Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

aaa i wczoraj tez zakupilismy co takiego -
http://www.sklep.meble.pl/p29595,eleganckie-i-praktyczne-podglowki-dr-papaya.html
i jest to absolutnie niesamowite w dotyku 🙃
Narazie kupilismy jeden i jest walka 🙂 wiec chyba trzeba bedzie zakupic jeszcze jeden 🙂









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

i jeszcze coś -
to co kiedys pisala chyba mycloud - ból bioder, miednicy - masakra! w nocy jesli spie na ktorymkolwiek boku - boli boli boli, przestaje boleć jak leze na plecach ale wtedy synek nie jest zadowolony i wariuje...
Jeszcze tylko 2,5 mies i kazdy z nas bedzie spal osobno:P












Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno - wiem ze kilka z Was kupilo sterylizatory uzywane na allegro - podpowiedzcie jak to zrobic 🙂 ja sie w tym nie orientuje - sa jakies sterylizatory do mikrofali, do butelek, do wsystkiego ...no i sa drogie! jakich mam szukac i jak 🙂?

Z gory dziekuje :*











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.
Nie zaglądałam od piątku. Wczoraj miałam gości a dziś wieczór jedziemy ze znajomymi do kraka na 30lecie kabaretu M.Dańca. Miejsce mamy w 2 rzędzie i też się zastanawiam co ja biedna z tym sikaniem zrobie - na szczęście to kabaret a nie teatr więc może wypada wyjść w trakcie.
Jagoda - mam prośbę. Wrzuć proszę fotkę poncha i swetro-poncha i napisz gdzie kupiłaś bo ja już od 2 tyg gadam a nie moge się zebrac i kupić a tak to moze predzej mi to pojdzie.
Co do sterylizatorów to dzielą się one na moikrofalowe (tansze) i elektryczne (drozsze). Oba działaja na zasadzie sterylizacji gorącą parą. Ja kupiłam elektryczny bo wg mnie wygodniejszy. Miesci się w nim jednorazowo 6szt butelek z akcesoriami tzn smoczkami, nakretkami itp itd. Mnie udało się kupić Tomee tippee (takie mam butelki) za 65zł na allegro (uzywany) przy czym za nowy trzeba dać blisko 300zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁÓŻECZKO ZŁOŻONE!!!! 🤪
PRZEWIJAK nałożony, zestaw do szpitala gotowy skompletowany, wszystkie nasze zakupy w szufladzie i łóżeczku, brakuje tylko Ksawcia!!! 😆 😆 😆
Pinacolada - narazie mamy taki burdelik w pokoju że nie mam nawet jak sie dostac do aparatu 🙂
Wszystko kupilam w Colosseum w M1- nie jest to moze pierwszej jakości ale niedrogie i w miarę OK. Wrzuce foty jak sie ogarniemy 🙂 🙂 🙂
Jejku, jak to wszystko cieszy! całą radość zakłoca tylko cały czas puste zdemolowane mieszkanie...
A ten kolega taty niby kontuzjowany, słuchajcie, co za bucefał, znikł, nie odbiera tel, nie przyszedl na umowione spotkanie..masakra. i to znajomy! a co dopiero obce ekipy! 😠













Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Pinacolada - bylam w 5-10-15 i niestety te promocyjne skarpetunie były tylko duuze i dziewczece a takie normalne drogie bo po 5 pln jedna para.
Narazie kupilam synkowi takie gładkie bawełniane skarpetunie newborny za 3 pln/szt. i jedne białe rajstopki newborn 🙂 😆
Chciałam kupic jeszcze okrycie kapielowe w HM to biale ale akurat bialych nie bylo.
Brakuje mi jeszcze kocyków i termometru do ucha.











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was drogie kobietki
u nas jakoś pomalutku się toczy.Kulamy się 🙂 Mamy strasznie napięty tydzień wiele nerwów dot. remontu

Jagoda nic się nie przejmuj wczoraj wywaliłam takich robotników po znajomości właśnie niby znajomy mojej mamy + jakiś super fachowiec od płytek na mieszkaniu byli od poniedziałku i NIC nie jest zrobione!!!!!!!jeździliśmy tam ich sprawdzać ale to albo równają ściany, albo one schną albo i wiele innych wymówek płytki mieli zrobić do soboty w kuchni i łazience to "Spece"zabrali się za duży pokój!!!!Drapali ściany itd myślałam że mnie trafi w czwartek nie było nikogo i w piątek tez nie więc zaczęliśmy szukać kogoś i we wtorek przychodzi firma zajmie im to 3 dni!!!!!!a tych po znajomości wywaliłam!!!strasznie dużo nerwów nas to kosztowało czas nas nagli, zresztą wiesz jak jest lepiej zabrać obcych niż znajomych bo tak to właśnie jest z tymi po znajomościach. chcieliśmy uniknąć dużych kosztów no ale niestety,będą jeszcze większe niż przypuszczaliśmy.


Tak poza tym to ja też mam już przygotowaną wyprawkę do szpitala 3 komplety+jedno na wyjście tak na wszelki wypadek pytam czy nie za mało???

A co do pokoiku Pawełka to sama go zainspirowałam na razie mam projekt ale do realizacji coraz bliżej 😉)))

Pozdrawiam was i całuję wasze maleństwa;****
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - rany, no to jedziemy na tym samym wózku 🥴
Tylko ze my nawet nie zdazylismy wywalic zadnej ekipy bo zadna nie dotarla! (poza instalacjami ktore sa zrobione ale jak sie okazalo do przerobki bo pod zlewem nic sie nie zmiesci!)

My mamy zamowiona kuchnie ,szafe, narozniki...ale nie mamy pojecia kiedy bedzie mieszkanie gotowe do wstawienia tego wszystkiego! masakra!

Ja mam do szpitala 5 kompletów plus cieplejszy zestaw na wyjscie 🙂


Moja kolezanka mowila ze miala 4 komplety i jej synek robil baaardo rzadkie kupki i trzeba bylo dowozic czyste ubranka 😉


DZIEWCZYNY - od 2 dni mam znowu kłucie w bokach miednicy, cholera, znowu jakby mnie jajniki bolały czy te więzadła - macie to jeszcze???? 🤢











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos__wyjatkowy_ napisał:
Witam dziewczyny ;*
Dziś do szkoły nawet nie poszłam , jestem tylko na chwile z pytaniem do Mycloud całą noc była w lodówce naleweczka więc już gotowa tylko powiedz mi czy ja mam jeść ten czosnek czy tylko pić syropek??

Zaraz się zbieram ubieram i jade na pogotowie bo to nie jest zwykły kaszel gdzieś mi na oskrzelach siadło jak nie na płucach wszystko mnie boli tam głęboko jak by w żebrach jak kaszle..krtań straszna chrypa.. 😞 i jeszcze mi migdała zaatakowało..straszne..


Syropek z czosnkiem! nałóż na łyżeczkę od herbaty i weź dwie 3x dziennie.Wiem,że czosnek nie jest zbyt smaczny,ale nie ma wyjścia.Dobrze,że poszłaś na pogotowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda80 napisał:
Ania - rany, no to jedziemy na tym samym wózku 🥴
Tylko ze my nawet nie zdazylismy wywalic zadnej ekipy bo zadna nie dotarla! (poza instalacjami ktore sa zrobione ale jak sie okazalo do przerobki bo pod zlewem nic sie nie zmiesci!)

My mamy zamowiona kuchnie ,szafe, narozniki...ale nie mamy pojecia kiedy bedzie mieszkanie gotowe do wstawienia tego wszystkiego! masakra!

Ja mam do szpitala 5 kompletów plus cieplejszy zestaw na wyjscie 🙂


Moja kolezanka mowila ze miala 4 komplety i jej synek robil baaardo rzadkie kupki i trzeba bylo dowozic czyste ubranka 😉


DZIEWCZYNY - od 2 dni mam znowu kłucie w bokach miednicy, cholera, znowu jakby mnie jajniki bolały czy te więzadła - macie to jeszcze???? 🤢














Bóle miednicy tragedia mam cały czas! czuję się jak staruszka a nawet gorzej.Ale to naprawdę boli zwłaszcza podczas leżenia jak chcę wstać.Jak będę 20.10 u lekarza powiem mu o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam niedzielnie nocnie 🙂
i ja moje kochane mam wizyte 20.10
mycloud ty nasza szamanko kochana 🙂
moj weekend ... męczący miałam bratanka od piątku jest cudowny ale bardzo absorbujący na koniec dzisiejszego dnia odwiedziła mnie cała rodzina padam na twarz ale pewnie i tak nie usne... mieliśmy jechać do sklepów z dziecięcymi rzeczami no tak sie na to cieszyłam i nie pojechaliśmy niestety 😞 Jagódka oklask dotarł do ciebie 🙂 ale fajnie że zrobiliście tyle zakupów i że wszystko macie już 🙂 no niestety wszystko to przed nami a myslałam że bedę sie juz cieszyć tym w domku no trudno wszzystko przed nami
a jeśli chodzi o remont ta moja "rewelacyjna"ekipa miała skonczyć tak miała ... ale dupa pogoda wymywała fuge kończą w poniedziałek.
dziewczyny teatr marzenie 🙂mąż obiecał pójdziemy 🙂ale na operetke sie wybieramy i do filharmonii 🙂i to za tydzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jesli chodzi o bóle miednicy to nie mam ale bolą mnie biodra jak chodzę mam takie wrazenie jakbym miała zapalenie rwy kulszowej . a macie tak może że jak śpicie i przekładacie sie z boku na bok to to macie wrażenie że dzidzia zostaje na tamtej stronie i troche brzuch ciagnie? to takie troche bolesne uczucie i niekiedy boli podbrzusze? nie wiem czy leciec do lekarza czy to normalne a i jak za dużo sie schylam tez boli mnie brzuch na dole ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud - no mnie tez to dzis i wczoraj wyjatkowo boli.
Ja tez czuje sie juz jak staruszka i przeraza mnie ze jeszcze 2,5 mies i bedzie juz tylko "gorzej" w sensie - coraz ciezej i grubiej...Ciezko mi sie podniesc jak leze (dzis szwagier przyjechal i ja akurat lezalam z nogami w gorze i zanim bym sie wywlekla z wyrka..to on sie nachylil jak do spiacej krolewny i przywital sie 😉 ) No ogolnie juz jak siade i zapadne sie w fotel to niechetnie wstaje...

misiamamy - tak, najbardziej boli przy zmianie boku...i tez czuje ze synek zostaje na tamtej a ja juz na nowej stronie i ze czasem to ja-matka postawie go na glowie i on musi sie obudzic i zmienic kierunek 🙃
Ostatnio bardzo ciezko mi sie spi na bokach z powodu tego bolu w ..nie wiem czym., miednicy, stawach, po bokach geeralnie - bol troszke podobny do bolu jajnikow podczas okresu czy tuz przed.
Ja tez o tym powiem ginowi i o wielu innych nowych przypadlosciach typu biegunki.













Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z milych i optymistycznych rzeczy - mąż mnie dziś zaprosil do restauracji.
Miala byc sharma bo on mial ochote ale jak weszlismy do olkuskiego faraona to dym nas zabil i oczywiscie zero sali dla niepalacych. Lokal szybko opuscilismy.
Pojechalismy do nowej wloskiej knajpki na rynku w Olkuszu (ja pelna niecheci i obaw bo tutaj naprawde gastronomia w porownaniu z milionem lokali w Krakowie jest na żenujacym poziomie...) a tu taki szok!
REWELACYJNA WŁOSKA RESTAURACJA, BARDZO BOGATE MENU (i nie tylko pizza 😉 🤪 ale caly przekroj przez regionalne dania z roznych czesci Wloch) - obsługa - na medal - swietnie zorientowana w serwowanych posilkach.
Co wiecej - w lokalu byl szef - włoch ok 55-6o lat - ani slowa po polsku - poczestowal nas ektra deserem-tiramisu z jakiegos tam regionu z dosc secyficznym alkoholem oczywiscie w sladowych ilosciach 😉, mnie wycalowal po rekach 🤪 kelnerek pytal sie jak jest po polsku "w ciazy" :P ...
Szok! a sam lokal-minimalizm na wysokim poziomie - bardzo sie ciesze bo w koncu bedziemy miec gdzie chodzic 🙂 🙂 🙂


Ok, uciekam spac
Wszystkim i Wam i sobie zreszta tez zycze lekkiej spokojnej, wygodnej, bez boli, z umiarkowanym sikaniem nocy 😉
Dobranoc mamusie!












Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry kochane miałam dzis isc na glukoze ale 🤪 🤪 🤪 🤪 trzeba sie umówic nie przyjeli mnie co za głąby.... jutro ide
a tak wogóle to mam dziś STUDNIÓWKE jeju jakie to dziwnie uczucie wiedziec że za 100 dni zobaczymy sie z naszą misią 🙂kocham ją z dnia na dzien coraz bardziej i bardziej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy was kochane... ja nawet nie zauważyłam że już wczoraj miałam 26tc 😉)))na brzuszku.... jak to szybko zleciało heehehee jeszcze nie dawno [pamiętam przy zdjęciu miałam 7tc 🙂)))
Ja się zbieram...przejdę się gdzieś z ranka i nawdycham świeżego powietrza odwiedzę babcię i jak przyjdę to zacznę gotować obiadek a [potem znowu to samo....pilnowanie ekipy...chyba sobie to odpuszczę mój wróci z dniówki to tam pojedzie.
JA już Jagoda mam tego dość kuchnia przyjeżdża lada moment za parę dni a tu nic nie zrobione!!!!!!!szlag!!!!!

Buźki dla was mamusie i miłego dnia!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.

Wczoraj późno wróciliśmy z Dańca ale warto było, bo się trochę pośmiałam. Tyle ,że 2,5godz w siedzącej, niezbyt wygodnej pozycji dało znać o sobie. Bolałay mnie przeraźliwie żebra - nie wiem czy Wy też tak macie ale mój brzuch jest umiejscowiony coraz wyżej i w pozycji siedzącej dzidzia mi rozpycha żebra od środka - średnio przyjemne uczucie. Ale siedziałam grzecznie bo w 2 rzędzie zaraz z kraja (przy przejściu) bo jakbym się zaczęła wiercic albo wychodzić w trakcie do WC to zaraz by mi coś dogadał. A potem jak sobie upatrzył takiego delikwenta to "pił" do niego cały spektakl 😉

Pogoda coraz bardziej ponura i wpędza mnie w nienajlepszy nastrój 😞 Momentami łapię doła i jak sobie pomyslę ,że jeszcze 3 miesiące to mi się płakać chce 😞 Niby mało ale jak wszystko człowieka boli, spać nie można, zgaga męczy to niestety wydaje się o 3 miesiące za dużo. Poza tym wszyscy ostatnio jak się dowiadują że ja dopiero w styczniu to są w szoku bo twierdzą ze mam duży bzruch. No i zaczynam się nie mieścić w moje ciążowe ubrania 😞 Buuuuu.................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie

Pinacolada - no ja mam dzis tez podobne odczucia 😞
Noc masakra, biodra chcialo mi rozerwac, łydki twarde jak skała bolą jak cholera, czuje sie ciagle niewyspana..
Co do wagi i brzuszka - no ja tez sie zastanawiam jaki on bedzie za 2,5 mies!!!??? 😲 Już teraz ledwo sie ruszam...
Kupilam sobie krótkie botki, roz. 40 - jedyne jakie mi weszly na noge (bo inne botki nawet nr 41 nie weszly..) i co..? wczoraj sie wystroilam, chce zalozyc nowe buty - ktore mialy byc dla mojej wygody krotki i latwe do wsuwania - i ni huhu!!! sila i z pomocą meza i lyzki do butow wepchnelismy je na moje nogi ale teraz juz wiem ze wiekszosc ciazy przechodze w butach treckingowych...zachcialo mi sie byc elegancka 😉










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa co wiecej - nie wiem co mi przytylo ale...krotki plaszczyk/kurteczka nie za bardzo jest rozmiarowo w ramionach! 🤨 i nie to ze w biuscie - bo to u mnie norma juz..ale bez zapinania nie moglam rekami ruszac 😲 ☺️
I BOJĘ się STANĄC NA WAGĘ!!! 🤢 🤨 😞











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu po wczorajszych zakupach kosmetycznych - mam kolejne pytania -
W CZYM I JAK PRAĆ?
kupilam proszek JELP 2W1 tzn. z plynem zmiekczajacym.
Ale widzialam ze sa rowniez JELPy do kolorow - jakich Wy mamusie uzywanie i jak? w jakiej temperaturze i czy kolory w tym samym co biale..?
W ogole DROGIE to wszystko jak nie wiem co! 2,5 kg proszku 35 pln!!! to persil 4 kg tyle samo kosztuje! masakra!
Kremik ochronny na zime NIVEA - malutka tubeczka - 13 (rossmann)-15 (carrefour) pln!











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Odnosnie butów - wczoraj miałam z tym problem bo przeciewż trzeba było jakos wygladać wśród ludzi i postanowiłam ,że w dzinsach i adidasach nie pójdę. Założyłam więc spódnice i wyciągnęłam kozaki i o dziwo okazało się że moja stopa się do nich zmieściła - miałam w prawdzie małe kłopoty z dopięciem zamka ale udało się. I taka zestrojona pojechałam do Krakowa. Ale w drodze powrotnej już czułam dyskomfort i w domu jak ściągnęłam buty to się okazało że nogi w międzyczasie mi napuchły i były takie ścisniete że miałam jeszcze przez dłuższą chwilę całe odgniecione ( tak jak po mocnym bandazowaniu). Tak więc musze koniecznie kupić buty - w najbliższą niedziele pojedziemy do Krakowa bo w Bochni nic przyzwoitego nie znalazłam 😞
Misiamamy - ja bym tam wolała mniejszy brzuszek. Chyba poki co nawet nie zdajesz sobie sprawy jaki to wyczyn założyć skarpetki i zasznurować buty mając taaaki brzuchol jak ja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...