Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Poszlam sie porzadnie wykapac i zrelaksowac i ogolic itd a tu nasz piecyk sie wylaczal co 10 min bo przy takich mrozach w malych lazienkach ciagu nie ma i dupa. Mylam sie przy otwartych drzwiach i uchylonym oknie w kuchni :/


DUSIA
- alez pieknie wygladacie!!!!! całuski dla Was dziewczeta z północy! 😉 😘

PINACOLADA, MADZIULA, DUSIA
- jutro zaczynamy z mezem "tresure" synka. Gdybyscie widzialy mine mojego lubego.. 🤔


Mam pytanie do dziewczyn po cesarkach - jak duze jest Wasze szycie, jak dlugo mialyscie jakiekolwiek opatrunki? i czy golilyscie juz jej okolice 🙂?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia - fajniutkie zdjęcie! Agatka wzrostem w sam raz pod brzuszek wchodzi! Słodziak z niej straszny - ciekawe czy Maja bedzie do niej podobna....


Ciekawe jak tam Mycloud? - może już są w domciu?

Moja gwiazdka została obudzona na antybiotyk po 4 h spania, zjadła zawartość lewego cyca i spi dalej 🙂 w swoim łożeczku! Ale przyznaję się bez bicia że w nocy sypia z nami w łożkuale nie daltego ze ona tak chce tylko dlatego ze mi tak wygodnie 😉

Spadam mamuśki - jutro wyrywam się z Julka na miasto i na to solarium! Ktoś wyjątkowy - masz racje z tym krwotokiem - nie pomyslałam, ale pójde na stojące; w nim sie tak ciało nie nagrzewa jak na leżącym

Dobrej nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda zycze powodzenia w tresurze 😉 dasz rade. Moja sie gniecie tez ale naszczescie nie płacze. Co do rany.. hmm nie golilam bo jest za wczesnie a swedzi upiornie! ale ponizej to juz ogooliłam:P na "oko" bo nadal nic nie widze przez brzuchol.. macica kurczy sie? jak u Ciebie z brzuchem?? no i jak dlugo czulas ból rany? kurde mnie rana mniej bolala po porodzie niz teraz eh. polozna powiedziala ze mam isc do lekarza, wiec jak do pon nie przejdzie do ide. LEje sie ze mnie taka czysta krew i smierdzi.. polozna stwierdzila ze to na infekcje.. ehh no i ta dziurka minimalnaa hmm ale to wyglada na gojenie sie , choc niunia pisala ze miala podobnie i tylko sobie pogorszyła sprawe.
W ogole tak czytam wy macie szwy po 11dniach sciagane jedna miala po 7 to bylo min ja po 4! no to nie dziwne ze cos sie dzieeje;/;/
A no i uczucie jaki mi towarzyszy to takie goraco pieczenie palenie ale nie non stop przewaznie jak dluzej poleze na boku czy na plecach, tez tak miaalas moze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was mamusie
Co do prezentacji to jak najbardziej sie nią zajmę tylko potrzebuję troszkę czasu na nadrobienie zaległości 😉
Mam nadzieję że uda mi się za to zabrać w przyszłym tygodniu 🙂
Życzę miłego dnia a ja uciekam do mojego głodomorka 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódko następnym razem jak będę sama to tak zrobie..
a co do noszenia na rękach to naprawdę łatwo nauczyć gorzej odzwyczaić
dlatego ja moją Lenkę staram się nie nosić jak nie musze większość czasu
leży na łóżku albo śpi 🙂
Jagódko trzymam kciuki że oduczysz małego Ksawcia 😁
a jeżeli chodzi o mleko to rzeczywiście drogo ja moją mam na cycu 🙂
super oszczędność widze 🙂
Dusia - super focia 🙂
Jagódko - ja w łazience mam lodownie bo niestety nie stać nas na ogrzewanie
łazienki mamy bojler elektryczny który żre tyle prądu że masakra 248 zł miesiecznie
za prąd ;/ a jest tylko malutki pokoik kuchnia i łazieneczka mini..zrobiona z połowy
kuchni..a nie mówie o innych opłatach..dlatego u mnie w łazience aż ciężko się wysikać
jak się wchodzi to para buha z ust a na oknie jest 5cm lodu :|;/
Ostatnio stwierdziłam że jestem morsem

No pinacolada lepiej na stojące 😉 mniejsze ryzyko ;*

Ja już nakarmiłam moją Lenkę 😉 i zaraz lece na autobus i do szkoły dziś
egzaminy mam nadzieje że zdam 🙂 trzymajcie kciuki mamuśki ;*

Buziale zajrze po szkole 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka- mnie rana boli, niby jest zagojona a napiernicza mnie jak dużo pochodze albo tak jak wczoraj ponosiłam fotelik z córcia. Co do golenia to ja sie jeszcze boje jeżdzić po ranie i tak gole zostawiając paseczek w drugą stonę:laugh:
zostawiam tak po pare milimetrow od góry i od dołu rany.
wygląda to masakra:laugh: ale bynajmniej ni ma bobra:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam sobotnio!
dziękuje kochane za miłe słówka 🙂
Agata chyba coraz bardziej rozumie,że już nie będzie sama - wczoraj próbowała prowadzić wózek Majki, który się wietrzy, bo zapach opon jest masakryczny, wchodziła do jej nosidełka i oglądała tv a dziś tak bez mojego pytania podniosła mi sweter i przytuliła się do brzuszka!
buźki dla Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny, jak sie macie. Widze ze wiekszosc juz ma swoje malenstwa przy sobie . Gartuluje 🙂
Ja juz 6 dni po terminie. Skurcze miewam i to czesto ale nie regularne i tylko troche bola w dole brzucha. Wczoraj takie parcie w kroczu jakby Malutka chciala wyskoczyc. Czy ktoras z Was miala tak i zaraz po tym urtodzila ? 🙂
Polozna powiedziala mi ze skoro mam te skurcze to juz blisko ale...
macie jakies sposoby. Sex juz byl. sprzatanie tez jest 🙂
Pozdrawiam was serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniss77 strach pomyśleć do jakich ja sposobów się uciekne jak bedę sześć dni po terminie 😉 Mam termin na dzisiaj i tak mnie nosi od pewnego czasu że nie mogę wytrzymać 🤪
W poniedzialek zglosze się do lekarza na kontrole, mam nadzieję że wtedy dowiem się jakichś konkretów 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia ja na kontroli bylam jakies dwa dni temu, Polozna powiedziala ze wszystko ok, ze tylko 5% kobiet rodzi w terminie, dwa tyg przed i dwa po to norma i zeby czekac. Jesli dwa tyg po terminie nic to zglosic sie do szpitala. Wiec trzeba czekac 🙂 Codziennie mysle czy to bedzie dzis 🙂 Teraz wzialam sie za odkurzanie i mycie podlog, ale juz nei raz to robilam i nic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:



Mamusie - co robicie z Waszymi pociechami kiedy sa najedzone, napojone, przebrane i nie chca spac tylko marudza..? Moj nie chce w ogole zasypiac i w dzien i w nocy musze go miec caly czas na rekach a ak go poloze do wozka bo np. chce sie ubrac czy isc do wc to tak sie drze ze robi sie siny i tak jakby sie dusil. 🤢



Ja Sebusia kłade na łózko w dużym pokoju i sobie leży i patrzy się na około, aż zrobi się senny i wtedy kłade go do łóżeczka i tam zasypia... Albo tata go bierze i gada do niego, opowiada mu lub robi zdjęcia i po takiej aktywności mały również zasypia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
ps. Czy Wasze dzieci tez tak strasznie sie dra jak sa glodne??? ja nie moge tego wytrzymac jak Ksawciu sie wydziera - nic go nie jest w stanie uspokoic a ryk jest taki jakby go zeskory obdzierali i ciezko mu wtedy zmienic pieluche czy cokolwiek innego zrobic.


Kolejne pytanie - jak zostajecie same z dzieciaczkami to co z nimi robicie jak chcecie isc do kibelka, umyc zeby, ubrac sie czy zrobic mleko?


mój mały na szczęście jak się obudzi i jest głodny, to raz krzyknie i czeka...

a jak jestem sama z małym i chce coś zrobić, to kładę go do łóżeczka, lub rozkładam koc na kanapie i kładę go, ale w poprzek, żeby nie spadł jakby się wiercił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:

Wybieram sie też jutro na solarium bo juz patrzeć nie moge na swoj kolor skory - a i może mi się nastroj poprawi przy okazji - helioterapia sie to chyba nazywa 😉

Też muszę iść na solarium...tylko zastanawiam się, czy nie ma żadnych przeciwskazań do tego ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie przyszłe i obecne 🙂ale u mnie słoneczko wyszło tylko na spacerek ale jest problem - 12 stopni :laugh:
to już ostatni weekend z brzuszkiem aż łezka się kręci 🙂
właśnie przypomniałam sobie że mam pytanie do mamusiek 🙂
Gdzie kąpiecie swoje bobasy? w sypialni czy w łazience ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał:
czesc dziewczyny, jak sie macie. Widze ze wiekszosc juz ma swoje malenstwa przy sobie . Gartuluje 🙂
Ja juz 6 dni po terminie. Skurcze miewam i to czesto ale nie regularne i tylko troche bola w dole brzucha. Wczoraj takie parcie w kroczu jakby Malutka chciala wyskoczyc. Czy ktoras z Was miala tak i zaraz po tym urtodzila ? 🙂
Polozna powiedziala mi ze skoro mam te skurcze to juz blisko ale...
macie jakies sposoby. Sex juz byl. sprzatanie tez jest 🙂
Pozdrawiam was serdecznie.


Co do sposobów, to ja już w nic nie uwierze...robiłam spacery 4 godzinne z mężem, chodziłam po schodach, sex był bardzo częsty, sprzatałam, myłam podlogi nakolanach, myłam okna, brałam gorącą kąpiel, piłam mocą kawę i wiele wiele innych, a i tak 6 dni po terminie mi wywoływali poród...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kochaniutkie 🙂


po kolei -
otóż moj synek okazal sie aniolem 🙂
Po kamrmieniu zostal w nocy odlozony do łozeczka - siadlam obok, puscilam kolysanki, spiewalam, glaskalam po glowie i zasnal!!! 🙂
Spal 5 godzin potem nad ranem obudzil sie o 7.40 i po jedzeniu polozylismy go z nami i zasnal 🙂 a my z nim - spalismy do prawe 12.00 !!! 🤪 maly jadl - 3 butelki w sumie - zajelo mu to 1,5 godz ale zauwazylsimy ze juz praktycznie za kazdym razem je minimum 150 ml do 200 ml 🙂
Polozylismy go do wozka, zabralismy wozek do kuchni bo chcielismy zjesc sniadanie - Ksawciu troche postekal bo nie moze cos kupki zrobic, powypluwal kilka razy smoka i ...zasnal!!! 🙂 🙂
ja zadazylam wymyc kuchnie, lazienke, zrobic pranie i rozwiesic, mąż pojechal na zakupy a ja teraz przed tv i netem 🙂 🙂 ekstra!

acha i powiem Wam ze Ksawciu wyrósł ze wszystkich spiochow 56!!!! szok! bo jeszcze 4 tyg temu mial 52 cm dlugosci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos wyjatkowy - podziwiam! jejku, jeszcze sie uczyc 🤢 ciesze sie ze nie musze godzic edukacji z macierzynstwem 🙂


SYLA, BASIA - co do rany - mnie tez czasem mocniej piekla juz w domu niz w szpitalu naczesciej jak podnosilam synka albo jak sie dlugo nachylalam nad przewijakiem.
🤢 Opatrunki ze zwyklej gazy [zakladane na rane przemyta sirytusem salicylowym] robilam moze ze 4 dni po wyjsciu ze szpitala.
Szwy mialam sciagane jeszcze w szpitalu w 6 dobie po operacji.
Rana wyglada niezle aczkolwiek jest wielka - wieksza niz sie spodziewalam. Ja wczoraj tez golilam okolice pod rana probowalam tez troche z okolic szycia bo wyglada to oblesnie ale jeszcze tez sie boje.
😠 - co do brzucha - tak jak pisalam to bylo dziwne - mialam naprawde ladny zgrabny choc duzy brzuszek ale po cięciu prawie caly mi zostal! 😠 BYLAM ZAŁAMANA! dwoch lekarzy sprawdzalo na obchodzie czy to macica - ale obaj powiedzieli ze to tkanka tluszczona i musze cierpliwie zrzucac!
SYLA uwierz mi ze brzuch mialam tak duzy ze wszyscy - lacznie z poloznymi, moja familia i mężem 😠 pytali czy pan doktor na pewno mi wszystkie dzieci wyciagnal z brzucha:P
Mama mi kupila w aptece pas sciagajacy - L - do 110 CM ELASTYCZNY i...nie zapielam sie!
Teraz mam brzuch minimalnie wiekszy od teog sprzed ciazy i nosze pas rozmiar M i jest za duzy 🙂
Moze duzo dala dieta dla mam karmiacych ale teraz tez musze sie ograniczac bo nie dopinam sie jeszcze w zadne spodnie.
Zostalo mi chyba troche w pupie i udach, na brzuchu i w nogach ale duza czesc tego to woda.
Caly czas biore leki na nadcisnienie i czekam az znikna obrzeki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...