Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Foga napisał(a):
Marta, na pewno nie dłużej niż zajmuje mi samej zebrać się w końcu i je umyć.......dziś od 8.00 planuję to zrobić i jakoś do tej pory nie potrafię się zmobilizować 🤢 🤢 🤢
No fakt przez 3 godziny to Majka sama by je umyła 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Marta, ja też szukałam fotografa do sesji ciążowej, i mimo, że mieszkam w dużej aglomeracji i fotografów jest mnóstwo, to jakieś bez wyrazu były te zdjęcia.
Jeśli możesz to podaj namiary na twojego fotografa.
Kiedyś, któraś z dziewczyn na naszym forum podała stronę swojej znajomej fotografki, mi się ta strona podobała.
Teraz niestety nie odnajdę tego postu.

A jak szukałam fotografa w necie, to najciekawsze zdjęcia były z dolnośląskiego??????
Potwierdza się przysłowie: dobrze jest tam gdzie nas nie ma 😉

A taka sesja byłaby świetną pamiątką, tym bardziej, że okazja może się już nie powtórzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta mam pytanie do Ciebie jako doswiadczonej mamusi...uzywa sie teraz zasypek talkow itp. bo tesciowa sie mnie wczoraj pytala i nie wiedzialam co jej powiedziec...bo ona juz dawno nie miala doczynienia z bobasami i dla niej chusteczki nawilzane czy pampersy to nowosc 😉 😉 😉 ( a ze ja doswiadczenia nie mam zadnego to licze na Twoja pomoc) ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sesje ciążowe dobrze zrobione rzeczywiście są piękne 🙂
Będę czekać na efekty Waszych 😁
Bo my się chyba tym razem nie zdecydujemy.

Tak czytam o tej zgadze i bezsenności i się zastanawiam czy mnie jeszcze dopadną
czy będę mieć jednak to szczęście, bo na razie mnie nie męczą 🙂

Choć jak patrzę, u niektórych z Was już 26 tydzień - jej jak to poważnie wygląda 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuszki!
Paninka nie zazdroszczę- ja na szczęście nie mam problemu ze spaniem czasem zdarzy się słabsza nocka ale ogólnie jest ok 🙂 A mam podejście do tego takie jak ty wyspać się na zapas heh fajnie jak by tak się dało 🙂
Dziewczyny pomysł z fotkami brzuszków super- koleżanka miała robioną sesję- spytam przy okazji gdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
marta mam pytanie do Ciebie jako doswiadczonej mamusi...uzywa sie teraz zasypek talkow itp. bo tesciowa sie mnie wczoraj pytala i nie wiedzialam co jej powiedziec...bo ona juz dawno nie miala doczynienia z bobasami i dla niej chusteczki nawilzane czy pampersy to nowosc 😉 😉 😉
Moim zdaniem się nie używa. To powoduje gorsze odparzenia niż są. Ja używam pampersów, chusteczek, oraz niezastąpionego sudocremu. W przypadku kiedy Majka miała pieluszkowe zapalenie skóry (dostała od antybiotyku) uciekłam się jeszcze do kąpania w krochmalu, łagodziło. Ale nie używałam żadnych pudrów, zasypek czy talków. I powiem ci że żadna z moich koleżanek tez tego nie robiła.

Pomyśl sobie tak że miałabyś obsypac sobie .... mąką 🤪 🤪 🤪

Jo-aneczka wyślę ci w prywatnej wiadomosci na stronie sierpnióweczek 🙂

Hehe mapa ja nie będę miec kolejnego razu 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Paninka napisał(a):
marta mam pytanie do Ciebie jako doswiadczonej mamusi...uzywa sie teraz zasypek talkow itp. bo tesciowa sie mnie wczoraj pytala i nie wiedzialam co jej powiedziec...bo ona juz dawno nie miala doczynienia z bobasami i dla niej chusteczki nawilzane czy pampersy to nowosc 😉 😉 😉
Moim zdaniem się nie używa. To powoduje gorsze odparzenia niż są. Ja używam pampersów, chusteczek, oraz niezastąpionego sudocremu. W przypadku kiedy Majka miała pieluszkowe zapalenie skóry (dostała od antybiotyku) uciekłam się jeszcze do kąpania w krochmalu, łagodziło. Ale nie używałam żadnych pudrów, zasypek czy talków. I powiem ci że żadna z moich koleżanek tez tego nie robiła.

Pomyśl sobie tak że miałabyś obsypac sobie .... mąką 🤪 🤪 🤪

Jo-aneczka wyślę ci w prywatnej wiadomosci na stronie sierpnióweczek 🙂

Hehe mapa ja nie będę miec kolejnego razu 😁 😁 😁


dziekuje Ci Kochana jestes niezastapiona!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny.

Ja też ostatnio nie moge spac a dziś nad ranem przed 5 tak mnie bolal prawy posladek i cale udo ze nie moglam sobie poradzic nie wiem od czego to... 😞 moze to jakies nerwy dzidzius uciska 😞 nie wiem to troche taki bol porownywalny do dretwienia, ale ciezko okreslic 🥴 . krecilam sie krecilam i jakby troche przestalo wiec zasnelam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂
Ja wczoraj miałam ciężki wieczór, zgaga w miarę przeszła to rozbolał mnie prawy bok 😞 mała jak wczoraj po południu tam się umiejscowiła tak została do nocy. Po YCD jak chciałam usnąć nie dało rady tak mnie kuł prawy bok i pochwa,że myślałam już o już o jeździe do szpitala...Przez moment zaczęłam się zastanawiać jak wyglądają skurcze porodowe 😮 😮 😮 😮Na szczęście no spa pomogła. Położyłam się i jakoś w bólu usnęłam dziś w miarę spokojnie.Choć zastanawiam się czy to moja laleczka czy może macica się stawia?? 😞 Matko nie wiem jak to jest i mnie to trochę martwi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ide sie połozyc i zrobie sobie gorzką herbate,może mi troche przejdzie,bo czuje sie coraz gorzej 😞,mdli mnie niesamowicie.
Pati trzymaj sie,to na pewno nic grożnego,malutka moze gdzies ci uciska na nerw i stad te bóle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
Czesc dziewczyny.

Ja też ostatnio nie moge spac a dziś nad ranem przed 5 tak mnie bolal prawy posladek i cale udo ze nie moglam sobie poradzic nie wiem od czego to... 😞 moze to jakies nerwy dzidzius uciska 😞 nie wiem to troche taki bol porownywalny do dretwienia, ale ciezko okreslic 🥴 . krecilam sie krecilam i jakby troche przestalo wiec zasnelam.


ja tez tak mialam kilka dni...straszny bol, nie moglam chodzic, prawej nogi do gory podniesc...i jak sie nagle pojawilo tak przeszlo...tez mysle ze to mala cos uciskala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂
Ja tez mam takie drętwienie biodra. kulawe uczucie, spac nie można. A zeby bylo weselej to jak klade sie na drugi bok to znowu dretwieje mi skóra na brzuszku, tak zaraz pod piersią 😠 😠 😠 😠 A na pleckach to juz nie wygodnie. Dlatego moje ostatnie nocki tez nie należą do najlepszych 🤢 🤢 🤢 🤢
Martusia a skąd ten fotograf jest?????? Kurczę, jakbys mogla podeslac mi linka byla bym bardzo wdzieczna 🙂
Dzisiaj mam pierwsze spotkanie w szkole rodzenia. nie wiem czemu, ale troszke sie denerwuję 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej spać mogę, gorzej jest z dniami, bo zgagę mam po wszystkim i cały czas ten straszny gorzko - kwaśny posmak w ustach... bleee
A żeby było lepiej durna kupiłam jakiś zapach do odkurzacza... wsypałam ten proszek do worka, jak kazali i teraz wali mi całe mieszkanie owocami, takim ich sztucznym zapachem......fuj......jak ja mogłam taką durnotę zrobić... a na dokładkę muszę odkurzać z tym gówienkiem, bo mieszankę zapachowa wrzuciłam do ostatniego worka... więcej pustych już nie mam i muszę kupić.... Ot durna baba ze mnie fuuuuuu straszny tan zapach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Aniołek 🙂

Przed chwilą zadzwoniła znajoma, że przyjdzie dzis w odwiedziny.... ze swoimi rozpieszczonymi synami........masakra.. Wiem , że nie powinnam tak mówić, ale sami na wszystko od początku pozwalali małym i teraz z nimi sobie nie radzą.. dzieciaki ciągle czegoś chcę, niszczą wszystko co maja w rękach i strzelają fochy, jak czegoś im się ne pozwoli... a znajoma przychodzi i płacze mi że już ma dość.. a co ja mogę jej doradzić, skoro sama tak sobie pozwala??? Mam nadziję, że uda mi sie jakoś normalnie dziecko wychować..

A na dodatek ona zazdrości mi, że będzie u nas córeczka...sama zawsze chciała mieć dziewczynkę a tu dwóch chłopaków im wyszło... Teraz jak przychodzi, to tak dziwnie na mnie patrzy i wiecznie dotyka mi brzuch, choć zawsze mówię, że nienawidzę jak ktoś głaska mnie po brzuchu....... Kurcze, boje się co by (jak to u mojej zabobonnej rodzinki jest) nie rzuciła jakiegoś uroku na Małą 🤢 😮 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga tez znam taka rodzinke... ona jest bardzo fajna i mila dziewczyna ale meza ma madrale, wszystko wie najlepiej i nie da sie go przegadac...i coreczka niestety do niego sie wrodzila.. ma 11lat... jak sie ich zaprasza na jakas impreze imieniny czy sylwestra to oni musza emilke spytac czy sie zgodzi zeby poszli...wogole emilka decyduje o wszystkim i to oni tancza jak mala im zagra/// 😲 😲 wstyd normalnie z nia gdzies isc tak rozpuszczona i uparta jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny 🙂

Muszę się pochwalić moja córcia zajęła dziś 3miejsce w konkursie recytatorskim o tematyce ekologicznej 🤪
Zaraz jadę do siostry bo dziś robi pierogi już 100ich zrobiła 😮 😁 ale sobie dzisiaj pojemy z Antoninką 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do dotykania brzucha to ja tez tego nienawidze... tylko m. moze go dotykac i ogladac na golaska (chociaz jak gdzies jestesmy i on glaszcze mnie po brzuchu przy znajomych czy rodzinie to tez mnie strasznie irytuje 😮 ) wydaje mi sie ze moj brzuchol jest tak intymna sfera mojego zycia ze nie mam zamiaru wszystkim sie nim dzielic...moze to egoistyczne ale tego nie mam zamiaru zmieniac i sie przelamywac 😉 😉 😉 ale obcisle bluzki cvhetnie zakladam zeby kazdy mogl go widziec, ale dotknac nie pozwole 😁 😁 😁 😁

Daniela pogratuluj corci!!! 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aasia napisał(a):
siehankowa napisał(a):
aasia napisał(a):
No to w takim razie witam koleżanke z firmy. No mój komendant po pierwsze nie "toleruje" kobiet w mundurze a co dopiero kobiety w ciązy. Na poczatku o ciązy wiedzieli tylko "najbliższi" koledzy z wydziały ale póxniej niestety musiałam powiedziec komendantowi wiesz nocne dyzury, zgony, zdarzenia, alarmy itp. No i jego stanowisko było stanowcze w tej sprawie, dał mi jasno do zrozumienia że nie chce mnie widziec w pracy. Mocno się broniłam bo jestem typem pracocholika i lubie to co robie. Chciałam pracowac do momentu kiedy będe mogła i myslałam że dojdziemy do kompromisu, że będe pracowała na jednostce ale niestety mój przełożony okazał się byc jedynie oficerem na pagonach. Nie będe się wyrażała za kogo go uważam 🙂. A jak było u Ciebie? W jakim wydziale pracujesz? Ja jestem referentem w KR. 🙂

oj, u mnie był masakrycznie 😜 dopiero w 3mies. powiedziałam o ciąży-pracowałam wtedy w patrolu... mój komendant jak się dowiedział, to stwierdził, że w ciąży nie ma przeciwskazań do pracy w patrolu i służby nocnej, więc musiałam załatwić sobie zaświadczenie od lekarza, że są przeciwskazania do takiej pracy... jednak stanowczo powiedziałam, że chcę pracować i nie mam zamiaru iść na L4... tak więc komendant przeniósł mnie rozkazem na 4 miesiące do wykroczeń... tak więc teraz siedzę w biurze jako "specjalista do spraw wykroczeń" . niestety tylko na 2 grupie. Już rok temu komendant dał mi na piśmie, że w listopadzie 2011r przejdę na grupe referencką, ale jak doszło co do czego, to mimo, że nieskromnie mówiąc zawsze byłam wyróżniana za pracę przez komendanta wojewódzkiego, to mój powiatowy stwierdził, że na 3 grupe mam jeszcze czas 😠 burak jeden 😠 tak więc po macierzyńskim o awansie też mogę zapomnieć, mimo, że będzie mi się należał, bo tak zrobił wcześniej z moimi 2 koleżankami - pracowały całą ciaże, po macierzynskim wróciły do pracy, a i tak w lipcu awansu nie dostały... porażka normalnie....


Jeśli chodzi o takie zachowanie przełożonych to niestety standard. Ja w maju powinnam przejśc do słuzby stałej ale dostałam dzisiaj od kolegi telefon że mój "kochany" komendant wnioskuje o przedłużenie okresu przygotowawczego z uwagi na moja obecnośc na zwolnieniu lekarskim 😠 😠 😠 😠 Także samo zycie!!

wychodzi na to, że chyba wszyscy komendanci to faszystowskie świnie 😮 ja pracuję w policji 4 lata i wciąż na 2 grupie, masakra jakaś 😠 a ostatnio np. mój komendant stwierdził, że powinnam jechać na zabezpieczenie rajdu Elmot do Świdnicy, bo przecież brzuch w niczym nie będzie mi przeszkadzał 😮 na szczęście mój naczelnik się nie zgodził....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 jeśli ból ustąpił to na pewno nic poważnego 😉

Chyba musimy się do tych drętwień i różnych pobolewań troszkę zdystansować 🙂
Oczywiście o ile nie są zbyt uciążliwe i nie trwają zbyt długo.

Daniela gratulacje dla Córci 🙂

Foga, Paninka ja na początku myślałam, że pobiję innych za dotykanie brzuszka,
a teraz mam bardzo wybiórczo;
część osób to nawet lubię jak pogłaszczą Dzidka i mu cosik poopowiadają
ale niektórym nadal nie dam się tknąć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...