Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A ja tak miałam iśc na długi spacer po tych zaspach hehe ale jak się patrze na dwór przez okno to mi się nie chce :P
A ja dziś wieczorem zrobię wszystko co możliwe żeby w końcu tulić swoje maleństwo: pobiegam po schodach, nie wiem no zapałki będe zbierać z podłogi, wypiję chyba hektolitry tej herbaty no i oczywiście swojego kochanego zmolestuje - mam nadzieje że to wszystko mi dziś pomoże 🤪 🙃 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No nie wiem ja na razie nie kupuję.Kupiłam herbatkę rumiankową i dla siebie do picia z kopru-ponoć bardzo pomaga jaka mama pije.A poza tym najpierw wykorzystam wiele innych sposobów na kolkę,a jak to nie pomoże to wtedy kupię kropelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze ciekawa rzecz na kolkę:


http://www.allegro.pl/item872450113_windi_kateter_rektalny_dla_niemowlat_na_kolke.html

Na szczęście mam koleżankę farmaceutkę więc w razie czego będę się radziła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
To jest jeszcze ciekawa rzecz na kolkę:


http://www.allegro.pl/item872450113_windi_kateter_rektalny_dla_niemowlat_na_kolke.html

Na szczęście mam koleżankę farmaceutkę więc w razie czego będę się radziła.




Na tej samej zasadzie działa odcięta od gumowej gruszki do nosa ta wąska częśc. Wsuwa sie ja delikatnie do odbytu i wylatuje kupka albo same gazy. robiłam tak dzis w nocy ale akurat tym razem nie pomogło 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny co do becikowego to ja wczoraj dostałam od mojego gina zaświadczenie - takie wielkości kartki zeszytowej, z jego pieczątkami i napisane że od tego i tego dnia jestem pod opieką i że miałam wizyty (w wykropkowane miejsce mam wpisać daty z poszczególnych trymestrów) no i oczywiście moje imię i nazwisko oraz pesel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie Justyna wlasnie wyslala mi smska ze jestem juz w domciu 🙂 wiec pewnie niedlugo do Was zajrzy i wrzuci fotusie Piotrusia 🙂 🙂 🙂
Na kolki polecam Debridat tyle ze jest na recepte ale bardzo skuteczny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka mamusie - widzę że Paullel wzięło super się doczekała 🙂
ja już nie wytrzymam mogę nawet zaraz rodzić mi to już obojętne.Już cały czas mam te bóle w dole brzucha 😞 jak chodzę,stoje siedzę..no i standardowo ok. 3-5 skurczy na godzine trwające ok. 10 sekund 😞za tydzień mam termin 🙂 SYLA jutro twój ważny dzień ale ci fajnie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEWCZYNY ja to nie wiem co ze soba zrobic!!!! ehh strach szczescie masakra nic mi sie nie chce ale wszystko trzeba zrobic paranoja jakas! ja oszeleje!

Gunia własnie sie dowiedzialam ze niby nam te becikowe przysluguje.. ja jestem zameldowana w polsce normalnie, tylko moj nie jest. A tutaj irole wycofali becikowe seepy hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syla podziwiam hehe 😁 ja to bym chyba na dworze stala z wrazenie :P
co do becikowego to bedziesz musiala zarejestrowac Mala w PL a co za tym idzie wtedy Mala bedzie miala polskie obywatelstwo i paszport bo nie wiem czy wiesz ale PL nie zgadza sie na podwojne obywatelstwo 😠 Ja Malemu wyrabiam irlandzki i co za tym idzie irlandzkie obywatelstwo, a jak bedzie chcial miec kiedys polskie obywatelstwo to sam zadecyduje jak bedzie dorosly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał:
Syla podziwiam hehe 😁 ja to bym chyba na dworze stala z wrazenie :P
co do becikowego to bedziesz musiala zarejestrowac Mala w PL a co za tym idzie wtedy Mala bedzie miala polskie obywatelstwo i paszport bo nie wiem czy wiesz ale PL nie zgadza sie na podwojne obywatelstwo 😠 Ja Malemu wyrabiam irlandzki i co za tym idzie irlandzkie obywatelstwo, a jak bedzie chcial miec kiedys polskie obywatelstwo to sam zadecyduje jak bedzie dorosly.


Z tego co ja sie dowiadywałam to ten paszport "irlandzki" to jest normalny polski ktory trzeba zmienic w pl. Mała nie dostanie obywatelstwa irlandzkiego poniewaz zadne z rodzicow nie jest irlandzczykiem, miejsce urodzenia nie gra roli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyy Syla to chyba zle slyszalas Kochana 🙂 jesli w momencie zajscia w ciaze Ty lub Ojciec dziecka jestescie w IRL 3lata i macie to udokumentowane bank rachnuki payslipy itd. to po urodzeniu dziecka rejestruje sie je tutaj w urzedzie trzeba jeszcze isc na garde po stosowny papier i dziecko dostaje irlandzki paszport i papiery i w tych papierach jest wpisane nationality : irish 🙂
Moja sasiadka rodzila i oboje sa polakami a dziecko jest irish i wlasnie jak chciala Malej wyrobic polski paszport to powiedzieli ze musi sie zrzec irlandzkie bo Polska nie zgadza sie na podwojne obywatelstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzialam papiery jak i paszport i to nie jest polski paszport tylko normalny irlandzki tak jak ma reszta iroli wazny na 5lat jak sie nie myle lub 3 bede u kumpeli w piatek to sie zapytam dokladnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek powiem ci ze ciekawe.. ale ja jestem tutaj tak naprawde od roku a moj od 2lat(i pracuje) a pps mamy jedynie od 4lat a tak zadnych innych dokumentow wiec nie wiem sama.. A ja nie wiem jak my chcemy zjezdzac czy ja nie wole zeby moja corka miala polskie obywatelstwo jak rodzice ;p poklikamy pozniej na gg ja ide cos zjesc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Syla ja jestem pewna tych info w 100% 🙂 no My tutaj zostajemy wiec dla Olafka lepiej ze bedzie mial irlandzki a i My sie starac bedziemy 🙂 tylko ze Nam dopiero wolno po 6lat wiec jeszcze 2latka trzeba poczekac :P
ale w Twoim przypadku jak wracacie do PL to chyba nie ma sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczynki 🙂

dziś Jareczek zrobił nam niespodziankę i przyjechał ok 12 do nas 🙂pomógł mi z maleńką i wkońcu mogłam się spokojnie przytulic:laugh:
teraz śpi z corką i powiem Wam ze tak pięknego widoku dawno nie widziałam 🙂

mogę śmiało powiedziec ze jest super Tatą, dziecko go zmieniło. Sam przyjeżdza pomimo ze chodzi o kulach, karmi, bierze na rece... Dziś maleńka zwymiotowala, aż jej noskiem poszło ja panika a ten zimna krew i tylko mi mowił bym ja wzieła na pion.
Jarek to typ twrdziela a maleńka go zmieniła i zmienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylla ja Ci życzę na dzień jutrzejszy powodzenia i wierze,że dasz spokojnie radę i mała Nelcia będzie na świecie..bardzo Ci zazdroszczę.

Smutno,że już tak mało nas zagląda na forum,nam już nie ma kto kibicować ,wszystkie mamy zajęte 🤔 no,ale cóż taka kolej rzeczy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...