Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

marta-lion napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Kupiłam łóżeczko, a teraz się zastanawiam czy nie za dużo tego wszystkiego tam 🤨 http://allegro.pl/zestaw-serca-lozeczko-szuflada-materac-posciel17el-i1565317021.html pomarańczowe.
No sporo. Ale jak już kupiłaś 🙂 Jedyne co mi tam przeszkadza to ten pomarańczowy baldachim. Jakoś nie działa uspokajająco. Raczej bym się skłaniała ku spokojnym pastelowym kolorom (takich do spania i odpoczynku).
Co do ilości elementów wyjdzie ci w uzytkowaniu. Czy ci sie przydały czy nie. Nie martw się.


Chciałam te w brązowo-turkusowe paseczki, ale moja mama mnie jakoś namówiła na pomarańczowe, a z racji tego że płaciła to jej jakoś uległam. Łóżeczko już mam w domu, w piątek dotarło i powiem Ci, że te kolory są dużo mniej intensywne w rzeczywistości, ale pastelowe też nie są. Tak jak napisałaś wyjdzie wszystko w praniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A i wózek też dostałam od kuzynki http://allegro.pl/baby-active-jet-spacerowka-fotelik-aluminium-nowe-i1594066300.html czerwony. Kiedyś pisałyście o tym, żeby gondola była duża, to z tą zero stresu, zresztą ona też miała córę z sierpnia i calusieńką zimę śmigała z tym wózkiem. Spacerówka się nie sugeruję, bo nie będę z niej korzystała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
OK. Najbardziej mnie przeraziło że to taki wsciekły pomarańcz 🤪 🤪 🤪

Mój chłop mi mówił, że dla dziecka to kolory stonowane i co ja zamówiłam, że dziecko będzie nie spokojne hehe. A moja mama zaś, że dla dziecka to żywe kolory. I tak stałam między młotem a kowadłem. Teraz to już mogę se tylko marudzić, bo już po fakcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
A i wózek też dostałam od kuzynki http://allegro.pl/baby-active-jet-spacerowka-fotelik-aluminium-nowe-i1594066300.html czerwony. Kiedyś pisałyście o tym, żeby gondola była duża, to z tą zero stresu, zresztą ona też miała córę z sierpnia i calusieńką zimę śmigała z tym wózkiem. Spacerówka się nie sugeruję, bo nie będę z niej korzystała.
No bryka taka "odlotowa" 🙂 Ale widzisz ważne że wypróbowany więc masz opinię z pierwszej ręki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, no Marta jak tam zimowa pogoda u Ciebie.
Bo u mnie kaszana. Nie powiem twoje "zimowe" zdjęcia są bardzo piękne i malownicze, ale jak człowiek pomyśli, że są robione w MAJU!!!! to aż dreszcze przechodzą.
A swoją drogą, mieszkasz gdzieś wyżej w górach? Bo tak to na zdjęciach wygląda.
My dziś cały dzionek leżakujemy, teraz młoda z tatą pojechała do kina (jednak znalazłam repertuar w necie) a ja przy uchylonym oknie (tylko wtedy mam zasięg) podczytuję Was troszkę.
Najgorsze jest to, że my przygotowaliśmy się na letnią pogodę i nawet ciepłych kurtek nie mamy.
Za to japonki to i owszem 🥴
Andżelika, jak też dostałam skierowanie na 50g glukozy, i w laboratorium to nie wywołało zdziwienia. Myślę więc, że ilość glukozy to decyzja każdego lekarza.
Ponieważ moje wyniki nie były optymistyczne, w poniedziałek idę na kolejne badanie, tym razem 75g.
Marta, napisałaś, że krew pobierają dwa razy: na czczo i po dwóch godzinach. Na pewno? Wydawało mi się, że trzy razy: na czczo, po godzinie i po dwóch?
I normy, które mi w tabeli pokazywał mój gin też wskazywały na 3-krotnie kłucie?
Dopytam jeszcze w poniedziałek przed badaniem, ale daj znać jak było w twoim przypadku.
I jeszcze jedna rzecz, czy tą ohydną glukozę można zapić przynajmniej łykiem wody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo-aneczka to pobieranie to też decyzja lekarza. Mój mi napisał na skierowaniu na czczo i po 2 godzinach.
I kobieta w laboratorium o to pytała od razu, czy mam miec dwa czy trzy.
Kurcze nie wiem czy można zapić. Powiedziała mi tylko że nie mogę nic jeść i mam siedzieć spokojnie. Ale wiem, że można wcisnąć tam cytrynę. Ja tam nie wciskałam - twarda jestem 🙂 🙂 🙂

PS. Kiedy wyjeżdżacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. Doczytam w takim razie na skierowaniu, a jeśli nic nie napisał to każe się skłuć 3 razy - na wszelki wypadek.
Andżelika, obejrzałam twój wózek. Dlaczego nie chcesz używać tej spacerówki. Wygląda na całkiem porządną. A jeśli jeszcze masz całą czerwoną a nie kolorową to wg mnie całkiem ok.
A tak w ogóle, to mi się podoba czerwony kolor wózka.
No i jest dość uniwersalny - na wypadek jakby gin jednak nie miał racji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo-aneczka To mnie teraz zestresowałaś, że 3 razy 😲 😲 Ja się tak boję pobierania hehe. A zrobię tak jak Marta pisała kupię 50g i 75g żeby mnie nie odesłali.
Marta Mi się podobał całkiem inny, ale stwierdziłam, że szkoda kasy. Przejeżdżę tym zimę, a na wiosnę kupię spacerówkę.

Aaa 😜 Jaki krem na rozstępy jest dobry? Ja miałam Vichy, ale mi się skończył i wiem co kupić. Jakbym wiedziała, że działa ten co miałam to bym kupiła, ale ja tam brzucha nie mam, więc nawet nie miałam się jak przekonać, a teraz chyba coś zaczynam tyć, jak na razie stosuję oliwkę, no ale jakiś krem też będzie potrzebny..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Jo-aneczka to pobieranie to też decyzja lekarza. Mój mi napisał na skierowaniu na czczo i po 2 godzinach.
I kobieta w laboratorium o to pytała od razu, czy mam miec dwa czy trzy.
Kurcze nie wiem czy można zapić. Powiedziała mi tylko że nie mogę nic jeść i mam siedzieć spokojnie. Ale wiem, że można wcisnąć tam cytrynę. Ja tam nie wciskałam - twarda jestem 🙂 🙂 🙂

PS. Kiedy wyjeżdżacie?

Heheh ja to wymięknę wcisnę chyba całą 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Jo-aneczka to pobieranie to też decyzja lekarza. Mój mi napisał na skierowaniu na czczo i po 2 godzinach.
I kobieta w laboratorium o to pytała od razu, czy mam miec dwa czy trzy.
Kurcze nie wiem czy można zapić. Powiedziała mi tylko że nie mogę nic jeść i mam siedzieć spokojnie. Ale wiem, że można wcisnąć tam cytrynę. Ja tam nie wciskałam - twarda jestem 🙂 🙂 🙂

PS. Kiedy wyjeżdżacie?


He, he, myślisz, że nas zimowa aura odstraszy? Nic z tych rzeczy. Poczekamy na lepsze czasy. Według planów zostajemy do niedzieli, ewentualnie do soboty.
Oglądałam prognozę pogody (udało mi się trafić pomiędzy jednym a drugim brakiem prądu :woohoo 🙂 i od jutra ma być lepiej.
Póki co w ogródku leży mi jakieś 20 cm śniegu. A na balkonie leży... leżak plażowy 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Ok, dzięki za info. Doczytam w takim razie na skierowaniu, a jeśli nic nie napisał to każe się skłuć 3 razy - na wszelki wypadek.
Andżelika, obejrzałam twój wózek. Dlaczego nie chcesz używać tej spacerówki. Wygląda na całkiem porządną. A jeśli jeszcze masz całą czerwoną a nie kolorową to wg mnie całkiem ok.
A tak w ogóle, to mi się podoba czerwony kolor wózka.
No i jest dość uniwersalny - na wypadek jakby gin jednak nie miał racji 😉

Gondola i fotelik są w stanie idealnym, stelaż to samo. Ale ona z tej spacerówki też nie korzystała i leżała gdzieś "walnięta" i jest bardzo poblakła. A to ją oszpeca i wygląda na jakąś starą. Do jej wyglądu nic nie mam 🙂 🙂 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny !!! Udało mi się namówić męża, żeby mnie puścił na komputer. Ale mam jeden warunek jak znowu zacznę świrować to koniec laby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też pogoda iście zimowo-jesienna. temperatura może wskazuje 6 stopni na plusie brrrr. A najgorsze, że zorganizowali jakieś występy z okazji święta 3 maja ale przy takiej aurze to chyba nikogo tam nie ma 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andżelika, no to teraz rozumiem.
W takim razie jak będziesz kupować drugą spacerówkę to pomyśl perspektywicznie.
Ja mojej córci (pierwszej) kupiłam Q.Buzz i byłam z niej mega-zadowolona.
Dopóki nie zaszłam w drugą ciążę i nie przeczytałam opinii na forum.
Okazało się, że tamta spacerówka jest przeznaczona tylko dla dzieci już siedzących (nie rozkłada się na płasko) a gondola ma rozmiary mini - mini i starcza na bardzo krótko.
Tak więc dziecko wyrasta z gondoli a nie może jeszcze jeździć w spacerówce.
Wtedy o tym absolutnie nie pomyślałam, wydawało mi się, że w razie drugiej ciąży dokupię gondolkę i będzie jazda 😉
No i jest, ale do sklepu po drugi wózek 😞
No, ale trudno, człowiek uczy się na własnych błędach (no teraz, odkąd mamy forum, możemy się uczyć też na cudzych 😉 Zawsze to jakaś ulga dla kieszeni)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Hej dziewczyny !!! Udało mi się namówić męża, żeby mnie puścił na komputer. Ale mam jeden warunek jak znowu zacznę świrować to koniec laby 🙂
O jesteś hehe 🙂 🙂 🙂 Własnie pisałam do ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Madalena, poprosimy o uśmiech stuwatowy na potrzeby męża.
A my obiecujemy nie wklejać linków do różowych dziewczęcych ubranek 😉
Chyba, że chcesz zobaczyć mega- ohydkę - wózek dla dziewczynki w majtkowo różowym kolorze???
Od razu ci się odechce.
Mi go zaproponowali w super promocji cenowej. A ja nawet za dopłatą nie chciałabym takim jeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wózek po Kubusiu mam tak zjeżdżony, że wstyd było by wozić w nim bobaska. Dlatego myślałam, że zakup nowego będzie nieunikniony. Ale ku mojemu zaskoczeniu moja szwagierka Zadzwoniła do mnie czy nie chcę od nich wózka po synku, który jeździł w nim ok 8 m-c a potem poszedł w odstawkę bo kupili spacerówkę. Dlatego problem mam z głowy. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sam kolor różowy tak na mnie nie działa jak widok sukieneczki albo koronek albo spineczek hehehe 🙂 oho już się nakręcam 🙂 ale już mi to nie straszne. Odpuściłam. Po prostu hormony odpuściły. Wczoraj miałam kiepski dzień, ale my kobiety w ciąży jesteśmy usprawiedliwione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Andżelika, no to teraz rozumiem.
W takim razie jak będziesz kupować drugą spacerówkę to pomyśl perspektywicznie.
Ja mojej córci (pierwszej) kupiłam Q.Buzz i byłam z niej mega-zadowolona.
Dopóki nie zaszłam w drugą ciążę i nie przeczytałam opinii na forum.
Okazało się, że tamta spacerówka jest przeznaczona tylko dla dzieci już siedzących (nie rozkłada się na płasko) a gondola ma rozmiary mini - mini i starcza na bardzo krótko.
Tak więc dziecko wyrasta z gondoli a nie może jeszcze jeździć w spacerówce.
Wtedy o tym absolutnie nie pomyślałam, wydawało mi się, że w razie drugiej ciąży dokupię gondolkę i będzie jazda 😉
No i jest, ale do sklepu po drugi wózek 😞
No, ale trudno, człowiek uczy się na własnych błędach (no teraz, odkąd mamy forum, możemy się uczyć też na cudzych 😉 Zawsze to jakaś ulga dla kieszeni)


Hehe. Nie martw się Jo-aneczka, na rynku jest taka gama wózków, że zapewne Ci się coś spodoba i będzie funkcjonalne, tylko za tym właśnie wiążą się koszta, a to już miłe nie jest 🙂 Ja już przeglądałam spacerówki na allegro i właśnie kierowałam się tym żeby miało siedzenie rozkładane i podnóżek unoszony. Moja koleżanka kupiła córci spacerówkę na allegro, a jak przyszła to się okazało, że dziecko może w niej tylko siedzieć, bo się nie rozkłada do leżenia. A potem jak dziecko na spacerku usnęło to biegusiem do domu, bo jak na siedząco tu spać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Jo-aneczka no co ty 🙂 Mniemam że jak bywacie tu też w październiku i listopadzie to i śnieg w maju was nie wystraszy 🙂 🙂 🙂


No wiesz, tylko, że wtedy jestem z reguły lepiej przygotowana na kiepską aurę.
A teraz muszę siedzieć przy otwartym oknie. Tak jak wam pisałam, mam tu bardzo słaby zasięg, więc net mam na balkonie, albo jak wywieszę modem na przedłużaczu za okno 😞
Dziś ze względu na zimową porę wybrałam to drugie rozwiązanie.
No i siedzę sobie przy parapecie, okno lekko uchylone, net zwiesza się prawie do ziemi a ucho, szyję i plecki mam osłonięte kocykiem 😁, co by mnie nie zmroziło 😉
Zanim m wróci muszę się stąd ewakuować bo będzie narzekać że mrożę dzidzię.
Ale nie mogłam sobie odmówić chwilki z Wami. Też się już od was uzależniłam 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Wiesz sam kolor różowy tak na mnie nie działa jak widok sukieneczki albo koronek albo spineczek hehehe 🙂 oho już się nakręcam 🙂 ale już mi to nie straszne. Odpuściłam. Po prostu hormony odpuściły. Wczoraj miałam kiepski dzień, ale my kobiety w ciąży jesteśmy usprawiedliwione.

Magda To spójrz na czym ktoś pokazał ubranko do chrztu http://allegro.pl/komplecik-do-chrztu-dla-dziewczynki-r-62-i1595513678.html dziś wpadłam na to przypadkiem jak wertowałam allegro hehe. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda To spójrz na czym ktoś pokazał ubranko do chrztu http://allegro.pl/komplecik-do-chrztu-dla-dziewczynki-r-62-i1595513678.html dziś wpadłam na to przypadkiem jak wertowałam allegro hehe. 🙂


O Boże laleczka Chucky 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...