Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Was środowo~! 😉
Nas dziś tatuś opuści , jedzie do Polski bu i bedziemy same do wtorku. Ale mi smutno 😞 no ale niech się urwie na chwile, poźniej moja kolej 🤪

Co do rozbierania dzieciaczkow po spacerze, moja przewaznie się budzi od razu jak wrócimy a jak nie to rozpinam kombinezon i lezy, pomału ja rozbieram co jakis czas.
Poduszki nie uzywamy ale to oparcie w gondoli to jest jak zbawienie, wczoraj to była prawie na siedzaco przez ten cholerny katar, bo sie czasem nim dusi. A naszczescie ma bialy katarek.
A ja dzis ide do lekarza bo zatoki daja za wygrana a przechodzi mi na gardełko 😞 😞 buu
Wczoraj zjadlam frytki!!:P i jak narazie jest z małą okejj 🙂 🙂:P

pinacolada wiesz, chyba wymienili personel na poczccie! w pon wysłałaś paczkę, a ona we wtorek już byłą a przeciez szła ekonomiczną 😁 ja myślalam ze moze w pt ją przytargaja heeh!:P fajnie, jeszcze raz dziękuję.
Co do tej gazetowej awantury heeh wiem cos o tyym 😉 tylko ja robilam haje bo oddałam psa do hotelu dla zwierzat i mi ją prawie zagłodzili na śmierć, opinia lekarki była taka ze 2dni i pies by zdechł. Dobrze że wróciłam. Amstaff wyglądał jak hart.

Teraz najprzyjemniejsze !
KINGO
SIEDEM ŻYCZEŃ Z OKAZJI URODZIN

ZDROWIA...
...życzę dziś Tobie,
okazja taka nie co dzień się zdarza,
aby wyrazić słowami,
co serce w ciszy co dzień powtarza.
SZCZĘŚCIA...
...życzę Ci również
takiego, jak Ty sama pragniesz,
bo dobrze, gdy będzie przy Tobie,
a Ty - czym ono jest - odgadniesz.
MIŁOŚCI...
...życzę Ci szczerze,
bo ona filarem jest życia.
Śpiew ptaków kochaj i ludzi,
a w każdym sercu Ty miłość wzbudzisz.
STU LAT...
... w miłości i zdrowiu,
niech towarzyszy Ci szczęście.
Twój bagaż życiowy - mądrość-
przykładem dla innych niech będzie.
SPEŁNIENIA MARZEŃ...
... najskrytszych,
niech będą realne i jasne.
Marzenia spełniają się często,
niech spełnią się też Twoje własne.
RADOŚCI...
... też życzę Ci tyle,
by Twoją twarz uśmiech zdobił.
A jeśli się czasem zasmucisz,
to tylko na krótką chwilę.
WYTRWAŁOŚCI...
...życzę Ci także,
w realizacji pragnień i celów.
Cierpliwym bądź i odważna,
by rzeczy dokonać wielu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pinacolada ja od początku używam smoczek NUBY,NUK jej nie pasił-był za mało okrągły a ten co mam kształtem przypomina sutek i to chyba dlatego:P
Kupiłam jej kolejny tym razem CANPOL musiał być okrągły,ale nie wiem jak na niego zareaguje.Zobaczymy później 😉

A herbatkę to młoda pije różnie,50ml albo 100ml a czasami to tylko 20ml.Właśnie muszę jej zaraz zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada ta moja gwiazda to na 3m wygląda, mowisz 🤪 hehe rośnie mała rośnie i pyza niesamowita! zebscie widzialy fote do paszportu, ubaw po pachy bo wyszła jakby jadła 24h/nadobe:P


I miałam sie jeszcze chwalić WCZORAJ BYŁO MIZIANIE Z MĘŻEM ahh jak cudownie!:P jak mi tego brakowało.. 🤪 od razu chce więcej:P:P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda moja tez nie przepada na brzuszku, i jak mi sie przypomni a mała śpi to ja przekładam, albo jak uśnie na klacie wtedy ja kłade na brzuszku i troszke sie powierci i usypia na nowo. Wtedy śpiewam i klepie ja po pupce albo masuje plecki , czasem tez oklepuje np teraz bo ma ten cholerny katar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja siedzę jak na szpilkach i wypatruje listonosza z kroplami.Ale i tak mała od wczoraj jest nieco spokojniejsza.

Smoczek -tylko nuk!!avent odpada.

Herbatka -przygotowuje 100ml ale zjada najwięcej 50ml.Robię to dwa razy dziennie między karmieniem i przed kąpielą ,żeby nie dać jej jeść a troszkę oszukać.

Co do spacerku- jak wracamy zostawiam ją w gondoli,zdejmuje delikatnie kombinezon czapkę,rękawiczki i śpi dalej.Otwieram okno.Dziś wyspałam się jak nie wiem co bo mała budziła się 3x ale co 3,5h nawet szok.

Została odstawiona od cyca na 2dni,żeby sprawdzić czy nie jest to wina mieszania mleka.

Mąż był u naszego pediatry,ale nie kazał zmieniać mleczka na razie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada oczywiście,że TYGRYSEK 🙂ostatnio jestem zakręcona 😉 dzięki

My też zaraz się zbieramy na spacerek,choć szlag mnie trafia bo w nocy i nad ranem padał śnieg i chodniczki znów zasypane 😞
A i dziękuję za odp.na moje pytanie.
Ja po spacerku niuni odpinam tylko kombinezon i dalej weranduję.Czekam aż się obudzi a zazwyczaj następuje to po jakichś 30 minutach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał:
megi85 napisał:
Jak tak czytam o waszych obiadach, to ja mam chyba dobrze z tym Sebusiem... ja codziennie normalanie robię obiad rano, jak tata jest w pracy, a młody albo sobie leży i ogląda świat gadając sam do siebie, albo śpi...

A dziś w nocy, to zrobił mi niespodziankę...nakamiłam go o 20, o 22 tata go uśpił i spał do 2, zjadł i spał do 7.30 🤪 a potem to jeszcze tata go wziął i spałam do 10...ale się dziś wyspałam za wszech czasy :P



Megi jak Ty to robisz??!! Daj przepis moze skorzystamy 🙂 Ty piersią karmisz prawda? Sebuś je z jednego cysia czy z dwóch??


W sumie to od początku stosowałam się do tej książki "Język niemowląt" i starałam się "ustawić" Sebka na nocne spanie...ale jeszcze nie zawsze mi to wychodzi, bo on jeszcze za mały...ale coraz częściej zdarzają się takie nocki, jak ta opisana 🙂
Karmię piersią i to zależy od tego ile synuś chce... jak starczy mu jeden cycuś to je z jednego, a jak z jednego się nie naje to daje mu drugiego :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał:
ale ciezki dzień, Niunia daje czadu.
ma kolki i ząbkuje juz nie wiem co gorsze!
płacze, wcina wszystko i nie spi... nawet ponad 2 godz na spacerze nie pomaga 😠
jestem totalnie wykońcona...


Basia współczuje...ale może dobrze, że ząbki i kolka na raz... przemęczysz się raz, a my będziemy "cierpieć" znowu jak dzieciaczki będą ząbkować (zawsze trzeba znaleźć plusy :P )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał:
Dziewczyny-miałam się pytać,czy jak wracacie ze spaceru a dziecko nadal śpi to rozbieracie je czy pozwalacie,żeby nadal spało?
I jeszcze jedno-macie w wózkach podusię?


Ja rozbieram Sebka, ale tak delikatniei śpi dalej :P

Poduszki nie mam, bo z tego co wiem, to źle wpływa na kręgosłup i dziecko powinno leżeć na twardym na płasko..chyba, że równomiernie pod kręgosłup położyć, żeby było uniesione...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada dużo zdrówka i miłości oraz samych słonecznych i pełnych uśmiechu dni 🙂
A co do smoczka to Piotrusiowi też nie pasował z TT. Kupiłam Aventa ale woli palce 😉
Megi ja też się chciałam stosować do tej książki ale nie wychodzi 🙂 Piotrus to głodomorek i musze go karmic co 2 godziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada sto lat sto lat!!!
Aniolku Małgosia przepiękna 🙂
my po spacerku od razu się rozbieramy, bo Agata się denerwuje i nie dałabym rady 🙂 choć żałuję no ale Majka taki śpioch, że po wyciągnięciu z kombinezonu dalej śpi 😁 nawet na pobieraniu krwi płakała z zamkniętymi oczami 🙂
co do smoczków u nas podpasował Avent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki dziekuje slicznie za wszystkie życzenia!!!

Wróciłysmy po 2,5godz spacerku i młoda dalej śpi przy otwartym balkonie. Kupiłam 3 następne smoczki - każdy inny : Aventa 0-6, Nuka 3-6 i TT 3-6. Jak żaden z tych jej nie podejdzie to sobię strzelę w łeb!!!! Rączki jej próbowałam podstawic pod ryjek bo juz bym wolała zeby piąstkę albo kciuk swój zassała ale ona ma takie grube te łapska że trudno jej się w łokciu zginają i nie może do buzi dostać 🤪 🤪 🤪

lece bo sie budzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po spacerku, mój mały niedzwiadek dalej spi 🙂 Bylam na zakupach tam gdzie sie dalo z wózkiem 🙂
Wczesniej wymylam balkon, zrobilam pranie, ogarnelam kuchnie. Obiad jest na szczescie z wczoraj.
Jest tak cieplo ze musze Ksawciowi kupic jakas lzejsza czapke wiosenna bo w tej chyba mu za goraco. Moze w weekend obskoczymy jakies centrum handlowe:P

Megi - ja tez slyszalam jeszcze bedac w ciazy ze poduszki nie wolno, ale potem kilku lekarzy i polozne wytlumaczyly mi ze dziecko lezac na plaskim i tak ejst powyginane bo pielucha podnosi dolne partie kregoslupa 🤢 takze ja stosuje podusie nawet na przewijaku, ale my to bardziej ze wzgledu na ulewanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...