Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam w nowym tygodniu!
dziewczyny napisałam do Ttinki bo zaczęłam sie martwić, że brak od niej wiadomości - odpisała, że dziś wychodzi ze szpitala to nas odwiedzi na brzuszku i wszystko opisze co i jak 🙂
Pinacolada dziewczyny jak bliźniaczki! dobrze, że nie ma między nimi mniejszej różnicy wieku bo by było trudno
moniss77 też mam te upławy o których piszesz, biodra też bolą i humor jak na huśtawce 😉
Basiu en Two Jarek to strasznie humorzasty, chyba gorzej niż panienka na wydaniu. Miejmy nadzieję, że przemyśli swoje zachowanie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwilkę,od wczoraj jestem w domku.Zaraz karmię ,ale muszę obudzić małą bo jest strasznym śpiochem;-)

Nie mam czasu nawet zjeść śniadania...zeszło mi już 10kg 🤪 i mam dawną talię ;-)co to znaczy cycek...

Jak znajdę sekundę dziś to opiszę wam całą sytuacje a jest co opisywać.

Dzięki za gratulacje .

Kto jeszcze urodził bo nie jestem w temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry 🙂


my dzisiaj zupelnie sami 🙂
Nad ranem spalismy sobier razem ale potem cos chyba brzuszek bolal bo Ksawciu spal tylko jak masowalam mu brzuszek. Potem zapomnial nawet o jedzeniu ale jak dostal to zjadl i spi teraz ale jakos tak niespokojnie...


Basia - trzymaj sie kochana, alez masz przeprawy z tym niewdziecznikiem 😠

Pinacolada - dziewczynki sa niemal identyczne!!! 🙂 czyli Lenka tez pewnie bedzie lamac meskie serducha 😉


Lece bo robota czeka, ale mi sie nie chce!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud witamy z Nelcia 🙂
Basiu rozumiem Cię dla mnie córcia tez jest największym skarbem a niebawem będę mieć dwa takie skarby - jak moje serducho to wytrzyma?! trzymam kciuki za Ciebie i Vanesskę!

dziewczyny ale mnie dziś krzyż boli siedzę powykręcana przy kompie, jak się położę to boli równie mocno, może na te bóle pomoże sprzątanie? buziaki dla Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie,
my razem z córcią od czwartku w domku,
Magdusia urodziła się 11 stycznia, przez cc, waga 3300 i 54 cm,
niestety lezałyśmy tak długo w szpitalu ponieważ miałam powikłania po cesarce i kiedyś wam opisze. córcia zdrowa a ja natomiast wyszłam ze szpitala z całym arsenałem antybiotyków i zastrzyków, ale pomału dochodzę do siebie.
pozdrawiam wszystkie mamusie i ich pociechy
ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam smska od Guni:


Jestem w szpitalu na 1 próbie wywołania. Jeśli się nie uda to wieczorem druga próba. Na razie tylko 1cm rozwarcia, boli jak cholera,więc lepiej żeby zadziałało.

no to może dziś kolejne styczniowe maleństwo będzie z nami 🙂

Ania2323 gratuluję! dobrze, że jesteście już w domku!życzę szybkiego powrotu do zdrówka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania i Mycloud witamy z powrotem na forum 🙂
Basia współczuje Ci takiego faceta. Jak on był chory to było wszystko dobrze a teraz jakieś fochy grrrrr
Dziewczynki czy któraś z Was miała problem z przedłużajacą się zółtaczką fizjologiczną?? Piotruś ma ponad 2 tygodnie a to świństwo nadal jest! Dziś albo jutro ma przyjść do mnie pielęgniaż a w piatek mam wizyte u lekarza ale i tak się martwie. Wystawiam go do okienka zeby troche złapał światła, ale na słoneczko nie ma co liczyć bo za oknem mam ściane;/ Nie wiem co jeszcze moge zrobic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud - czekamy na rlacje

Basia - zawsze to wygodniej z jednym dzieckiem niz z dwoma. Bo ten Twoj Jarek to nie dość ze potrezbuje pomocy jak dziecko to jeszcze sie obraza jak conajmniej moja Julka ktora jest w okresie humorzastym

Co do podobienstwa dziewczynek, ech....Mówili mi "zrob" sobie drugie dziecko to bedzie podobne do Ciebie! No i masz babo placek - obie beda "tatusiowe" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chwilę...dziewczyny siedziałam w szpitalu do wczoraj.Poród w porównaniu z tym co mnie potem spotakało to pryszcz.Trafiłam na porodówkę miałam niecałe 3cm rozwarcia,zbadała mnie moja położna i przyjęła na salę porodową od razu.Rozgościliśmy się z mężem ,włączyliśmy sobie radio zet i super;-)rozwarcie następowało bardzo powoli.W końcu weszłam sobie do wody,żeby je przyśpieszyć,ale mało dało,poskakałam na piłce..w końcu położna po kilku godz.przebiła mi pęcherz płodowy bo wody nie odeszły.Cały czas było do wytrzymania,choć ja już fizycznie byłam bardzo zmęczona bo nie spałam dobę.Jak mi przebiła pęcherz zaczęły się straszne bóle,skurcze i rozwarcie zaczęło iść do przodu,miałam już chyba 6cm czy nawet 7cm i zwijałam się z bólu,mało dawała już woda,piłka itd...położna mi pomagała cały czas,starała się ,żebym się jak najmniej męczyła.W końcu zapytała czy nie chcę znieczulenia patrząc jak mi ciężko,bo już mi mięśnie drgały.Więc ja sobie myślę czemu nie....i tu był wielki błąd szkoda ,że nie dało się przewidzieć.Przyszedł anastezjolog z pielęgniarką i zaczęło się...starał się wkłuć ,w ogóle wyglądało to ponoć fatalnie,mąż zbladł jak to zobaczył.W końcu lekarz mówi,że nie da rady mi dać znieczulenia ze względu na moją budowę anatomiczną,ale już przebił mi oponę i mogę i tak mieć skutki uboczne znieczulenia,które i tak nie zadziała.Pyta czy chcę aby się wkłuł 3raz,ale to na pewno zaowocuje 100%stałym bólem głowy na zawsze.Więc ja w tych konających bólach,drgawkach odmówiłam.Myślałam ,że skonam,nie mogłam już zanurzyć się w wodzie nawet po tym wkłuciu,więc została mi piłka i drabinki.Rozwarcie było już na 9cm i miałam już potrzebę parcia.Więc poszłam na drabinki i położna kazała mi przeć w skurczach..ja pierdziele myślałam ,że mi tyłek rozerwie i dużo się nie pomyliłam.Akcja parcia trwała 30min szok 🤪 zastanawiałam się co mi było tak ciężko wyprzeć główkę a okazało się ,że córcia idzie z ręką do góry przy głowie,wyszła do połowy i wyobraźcie sobie,że zaczęła już płakać.Więc ja dostałam takiego powera,że 2parte i już wyszła.Poczułam taka ulgę.i nagle zobaczyłam czarną głowę ;-)poczułam jeszcze jeden skurcz i urodziłam łożysko tak szybko,że położne nie zdąrzyły go złapać i spadło na podłogę.Dalej było super.Zaraz cd....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spałam po porodzie 3dni,wiec byłam strasznie wyczerpana,w 3dobie doszło do najgorszego...objawił się zespół po punkcyjny właśnie po tym znieczuleniu.Nagle poczułam,że mam starsznie wysokie ciśnienie...zmierzyli mi i było już 150/90,podłączyli pod kroplówkę ...mało pomogło.Ból głowy stawał sie nie do zniesienia.Żegnałam się z życiem juz poważnie.Nigdy nie znałam takiego bólu.Za chwilę miałam ciśnienie 170/120 i już konałam.Orzygałam łóżko,mdlałam,byłam blada.Podłączyli mnie pod kroplówki dwie,pod siarczan magnezu i ketonal.Dziecko posżło na noworodki.Noc tragiczna,później stan trochę się ustabilizował.Przeszło.Faszerowali mnie lekami i cały czas je biorę.Podobno ten zespół ma przejść niebawem,ale mam codziennie bóle głowy,białko w moczu,więc antybiotyk biorę,no i ciśnienie mam już wysokie bo w dzień dochodzi do 140/90 i bardzo się martwię.Mam badania po niedzieli.Twierdzą,że z ciśnieniem to był stan przed rzucawkowy po porodzie.Cięzko mi z tym bardzo.Dlatego pytam Jagodę czy z jakim ciśnieniem kazali Ci jechać już do szpitala? czy tez masz leki na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada,ktos wyjatkowy macie racje z tym syropem.. ehh naszczescie nie zdarzyłam się go napic. Ani czosnku ani cebuli nie wolno nic bo moze zmienic smak mleka i dziecko bedzie sie denerwowac.
Ja chyba wczoraj zjadlam ciasto i chyba ie bardzo bo mam wrazenie ze moja malutka nie umie sobie kupki zrobic 😞 niedobra mama ze mnie ale ja naprawde nie wiem co moge a co nie. Dołujace to jest.. 😞

pinacolada wysle Ci adres do wysylki tych kosmetyków meliem.
A i dobrze że nie tylko mnie smierdzi o okrutniee bo naprawde stresa sie idzie nabawić..
monis nie martw sie na zapas, dzidzia widocznie potrzebuje wiecej czasu 😉 nie martw sie naprawde!

niunia niunia odezwij sie do mnie, powiedz mi jak to miałaś z tą swoją raną??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynko nie martwic się! w koncu zejdzie albo zobaczysz co powie Ci połozna jak przyjdzie. Powiedz ile one maja wizyt??

Mojej małej dzis pepek odpadł? tzw odpadl nie wiem czy go nie szarplam! i tam nadal jest cos takie białego(żóltego) jak ropa to normalne????
A co do zoltaczki to chyba Ksawery tez mial chyba z 3tyg i w koncu zeszła saama.

ttinka gratulacje!! no i mycloud

TERAZ czekamy na GUNIE trzymam kciuki! 😉

A reszta kiedy? Dusia, Madziula hehe? kto jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
Ksawciu z Karolem ;D [img size=325]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/mis1_brzuszek.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


CUDOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Dajcie troszke tego talentu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud - matko święta co Ty przeszlas kochana! i nie mowie tu o akcji porodowej bo bole u wszystkich podobne i zmeczenie tez (moja Lenka tez rodziła sie z rączką przy wadze 3800!)ale o tych skutkach znieczulenia a raczej próby jego założenia!! Przeciez Ty mogłaś kobieto wykorkować od tego cisnienia i bolu głowy! Dobrze ze wszystko szczesliwie sie skonczyło i ze juz jestescie w domciu.
Pogłaszcz Nelcie od cioci Kingi po czarnych włosiętach a Ty odpoczywaj ile dasz rade kochana!!
Buzki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...