Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja to nie mam nic przeciwko jak ktoś nie zapyta czy może dotknąć, ale sa tacy co pchają się z łapami bez pytania to wtedy ich walę po łapskach 😮 😮 😮 ja gdzies czytałam że pogłaskanie ciężarnej po brzuchu szczęście przynosi więc jak ktoś mnie poprosi to co mi tam a może mu to szczęście faktycznie przyniesie 🙂
Ale raczej pytają osoby z którymi się przyjaźnie nikt nie miły czy z zazdrością patrzący na brzuszek.
Foga nic się nie martw czerwoną wstążeczkę zawiążesz i nikt nie urzeknie dzidziusia 🙂 Ja też ze wsi pochodzę co prawda z dystansem podchodze do tych wierzeń ale na wszelki wypadek będzie czerwona kokardka, przezorny wszak zawsze ubezpieczony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczyny...
Przyszłam tylko na chwilke poczytać i pochwalić ślicze córeczaki marty (tak glukoze bede mieć z Polski 😉 😎 ) i uzdolniona córeczkę Danieli No dziewczyny pociechy macie na medal 🙂
Pati jak bylam w szpitalu to jedna dziewczyna miala takie właśnie rwanie w prawej nodze z bólu wyła....robili jej duzo badań i nosila jakieś uciskowe skarpety..strasznie cierpiala ale lekarze ja uspokajali..niestety nie wiem jak sie to skońcyzlo bo mnie wypuscili...Ale myśle po ich zachowaniu ze to częste u kobiet w ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa, u mnie wszyscy, którzy maja małe dzieciątka przypinają w środku budki wózka małą czerwona kokardeczkę, co by odrzucić od dziecka złe uroki... zaopatrz się i przypnij za pamięci do wózka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Jaką czerwoną wstążkę? Nie znam takiego przesądu 🙃


Aby nikt nie urzekł dziecka przywiesza się czerwoną kokardkę do wózka lub wiąże na rączce u dziecka 🙂 takie stare zabezpieczenie.
Ja pamiętam jak byłam mała to jak mój dziadek miał konie i rodził się źrebak to mu na szyi wiązał czerwoną kokardę 🙂 super to wyglądało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz niektórzy ludzie maja coś takiego w swoich oczach, że potrafi to źle na dziecko działać.... boli je główka, płacze, marudzi itp. Mój ojciec mówi na to "żabie oczy" 😮 Wiem że zabobony są już niemodne ale.......zawsze lepiej się zabezpieczyć ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie i Maluszki

Udało nam się dziś załapać na ostatnie miejsca w upatrzonej szkole rodzenia ( na 14 maja) 🙂 Położna bardzo sympatyczna przez telefon 🙂

Marta- śliczne te Twoje panienki 🙂

Daniela- ale masz zdolną córcię 🙂

Mapa- śliczne autko 🙂

Chorym i obolałym Mamusiom życzę dużo zdrówka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Aneczka wstępnie mam umowę 200zł za 30 zdjęć obrobionych. Czas nieograniczony.

Nio córcie rosną 🙂

PS. Ale jak masz znajomych fotografów to super sprawa. Jeszcze łatwiej 🙂

martula, podaj mi namiar na tego fotografa i jak masz ich stronę internetową to też, bo chciałabym zobaczyć zdjęcia 🙂 ja znalazłam z Ząbkowic dziewczynę, która robi na prawdę ładne zdjęcia, ale ona za 10zdjęć bierze 100zł a z makijażem 150...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza super ze szkołą rodzenia 🙂
Zaczynam się zastanawiać czy nie za późno nas zapisałam 🤔
I fajne zdjęcie w av 😁 Pierwsze skojarzenie miałam z samolotem 🙂
Jak palec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
mapa napisał(a):
Jaką czerwoną wstążkę? Nie znam takiego przesądu 🙃


Aby nikt nie urzekł dziecka przywiesza się czerwoną kokardkę do wózka lub wiąże na rączce u dziecka 🙂 takie stare zabezpieczenie.
Ja pamiętam jak byłam mała to jak mój dziadek miał konie i rodził się źrebak to mu na szyi wiązał czerwoną kokardę 🙂 super to wyglądało 🙂


My też naszemu bernardynowi jak był maleńkim szczeniaczkiem kupiliśmy czerwoną obrożę...żeby nikt go nie zauroczył 🙂 Zresztą jak już był duży to też nosił czerwoną, z tym, że trzeba było ją zrobić na specjalne zamówienie, bo nigdzie nie można było takich dostać 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana ja to nawet już gdzieś na aukcji znalazłam podusię z czerwoną wstążeczką 🙂
Crazzzyyy bardzo dziękuję za informację 🙂 Nikt nic nie pisał i bałam się troszkę,że t coś złego....Staram się jak mówi Mapa jakoś z tymi wszystkimi bólami jakoś oswajać i nie za bardzo brać do siebie, ale po mimo wszystko jakoś trochę się martwię....
Ale zakupy robię całą parą 🙂 Zamówiłam dziś trochę kosmetyków, pieluszek , grzechotek i spraw potrzebnych na porodówkę typu gatki jednorazowe, podkłady itp 🙂
Mąż mówi,że chcę go z torbami puścić...Matko przecież i tak trzeba to kupić,a lepiej 300 wyg=dać raz na dwa tygodnie niż od razu 3 tysiące....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mapa- dzięki, palec się goi, dziś jadę na kontrolę do chirurga i na zmianę opatrunku. Na szczęście prawie nie boli, tylko mam kłopot z założeniem buta (chodzę w jednym "japonku" 😉 a na dworze od 7 do 10 stopni....więc niezbyt ciepło) .

A na kiedy się zapisaliście do szkoły rodzenia? Jak zaczniemy zajęcia to ja będę w 28 tygodniu ( trwają 5 tygodni) . Troszkę za wcześnie, najbardziej optymalnie byłoby ze 2 tygodnie później, no ale nie ma takiej możliwości, bo kolejny kurs rozpoczyna się pod koniec czerwca i kończy na przełomie lipca i sierpnia ( termin porodu mam na 11 sierpnia). Nie chciałabym siedzieć tam w największe upały i "na ostatnich nogach" 😉

A fotka była robiona na wielgachnych wiatrakach, które stoją między Kołobrzegiem a Koszalinem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza napisał(a):

A na kiedy się zapisaliście do szkoły rodzenia?


Zaczynamy 28 czerwca - to będzie mój 32tc
A zajęcia trwają 4 tygodnie (zajęcia wtorki, środy i czwartki) 🙂


A do takich wiatraków mam słabość osobistą ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Eleeza napisał(a):

A na kiedy się zapisaliście do szkoły rodzenia?


Zaczynamy 28 czerwca - to będzie mój 32tc
A zajęcia trwają 4 tygodnie (zajęcia wtorki, środy i czwartki) 🙂


A do takich wiatraków mam słabość osobistą ☺️


Myślę, że termin idealny, skończycie w 36 tygodniu i będzie git 🙂

A skąd ta słabość...jeśli można spytać? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Cześć Mamuśki 🙂
Ja wczoraj miałam ciężki wieczór, zgaga w miarę przeszła to rozbolał mnie prawy bok 😞 mała jak wczoraj po południu tam się umiejscowiła tak została do nocy. Po YCD jak chciałam usnąć nie dało rady tak mnie kuł prawy bok i pochwa,że myślałam już o już o jeździe do szpitala...Przez moment zaczęłam się zastanawiać jak wyglądają skurcze porodowe 😮 😮 😮 😮Na szczęście no spa pomogła. Położyłam się i jakoś w bólu usnęłam dziś w miarę spokojnie.Choć zastanawiam się czy to moja laleczka czy może macica się stawia?? 😞 Matko nie wiem jak to jest i mnie to trochę martwi....

Dzień dobry Mamusie[color=gray][/color]
Pati ta taki ból miałam 2 tygodnie temu, z lewej strony do pachwiny i aż spojenie łonowe zaczęło mnie boleć i się wystraszyłam, poleciałam do gina a on,że tak malutka się usadowiła kazal brać nospe 2 razy dziennie i relanium na rozkurczanie raz dziennie, po trzech dniach przeszło, powiedział mi że ja tak na rozciąganie macicy reaguje- że mnie wszystko boli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana te kompleciki mebli są słodkie,
ale skompletowany zestaw z IKEI myślę, że będzie o niebo pojemniejszy 🙂
Szczególnie to widać na przykładzie komody - te z IKEI są bardzo pojemne,
ta z kompletu żyrafkowego niestety nie.
Choć samo łóżeczko z misiem mnie akurat kusi 🙂


Anula74 witaj na forum 🙂
Napisz nam jak się czujesz i jak Ci mija ciąża 🙂


Eleeza napisał(a):

A skąd ta słabość...jeśli można spytać? 🙂


Nasz bliski kolega jest kierownikiem budowy takich wiatrakowych miasteczek
i nie raz poznawaliśmy je od kuchni 😉 Miłe wspomnienia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana- my po wielu wizytach w różnych sklepach stwierdziliśmy, że kupimy w ikei ( komodę do przewijania już mamy a po łóżeczko musimy podjechać w najbliższym czasie). W innych sklepach absolutnie nic mi się nie podobało, no może poza jednym kompletem skandynawskiej firmy, ale tam komoda do przewijania kosztowała 1399 zł a łóżeczko (bez materaca) 899 zł, były ładne ale bez jakiegoś szału, więc stwierdziliśmy, że odpuszczamy, a kaskę wydamy na śliczną pościel i dodatki. A poza tym komoda, a właściwie regał do przewijania (ten, który kupiliśmy w Ikei) w przypadku naszego pokoju będzie dużo bardziej funkcjonalny (bo jest mniejszy) niż większość typowych komód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa i Aniołek wysłałam wam na prywatne wiadomosci na naszej stronce. Nie chciałabym reklamować. Sama korzystam z jej usług pierwszy raz.

Witaj Anula74 w naszym gronie 🙂


My już po spacerku. Maja w końcu usnęła.

Mapa piękna fotka. Kocham tulipany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...