Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nie no w 3 minuty to chyba nawet najlepszemu sie nie uda. Ja lezalam ze 20 min. A na czym polegalo to genetyczne? To jest to 3d i jakies specjalne pomiary? W ktorych tyg powinno sie robic to 3 d nie dla wlasnego widzimisie sa jakies wytyczne bo jestem ciekawa. widzisz kazdy lekarz daje inne badania, jedni daja witaminy inni nie. A sa i tacy ktorzy twierdza ze usg szkodzi i obia tylko3 razy w trakcie ciazy. Nie trafi sie za nimi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No ja wiem. Nie jakieś specjalne. 3D to poprostu dodatkowy bajer. Mierzy się wtedy między innymi ta przezierność i inne podstawowe wymiary, jak obwód brzuszka, głowy, długość dzidziusia, ogląda się pęcherz moczowy i żołądek, budowę czaszki i mózgu, kręgosłup oraz bijące serducho. A te pomiary i tak robi się w 2D, przynajmniej mój tak robił. Na płasko łatwiej i dokładniej zmierzyć można. Co do terminów, to w sumie dziewczyny tu różnie wybierają. Jeśli chodzi o 3D, to w zależności od kasy. Ja byłam w 12 tygodniu, później wybieram się w 20, i może po 34. To są chyba takie trzy podstawowe badania usg, które powinny być wykonane. Nie licząc tego przed samym porodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
_Evelina_ napisał(a):
jedni daja witaminy inni nie


o właśnie, bierzecie jakieś witaminy?
Bo ja tylko kwas foliowy i jod.

Ja biorę Femibion Natal1 (kiedyś nazywały się Feminatal 800), bo to zestaw z kwasem foliowym, a teraz po 12 tygodniu będę brać Femibion Natal2 (Feminatal 400).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Moniq1984 ja mam PLT 245 (norma 140-440)
A normy są różne, bo są różne metody analityczne,
nic się nie martw 😉

I witam nową Mamusię 🙂

Dziś skończyłam brać duphaston, mam nadzieję, że organizm sobie sam poradzi 🙂



Ale lekarz ci powiedział ze juz kończycie ten duphaston?? Pytam bo tez go biore ale lekarz powiedział, ze jeszcze za wczesnie bo moga wystapic plamienia. Podejzewam że tak do drugiego trymestru będe je brała. A jesli chodzi o witaminki to biore PREGNAPLUS, tez brałam sam kwas oliowy ale lekarz powiedział mi ze na tym etapie ciązy to juz za malo i przepisał witaminki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniołek 82 Ja nie brałam od początku, nie miałam plamień,
tylko przyplątała mi się infekcja (żółte upławy), na którą dostałam globulki
a że jednocześnie pojawiły mi się bóle brzucha takie skurczowe
to profilaktycznie dostałam duphaston.
Przepisała mi 2 opakowania, ale gdyby bóle się utrzymywały.
Dziś skończyłam pierwsze opakowanie, brzuch mnie nie boli - nie zaczynam drugiego.
Martwi mnie tylko, że upławy żółtawe mam nadal, tylko już nic więcej.
Jeśli bóle brzucha się nie wrócą nie będę zaczynać drugiego opakowania.
A w przyszłym tygodniu chyba się wybiorę zapytać co z tymi upławami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
no widzę, że coś zaczęło się dziać 🙂
Witam kolejną sierpniową mamuśkę 🙂
Ja biorę PRENATAL CLASSIC.
Co ile tyg macie wizytę, ja teraz mam 4 tyg przerwy, w sumie długo, ale jeśli jest wszystko ok to chyba nie trzeba częściej chodzić?
Normalnie jak ciąża przebiega prawidłowo to tak jest co 4 tygodnie. Mi jak w poprzednich ciążach nic się nie działo to mi to nie przeszkadzało. Ale teraz kiedy od początku ciąża jest zagrożona to 3 tygodnie to stanowczo za długa przerwa w wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 😁

ja jak zaczęłam starać się o dzidzię to zaczęłam łykać kwas foliowy i tak do końca 1 miesiąca a teraz biorę Vita-min Plus Mama
zaopatrzyłąm się w kisielek 😜 😜 😜 i zaraz będę robiła - kupiłam sobie malinowy....a na obiad zachciało mi się krewetek hehe więc wchłonęłam porcję makaronu z owocami morza 🤪
Pozdrawiam nową mamusie karolciakam 🙂
A na wizyty chodzę co miesiąc bo tak w przychodni przyjmują 😞...dobrze chociaz że w międzyczasie chodzę na USG bo dla mnie to też za długa przerwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Siehankowa ty spać nie możesz 😆. Mnie to teraz dopada z samego rana. Jak wstaje i szykuje córkę do szkoły, to masakra. Też mdli na całego, ale o wymiotach nie ma mowy. Potem mam spokój cały dzień. Tylko głowa mi dokucza. Nie codziennie ale często. Czytałam jednak, że bóle głowy to normalny objaw. Ale nie martwcie się dziewczyny. Byle do wiosny. Jeszcze trochę i będziemy kwitnąć 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobietki!
Ja biorę folik i PregnaVIT. Te witaminy są dość drogie, ale to jedyne -małe jakie znalazłam. W poprzednich ciążach prawie witamin nie brałam bo nie byłam w stanie przełknąć tabletek-kapsułek. Kiedy otwierałam - gniotłam prenatal by jednak jakoś zaaplikować sobie witaminy to sam zapach mnie mdlił i nie było mowy. Teraz znalazłam po dwóch tygodniach zwiadzania aptek własnie te witaminki w postaci różowych tabletek-kapsułeczek i nawet dzielnie je biore. Co do wizyt u lekarza to nie narzekam... W drugiej ciązy czułam się pod fatalną opieką. Wizyty były co miesiąc położne nie miłe, na hollu zawsze awantura. A teraz jest bosko 😉 Super lekarz który zaprasza mnie co dwa tygodnie a czasm co tydzień. kiedy dowiedział się że miałam problemy żołądkowe to zaraz od ręki zrobił USG i sprawdził czy maluch miał z czego podsysać, czy bije serducho a dzidzia rośnie. 🙂Na prawdę czuję się super a w dodatku załapałam się do warszawskiego programu Zdrowie, mama i ja!
Pytacie o samopoczucie?? U mnie w miarę choć znacznie gorzej niż we wcześniejszych dwóch ciążach. Mam mdłośći (jak nigdy) zgagę (a to bywało rzadko) i ogólnie czułam się taka słaba . Chciaż od tygodnia jakby się wszystko zmieniało. Zaczynam nabierać sił i chęci.
Jedyne na co moge narzekać to żołądek. Strasznie mnie boli, jak tylko zjem coś nie tak 😮 Więc jak nibdy gotuję zupki jarzynowe, ryżaneczki. Znaczy bejbik wychowuje mamusię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolciakam może mamy szanse na chłopców 😁 😁 😁 Moja ciąża tez jest zupełnie inna. Przede wszystkim dlatego, że miałam okropne mdłości, teraz miewam tylko rano. W poprzednich ciążach nawet nie wiedziałam co to mdłości. No i bóle głowy i żołądka właśnie zdarzają się.
Karolciakam w tych witaminach co piszesz jest już kwas foliowy. Myślisz, że powinnaś brać również folik? Te witaminy co ja biorę są jeszcze droższe, ale brałam je też w poprzedniej ciąży. Więc jakoś tak z przyzwyczajenia.

Lydziaa84 lekarz miał rację, standardowo są 3 badania usg, czasem 4. Pierwsze tak jak pisałaś genetyczne, które ma wykryć ewentualne wady genetyczne płodu bądź dać sygnał o ryzyku wystąpienia takich wad. Drugie anatomiczne (około 20 tyg), podczas którego lekarz określa budowę narządów wewnętrznych. No i trzecie, robi się je chyba po 30 tygodniu, podczas którego lekarz określa położenie płodu, wagę, i ogólnie rozwój i stan dziecka. Czasem lekarze robią też takie badanie tuż przed porodem około 38 tygodnia.
Oczywiście żadne z tych USG nie musi być 3D. To tylko dodatkowy bajer, za który oczywiście nieźle płacimy.

Aniołek82 ja też tak mam czasami, że mam nerwa bez powodu. Ale na szczęście w ciąży nam to uchodzi bezkarnie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę. Ja byłam na 3D w 12 tc, teraz umówiłam się na 3D w 20 tygodniu. A potem zobaczę. Może się skuszę ale po 34. Nie płacę za wizyty u ginekologa teraz, więc mogę sobie pozwolić na 3D. U mnie koszt 3D to 160zł. U Ciebie jakaś normalnie promocyjna cena 🙂, moniczek pisała o 260zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...