Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ok dziewczyny. Idę pod prysznic, i potem walczyć z Majką. Cały dzień nie spała, więc może być ciężko 😞 z zaśnięciem. Jutro rano mam wizytę. Ja biorę cały czas Duphaston, jak na razie. Już w zmniejszonej dawce ale nadal.
Dobrej nocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
Malstep dzis dostalam znowu luteine tym razem dopochwowo bo ssania mialam dosyc. Mialam nie brac i skonczylam 2 dni temu ale dzis bylam na badaniu i 3mm urosl mi miesniak dlatego kazala mi dalej brac dla ochrony. Jak bralam to piersi mialam tak opuchniete i bolaly ze biustonosz to tylko do kapieli zdejmowalam i jak zmienialam na inny. Jak teraz nie bralam 2 dni to przestaly mnie bolec i mniej byly opuchniete. No ale co zrobic trzeba znow brac. Tylko slyszlam ze na ta luteine dopochwowa niektore dziewczyny maja uczulenie. Jak Ty ja znosisz?
Zrobila mi juz przeziernosc w 11 tyg. Mialam to szczescie ze wcziraj moja lekarka kupila nowe usg i wszystko na nim widac. Dzidzia ma 45mm. Wiadac raczki nozki fika koziolki jak sie wkurzyla tym uciskaniem. Termin porodu z OM mialam na 18 sierpnia a z usg wyszedl mi dziasiaj 15 sierpnia. Ale to sie jeszcze moze wiele razy zmienic.

Jak brałam ją w poprzedniej ciąży to dostałam swędzeń,w tej ciaży nie pozwoliłam na to i bardziej uwazam.Pamiętaj chigiena musi być zachowana na 200 %,ja z przewrażliwienia myje się 10 razy dziennie,i szoruje ostro ręce przed włożeniem luteiny,a poza tym biorę całkowicie bezpieczny probiotyk Lacibios Femina się nazywa,na wyrównanie flory bakteryjnej pochwy.Ja zachowuję całkowitą ostrożność bo jestem podatna na różne świństwa,i zawsze wszystko się do mnie przyczepia. Biorę luteinę dopochwowo 4 tygodnie i jest ok;-)Tylko jedno jest męczące,przy lekach dopochwowych trzeba dużo leżeć,bo nawet kilka godzin po włożeniu jak wstaje to wszytsko wypływa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Kochaniutkie, mnie to mama tak załatwija popołudniu że masakra. 😞 Zachciało jej sie piec karkówkę i jak tylko poczułam ten zapach to odrazu mdłości niesamowite i ból głowy. 😮 bleeeeeeeee!!!! 😞 Trzyma do tej pory. Dobranoc mamusie. Do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny.
Ja właśnie kończę 13 tydzień (jeszcze dwa dni). Byłam dziś na wizycie. Widziałam mojego maluszka jak fika 🙂, serduszko bije. Jak na razie dzidziuś wg usg jest 4 dni starszy. Niestety tym razem nie dostałam fotki. Mam jeszcze zjeść jedno opakowanie Duphastonu i odstawić już. Krwiak całkowicie się wchłonął.

Moniq1984 niestety położnej dziś nie było. Kobieta, która siedziała w rejestracji niewiele się znała na badaniach. Ale mówiła, że norma jest do 440, żeby się nie martwić. Tyle tylko mogę pomóc.

PS. Ale wiecie co do badania. Nie rozumiem tych lekarzy. Ten mój ginekolog nawet nie wspomniał o badaniu przezierności. Nie nalegałam, bo mam już zrobioną. Ale to jakaś paranoja. Przy poprzedniej ciąży też zrobili mi jak się upomniałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi... No u mnie za to między pannami jest 7 lat różnicy. Pisałam hihi... bo wymyśilismy z mężem, że jak będzie trzecia dziewczynka to będzie Julia 🙂
A jak Twoja ciąża? Moja zupełnie inna niż tamte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No witam Mamusie, widzę że nasze grono znów sie powiększyło. 🙂 Witaj karolciakam. Mnie jakos tak od wczoraj troszke mocniej brzuch boli niz zwykle i jakies takie dziwne skurcze mam.. 😞 Poczekam jeszcze do jutra jak nie przejdzie wybiore sie do lekarza troszke wczesniej. I tak juz za długo czekam na ta wizyte. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion dzieki za info 🙂 a co do badań czytałaś to(Rozważ również możliwość wykonania badań przesiewowych krwi. Dzięki otrzymanym wynikom będzie można określić ryzyko występienia zespołu Downa. Ważne jest, by badanie było przeprowadzone właśnie w okresie od 15-17 tygodnia ciąży, gdyż wówczas jego wyniki są najbardziej dokładne.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
marta-lion dzieki za info 🙂 a co do badań czytałaś to(Rozważ również możliwość wykonania badań przesiewowych krwi. Dzięki otrzymanym wynikom będzie można określić ryzyko występienia zespołu Downa. Ważne jest, by badanie było przeprowadzone właśnie w okresie od 15-17 tygodnia ciąży, gdyż wówczas jego wyniki są najbardziej dokładne.)
To jest właśnie test Papp-a o którym pisałam, ale tak jak miałaś w tym cytacie on daje tylko odpowiedź co do ryzyka wystąpienia zespołu downa. Nie odpowiada na pytanie czy dziecko jest chore. Albo mowa jest też być może o Teście potrójnym. Jednak podobno wiarygodność tego drugiego jest mniejsza. Oba są testami z krwi matki.
Test PAPP-A jest wykonywany pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży jako badanie przesiewowe w kierunku niektórych wad genetycznych jak zespół Downa, Edwardsa i Patau u płodu. Składa się z z badania krwi i USG. Całe badanie jest proste, pomiędzy 11 a 14 tyg pobieramy od ciebie 10ml krwi obwodowej (żylnej), z której otrzymujemy surowicę. Zazwyczaj tego samego dnia wykonujemy tzw.genetyczne badanie USG. W Twojej krwi oznaczamy białko PAPP-A oraz wolnej beta-HCG. W USG oceniamy długość Twojego maluszka od pupy do wierzchołka główki oraz najważniejsze – przezierność karku (NT), czyli przestrzeń płynową na karku Twojego dziudziusia. Teraz mając Twój wiek, tydzień ciąży i powyższe parametry możemy wyliczyć ryzyko wystąpienia wspomnianych zespołów genetycznych.
Test potrójny jest wykonywany pomiędzy 14 do 18 tygodniem ciąży jako badanie przesiewowe w kierunku niektórych wad genetycznych jak zespół Downa oraz tzw. otwartch wad cewy nerwowej, czyli rozszczepu kręgosłupa. Oznaczamy jednoczasowo stężenie AFP, całkowitej beta-hCG i wolnego estriolu (uE3). Badanie jest proste i polega na pobraniu od Ciebie krwi. Po wynik testu możesz zgłosić się za 7 do 14 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ginekolog dzisiaj miał w nosie. Zmierzył obwód główki, długość dwuciemieniową i tyle. nawet nie wspomniał o przezierności.
Na szczęście ja byłam w piątek na takim usg genetycznym, czy jak tam go zwą 😉 i wiem, że jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moze zmierzyl tylko o tym nie powiedzial. Ten pomiar trwa chwilke wiec moze nie opowiadaja o tym tak dokladnie? Ja sie upomnialam a i tak powiedziala zeby zrobila. Kazala mi przyjsc za miesiac ale ja powiedziala ze przyjde za 2 tyg. Ostatnio wizyte mialam co 3,5 tyg to za dluga przerwa szczegolnie na poczatku.
Kurde ja dzis od rana jem same batony nic mi nie wchodzi. Tylko na nie mam ochote ale zdaje sobie sprawe ze to nie jest zdrowe i pozywcze dla dzidzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniq1984 ja mam PLT 245 (norma 140-440)
A normy są różne, bo są różne metody analityczne,
nic się nie martw 😉

I witam nową Mamusię 🙂

Dziś skończyłam brać duphaston, mam nadzieję, że organizm sobie sam poradzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...