Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

witam słonecznie i czwartkowo !!!

jejku jak jest pieknie i cudnie za oknem!!!!!
az mnie sciska! tak bym chcial wyjsc!!!

MISIAMAMY - wczoraj wieczorem probowalam sie zalogowac [bez rezultatu] na brzuszek i wlasnie pytac co u Ciebie czy do kogos pisalas bo dawno cie nie bylo!!! 🙂
Wspoczuje kolki, no my tez walczymy i wczoraj sie okazalo ze lek sab simplex ktory mamy z austrii - NIESTETY NIE POMAGA 😞


KTOS WYJATKOWY- gdzie jestes??? dawno tu nie zagladalas. Daj znac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamusie.
Zawsze jak zdąże się tu zalogować i chce coś napisać to mi syrenka płacze i musze uciekać heh.. teraz na szczęście niuńka śpi - w końcu.
Emilka tej nocy dała nam popalić, chyba wzieła ją kolka zreszta już sama nie wiem.. je i je a odbić się jej nie chce. W nocy to nawet mi chlusneła mlekiem 😞 Ciężko mi ją uśpić.. Nie mam zielonego pojęcia co podać takiej małej kruszynce na tą głupią kolke. Za wszelkie info będe bardzo alr to bardzo wdzięczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie zakończyłyśmy werandowanie;-)mała była zachwycona i zasnęła bo tak słoneczko na nią świeciło.W sobotę ma być podobna pogoda i idziemy na spacerek już tym razem z tatusiem.Teraz śpi i mam nadzieję ,że pośpi bo w nocy budziła się co 1h 🤪 od dziś zaczynamy podawać kropelki z wit.D.

Jak widzę na zdjeciach to wasze dzieci chętnie cyckają smoczki, a moja nie chce nic oprócz cyca!nawet butelkę z odciągniętym mlekiem na noc z kropelkami weźmie z wielkim fochem na twarzy;-)

Tak mi brakowało tego słońca..

Sylla-lampka sprawdza się,nie dość,że wygląda super to ja z niej korzystam przy przewijaniu,po prostu powiesiłam ją nieco wyżej nad przewijakiem i tak nie świeci strasznie.Daje miłe światło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódko jestem jestem 😉

Zbytnio ostatnio nie mam czasu wszytsko na mojej głowie 😉

Byłam z małą przed wczoraj u lekarza waży 4500 g 🙂

Ale ma takie drgania nóżką.. 😞
I nie wiem ale najprawdopodobniej od tego VACUM czyli próżnociągu..

Nikt nie pytał mnie przy porodzie o zdanie czy wyrażam zgodę..

Dziś jadę ustalić termin małej do NEUROLOGA...

Musi ją zobaczyć ale mam nadzieję że wszytsko będzie dobrze.. !!!

Bo nie wiem udusze tego lekarza który wykonywał to VACUM ;/

Nie mam czasu nadrobić zaległości czy wszystkie stycznióweczki urodziły 🙂??

Gratulacje mamusie tym którym nie składałam..


Widziałam że już lutówki się sypią 🙂 🙂 🤪

A dopiero co ja miałam brzuszek 🙂 🙂


Jak będę mieć chwile to zajrzę na forum później 🙂

Bo za moment jade buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki MYCLOUD czekalam własnie na taka odpowiedz, zamówilam sobie tą rózowa. I sie wkurzyłam bo na aukcji nie napisali ze trzeba czekac 3dni robocze po zaksiegowaniu jak wysla mi lampke ! i kurde nie zdarzy chyba przyjsc kurier po paczke bedzie we wtorek badz w srode wrrr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
czesc dziewczyny
ja tylko na chwilke nie mam czasu nadrabiac zaleglości dziewczyny wysiadam już z ta kolką codziennie walczymy z nią a ona ciągle wygrywa 😞 już próbowalam wszystkiego tak mi ciezko patrzec jak Nadia cierpi 😞

byłysmy na usg bioder i wszystko ok nastepna wizyta w 4 miesiącu zycia Nadunia dalej ładnie przybiera ale od wczoraj mniej je musze zobaczyc jaka to przyczyna może przyczyna jest to ze ją dopajam ale to robić musze wiec kicha

dopiero przeczytałam że dusia urodzila tak sie ciesze ale Maja to gigant ja sobie nie potrafie tego wyobrazić Nadia urodzila sie z waga 3100 a teraz waży 3800 i wydaje mi sie że jest duża ale ponad 4 kg w brzuchu uuuuuuuuuu to jest wyzwanie

ogólnie jestem wykończona kolka jestem smutna i caly czas placze mam nadzieje że u was jest lepiej całuje was pozdrawiam 😘




kochany mój klonie - witaj w klubie kolkowym!! My wczoraj wygraliśmy z kolką 1-szy raz!! Od wczoraj południa podaje jej (wg zalecen lekarza) przed KAŻDYM karmieniem 2 krople espumisanu. I albo wczoraj to był zwykły zbieg okolicznosci albo pomogło! Zobaczymy dzis pozno wieczor bo u nas zaczyna sie o 22 a konczy ok 2 w nocy! Dam jutro znac!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktoś wyjatkowy - pierwsze słysze ze miałyscie proznociąg!!! Albo wczesniej nie pisałas albo pominełam jakis post!! A dlaczego tak sie stało? Bo chyba nie wymiary dziecka ? Fakt była duza ale to jeszcze nie powod do tak drastycznych metod!!! Napisz cos wiecej jak bedziesz miec chwilke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos__wyjatkowy_ napisał:
Jagódko jestem jestem 😉

Zbytnio ostatnio nie mam czasu wszytsko na mojej głowie 😉

Byłam z małą przed wczoraj u lekarza waży 4500 g 🙂

Ale ma takie drgania nóżką.. 😞
I nie wiem ale najprawdopodobniej od tego VACUM czyli próżnociągu..

Nikt nie pytał mnie przy porodzie o zdanie czy wyrażam zgodę..

Dziś jadę ustalić termin małej do NEUROLOGA...

Musi ją zobaczyć ale mam nadzieję że wszytsko będzie dobrze.. !!!

Bo nie wiem udusze tego lekarza który wykonywał to VACUM ;/

Nie mam czasu nadrobić zaległości czy wszystkie stycznióweczki urodziły 🙂??

Gratulacje mamusie tym którym nie składałam..


Widziałam że już lutówki się sypią 🙂 🙂 🤪

A dopiero co ja miałam brzuszek 🙂 🙂


Jak będę mieć chwile to zajrzę na forum później 🙂

Bo za moment jade buziole



Ktoswyjątkowy
Mój Kacper tez ma takie drgania nóżką i bródką.pediatra nam powiedziała że najprawdopodobniej mały był przyduszony podczas porodu 😠 .I od tego to jest:/ no i jakby zgadła na zdjęciu w komórce jakie zrobił mój Tadzik widać że od pasa w dół był siny 😞 ponieważ nie miał miejsca już u mnie w brzusiu był duży w końcu najprawdopodobniej to od tego że był przygnieciony.
Ale powiedziała żeby się nie martwić ze to mu zaniknie a jeśli nie no to na USG Główki.Na razie dała mu witaminki. Szczerze to tez mnie to martwi 😞 😞 😞 😞 ale mam nadzieję że to minie 🙂

poza tym to zdziwiona jestem że miałaś próżnociąg 😲 😲 ja wiem że przy przyjęciu podpisywalam wszystkie papierki jakie mi dawali pod nos łącznie ze zgodą na nacięcie krocza. Później przed cesarką to samo pamiętam że Tadek był zdziwiony że nie wyraziłam zgody na znieczulenie ogólne ale bałam się że się nie wybudzę na szczęście za 4 razem anastezjolog wkuła się i minęło mnie to więc ktos wyjątkowy przy przyjęciu pewnie tez podpisałaś zgodę na proznociąg ...ja nawet ani czasu ani na myśl mi nie przyszło żeby to czytać co mi dają do podpisu...myslałam o jak najszybszym porodzie i zobaczeniu synka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał:
dziewczyny czy miałyście zlecone badanie okulistyczne dzieciaczka?
ja mam zgłosić sie na badanie czy Vanessce nie odkleja sie siatkówka i jade jutro. a na tym zadupiu tylko 2 lekarzy bada takie maleństwa 🤪


Łe Basiu mi nikt nic nie mówił o okuliście,muszę zapytać moją doktorową???Napisz potem co po wizycie i zapytaj proszę czy każdy noworodek musi być skontrolowany,dzięki.

ktoś wyjątkowy i jak tam kontrola u neurologa,z małą wszystko dobrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
a my dziś byliśmy na prawie dwugodzinnym spacerku 🙂 . Pogoda przepiękna 🙂 🙂 . Po drodze wstąpiliśmy do przychodni, no i mamy następną przypadłość 😞 - niunia ma pleśniawkę 😞 , od dłuższego czasu niuńka przy jedzeniu się ciągle wściekała, miała biały język, a ja cały czas myślałam, że to od mleczka ☺️ . No i jeszcze dostałyśmy Debridat, bo ciągle się gniecie i pręży, a przez ciągłe odbijanie nie śpi wogóle. Mam nadzieję że pomoże i wkońcu wszyscy będziemy mogl trochę pospać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos__wyjatkowy_ napisał:
Jagódko jestem jestem 😉

Zbytnio ostatnio nie mam czasu wszytsko na mojej głowie 😉

Byłam z małą przed wczoraj u lekarza waży 4500 g 🙂

Ale ma takie drgania nóżką.. 😞
I nie wiem ale najprawdopodobniej od tego VACUM czyli próżnociągu..

Nikt nie pytał mnie przy porodzie o zdanie czy wyrażam zgodę..

Dziś jadę ustalić termin małej do NEUROLOGA...

Musi ją zobaczyć ale mam nadzieję że wszytsko będzie dobrze.. !!!

Bo nie wiem udusze tego lekarza który wykonywał to VACUM ;/

Nie mam czasu nadrobić zaległości czy wszystkie stycznióweczki urodziły 🙂??

Gratulacje mamusie tym którym nie składałam..


Widziałam że już lutówki się sypią 🙂 🙂 🤪

A dopiero co ja miałam brzuszek 🙂 🙂


Jak będę mieć chwile to zajrzę na forum później 🙂

Bo za moment jade buziole



ktos wyjatkowy my tez u neurologa dzieciecego bylismy wczoraj 🙂 bo mała bardzo prezy główke w tył i zmartwioło to pediatre, ale wszystko jest ok. Wieczorem bylismy na kolacji z naszymi znajomymi lekarzami o on jest neyrologiem i mówi ze teraz to prawie wszystki dzieci do neurologa chodza wiec sie nie martw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też ma biały języczek i też do tej pory wydawało mi się,że od mleka...hmm,ale jeść je i to bardzo chętnie....i główkę też jak się pręży to odchyla ,ale bardziej w bok... 😮 jesteśmy umówieni w poniedziałek do pediatry i też poproszę o debridat bo strasznie się pręży jak robi kupę i pierdzi..aż mi jej żal.Ale mnie zmartwiłyście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Moja też ma biały języczek i też do tej pory wydawało mi się,że od mleka...hmm,ale jeść je i to bardzo chętnie....i główkę też jak się pręży to odchyla ,ale bardziej w bok... 😮 jesteśmy umówieni w poniedziałek do pediatry i też poproszę o debridat bo strasznie się pręży jak robi kupę i pierdzi..aż mi jej żal.Ale mnie zmartwiłyście.


lekarka mi mówiła, że języczek może być biały, ale po jedzeniu, przed następnym karmieniem powinien być już normalny, także trzeba obserwować. Z tego co wiem to bardzo dużo dzieci to ma, bo ciężko uchronić je przed bakteriami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...