Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Nasz tez sie darl przy kapieli - nawet specjalnie wezwalismy nasza polozna zeby stwierdzic o co chodzi. Zazwyczaj o nic - po prostu dziecko nie jest przyzwyczajone do zmiany temperatury i do zabiegow pielegnacyjnych - Nasz teraz w wannie jest spokojny i widac ze lubi ciepla wode natomiast przy reszcie zabiegow zazwyczaj jest awantura. Jedyny sposob na niego to wyrwac go ze snu do kapieli i wtedy jest spokoj. Najgorzej jak jest kapiel przed pora karmienia to wtedy rany boskie jakie darcie - czasem sie boje ze sasiedzi wezwa pomoc spoleczna i mi zabiora dziecko 😉

Dzisiaj i wczoraj synek mi robi takie cyrki ze mi juz z uszu dymi. Masakra, ten jego wrzask slysze w glowie dzien i noc. Wczoraj wyszlam z domu jak maz wrocil bo juz nie moglam i nawet sobie zapalilam po tylu miesiacach! a mialam nie wracac do palenia! 😠 Jedyna narazie wczesniej zakazana rzecz ktora teraz moge - bo wina nadal sie napic nie moge bo biore leki na nadcisnienie, kawy tez nie ...grrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

MAM PYTANIE - jakie postepy robia Wasze dzieciaczki jesli chodzi o rozwoj psycho-ruchowy? czym je zajmujecie?
Czy interesuja sie juz karuzela, mata edukacyjna czy zabawkami czy czymkolwiek...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem wobec tego gdzie popełniłam błąd..kąpiel była przed karmieniem i być może dlatego taki krzyk.Dziś spróbuję odwrotnie.
Ja podczas przewijania zajmuję małą karuzelą i jest cichutko,oraz kiedy zasypia w kołysce też jej włączam muzyczkę i słucha.

A ja mam też pytanie: czy jak wasze maluszki były jeszcze mniejsze bo moja ma tydzień to też tak dużo spały? tzn.przewijanie,jedzenie,obserwowanie świata parę minut i spanie ...moja zasypia już przy cycku.W ogóle to robi mnie w konia jeśli chodzi o karmienie,ja nie wiem czy ona się najada?ciągnie cyca kilka minut po czym zasypia ,ale co jakis czas jej się przypomni,że ma cyca i pociągnie ,rezultat jest taki,że siedzi mi na cycku ponad 1,5h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Już wiem wobec tego gdzie popełniłam błąd..kąpiel była przed karmieniem i być może dlatego taki krzyk.Dziś spróbuję odwrotnie.
Ja podczas przewijania zajmuję małą karuzelą i jest cichutko,oraz kiedy zasypia w kołysce też jej włączam muzyczkę i słucha.

A ja mam też pytanie: czy jak wasze maluszki były jeszcze mniejsze bo moja ma tydzień to też tak dużo spały? tzn.przewijanie,jedzenie,obserwowanie świata parę minut i spanie ...moja zasypia już przy cycku.W ogóle to robi mnie w konia jeśli chodzi o karmienie,ja nie wiem czy ona się najada?ciągnie cyca kilka minut po czym zasypia ,ale co jakis czas jej się przypomni,że ma cyca i pociągnie ,rezultat jest taki,że siedzi mi na cycku ponad 1,5h.


mycloud nasz tez sie na początku darła przy kapieli i się okazało że jej ulubiona temeratura to 39-40 stopni i nie za dużo wody w wanience i oczywiście po małej mlecznej przekąsce wcześniej 🙂

co do tego siedzenia na cycy tak długo to ci odradzam ją tak przyzwyczajać.... mnie po 2 tygodniach od rozmoczenia zaczęły szczypać cycki i połozna kazała mi stosować bepanten i wietrzyć. U nas pomagało głaskanie po polikach w trakcie jedzenia i mała wtedy nie zasypiała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 ja jak karmilam piersia to maly potrafil "jesc" nawet 3 godziny!!! pekaly mi brodawki srednio co 3-4dni kazda i to byl dramat. I z rozewnieniem wspominam te dni kiedy Maly jadl i spal jadl i spal i tak w kolko 🙂
Tym sie nie przejmuj bo to akurat dobrze i masz czas dla siebie - noworodki spią 20 godz na dobe. Nasz jest poza norma i nigdy tyle nie sypial :/
My odkad pepek odpadl lejemy duzo wody [tak nam poweidziala polozna] i temp tez dajemy wysoka 🙂 im cieplej tym lepiej bo woda i tak szybko stygnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny wróciłam z ktg kocham naszą służbę zdrowia ale opiszę zaraz bo najpierw info od Guni:

Helenka przyszła na świat o 11 waży 3620g i 55długa. Od razu domagała się piersi i ponoć nie płacze a śpiewa 🙂 Rodziłam 4godziny, ponoć bardzo sprawnie jak na pierworódkę. pozdrowienia dla wszystkich z forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud nie kąp małej bezposrednio po karmieniu!:p nie wolno! zapytaj kazdej położnej po karminiu odczekaj conajmniej 30min zeby sie jej ulozylo bo jak to mowila polozna dziecko moze ulewac i sie krztusic podczas kapieli.

Ja mojej dzis zaaplikowalam INFACOL i slysze ze z kolyski bączki dochodzą hehe moze pomozee 🙂

A i JAgoda mowilas o tym odbijaniu heeh czasami sie jej odbije czasem nie , oczywiscie zawsze w nocy sie jej odbic nie chce i mi sie drze.

Hmm co do kąpieli heeh to jest znosna raz krzyczala jak ja wybudzilam 😁 a najlepiej bylo gdy byla najedzona i wtedy ja wybudzilam chyba jakos po godzinie to był czysty ANIOL! 🙂

kupilam tez te witaminy niby D? hm ale to sa chyba inne niz wy macie.. bo to jakies witaminki nie sama d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud Twoja czarnulka robi Cie w konie 🙃 bo chce mamusie czuc hehe i bawi sie cycuszkiem 🙂 moja natomoast zrobila sie straszna łypie z tego cyca jakby jej ktos zabrać chciał!! i non stoop sie krztusi juz zaczelam robic jak ktoras pisala w trakcie karmienia odstawiam ja i daje zeby sie jej odbiło.. a ma sie dobrze bo duzo ciagnac nie musi , samo leeci, ja mam tak ze jak ciagnie z jednego cyca to z drugiego automatycznie samo leci! 😁 heeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a teraz co do mnie...jeszcze się kulam 🙂
pojechałam na ktg o 12 wróciłam po 15, kolejka i brak personelu....tylko że kolejka przede mną była jednoosobowa no ale swoje odczekać musiałam. Pod ktg 40min bo piel.ęgniarka o mnie zapomniała! a więc ktg w normie, szyjka dluga rozwarcie 1,5cm, główka ucieka. Lekarz do mnie , że mam się na 8dobę zgłosić a ja do niego jak na 8 jak wtedy będzie zamknięte, no to niech Pani przyjdzie w niedzielę z torbami... więc czekam do 31stycznia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Darusia no właśnie jak przeczytałam na forum że się wybierasz na ktg to tak mi dopiero przez mózgowinę przeleciało, że Cię widziałam, ale widzisz w tym amoku wcześniej faktów nie skojarzyłam. Pozostanie Ci jedynie białogard albo kołobrzeg tylko trzeba wcześniej do nich dzwonić i pytać się czy mają wolne miejsca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

nie nadrobie chyba dzisiejszych zaległosci 😞 Mieliśmy kiepski wieczór wczoraj - chyba zaliczylismy pierwsza kolkę 😞 Masakra - jak ona płakała 😞 Potem nocka w miarę a nad ranem powtorka z rozrywki 😞 I cały dzień dziś z brzuszkowymi dolegliwościami, marudzeniem , płaczem i zero snu - tylko na rączkach albo na brzuszku u mamy było wygodnie. A poniewaz meza z Julka wysłałam na narty to nawet z wc nie byłam w stanie skorzystac. No ale trudno - wytrzymałam.
Na śniadanie zjadłam pieczywo z pasztetem i poniewaz dostałam boleści żołądka to postanowiłam dzis nie karmic małej piersia bo stwierdziłam ze pewnie jej by tez zaszkodziło. I cały dzien na Bebilonie jest. O 18.30 zjadła 90ml i zasnęła na "stojąco" ;-) Ja odciągnełam pokarm i wylałam i sie zastanawiam powaznie nad zakonczeniem przygody z karmieniem 🤢 I chyba tak zrobie - jeszcze zobacze jaka bedzie nocka na Bebilonie - ile razy bedzie sie domagac i rano podejme decyzje.

Pozdrawiam Was wszystkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...