Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mycloud napisał:
Boże dziewczyny jutro przyjdzie mi Sab Simplex czekam jak na zbawienie,masakra jedna wielka.Mała nie płacze tylko jak śpi..nawet jak je to przerywa na chwile i krzyk! tak ją bolą te bąki cholerne.Debridat pomaga jedynie na to,że jest kupa i bąki wychodzą,ale nie zmniejsza bólu.Pinacolada mogę podawać jej Sab Simplex i Debridat? jak ty to stosujesz?
15kropli do każdej butli? w nocy też?



Ja stosuje jedno i drugie! Debridat daje 3 x 2,5ml a Sab Simplex do KAŻDEJ butli po 15 ktopli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pinacolada napisał:
agab napisał:
Cześć Wam!
Ja dziś wyspana! Wieczorem niunia zasnęła o 21.00 w swojej kołysce w salonie, do 23.00 się nie obudziła to poszłam kimać do sypialni. Obudzili mnie o 9.00 rano 🤪 🤪 🤪 . Całą noc niunia spała z tatą w salonie 🙂 . Teraz tatuś odsypia nockę.
Nie wiem tylko co oni robili bo niunia ma chyba obsrany rękaw od śpiochów 🤢 .



Kurde, nie dość że przystojny to jeszcze wspaniałomyślny! Mój by nie wpadł na taki pomysł żeby dać się mamusi wyspać. Ech...


No, kochana! Ma jeszcze kilka atutów, ale nie powiem jakich bo się wstydzę ☺️ 😉

Ale tak na serio, to średnio co drugi dzień wygania mnie z sypialni żebym sama spała w salonie, no ale podejżewam, że robi to też dla siebie - bo wyspana mamusia, to kochana mamusia:P .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Ja dziś spacer odpuszczam,mam tyle roboty w domu ,że szok,do łazienki lepiej nie zaglądać.Wczoraj byliśmy razem na spacerku.

Nocka jak zwykle ciężka,mała obudziła się o 3.00 i postanowiła nie spać do 5.30 włożyłam ją do naszego łóżeczka i urządzała gadki nocne z tatusiem nawet fotę strzeliłam.Uspakaja ją jedynie suszarka,śpiewanie jej ,taniec.Teraz już suszarka leży pod ręką nawet jej nie chowam.
zycze cierpliwosci! u nas naszczescie z dnia na dzien coraz lepiej! 🙂 moja córka to Aniołek czasem ma zachcianki zeby sobie poplakac ale nigdy nie dluzej niz 15min 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
Agab naprawde wspaniałomyslny ten Twój mąż, ja niestety karmie piersią wiec musze byc w pogotowiu, a jak napisalam Ci w komenatrzu ze męzus niczego sobie od razu był wizytowo u mnie na profilu 🤪



a to piżdzielec, jeszcze mu się w główce na stare lata poprzewraca 😉 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - popatrz co znalazłam na stronie NUTRICIA - producent Benilonu. W zakładce PREPARATY MLEKOZASTEPCZE do ktorych nalezy Bebilon Pepti jest napisane :

Preparaty mlekozastępcze Bebilon W grupie specjalistycznych produktów Bebilon znajdują się preparaty dla niemowląt wymagających specjalnej diety. Przeznaczone są one dla dzieci z alergią na białka, z niską urodzeniową masą ciała, nietolerancją laktozy i sacharozy czy zaburzeniami trawienia i wchłaniania.


Jestem juz głupia - niby dla dzieci z nietolerancja laktozy a zawiera laktozę 🥴 Dziwne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylla co robisz,że z dnia na dzień co raz lepiej? co stosujesz?

W ogóle jak twoje karmienie piersią? dokarmiasz butlą?

Dziewczyny jak wy to robicie,że wasze dzieci zjadają ponad 100ml naraz? moja zjada 60ml czasem na noc 90ml i odlatuje już,ale domaga się jak w zegarku co 2h.

Chyba jednak idziemy na spacer..chrzanie sprzątanie,wolę się dotlenić u nas w słońcu 14stopni szok 🤪 młoda śpi,ale chyba ubiorę ją na śpiocha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
aniol303 napisał:
Słonko dawało ostro po oczach:P [img size=374]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC00025.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />



swietne!!!:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

popieram poprzedniczkę 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też mamy wciąż torbę spakowana... tylko mleka nie dokładamy, bo ja karmię piersią 🙂 🙂

dziś u lekarza byłam...wszystko dobrze, macica już prawie do końca obkurczona 🙂 dostałam tabletki antykoncepcyjne 2 opakowania na spróbowanie... jak będą mi pasować to będę takie brać 🙂

u nas też słońce, ale tylko 2 stopnie... chyba odpuścimy sobie spacerek, albo pójdziemy po obiedzie, bo u lekarza Sebuś byłze mną, a zawiózł nas dziadek i siedział z nim dumny, jak ja u lekarza byłam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gunia141 napisał:
Cześć dziewczyny,
u Nas weekend pełen gości :P

Pinacolada piszesz że Twoja mała ma problem z kupką. Moja też miała, nie zrobiła przez 30godz., a widziałam że to ją męczy i wiecej ulewała niż zwykle (myslę że to przez to że nie miała miejsca na pokarm, jelitka były pełne). Zadzwoniłam do lekarza po poradę i poleciła mi uciać kawałeczek czopka glicerynowego i jej zaaplikować 😉 I po minucie tak ją to ruszyło że od razu trzy kupy zrobiła z czego jedna wylądowała na wykładzinie 🤪 bo była akurat w trakcie przewijania bez pieluchy. Na drugi dzień znowu był ten sam problem, więc powtorzyłam zabieg. Potem wszystko się unormowało.

Teraz walczymy z katarkiem i chrapką. Także jak nie "urok to sraczka", zawsze coś 😠 I tu dziękuję tym, którzy wymyslili fridę, bo z gruszką nie zaszłabym za daleko.

Wczoraj mała też mi sporo ulewała, średnio po jedzeniu z 6-7 razy. Dopiero wieczorem jej przeszło. Ale byłysmy w odwiedzinach u babci i myslę że po prostu za duzo była na rekach przewracana we wszystkie strony. I od wczoraj kładę ją na poduszce bo czytałam że to pomaga przy ulewaniu (do tej pory leżała i spała na płasko).



GUNIA - zamiast fridy polecam KATAREK - nam frida i gruszka niewiele sie sciagalo - KATAREK jest REWELACYJNY!!!malo tego dzieci przy dzwieku odkurzacza uspokajaja sie zazwyczaj 😉

co do poduszki - Ksawciu spi na poduszkach, na materacyku pod katem 45st i i tak niewiele to daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gunia141 napisał:
Cześć dziewczyny,
u Nas weekend pełen gości :P

Pinacolada piszesz że Twoja mała ma problem z kupką. Moja też miała, nie zrobiła przez 30godz., a widziałam że to ją męczy i wiecej ulewała niż zwykle (myslę że to przez to że nie miała miejsca na pokarm, jelitka były pełne). Zadzwoniłam do lekarza po poradę i poleciła mi uciać kawałeczek czopka glicerynowego i jej zaaplikować 😉 I po minucie tak ją to ruszyło że od razu trzy kupy zrobiła z czego jedna wylądowała na wykładzinie 🤪 bo była akurat w trakcie przewijania bez pieluchy. Na drugi dzień znowu był ten sam problem, więc powtorzyłam zabieg. Potem wszystko się unormowało.

Teraz walczymy z katarkiem i chrapką. Także jak nie "urok to sraczka", zawsze coś 😠 I tu dziękuję tym, którzy wymyslili fridę, bo z gruszką nie zaszłabym za daleko.

Wczoraj mała też mi sporo ulewała, średnio po jedzeniu z 6-7 razy. Dopiero wieczorem jej przeszło. Ale byłysmy w odwiedzinach u babci i myslę że po prostu za duzo była na rekach przewracana we wszystkie strony. I od wczoraj kładę ją na poduszce bo czytałam że to pomaga przy ulewaniu (do tej pory leżała i spała na płasko).



GUNIA - zamiast fridy polecam KATAREK - nam frida i gruszka niewiele sie sciagalo - KATAREK jest REWELACYJNY!!!malo tego dzieci przy dzwieku odkurzacza uspokajaja sie zazwyczaj 😉

co do poduszki - Ksawciu spi na poduszkach, na materacyku pod katem 45st i i tak niewiele to daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justyna_malutka napisał:
dziewczyny a jakie Wy macie poduszki?? Bo ja nie kupowałam i nawet nie wiem jaką kupić a by się przydała bo Piotruś też ulewa ostatnio;/


Justynko, my mamy taka malutka do wózka, ale w sumie to podkadam mu cokolwiek - nawet kocyk zwiniety byle glowa byla wyzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - ja juz sie nie wczytuje...jak poczytalam fora i info w necie to wyszlo na to ze po BEBILONIE PEPTI dzieci maja suche wysypki na buzkach i ciemieniuchy i wszystko to - czego my niby po tym samym mleku mamy sie pozbyc...
Nie wiem gdzie lezy prawda. pozostaje mi zaufac lekarce i tyle.
Dzwonilam do niej dzis i ma nam dac kolejne recepty na PEPTI.
Powiedziala ze tez ze sobotnie zachowanie Ksawcia moglobyc wynikiem mieszania mlek - ze absolutnie nie mozna podawac jednoczesnie enfamilu ar i bebilonu pepti - i tutaj nas intuicja nie zawiodla bo wlasnie tak zrobilismy w niedziele i cala niedziele Ksawciu byl aniolem.
Jesli mu ta wysypka nie zniknie po tygodniu to znaczy ze ma uczulenie na cos innego ale poweidziala ze nie sadzi zeby byla to laktoza.
Jesli jednak jakims cudem bylby jednak uczulony na laktoze to powiedziala ze tylko nutramigen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i odebralismy dzis becikowe 🙂


Dostalismy tez kaske z ubezpieczenia w pracy u meza z okazji narodzin dziecka 🙂


Popoludniu chce jechac z Ksawciem do sklepu 🤪 zobaczymy jak sie bedzie zachowywal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej


Wróciłsmy ze spacerku i Lenka nadal spi! Przed spacerkiem spała słodko ze 2 h , potem flacha i spacerek na ktorym tez spała i teraz ciag dalszy!! Az sie boje co bedzie w nocy.

Co do becikowego to wyobrazcie sobie ze ostatnio jak byłam u mojej gin to z wrazenia zapomniałam poprosić o ten wniosek - przypomniałam sobie dopiero w Bochni 🤢 No i maz dzisiaj ma tam jechac i odebrac !

Aaa i na spacerek dzisiejszy wybrałam sie fotelikiem samochodowym wpietym w stelaz i miałam wrazenie ze Lenka tak woli! Jak jedziemy gondolą to ciągle cos mruczy i czasami nawet zapłacze a dzis cisza! No chyba ze to zbieg okolicznosci. Nie mniej jednak jak uchylała oko to mnie widziała z tej pozycji a w gondoli nie widzi 🥴 Wiem ze na dluzsza mete to niezdrowo ale od czasu do czasu przeciez mozna 😉

Lece wtrącić zupkę pieczarkową, mniammmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab niezły ten twój mąż 🙂 chyba cię bardzo kocha 🙂

mówią że przez żołądek do serca 🤪 🤪 czym ty go karmisz kobieto??!! to zmienie mojemu diete 🤪 🤪 🙃 :laugh:

my po spacerku 🙂 mała spi już 3godzine 🙂 oby w nocy tez jej tak dobrze szło 🙂 nie ma sie co dziwić że spi skoro wstała o 5 i już nie poszła spać... no i oczywiście mama tez nie 🙂 wyglądam jak zombii 🙂 no i chyba się wybiorę do fryzjera.... to zawsze pomoga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie!
Dziękuję za komplementy 🙂

Jagódka Ksawciu boski-powtarzam się,ale ten dziubek ma taki słodziutki 🙂
Mam jeszcze pytanie,doczytałam że odebrałaś becikowe-po jakim czasie je dostałaś?bo czekam na swoje i nie wiem kiedy dotrze.

Wiecie co moja malutka już 3 razy przekulnęła się z brzuszka na plecki-pierwszy raz myślałam,że to przypadek ale to powtórzyła 🤪jestem z Niej taka dumna-pięknie się rozwija 🙂ale już tak ładnie nie śpi,miałam ciężką noc.

pinacolada Małgośka jak tylko ubieram ją w kombinezon to już zasypia,wkładam do wózka i nie ma mowy żeby obudziła się na spacerze.Może ten kombinezon działa usypiająco 😉

Moja córeczka ma dziś 1 imieninki i znów przychodzą goście 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Sylla co robisz,że z dnia na dzień co raz lepiej? co stosujesz?

W ogóle jak twoje karmienie piersią? dokarmiasz butlą?

Powiem Ci, że nic nie robię. Już wczesniej odstawiłam infacol i widziałam poprawe po odstawieniu. U nas działał odwrotnie. Gdy mała jest marudna to poswiecam jej duzo czasu tzn gadam chodze z nia i jej marudzenie przechodzi i idzie spac. ie staram sie za wszelka cene jej uspac bo wtedy efekt jest odwrotny 🙂Wczesniej to były nerwy teraz podchodze do tego na luzie. Ona płacze tylko jak stara sie nas zwabic do siebie bądź jest głodna.

A karmie piersią , odstawilam butle i karmie ja wtedy kiedy chce w dzien przewaznie co 2h czasem co 1h jak chce sobie possac cyca, ale to jest bardziej, że dziecko potrzebuje więzi z mamą i lubi sie pobawic cyckiem.Wszystko sie samo unormowało, w nocy wstaje mi co 3h i grzecznie śpi. A gdy zaczyna sie prezyc daje ją do cycka i masuje brzuszek pomalutku paluszkiem zgodnie z kierunkiem wskazowek. I kupa jest jak dzwon:P Twoja Niunka czesto płacze? starszasz sie ją dac wtedy do cycusia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
jejku - moja młoda w zasadzie cały dzien dzis spi. Wróciłam z nia ze spaceru 2h temu i nadal spi! Jadła 4 h temu i sie nie upomina! szok! Czemu w nocy nie ma takiego spanka ?


To chyba jakiś dzień taki, bo mój Sebek eż cały dzień śpi i nawet jedzenia się nie dopomina...muszę go budzić, a po jedzeniu od razu zapada.... nic się nie da zrobić...już się boję nocy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...