Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Czesc Kobitki


my mielismy znowu akcje... 🤢
Noc w szpitalu.

Wczoraj od ok 18stej mialam regularne co do minuty skurcze - totalnie bezbolesne ale zadzwonilam do poloznej kiedy zaczely sie pojawiac co 5 min 🙂

Kazala mi wziac nospe, ciepla kapiel i poobserwowac sie 2 godziny.
Nic sie nie zmienilo wiec kazala nam przyjezdzac i wziac wszystko do szpitala ale jeszcze sie nie przyjmowac na oddzial tylko podejsc na badanie i ktg.
Nasza polozna przyjmowala akurat porod wiec jakas inna stara baba mnie badala i badanie bylo mega nieprzyjemne (to jednak prawda ze kobiety sa malo delikatne bo potem przyszedl lekarz dyzurny i zrobil to samo ale duzo delikatniej!)
Powiedziala ze mam minimalne rozwarcie na pol czy 1,5 palca (mialam wrazenie ze mi cala reke wsadzila a nie palca 😠 )

cdn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz stwierdzil ze szyjka wysoko i ze jeszcze swieta spedze w domu.
Podpieli mnie do ktg.
Wszystko pieknie ladnie.
Przyszla Agatka - nasza polozna - no i popatrzyla na mnie i stwierdzila ze juz gadala z ta stara i z lekarzem i wie ze z szyjka ok, ale mowi ze zmienilam sie i jestem spuchnieta na buzi i mam jakis tam syndrom co oznacza ze to juz tuz tuz..
Zmierzyla mi cisnienie no i...mam za wysokie.
A czulam to caly dzien bo nawet u tesciow kazalam sobie zmierzyc cisnienie bo mi dzwonilo w uszach i glowa mnie bolala a mnie nigdy nie boli, no i te stopy i lydki wielkie i czerwone... 🤢
Zawolala lekarza, dali mi leki na obnizenie cisnienia i powiedzieli, ze jak sie to nie zmieni to wracam na patologie ciazy i rodzimy.
Wytlumaczyli mi ze czasem jak mama ma wysokie cisnienie to org 🤢 nizm sam uruchamia szybciej porod mimo wysokiej szyjki itp. bo chce usunac przyczyne takiego cisnienia wiec naszego synka.
O wszystkim zadecyduje dzis nasz gin. Jedziemy do niego.
Grrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry słoneczka
ojej Jagódka ale sie nawyrabiało dobrze że póki co wszystko opanowane to prawdaz tymciśnieniemu mnie uruchomiła sie akcja jakmiałamtakie wysokie tętno... no współczuje ci tego badania przez tą kobiete 🤢 niektórzy naprawdesienie nadają doswojej pracy bedzie wszystko dobrze leż sobie dziś niczym sie nie przejmuj wszystko bedzie git


pinacolada świetny pomysł na te bombki powiedz tylko jakich nici użyłąś zwykłych czy kordonka albo muliny???? swietnie to wygląda a w krochmalumoczysz tylkonićczy zanurzasz cały balon?

jeśli chodzi o imiona męskieto braliśmy pod uwage Filip, Miłosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki.

Jagoda -nie strasz kobieto! Ładne jaja znowu przeszłaś. Dobrze ze wszystko ok póki co ale kontroluj to cisnienie bo cisnienie wysokie + spore obrzęki to się chyba gestoza ciążowa nazywa i rzeczywiście jest to wskazanie do rozwiazania ciąży zwłaszcza że juz donoszona! Ech, coś czuję że bedziesz pierwsza i to jeszcze przed świetami 🙂

Instrukcja do bombek:
1. nadmuchac balon ale nie bardzo żeby nie zrobił się zbyt jajowaty
2. Owinąć zwykłymi nićmi w rożnych kierunkach
3. Pomalować za pomocą pędzla krochmalem ŁUGA (koszt ok 4-5zł)- balon zrobi sie biały ale po wyschnięciu odzyska kolor nici
4. Suszyć w stanie powieszonym przez ok 24h aż wyschnie i zrobi się twardy
5. Przebić balon - samoczynnie odklei się od nici - i wyciągnąc go górą
6. Doczepić kokardkę, ozdobić cekinami, brokatem....
POWODZENIA! 🙂

Syla - ślicznie wyglądasz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda-uf to nieźle się porobiło,kurczę ja mierzę sobie ciśnienie codziennie choć i tak mam zwykle niskie,ale bardzo trzymam kciuki.Będzie dobrze,synek donoszony,nic mu nie grozi i to najważniejsze.Ja też podejrzewam,że Jagoda z nas będzie pierwsza.

Sylla-Przede wszystkim kącik dla Nelci jest cudny,widzę ,że tak jak ja też kupiłaś i kołysię i łóżeczko;-) ah te kobiety...w każdym razie pościel rozbroiła mnie maxymalnie gdyż uwielbiam tweety'ego 🙃

Co do waszej wspólnej fotki to wyglądasz przeuroczo,stan małżeński i ciążowy razem bardzo Ci służą!Łap oklaska za to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie.
Nadrobiłam właśnie zaległości na forum z weekendu.
Hehe Misiamamy i Pinacolada mają niezłe poczucie humoru i fajnie 😉
Jagoda 3m się będzie ok, ciąża donoszona więc się nie martw najwyżej będziesz najszczęśliwszą styczniowo grudniową mamusią tulącą swojego Ksawcia 😘
Pinacolada śliczna focia z brzusiem, taka milusia, i pomysł na bombki niezły chyba go wypróbuję :P
Gunia z ciebie też niezła artyska fajna bombka.
Sylla śliczny kącik dla maleńkiej i ślicznie wyglądacie z mężusiem 😉
Wczoraj mój M przystawiał się do łóżeczka zaglądał tam itd i widziałam banana na jego twarzy - i zaczął ścielić łóżeczko, taki był szczęśliwy robiąc to że nie mogłam oderwać wzroku od niego jak ścielał, hehe nie może się doczekać bo codzień pyta się czy dziś rodzimy hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kochane! troche mi mina wczoraj zrzedla no i tak mi dzis dziwnie. Ja siebie znam, tzn swoj organizm i wiem ze cos sie swieci bo ja juz nie daje rady fizycznie. Polozna powiedzila to samo i moja tesciowa widzac mnie wczoraj to samo.
Kazde wdrapanie sie na lozko w szpitalu to dla mnie wyczyn wysokogorskiej wspinaczki.
Mierze od rana cisnienie co godzine i leze i narazie jest ok.
Jedno sie obnizylo.
Widac to moze byc dziedziczne-moja mama ze mna lezala 2 tyg na patologi z cisnieniem 200!!!
Maz na szczescie jeszcze tylko jutro do pracy i potem bedzie caly czas ze mna.
Dzis biedny spal 3 godziny i jeszcze samochod musial zawiezc do mechanika o 6 rano bo mamy ogromny problem z akumulatorem a dzis do gina po pracy musimy jechac.

Pinacolada - gestoza - to wlasnie slowo uslyszalam wczoraj ale potem mi sie zapomnialo.

BOMBKI - dziewczyny rewelacja! ja kocham robic z rodzinka takie cudne rzeczy!ale w tym roku jakos sie nie zlozylo 😞
Sa tez fajne instrykcje do np. malowanych ozdob z masy solnej - wypiekane aniolki np. - cudo! no i z makaranu tez mozna cuda zrobic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze!

Mój mąż za to w weekend zrobił wszystko za mnie,posprzątał i to dokładniej niż ja 🤪 a potem wyobraźcie sobie,że sam zrobił 3 duże makowce szok szok,a wyszły takie ,że w żadnej cukierni bym takich nie kupiła.Wpuścić mężczyznę do kuchni i cuda się dzieją.Ja zrobiłam jedynie sałatkę ,ale to już ledwo ledwo,zaraz boli tyłek,kości ah czuję się strasznie "niepełnosprawna" i mam wrażenie,ale to tylko moje wrażenie głupie,że narzekam jak babulinka i na porodówkę dojdę o balkoniku..

Naszemu autku nie straszny mróz mimo,że w nocy było ponad -20 odpalił spokojnie;-)Ale wiem,że niestety dużo zależy od akumulatora,widocznie już prosi o wymianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wszystkim,

wpadlam tylko się przywitać i uciekam do łóżka bo kręci mi się w głowie 😞
Mąż ma dzisiaj wolne z pracy i bylismy z rana na przedświatecznych zakupach, a to najwyraźniej za dużo chodzenia dla mnie. Już teraz poza osiedlowy sklep to ja się nigdzie nie mam zamiaru ruszać!

Piniacolada bombeczki super, oklask dla Ciebie 🙂

Jagoda niezłe masz przeboje, oby to sie zastopowało, trzymam kciuki za unormowanie sytuacji.

Syla piękniuchny kącik dla niuni!

Madziula u mnie tylko jedno imię wchodziło w grę: ANTEK.

Trzymajcie się cieplutko, jak odzyskam siły to wrócę do Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud moj tez wczoraj posprzątał ale choinki już nie zdążył ubrać wiec dzis ubieramy
Ty tak mowisz wpuść mężczyzne do kuchni i cuda sie dzieją ... no masz racje mojego też wpuściełam do kuchni i działy sie cuda przez przypadek złamiał wiaderko na kartofle potem tak szorował talerze że jeden ubił -do połowy 😁 -a na koniectak delikatnie ściągnął obrus ze stołu i tak go ładnie składał że tyrpnął wazon i stukł sie na miazge bo to kryształ był - no masz racje dzieja sie cuda 🙃 🙃 🙃 🤪 jednym słowem bilans ujemny przy sprzataniu kuchni:laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w poniedziałkowe popołudnie 😉
Jagódka wez Ty nie strasz! Bo jak Ty sie rozpakujesz, to już później poleci, a mój synuś musi jeszcze troszke przytyć 🙂 Trzymaj sie tam kochana i wal z tym ciśnieniem.
Syla- brzusio super
Madziula widze że Ty też masz problem z imieniem dla chłopca 😉 Dobrze, dobrze nie jestem sama 🙂
Pinacolada- bombki super. Szkoda ze ja nie mam zdolności plastycznych 😞
Dziś mój mąż ma wolne i mam zamiar zagonic go do pracy w tym do kuchni. Nie wiem czy mi to na zdrowie wyjdzie 🙂 Uciekam na zakupki swiąteczne. Trzymajcie się mamusie, zwłaszcza Ty Jagódka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Gunia - kurcze zapomnialam o oklasku za 9 miesiac 🙂
Juz polecial do Ciebie 🙂
A potem do Dusi 🙂
Ktora jeszcze.. 🙂? no chyba juz wszystkie styczniowki w 9 miesiacu sa..? chociaz te z koncóweczki byc moze jeszcze nie 😉


Jesli chodzi o imiona dla chlopcow to ja od zawsze chcialam Antka, ale po pierwsze maz sie nie zgodzil po drugie strasznie duzo tych antkow teraz.
Dlatego zdecydowalismy sie na KSAWERego a na drugie bedzie mial Antoni 🙂
Rozmwazalismy jeszcze Tymona, Iwo (tutaj maz stwierdzil ze mu sie tak z agn. kojarzy ze złem :laugh 🙂, Mieszko (mąż) JULIAN (ja), Remigiusz, Ignacy



Mi znowu cisnienie skoczylo gore... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...