poszukam jeszcze coś w necie na ten temat, może były jakieś wyroki sądowe korzystne dla zleceniobiorców, ale cudów bym się nie spodziewała.
Przepraszam, że przynoszę złe wieści ☺️ ☺️ ☺️


jo-aneczka nie masz za co przepraszac, naprawdę. Ja dziękuję kazdemu za każdą informację. Gdybym wcześniej nadziei nie miała dziś nie byłabym rozczarowana, a tak z reką w nocniku się obudziłam. Ja też w necie dziś 4 godziny szukałam, ale za wiele nie znalazłam, może Tobie się uda, ale proszę nie poświęcaj na to swojego i tak cennego czasu. Dzwoniła przed chwilą do mnie kadrowa z informacją, że przelew za zagubione zwolnienie, óre już się znalazło, dostanę w piątek. Rozbierzne mamy znów informacje na temat druku z3, bo ona mówi, że nie muszę tego wysyłac, tylko jakieś oświadczenie, a pani w Zusie powiedziała, że do pierwszego zwolnienia trzeba dołączyc z3 jeśli wysyła je zakład pracy, a po zakończeniu umowy ja wysyłąm oświadczenie z10 jednorazowo. Ma dp mnie jeszcz zadzwonic i poprosiłam,żeby sprawdziła jak to jest z tym zasiłkiem. Nadziei już nie mam, ale muszę zrobic wszystko by to wiedziec, żeby potem nie było, że czegoś nie dopełniłam i dla swojego spokoju.
milium, agusia, jo-aneczka-Gorące podziekowania dla Was za informację i po pklasku 🙂

Paninka 🙂 radości z podglądania córeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka co do tej umowy itp. To niestety myśle ze jo-aneczka ma zupełną rację. Musiałabys udowodnić że ta umowa miała charakter umowy o pracę, ale szczegółów nie znam. Niestety umowy zlecenie to super wykorzystywanie ludzi. Bo niewiele im się nalezy a i niewiele mogą wywalczyc potem w razie w...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a mnie jakiś leniuch ogarnął. Znowu upał się robi i nie ma czym oddychać 😞
Gabrysie z przedszkola już zabrałam, pojadła zupki teraz maluje. A ja się chyba zaraz położę. I kurde znowu mam chęć na truskawki a tu lipa, nie ma 😞

A dzisiaj w ciuszku wygrzebałam takiego oto pajacyka: za całe 4zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Kornelka co do tej umowy itp. To niestety myśle ze jo-aneczka ma zupełną rację. Musiałabys udowodnić że ta umowa miała charakter umowy o pracę, ale szczegółów nie znam. Niestety umowy zlecenie to super wykorzystywanie ludzi. Bo niewiele im się nalezy a i niewiele mogą wywalczyc potem w razie w...


No właśnie Marta, wiem to wszystko ale teraz gdy jest już po czasie. Do sadu pracy głowy teraz nie mam a jak pomyślę o tym to się po prostu boję tej papierkowej dłubaniny. U mnie to będzie prawdziwe pobojowisko jak ja rozgrzebię tą sprawę. Jak wygram to triumf byłby nie mały i z korzyścią dla innych nie tylko dla mnie. Dziękuję marta 🙂
Zrobiłąm sobie kawkę 🙂 Dziś juz siępewnie nie odezwę więc do ,,usłyszenia niebawem" 🙂
Postaram się podglądnąc co u Paninki, jeśli nie, to już jutro, ale jestem ogromnie ciekawa jej radości.
Pa dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Laseczki 🙂
Ja ledwo żyję 🤢 Po dwu godzinnym maratonie po sklepach w najgorszy upał, po załatwieniu z koleżanka tez ciężarną stolaża, moje kostki zniknęły a tetno tak szaleje że masakra. Skacze raz w góre raz w dół. mam nadzieję, że Oliwce nie zaszkodzi tym bardziej ze cały brzuch mi faluje 😮 😮 😮
Wy tez czasami macie takie skoki tętna????
Juz biore sie za zaległosci, troszkę naskrobałyście. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniołek a ciśnienie sprawdzałaś? Pisałam kiedyś ,że w te upały trzeba wyjątkowo uważać i pilnować ciśnienia...
Co do ruchów kochane nie martwcie się ja też Wam pisałam,że moje maleńkie jakoś mniej się ruszało, trwało to tydzień, widać córeczka więcej snu potrzebowała, teraz powolutku od wczoraj wszystko wraca do normy 🙂 Jestem przekonana,że u Was też tak będzie, tym bardziej,że jesteśmy na podobnym etapie (tygodniu) ciąży 🙂
Ja dziś od rana poszalałam 🙂 Posprzątałam w mojej sypialnianej szafie, a że jest ona ogromna musiałam pracę rozłożyć na kilka podejść,żeby się nie przeforsować...Ale za to teraz mam elegancko poukładane, a moja Nadia ma swoje ciuszki poukładane na swojej połowie 🙂 I teraz każdy ma swoje skrzydło w szafie, jedno należy do męża, drugie do Nadii, a trzecie do mnie 🙂
Wózeczek zamówiłam i mam czekać około 4 tygodni, a już nie mogę się na niego doczekać 🙂
A propo moich dzisiejszych szaleństw to jeszcze nie koniec...Czekam,aż mąż mi dowiezie serki homo i galaretki i zrobię albo sernik na zimno,albo deserki sernikowe w pucharkach, jeszcze dokładnie nie wiem co ale wiem,że muszę zrobić bo jutro mam gości przyjeżdza moja siostra cioteczna zaprosić mnie na wesele, które ma być 3 września. Nie wiem za bardzo jak jej powiedzieć,że raczej na 100% nie będziemy, ja mam przecież termin na 25 sierpnia, i mam mieć cesarkę ...U mnie trzymają 5 dni w szpitalu po cc, więc albo wyjdę na wesele albo i nie, a nawet jak wyjdę to jak z takim maleństwem od razu na ślub 😮 😮 😮 Zresztą wątpię abym była od razu w super formie po szpitalu.........W sumie to wszystko oczywiste, ale obawiam się,że takiej młodej osobie jak moja siostra może być ciężko to zrozumieć 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam skoków tętna, ale mam bardzo wysokie, ponad 80, zazwyczaj 90. I czasami mam takie chwile, ze czuję to tętno tak mocno, że wydaje mi się, że zaraz mi serce wyskoczy! Na szczęście ciśnienie niskie.

Ja już się zbieram, Kochane Brzuszki! 🙂 Miłego dłuższego weekendu szczególnie tym, co mogą z niego skorzystać! 🙂 Mnie niestety czeka sprzątanie po remoncie... ale wózek już może zamówimy w sobotę! 😁
Buziaki! PA!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patusia, ciśnienie mam 110/60 tylko tętno powyżej 120 😮 nie fajne uczucie 🤢 🤢 🤢 Ja mam wesele kuzyna 27 sierpnia a termin przesunął mi się na 20 sierpnia więc nawet się tam nie wybieram i to jest raczej oczywiste. nawet jak będe juz w miare na siłach to gdzie z takim maleństwem iść na wesele, chyba, że sam kościół zaliczymy 🙂 Ale z drugiej strony mi w kościele zawsze się słabo robi i mam zawroty głowy(chyba alergia:silly 🙂)więc nie wiem czy nawet tam się będziemy pchac 🥴
Oj , zaleglosci nadrobilam, ale znowu nie pamiętam co chciałam napisać 🤔 🤔 🤔.............
Agusiakowalczyk przystojny ten Twój synuś 🙂 gratuluje udanej wizyty i mamusia które sa juz po, równiez (sorki ale już nie pamiętam które miały:blush 🙂)
A tym które się dopiero wybieraja zycze powodzenia i samych dobrych wieści 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agapurka2 rozumiem w zupełności-ja też chcę już stąd uciekać. do męża wraz z Liwią, miałam przyjechać dopiero na święta w grudniu, ale nastąpiła zmiana planów-jadę już na koniec października.

też sądzę, że świetnie damy sobie radę. i z porodem i potem z wychowywaniem dzieciaczka.
moja teściówka, to nawet poszła do szpitala pytać się położnej jak prawidłowo kąpać noworodka, bo ona już zapomniała bo rodziła 30 lat temu. kuźwa! jak się na nią wtedy wkurzyłam, mówię jej że to JA będę kąpała maleńką a położne w szpitalu pokażą mi dokładnie jak to robić.
albo jej tekst, że jak się urodzi mała to muszę naciągać jej nóżki do rączek czy jakoś tak. a ja jej odp. że jak lekarz zaleci i mi pokaże jak, to będę robiła. ale sama nie będę nic naciągać!
także na pewno nie zostawie teściowej dziecka sam na sam, bo jeszcze krzywdę zrobi jakąś. nie ufam jej 😠

agusiakowalczykgratuluję dużego synka! mały już pomału się szykuje do wyjścia bo już główką w dół, a z tego co pamiętam, jeszcze niedawno był ułożony pośladkowo. czułaś coś jak fiknął koziołka? ja za tydz. się dowiem co tam u mojej malutkiej
madalena20 śliczny synuś w avatarku, ten w brzuszku też na pewno będzie taki słodziak!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka bardzo mi przykro,że taka sytuacja z pracą Cię spotkała....
Wiem,że możesz nie mieć do tego teraz głowy, ale moim zdaniem powinnaś sprawę zgłosić w odpowiednie miejsce i się dopominać i walczyć o swoje, nie wiem jak tam dokładnie sytuacja wyglądała u Ciebie, ale skoro mówisz,że można do sądu pracy z tym iść to niczym się nie przejmuj tylko szukaj sprawiedliwości. Moim zdaniem warto,zresztą nawet jak za jakiś czas wywalczysz jakieś należące Ci się pieniązki to możesz je przeznaczyć na swoje dzieciątko nie popuszczaj tego co Ci się należy. Dlaczego przez szachrajstwa i cwaniactwo Twoje dziecko i Ty macie być stratni??
Nie wiem jakie masz plany i zamiary, ale ja już bym do tej pracy nie wróciła i wyciągnęła d nich wszystko co Ci się należy, nie mając żadnych oporów i skrupułów, skoro oni nie mieli wykorzystując Cię przez dłuższy czas , i postępując z Tobą w nieładny sposób szczególnie jeszcze teraz kiedy jesteś w ciąży.
Paninka czekamy na wieści,skoro brzusio już taki pokaźny to podejrzewam,że Twoje maleństwo może również być jednym z większych sierpniowych bobasków 🙂
joaneczka jak tam z tą decyzją kredytową ? udało się?
Daniela ja bardzo żałuję,że nie mogę chodzić właśnie min dlatego,że na al takich brylancików w takiej cenie nie kupisz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po zakupach. 🙂
Pati a po jedzeniu też się nie ruszała w ogóle? Mi tylko czasem się lekko przeciągnie, martwi mnie to troszkę. Babci mi powiedziała, że nie mam co wariować, ale jakoś mi to nie daje spokoju, nawet jak pukałam to nic. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raspberry86 napisał(a):
albo jej tekst, że jak się urodzi mała to muszę naciągać jej nóżki do rączek czy jakoś tak. a ja jej odp. że jak lekarz zaleci i mi pokaże jak, to będę robiła. ale sama nie będę nic naciągać!
także na pewno nie zostawie teściowej dziecka sam na sam, bo jeszcze krzywdę zrobi jakąś. nie ufam jej 😠

Boże co za człowiek ??? 🤢 🤢 🤢 Z całym szacunkiem do teściowych hehe ale niech on swoje rączki czy nóżki naciąga 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...