Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mycloud napisał:
Ja już dostałam pierdolca mała od 9.00 nie śpi do tej pory.Żeby jeszcze grzecznie leżała,ale marudzi.

Czy wy jesteście w stanie ugotować sobie obiad?
Bo mąż na szczęście je w pracy,ale ja dla siebie nie mam kiedy gotować,dosłownie jem szybko i co mam pod ręką.


mycloud ja też miałam tak że moja córcia nie spała i dokazywała ale znalazłam na nią sposób 🙂zwykle ide na spacer o 13 i mała na spacerze zasypia a jak nie to leży grzcznie i po spacerze spi do 18 🙂 woże ja min 2 godzinki.... dziś zeszły sie nam prawie 3 🙂 a jak moja kochana córcia daje mi za mocno popalić to na spacer idziemy już o 10 🤪 dobrze że się pogoda polepszyła..... bo inaczej zwariowałbym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aallicee napisał:
mycloud napisał:
Ja już dostałam pierdolca mała od 9.00 nie śpi do tej pory.Żeby jeszcze grzecznie leżała,ale marudzi.

Czy wy jesteście w stanie ugotować sobie obiad?
Bo mąż na szczęście je w pracy,ale ja dla siebie nie mam kiedy gotować,dosłownie jem szybko i co mam pod ręką.


mycloud ja też miałam tak że moja córcia nie spała i dokazywała ale znalazłam na nią sposób 🙂zwykle ide na spacer o 13 i mała na spacerze zasypia a jak nie to leży grzcznie i po spacerze spi do 18 🙂 woże ja min 2 godzinki.... dziś zeszły sie nam prawie 3 🙂 a jak moja kochana córcia daje mi za mocno popalić to na spacer idziemy już o 10 🤪 dobrze że się pogoda polepszyła..... bo inaczej zwariowałbym 🙂


aallicee ja bym też chciała iść tak wcześnie na spacer ale nie mogę się jakoś zebrać,wiesz rano walczę z obiadkiem,prankiem więc dopiero wychodzimy koło 12,13 ale powiedziałam sobie,że jak tylko będzie ciepło to pal licho wszystko,spacer rano i popołudniu.Dziecko będzie dotlenione i szczęśliwe no i mama też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi85 napisał:
Jak tak czytam o waszych obiadach, to ja mam chyba dobrze z tym Sebusiem... ja codziennie normalanie robię obiad rano, jak tata jest w pracy, a młody albo sobie leży i ogląda świat gadając sam do siebie, albo śpi...

A dziś w nocy, to zrobił mi niespodziankę...nakamiłam go o 20, o 22 tata go uśpił i spał do 2, zjadł i spał do 7.30 🤪 a potem to jeszcze tata go wziął i spałam do 10...ale się dziś wyspałam za wszech czasy :P



Megi jak Ty to robisz??!! Daj przepis moze skorzystamy 🙂 Ty piersią karmisz prawda? Sebuś je z jednego cysia czy z dwóch??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:

Zamówiłam jej leżaczek-bujaczek - Jutro powinien dojść- zobaczymy czy młoda go polubi....



Pinacolada ja mam hustawke z graco i powiem CI że Piotruś jakoś nie bardzo ją lubi 🙂 Posiedzi chwilke i w ryk 🙂
To cos takiego http://allegro.pl/item919564505_graco_lovin_hug_hustawka_karuzela_gustaw.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja też się przyłączam do zaległości z prasowaniem - chętnie bym to komuś oddała 😁
co do allegro to ja też jeszcze nie trafiłam na paczkę która nie była zgodna z opisem - tj mąż nie trafił bo to on wybiera ciuszki dla swoich księżniczek 🙂
Basiu gratuluję Vanessce pierwszego ząbka 🙂

my dziś urzędowy dzień, babcia została z dwiema dziewczynami a my załatwialiśmy odebraliśmy Pesel, złożyliśmy wniosek o becikowe - ma być w przeciągu miesiąca na koncie, zarejstrowaliśmy małą w Zusie oj powinno to wszystko być automatycznie robione, gdyby nie babcia i samochód to pewnie zajęłoby nam to o wiele więcej czasu. buźki dla Was!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał:
aallicee napisał:
mycloud napisał:
Ja już dostałam pierdolca mała od 9.00 nie śpi do tej pory.Żeby jeszcze grzecznie leżała,ale marudzi.

Czy wy jesteście w stanie ugotować sobie obiad?
Bo mąż na szczęście je w pracy,ale ja dla siebie nie mam kiedy gotować,dosłownie jem szybko i co mam pod ręką.


mycloud ja też miałam tak że moja córcia nie spała i dokazywała ale znalazłam na nią sposób 🙂zwykle ide na spacer o 13 i mała na spacerze zasypia a jak nie to leży grzcznie i po spacerze spi do 18 🙂 woże ja min 2 godzinki.... dziś zeszły sie nam prawie 3 🙂 a jak moja kochana córcia daje mi za mocno popalić to na spacer idziemy już o 10 🤪 dobrze że się pogoda polepszyła..... bo inaczej zwariowałbym 🙂


aallicee ja bym też chciała iść tak wcześnie na spacer ale nie mogę się jakoś zebrać,wiesz rano walczę z obiadkiem,prankiem więc dopiero wychodzimy koło 12,13 ale powiedziałam sobie,że jak tylko będzie ciepło to pal licho wszystko,spacer rano i popołudniu.Dziecko będzie dotlenione i szczęśliwe no i mama też 🙂


ja pranie robie tylko w sobote.... mała ma tyle ciuchów że spokojnie starcza... w sumie i tak się nie mieszczą w szafie więc nawet dobrze że część czeka w brudach na wypranie 😉 aobiad gotuje jak córcia zaśnie no i w niedziele gotuje sobie więcej i mroże małe porcje więc tylko odgrzewam w 5 min i mam 🙂 a prasuje w niedziele jak tata sie z corcią bawi więc czasu jakoś sporo mam.... czasem.... jak Wiktoria mamie pozwoli 🤪 🙃 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiamamy - tu nie ma basenu a wszystko inne jest w "cetrum" gdzie ciezko jest dojechac[bo busy jezdza jak chca i zazwyczaj do 18stej] a poza tym jak maz przychodzi i cos zjemy to robi sie jak dzis 19.00 i trzeba powoli młodego kapać :] wiec ciezko jest zrobic cos dla siebie.
Mialam isc do tego spa ale ono jest jednoosobowe i pani akurat wyjechala i narazie jest zamkniete... 🥴
Strasznie tesknie za Krakowem 😞
W sobote jedziemy znowu do krk i chce odwiedzic moja fryzjerke. zobaczymy co z tego wyjdzie.

A poza tym to tez mam okres i tez sie kiespko czuje i do tego jeszcze te obrzeki i czasem mam wszystkiego powyzej uszu:P

Aaa i jeszcze dzis przyszlo nam pierwsze wyrownanie, narazie za rok 2009 tylko za zimna wode i mamy mega doplate a tak naprawde w 2009 roku to mieszkalismy tu tylko 1,5 mies..strach pomyslec ile bedziemy doplacac za gaz i prad w 2010 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
prasowanie u mnie jest tylko możliwe w nocy- w dzień nie mam czasu, Vanesska dba o to by była w centrum zainteresowania non stop 🙂

byłam wczoraj na zakupach i kupiłam sobie kurtke na wiosne i buty sportowe do spacerów z ksiezniczką i ciut mi sie humor poprawił bo prosiłam o coraz mniejsze rozmiary:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:

Aaa i jeszcze dzis przyszlo nam pierwsze wyrownanie, narazie za rok 2009 tylko za zimna wode i mamy mega doplate a tak naprawde w 2009 roku to mieszkalismy tu tylko 1,5 mies..strach pomyslec ile bedziemy doplacac za gaz i prad w 2010 🤢


Nam już przyszedł rachunek za prąd od kiedy lalunia jest na świecie i zaraz to widać 15zł więcej niż do tej pory,też jestem ciekawa ile wyjdzie za wodę-muszę poczekać do czerwca-boję się na maksa,nie wspomnę już o centralnym 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniol303 napisał:
Jagoda80 napisał:

Aaa i jeszcze dzis przyszlo nam pierwsze wyrownanie, narazie za rok 2009 tylko za zimna wode i mamy mega doplate a tak naprawde w 2009 roku to mieszkalismy tu tylko 1,5 mies..strach pomyslec ile bedziemy doplacac za gaz i prad w 2010 🤢


Nam już przyszedł rachunek za prąd od kiedy lalunia jest na świecie i zaraz to widać 15zł więcej niż do tej pory,też jestem ciekawa ile wyjdzie za wodę-muszę poczekać do czerwca-boję się na maksa,nie wspomnę już o centralnym 🤪


o cholender! o centralnym zapomnialam a lecimy na 5 non stop 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniol303 napisał:
Dziewczyny-miałam się pytać,czy jak wracacie ze spaceru a dziecko nadal śpi to rozbieracie je czy pozwalacie,żeby nadal spało?
I jeszcze jedno-macie w wózkach podusię?



Ja zawsze zostawiam Ksawcia tak jak lezy w gondoli i otwieram na osciez okno. Kladae go bokiem do okna na sofie zeby mu nie wialo w razie przeciagu. Po ok godzinie rozbieram go i jak sie obudzi to sie karmimy ale zazwyczaj spi nadal i wtedy ja tez sie staram na chwile polozyc.

Podusi nie ale za podusie robi kocyk zlozony kilka razy. Nasz musi - bo ulewa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusie,

mam prosbe - poradzcie mi cos jak nauczyc Ksawcia lezenia na brzuszku na kocyku...
Na naszych klatach swietnie sobie radzi ale na kocyku na plaskim nie bardzo...strasznie krzyczy i zlosci sie i z tej zlosci nawet glowy nie dzwiga. Najgorsze ejst to ze mu sie łapki rozjezdzaja i nie ma jak tej glowy dzwignac. Jak mu przytrzymamy rączki to fajnie dzwiga ale sam nie potrafi 🤢
Dzis zrobilismy mały eksperyment i jak Ksawciu zasnal to my go hop na sofe 😉 no i lezal. przesylam dowod: [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/brz1.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobiety 😉

Mam pytanko: Jakich smoczków uzywacie dla swoich pociech? Ja będąc jeszcze w ciąży kupiłam Tommee Tippee ale młoda ich nie "przyjęła". Potem spróbowałam NUK-a i było ciut lepiej ale ostatnio go nie chce. Otwiera szeroko buzkę jak do piersi i nie moze zassac smoczka. Zastanawiam sie czy jej kształt nie podchodzi (choc probowałam juz 3 róznych kształtow) czy moze juz rozmiar za mały?? Bo niby one sa do 3 m-ca ale biorac pod uwage ze Lena wazy juz 5,5kg i jest spora babką 😉 to moze powinnam jej juz ten "nastepny" kupić? Co Wy o tym myslicie?

A wydaje mi sie ze potrzebe ssania ma ogromna bo wczoraj wieczor w trakcie "wariacji cowieczornych" kiedy była najedzona a nie mogła zasnac to ewidentnie poszukiwała smoczka ale jak jej go dawałam to nie mogła zassac a jak juz po długich i ciezkich zassała to zaraz wypluwała. A jak jej dla checy "podałam" swojego palca to mi go tak zaczeła ssac ze myslałam ze mi go wciągnie całego do buzi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien doberek!


Malutki spał od 21.30 - 4.00 !!! z przerwa na karmienie o polnocy na spiocha - nawet oka nie otworzyl. EKSTRA! 🙂Potem mial chwilowe problemy z zasnieciem ale zasnal, obudzil sie o 8.00, nakarmilam i dalej spi 🙂

Co do SMOCZKÓW - my probowalismy NUKA wtedy jak uzywalismy butelek NUKA. Potem jak przeszlismy na butelki AVENTA to smoczki mu juz nie podchodzily i zmienilismy na AVENTA i je uwielbia. Dotychczas mial 0-3, ale teraz mu kupilam wersje sensitive 0-6 [ma inny polokragly ksztalte tego plastiku i wiecej na nim dziurek, ale sam smok taki sam] no i kupilam jednego 3-6 ale jeszcze go nie dawalismy [ten ma zdecydowanie wiekszego smoka].
Jesli chodzi o potrzebe ssania i palca - ja nigdy nie probowalam ale mąż jak co wieczor po kapieli czysci mu mokrym gazikiem buzke w srodku to mowi ze Ksawciu jak zassie to ciezko wyciagnac palucha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE DO MAM BUTELKOWYCH - ile Wasze Malenstwa pija herbatki na dzien?
I jak podajecie? ile jednorazowo? kiedy? po czy przed karmieniem?



Bo moj czasem w ogole nie dostaje, a czasem 50, czasem 100. Mam tez wrazenie ze jak mu podam do godziny przed kamrieniem to wiecej ulewa i jakos mu chyba nie za dobrze w brzuszku 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - dzieki wielkie za życzenia. Jak miło mi się zrobiło z samego ranka mimo że rocznik już nie nastraja pozytywnie 😉 Dzieki 🙂

Herbatka - ja o niej zapominam 🤢 Ale 100ml na dzien to max co dostaje bo sie jej cofa (rzadka) . Zazwyczaj robie dopołudnia 100ml w butelce i daje jej małymi porcjami (po10-15 ml) kilka razy dziennie. zazwyczaj godz przed karmieniem.

spróbuje tego Aventa dzis kupic i TT wiekszy rozmiar - zobaczymy, moze akurat któregos zassie. Tak bym chciała zeby lubiła smoka - zawsze to w nerwowych momentach byłaby pomoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
Mamusie,

mam prosbe - poradzcie mi cos jak nauczyc Ksawcia lezenia na brzuszku na kocyku...
Na naszych klatach swietnie sobie radzi ale na kocyku na plaskim nie bardzo...strasznie krzyczy i zlosci sie i z tej zlosci nawet glowy nie dzwiga. Najgorsze ejst to ze mu sie łapki rozjezdzaja i nie ma jak tej glowy dzwignac. Jak mu przytrzymamy rączki to fajnie dzwiga ale sam nie potrafi 🤢
Dzis zrobilismy mały eksperyment i jak Ksawciu zasnal to my go hop na sofe 😉 no i lezal. przesylam dowod: [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/brz1.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


Super,udało się.Jagódko my próbowaliśmy codziennie dosłownie na chwilkę,też był krzyk ale z czasem ustąpił.I teraz nie ma większych problemów,chyba że jest zmęczona to trochę marudzi.
Także próbuj,trzymam kciuki.
p.s.Leżenie na brzuchu ułatwia pracę jelit maluszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...