Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tak Guniu tak.
Hehe ja dużo spaceruje i nic mi to nie daje.
Dziś zakupiałam sobie herbatke z liści malin, może pomoże 🤔 a jak nie to ja nie wiem 😮
Ale co się dziwić że mam w brzuszku upartą córeczke, jak ja i mężuś to jesteśmy dwa osiołki takie z nas uparciuchy 🙃 :P no więc dzidzia będzie mieć the best charakterek 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Nie tylko wy schizujecie już ,też mam wrażenie,że mam ciągle mokro w gaciach,sen też miałam niezły...śniło mi się,że woziłam w wózku lalki 😁 ile można czekać? na przykładzie kajtuchy widać,że długo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam serdecznie
Przepraszam że tak długo się nie odzywałam ,ale mam problem taki bolesny ,mogę stać ,albo leżeć o siedzeniu nie ma mowy strasznie boli mnie kość ogonowa ,nie wiem czy któraś z Was tak ma ,dzisiaj byłam u mojego gina na ktg i badaniach to nawet nie usiadłam ,na poczekalni taż stoję ,a przejechanie samochodem to koszmar .Lekarz twierdzi że to jakiś ucisk na kręgosłup i jak na razie się nic nie poradzi 😞
A co po szpitalu ,zastrzyki rozkurczowe pomogły mi na twardy brzuch ,ciąża jest prawidłowa wszystko gra ,dzisiaj miałam usg i w obwodach dzidzia jest duża i wagowo wychodzi 4050 ,ale gin mnie uspokaja bo waga nigdy nie jest prawdziwa bo w ten sposób nie da się zważyć dziecka, to są tylko obwody i to zależy jak dziecko jest zbite masywnie ,bo może być grubaśne :laugh: :laugh: jak moje a być lżejsze od tego co jest szczupłe w brzuszku :laugh: dlatego waga się waha nawet o 500gr albo w tą ,albo w tą mam nadzieję ,że moje będzie mieć 3700 🙂 a nie 4700 ,zawsze to lżej 🙃 .
Chciałam pozdrowić wszystkie mamuśki ,które już urodziły i te które jeszcze czekają niecierpliwie tak jak ja ,myślę że to są najtrudniejsze dni przed nami ,jak się znalazłam w szpitali to strach obleciał mnie najbardziej 🤢 ale wszystko będzie oki ,poradzimy sobie ,bierzmy sobie przykład z naszych odważnych (rozpakowanych już )mamuś :laugh: :laugh:
Pozdrowienia 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znowu jestem 🤪 malutka jeszcze śpi-już prawie 5h 🤪 ale w nocy dała Mi nieżle popalić,aż płakałam z bezradności.
Dostała cyca o 22 i myślałam,że troszkę pośpi a ona nic i tak się męczyłysmy chyba do 3,w między czasie dostawiałam ją 3razy i się okazało,że pokarmu nie ma-musiałam Jej dać inne mleczko,płakałam jak bóbr,że nie mam mleka,a tak chciałam Ją karmić piersią a tu mleczka wystarczyło zaledwie na tydzień.
Chociaż teraz czuję,że mam pełno 🙂 może to chwilowe
Właśnie się przebudza,zmykam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie widzialam sie dzisiaj z Justyna co prawda Malutkiego widzialam z Syla tylko na fociach bo nie moglysmy wejsc na oddzial ech jaki On fajny jest mowie Wam 🙂 Justyna na pewno sie pochwali jak wroci 🙂
no i miala dzis wychodzic do domciu i wlasnie mi wyslala eske ze zwazyli Piotrusia i za duzo mu waga spadla i musza zostac w szpitalu niestety...
Dam znac jak dowiem sie czegos wiecej 🙂
Pozdrowionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jej napisalam na pocieszenie ze lepiej ze teraz troszke dluzej zostana niz by sie pozniej miala martwic o wage Malego a tak to troszke go tam podtucza tak jak napisalas i wroca do domciu 🙂
a swiat rzeczywiscie jest maly hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał:
hej mamusie 🙂

wróciłam 🙂 wkońcu jestem w domku i mam laptopa 🙂

razem z Vanesską przesyłamy buziaki

musze nadrobic czytanie 🙂


Jejku jak się cieszę,że jesteście,jak Vanesska-dużo przybrała na wadze?
Ja nie nadrobiłam czytania,tylko przelotnie-za dużo tego 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
za dużo do nadrobienia. bede wdzięczna jak któras mi zrobi streszczenie 🙂

które Mamusie już mają maleństwa a ktore wciąz czekają 🙂


wyszłam ze szpitala po 5 dniach i już wtedy niunia ważyła 2350 🙂 lekarze mówili że rewelacja bo w 2 dobie spadła z wagi. teraz widze ze nabiera ciałka, karmie ją butelką co 2 godziny i w dzień i w nocy. Maleńka wstaje je i śpi 🙂 jest mega grzeczna:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Basia - fajnie ze do nas wróciłas!!!

Dlaczego karmisz Vanesske butelka?? Nie masz pokarmu??
I napisz nam jeszcze jak tatus sie miewa i czy oszalał na punkcie córeczki?

Nie wiem czy potrafie dołączyć tabelke ale spróbuje [file name=tabelka_styczniowych_male__stw_aktualna.zip size=17645]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/files/tabelka_styczniowych_male__stw_aktualna.zip[/file]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał:
Małgosia chyba Mi rekompensuje ciężką nockę,bo dostała cyca 😆 i znowu śpi 🙂jaka ona kochana 🙂
Mam nadzieję,że ten zastój pokarmu był tylko chwilowy i będziemy dalej się cieszyć z karmienia piersią.



Pozazdrościc!!! mojej jeszcze sie nie zdarzyło spac 5h - ale dzis w nocy pobiła rekord i spała 4h - tyle mi w zupełnosci wystarczy bo pierwsze noce to były pobudki co 1,5 - 2 h!!
Aniołku a macie kłopoty z brzuszkiem?? Bo moją Lenke meczą wzdęcia i to one własnie wybudzaja ja ze snu 😞
Trzymasz ostrą dietę?? Bo ja juz sama nie wiem co moge a co nie i asekuracyjnie jem niewiele ( nie mowie o ilosciach tylko o różnorodnosci produktów)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>moniss77 napisał:
Syla a czy po tym uczuciu ciepla, masz skurcz? I czy czujesz tylko cieplo czy tez tak jakby krew odplywala Ci do glowy? Ja czuje jak krew przeplywa przez klatke piersiowa pozniej szyje i az do glowy i czasem juz jak dojdzie do glowy to tak jakby pulsowanie, jakby troche boli chwile glowa, znaczy to ne taki bol, to raczej dyskomfort. Nie potrafie dokladnie opisac tego. Ale to cos w tym rodzaju. jak juz pisalam polozna powiedziala ze to ok, zeby sie nie martwic ale tutaj zawsze mowia lekarze zeby sie nie martwic 🙂 moze przesadzam ale wiecie jak to jest 🙂 Pozdrawiam Was dziewwczyny 🙂


Mniej wiecej tak jak piszesz. Czzuje dokladnie jak krew plynie mi do głowy hehe kijowe uczucie. ale czy skurcze mam heh niee wiem 😁 nie pamietam chyba nie 🙂 jedynie moze te miesiaczkowe ale nie powiem ci na pewno.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla - napisz kochana jeszcze raz o co Ci chodziło z tymi linkami bo wczoraj wieczor juz nie zajarzyłam :P a teraz nie mam czasu szukac wstecz

Pamietaj jednak o tym ze te produkty o których pisałysmy to sa produkty profesjonalne i osoba ktora nie jest kosmetyczka nie kupi ich. Poza tym nie sa dostepne w hurtowniach kosmetycznych ale tylko i wyłacznie w siedzibie i oddziałach Clareny. Tak wiec najlepiej bedzie zamówic na allegro bo nie sadze zeby siostrze udało sie to kupic w hurtowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
Syla - napisz kochana jeszcze raz o co Ci chodziło z tymi linkami bo wczoraj wieczor juz nie zajarzyłam :P a teraz nie mam czasu szukac wstecz

Pamietaj jednak o tym ze te produkty o których pisałysmy to sa produkty profesjonalne i osoba ktora nie jest kosmetyczka nie kupi ich. Poza tym nie sa dostepne w hurtowniach kosmetycznych ale tylko i wyłacznie w siedzibie i oddziałach Clareny. Tak wiec najlepiej bedzie zamówic na allegro bo nie sadze zeby siostrze udało sie to kupic w hurtowni


Ahaa to rozjasnilas troszku sprawe.. 🙂 ja sie cały czas zastanawiam 😁 najchetniej to sama bym pojechala do Polski po te kosmetyki bo taka lipa zeby je tutaj sciagac przesylka mnie zrujnuje hehe:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiuwitaj !! 🙂 ciesze sie ze u Was wszystko dobrze 🙂

Anitek Oklask dlaa Ciebie Ty wiesz czemuu 😉 🙂 😘

No i tak Anitek pisała widzialysmy sie z Justyną hehe juz w ogole nie widac ze w ciazy byłaaa 😁 ale ma sie fajnie już po wszystkim. Szkoda ze nie wyjda dziś, tak sie cieszyła :P no ale jak trza to trza 😉

anioł a co do braku mleka hehe moze wcale glodna nie bylaa. ponoc dzieciaczki lubia sobie tylko ssac i tak nawiazuja wieź z mamuska 🙂 a wiem ze laktacja musi sie dopiero unormowac 😉 wiec spokojnie.

Gunia tak jak mowisz! 😁 aaa 2dni tzese sie doslownie!:P

mycloud moze jak jedna juz wyjdzie to drugiej tez sie zachce hehe widzisz jak to podziałało na Lenki chyba juz wszystkie wyszły:P 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniolku nie martw sie pokarmem, z karmieniem piersia czasami tak jest ze cycunie musza sobie zrobic rekonesans i przeliczaja ile maja wyprodukowac i tak co kilka dni, bo teraz malutka bedzi jadla wiecej wiec one musza dostac info ze musza wiecej naprodukowac, a skoro Malgosia spi teraz w dzien 5h to znaczy ze masz tresciwy pokarm i na pewno nic zlego sie nie dzieje! Trzymam kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada- ja mam pokarm, dostałam w 4 dobie, chodze jak mleczarnia na nogach:laugh: tylko ze niunia nie wezmie piersi za żadne skarby 🙂 jest za mala i nie radziła sobie i się przyzwyczaiła do butelki. A ponieważ miała małą masę urodzeniową to i tak musiałam ją podtuczyć mlekiem modyfikowanym i się przyzwyczaiła. Odciągam i jej daje moje mleczko 🙂

Tatuś nas wybrał ze szpitala a dzis przyjechał na godzinkę bo dalej nie chodzi, zapatrzony w córeczkę. Bierze na rece całuje ja sie wzruszam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to znalazłam w necie 🙂i czytałam cos podobnego w pewnej książce doczytałam nawet ze można takie mleczko mrozic az 3 miesiące!
"na rynku dostępne są urządzenia do odciagania tzw laktatory 🙂

wiekszosc z nich ma dołączoną butelke

w ktorej mozesz przechowywac pokarm

wystarczy schować do lodówki a nastepnie podgrzać -

my wkładaliśmy butelkę do podgrzewacza

Właściwości mleko na pewno w tym czasie nie straci.

mleko można także zamrażać i potem podgrzewać

długość przechowywania zależy od temperatury

- im niższa tym dłużej można."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...