Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
Kurcze, ale sie wkurzylam, dostalam paczke z allegro i baba mi wrzucila smierdzace sterte mega zniszczonych ubranek z lumpeksu.
Masakra. wszystko idzie do kosza. to zrobilam zakupy, nie ma co... 🤢
Zrabalam babe mailowo, ze wstydzilaby sie przesylac taki syf i wystawilam jej opinie neutralna zeby kolo tylka nie robic ale dobitna 😉
Co za ludzie.
Kupuja na wage i sprzedaja "mega paki" na allegro.
gnoje.



Powiem Ci ze ja pierwszy i ostatni raz kupiła uzywane na allegro - na zdjęciach wszystko ładnie wygląda a w rzeczywistości ...ech... Za Julki rzeczy dałam nieduzo bo 99zł i nawet po wyrzuceniu połowy opłacało się. Dla Lenki kupiłam za 300 i fakt - jest tego sporo - nic nie wyrzuciłam ale połowa będzie się nadawać "po domu" - zwłaszcza bluzeczki i dresiki. Przynajmniej chyba z 7 par dzinsow jest ok ale wszystko na 74 wiec lezy i czeka. Ale juz nigdy wiecej. Coż : Polak madry po szkodzie.... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
aniol303 napisał:
Dzięki Jagódka 🙂
Kurcze my złożyliśmy wniosek jakieś 3tyg.temu a kasy na koncie jeszcze nie ma-może co miasto to inaczej? 🤔


u nas odbiór osobisty 🙂


ja też już czekam na te becikowe ze 3 tyg.(a u nas w mieście płacą 2tyś), no i na macierzyński, bo za dwa miesiące jeszcze nie zapłacili, także trochę mi się tego nazbiera 🙂 , będzie można zaszaleć:P
......ale na poczcie, płacąc rachunki:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał:
agab skoro mała nie leżakuje na brzuszku,to nie masz problemów z kolką,gazami itp.?
Moja to nawet sypia na brzuszku-nawet jej lepiej niż na pleckach 🙂


nie, nie mamy żadnych problemów, niuńka pierdzi non stop jak szalona 🤪 , ale jej to nie przeszkadza 🙂 i nam też nie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał:
Jagoda80 napisał:
Kurcze, ale sie wkurzylam, dostalam paczke z allegro i baba mi wrzucila smierdzace sterte mega zniszczonych ubranek z lumpeksu.
Masakra. wszystko idzie do kosza. to zrobilam zakupy, nie ma co... 🤢
Zrabalam babe mailowo, ze wstydzilaby sie przesylac taki syf i wystawilam jej opinie neutralna zeby kolo tylka nie robic ale dobitna 😉
Co za ludzie.
Kupuja na wage i sprzedaja "mega paki" na allegro.
gnoje.



Powiem Ci ze ja pierwszy i ostatni raz kupiła uzywane na allegro - na zdjęciach wszystko ładnie wygląda a w rzeczywistości ...ech... Za Julki rzeczy dałam nieduzo bo 99zł i nawet po wyrzuceniu połowy opłacało się. Dla Lenki kupiłam za 300 i fakt - jest tego sporo - nic nie wyrzuciłam ale połowa będzie się nadawać "po domu" - zwłaszcza bluzeczki i dresiki. Przynajmniej chyba z 7 par dzinsow jest ok ale wszystko na 74 wiec lezy i czeka. Ale juz nigdy wiecej. Coż : Polak madry po szkodzie.... 😠


dokladnie, madry polak po szkodzie. to byla moja pierwsza aukcja wygrana i tak sie cieszylam a tu masz babo placek 😠
Moje znajome zamawialy wiele tych "pak" na allegro i byly zadowolone, dlatego ja tez chcialam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud- ja dawałam Vanessie Bebilon Comfort i była totalna masakra! wrzeszczała i kupki nie robiła. To mleko w smaku syf totalny- Niunia jak jadła 90 ml to Bebilonu jadla 20 ml i to ponad godzine. Po tym to dopiero dosstała kolki...

jak chcesz mleko na kolki to jest Nan Sensitive, ale ja go nie próbowałam. Ja jej daje zwykły nan i wcina np po kąpieli zjadła 160 🤪 a tak to w ciagu dnia mi je 90-130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAMUSIE, ja jeszcze wrocilam na chwile zapodac kolejny temat -
- jaki macie system prania i prasowania ciuszkow?
Kiedy wrzucacie ubranko do prania? czy zawsze jak sciagacie z dzieciaczka cos to od razu do pralki czy jak ubranko jest ewidentnie brudne? wszystko potem prasujecie na lewej i prawej czy jak?
Ja w zasadzie nie wyrabiam z samym prasowaniem ubranek Ksawcia - juz nawet naszych nie prasuje tylko ciagle jego no i te pieluchy koszmarne...
Sterta prasowania nigdy nie znika i zaczyna mnie to juz naprawde wkurzac bo zamiast spedzic czas np z mężem lub isc spac to ja PRASUJE!!! 😠 😠
Zmykam pod prysznic papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam znowu słonecznie


Jagoda - ja ni przeznaczam do prania wszystkiego co sciagne z niuni. to zalezy od wielu rzeczy np. jak dlugo miala dana rzecz na sobie, czy jej sie ulało itp itd. pizamke zazwyczaj ma ta sama na 2 noce. body - jesli jest czyste i sie nie spocila - tez. bluzeczka/kaftanik jesli nie jest brudny tez nie laduje w praniu. inaczej bym nie wyrobila mimo ze kasia prasuje nasze ciuchy wiec mi zostaja tylko lenki. nie wiem jak nne dziewczyny ale mam nadzieje ze nie wyjde na brudasa 🤢 Aaaa, piluchy najpierw skladam a potem prasuje ta "kostke" z 2 str.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wtorkowo.
Dzis mam gorszy dzien - ja. Chociaz Ksawciu automatycznie tez bo jest nie do wytrzymania od rana.
Ja dostalam okres a on sie zesral od 6:00 juz 3 razy. Ale zrobil to tak ze wszystko dookola byl w jego kupie.

CZY WASZE DZIECI KTORE SA NA BUTELCE NIEZAGESZCZONYM MLEKU tez tak czesto robie kupska i tak rzadkie????

Co do prasowania to ja w sumie robie podobnie a i tak mam wrazenie ze pralka chodzi non stop, ciagle mamy w pokoju "wystawe" z suszarka i jego ubrankami a deski do prasowania nie skladam od wielu tygodni...
Ja juz nawet nie przebieram mu czegos co obsikal lub ulal w takim miejscu ze nie ma to duzego kontaktu ze skora.
Kuuuuuuuuuuuuzwa jak sie drze!!!!!
ide mu dac jesc choc jadl 2 godz temu 😠 😠 i jeszcze w miedzyczasie wypil herbate 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laseczki,
u nas dziś pochmurnie i pada 😞

Jagoda z mojej sterty ciuchow też nic nie ubywa a rośnie, ciekawe która z nas ma większą górę 😉
Pilnuję tylko żeby z rzeczami małej być na bieżąco.
Jeśli ściagam z niej czyste ciuszki to zakładam jeszcze raz.
Pieluch jest sporo, flanelki ktorymi ścielę rożek, ręczniki kąpielowe lubi zsiusiać więc pralka chodzi bardzo często i suszarnia ciągle pełna, czasem linek brakuje 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeśli chodzi o allegrowe megapaki to jeszcze będąc w ciaży pokusiłam się na jedną i byłam zaskoczxona jakością ubranek. Nie dość że czyściutkie i w dobrym stanie to jeszcze same firmówki 🙂 Byly używane po jednym dziecku i po ich stanie wierzę że to prawda. Także mozna trafić coś dobrego 😉 Zaryzykuję jeszcze raz i kupię lato-jesień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie, ale mnie tu dawno nie było..
Moja niunia zazwyczaj od 20/21 do północy świruje, a kiedy indziej ma kolke (oczywiście przewaga kolek).
W dodatku moje biedactwo nosi te głupie majty ortopedyczne.
Ostatnio zauważyłam u niej drgawki nóżką i poszłam z nią do naszej ogólnej aby ją zbadała i dała na wszelki wypadek skierowanie do neurologa (lepiej dmuchać na zimne).
Ok lece bo niedługo się szkrabek obudzi. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
witam znowu słonecznie


Jagoda - ja ni przeznaczam do prania wszystkiego co sciagne z niuni. to zalezy od wielu rzeczy np. jak dlugo miala dana rzecz na sobie, czy jej sie ulało itp itd. pizamke zazwyczaj ma ta sama na 2 noce. body - jesli jest czyste i sie nie spocila - tez. bluzeczka/kaftanik jesli nie jest brudny tez nie laduje w praniu. inaczej bym nie wyrobila mimo ze kasia prasuje nasze ciuchy wiec mi zostaja tylko lenki. nie wiem jak nne dziewczyny ale mam nadzieje ze nie wyjde na brudasa 🤢 Aaaa, piluchy najpierw skladam a potem prasuje ta "kostke" z 2 str.


Pinacolada - nie jesteś brudasem 😉 :laugh: , ja robię podobnie 🙂 i szczerze mówiąc nie mam tego nigdy dużo do prasowania, piorę tak ok. 1 pralkę w tygodniu (niuni ubranka), dziwię się że dziewczyny mają tego tak dużo 🤔 , no chyba że dziecioki dużo ulewają. Z prasowaniem to przestałam się już tak cackać jak na początku - machnę szyko z każdej strony i finito 🙂 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka chyba telepatycznie ściągnęłam to becikowe:Pprzyszło dziś .
Pytałaś o pranie,generalnie to ubieram jej świeże ciuszki zawsze po kąpieli-body,koszulki 🙂 a tak poza tym to dopóki się nie osika,okicha,czy też uleje nie zmieniam.Ale też nie czekam aż się uzbiera sterta ubrań,robię codziennie przepierkę ręczną.
Pralkę włączam przy większych gabarytach 😉I tak samo robię z prasowaniem,codziennie coś.I tym sposobem nie zalegają Mi kupy brudów czy prasowania.Polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gunia141 napisał:
A jeśli chodzi o allegrowe megapaki to jeszcze będąc w ciaży pokusiłam się na jedną i byłam zaskoczxona jakością ubranek. Nie dość że czyściutkie i w dobrym stanie to jeszcze same firmówki 🙂 Byly używane po jednym dziecku i po ich stanie wierzę że to prawda. Także mozna trafić coś dobrego 😉 Zaryzykuję jeszcze raz i kupię lato-jesień.


A ja wam powiem, że też co kupię na allegro to jestem zadowolona, tylko ja wolę jakoś kupować pojedyncze sztuki niż paczki, w razie czego miejsza strata. Przeważnie udaje mi się kupić ładne ubranka po dosłownie kilka zł. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał:
Jagódka chyba telepatycznie ściągnęłam to becikowe:Pprzyszło dziś .
Pytałaś o pranie,generalnie to ubieram jej świeże ciuszki zawsze po kąpieli-body,koszulki 🙂 a tak poza tym to dopóki się nie osika,okicha,czy też uleje nie zmieniam.Ale też nie czekam aż się uzbiera sterta ubrań,robię codziennie przepierkę ręczną.
Pralkę włączam przy większych gabarytach 😉I tak samo robię z prasowaniem,codziennie coś.I tym sposobem nie zalegają Mi kupy brudów czy prasowania.Polecam 🙂


A u mnie na koncie nadal nic 😞 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:

My juz po pierwszym spacerku!!! Ale słonko grzeje - upociłam się jak mysz!!!
A o 13 jedziemy w odwiedziny do prababci bo jeszcze nie widziła Lenki !!!
oj to bedzie dzien pelen wrazen!!!


pinacolada to o której Ty wstajesz,że już po spacerku 🤪
jak ci zazdroszczę tego słoneczka-w Poznaniu dziś pochmurno-oby nie padało 😞
oczywiście na spacer idziemy-musowo-dziś wybieramy się trochę dalej,do centrum,mam ochotę na jakiś łaszek:P

p.s.Miłej wizyty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki

ło ale weekend nie pospałam nie odpoczełam zmeczona jestem jak mało kiedy i do tego mam okres wszystko mnie boli cała pochwa i na zewnątrz czyli ciągnie mnie tylko 20 szwów 😞 ja sie przestraszyłam z tym okresem bo karmie a tu pach myslałam że jak sie karmi nie ma sie okresu a to jednak mit ja mam pokarm w ilościach takich jak miałam no troche wiecej 🙂

miałyśmy isc dzis na szczepienie ale pani dr jest na urlopie i jutro idziemy

słuchajcie nie mowiłam wam ale stchórzyłam i nie poszłam do ginekologa 🤢 przeraza mnie to że ma mi ktoś tam zaglądać 🥴 naprawde mnie to jeszcze boli może jakbym nie była aż tak rozpruta w czasie porodu to byłoby inaczej ... pójde w marcu...chyba

my na sppacerek idziemy za godzinke bo kotus jeszcze śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
cześć dziewczynki

ło ale weekend nie pospałam nie odpoczełam zmeczona jestem jak mało kiedy i do tego mam okres wszystko mnie boli cała pochwa i na zewnątrz czyli ciągnie mnie tylko 20 szwów 😞 ja sie przestraszyłam z tym okresem bo karmie a tu pach myslałam że jak sie karmi nie ma sie okresu a to jednak mit ja mam pokarm w ilościach takich jak miałam no troche wiecej 🙂

miałyśmy isc dzis na szczepienie ale pani dr jest na urlopie i jutro idziemy

słuchajcie nie mowiłam wam ale stchórzyłam i nie poszłam do ginekologa 🤢 przeraza mnie to że ma mi ktoś tam zaglądać 🥴 naprawde mnie to jeszcze boli może jakbym nie była aż tak rozpruta w czasie porodu to byłoby inaczej ... pójde w marcu...chyba

my na sppacerek idziemy za godzinke bo kotus jeszcze śpi 🙂


no to fajnie,ja czekam na okres-nie karmię już 3 tyg.a tu nic:P
a wcale nie dziwię się,że nie poszłaś jeszcze do gina-ja mam wizytę na 3 marca i już trzęsę portkami 🙂
ale dobrze wiesz,że jest to nieunikniona wizyta

hi hi moja niunia też śpi,ale ja się ubiorę i ją też i wyjdziemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anioł - młoda obudziła sie na papu o 7:30 i gdyby nie mega kupa pewnie by spała dalej. A ze musiałam ja "wykąpać" to sie rozbudziła i tym sposobem ja tez juz sie nie kładłam. Ale potem przysneła troche wiec ja szybciutko ogarnęłam się i mieszkanie, przygotowałam furę do spacerku, ubraam ja na śpiąco i fru....

ps. -pierwszy raz nam sie tak zdarzyło ale powiem Wam fajna sprawa. O ile dzien wydaje sie dłuższy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...