Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Drogie Mamusie,

mam nadzieje ze mialybyscie podobne odczucie co do gazety wyborczej jak ja! zebyscie potem nie załowały :P
Wczytalam sie w szczegoly :P i wyglada to tak - dodali kartonowy cienki segregator i pierwsza wkladke na gazetowym papierze. Jest to czesc pierwsza pt. EMOCJE.
W srodku jak dla mnie "bla bla bla" listy czytelnikow i kilka artykulow na tematy milion razy poruszane na wszystkich portalach i we wszystkich gazetach.
Kolejne odcinki to:
CIAŁO, DZIECKO, ZDROWIE, BADANIA, JEDZENIE, MIŁOŚĆ, RUCH, DYLEMATY I KONTROWERSJE, MASZ PRAWO (to chyba najfajniejsze - Twoje prawa w pracy, w szpitalu i po porodzie - ale jako ostatnie za 10 tygodni 🙂 )

Z tym snem to dziwne - nie sadzilam ze az tyle z nas ma ten sam problem...


Co do snu, misiamamy - ja mialam wczoraj tez ze Ksawery jest juz duzym 3letnim chlopcem, koszmarnym, niedobry, niegrzecznym itd...pluł, bił, wierzgał, uciekał i nie moglam sobie dac z nim rady...moze dlatego mi sie tak snilo bo widzialam przypadkiem mojego chrzesniaka ktory ma juz 8 lat...jego mama jest..mowiac delikatnie dziwna i stracilam z tym dzieckiem kontakt i ostatnio na niego sie natknelam u mojej cioci i bylam w szoku jakie to niemile niesympatyczne odpychajace dziecko!!! 🤢






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o pokoik dla dziecka - jakimi farbami malowałyscie??? zwykłymi czy jakimis seriami dla dzieci - antyalergiczne, niesmierdzace, zmywalne i cos tam jeszcze?
Bo my wybralismy kolorki ze zwyklej serii i teraz mam myslenice 🙂






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieci są rózne 🙂
Jagoda Ksawciu bedzie slodkim dzieciakiem 🙂to tylko byl zły sen 🙂
naszczęscie mój chrześniak jest cudny, jak sie pytają gdzie jest dzidzi to pokazuje paluszkiem na mój brzuch i mówi: "TU", delikatnie chce objąć mój brzuszek i całuje albo puszcza całuski 🙂poczym sie tak śmieje -śmiechem wymuszonym i ucieka 🙂 a ma zaledwie 20 miesiecy i tak czaruje. a za lizaka tak całuje:laugh:

kurcze ja już nie mogę się doczekac mojej małej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa i jeszcze jedno do tych mamuś ktore robiły remont -

na jaki adres mamy brać te faktury??? bo ja jestem zameldowana u swoich rodziców, mój mąż u swoich, a nowe mieszkanie jest nasze wspólne i teraz nie wiemy jakie dane podawać do faktury???
🤢




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam ochote umyć okna zmienic firanki i zasłonki przed ciążą myłam co tydzień lub co dwa tygodnie najpóźniej a teraz nie moge sie uprosic żeby mi okna umyto powiedziałam że umyje sama to krzycza że nie wolno ale umyc nie ma kto cholera zaraz nie bede widziała świata 😠 jak mi powiedzieli że raz na jakis czes wystarczy to myślałam że mnie cos trafi 😠 i jak tu sie nie denerwować eh no nie wejde na drabine bo jakby niedaj Boże coś sie stało to bym sobie nie wybaczyła .... nie ma wyjścia musze czekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka ja malowałm całe mieszkanie duluxem co prawda przy malowaniu troche śmierdzi ale jest rewelka i bez ołowiu to ważne bez ołowiu sa jeszcze farby joker i tez są dobre ale naważniejsze ja patrzyłam żeby nie bylo ołowiu i żeby były zmywalne obydwie są. Bo wiesz jak może być cos kapnie łapką dotknie kredką pomaluje a je mozna umyc i już a kolory sa super 🙂 jeśli chodzi o faktury nie mieliśmy tego problemu bo zameldowani jestesmy i faktury były na nasz adres 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu no to kurcze ja wzielam fakture na panele na moj adres zameldowania cholercia, myslalam ze istotne jest tylko nazwisko :/
A ja nie bede sie w ogole meldowac na naszym nowym mieszkanku :P
Nie umiem przestac byc krakowianka :P:P:P
W Olkuszu bedzie zameldowany maz i synek a mamusia w grodzie kraka hehehe 😉

A dowód wymienialam w maju po slubie wiec wolałabym uniknac tego biegania raz jeszcze.
Jeszcze mnie czeka wymiana paszportu i prawa jazdy bo mam nadal stare nazwisko 🤢






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
A dziewczyny jeśli chodzi o sny miałam sie własnie dziś was zapytać sniła mi sie dziś moja córcia taka fajna już była ale ja nie mogłam ją karmic i każdy sie na mnie darł w tym śnie że to dlatego że nie hartowałam piersi i jak tak strasznie ubolewałam nad tym i jak sie obudiłam to pomyślałam żę sie was zapytam czy wy hartujecie piersi????czy może to jeszcze za wcześnie albo dla mnie już za późno 🤢 ?


misiamamy:
ja też miałam dziś cudowny sen że urodziła się moja księżniczka...aż nie chciało mi sie budzić i spałam do 11.15 🤪 rety....jakie to fantatstyczne uczucie móc przytulić swojego aniołka....nawet tylko we śnie 🙂)
a sniło mi się jeszcze że mała nie chciała mojego mleka pić....ale za to moj tata specjalista od bobasów zrobił cudowną bule mleka i było OK 🤪 oh jakbym chiała jeszcze wrócić do tego snu 🙂


a z tym hartowaniem brodawek to wyczytałam na jednej stronie że to babcine zabobony i nie należy nic robić

http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79949,4039742.html?tydzien=21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. ja tam wole nie dotykac swoich piersi bo podobno stymulacja moze wywolac skurcze.
Ja mam po mamusi tendencje do zapadania sie brodawek co tez uniemozliwia karmienie i mama mi mowila zebym recznikiem tarla brodawki ale na sama mysl robi mi sie słabo...fuuj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki !

Jestem wściekła sama na siebie bo porobiłam kilka zdjęć mojego brzuchola , spakowałam aparat do torebki żeby w pracy w wolnej chwili wkleić na forum i okazało się że zapomniałam kabla 😠
Wkleję zatem jutro albo dziś wieczór jak będę mieć jeszcze siłę...

Jadąc do pracy wstąpiłam do 5-10-15 bo mam po drodze i kupiłam na promocji dwupak skarpeteczek za 2.99
i dwupak śpiochów za 24.99.

Znowu wstaję w nocy co 2 h - męczy mnie to bardzo - a myślałam,że ta Furagina pomoże 😞

U nas dziś szaro, zimno i deszczowo, aż z domu się nie chciało wychodzić brrrr, ale w pracy czekała na mnie niespodzianka - włączyli ogrzewanie i mam 24st!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 pinacolada ja to mam wrażenie że jeśli chodzi o ciebie to ty masz zawsze po drodze do tych sklepów dziecięcych 🙂przyznaj sie uwielbiasz to 🙂wiem jak to jest 🙂 wiecie co zgaga przeszła przyjdzie pewnie wieczorem 🙂 wiec mam czas żeby zaspokoic zachcianki własnie buszuje po stronach z napojami kolorowymi i kawami na 100 sposobów i tak sobie właśnie wyczytałam że ide po składniki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki,

Nic kompletnie mi się nie chce,nie wiem,ale chyba przejście z lata do jesieni nie wpływa na mnie dobrze.Najlepiej bym z łóżka nie wstawała.Ja też kupuję te koszulki co wy,narazie 2szt.i jedną jakąś gorszą do porodu.Zatem większość z nas wystąpi w takim samych koszulkach;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie misiamamy trzeba zaparzyć kawę!
Jutro mam dentystę 🤪
Potem internistę bo pieczątka potrzebna do karty ciąży,że mam zdrowe serce jak dzwon,na samą myśl latania po tych lekarzach słabo mi się robi.Teraz to strach iść do przychodni bo tam sami chorzy ludzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
🙂 pinacolada ja to mam wrażenie że jeśli chodzi o ciebie to ty masz zawsze po drodze do tych sklepów dziecięcych 🙂przyznaj sie uwielbiasz to 🙂wiem jak to jest 🙂 wiecie co zgaga przeszła przyjdzie pewnie wieczorem 🙂 wiec mam czas żeby zaspokoic zachcianki własnie buszuje po stronach z napojami kolorowymi i kawami na 100 sposobów i tak sobie właśnie wyczytałam że ide po składniki 🙂




Przyznaję się bez bicia - to prawda. A ponieważ oprócz wózka już wszystko mam to teraz cierpię z braku koniecznych zakupów i kupuję już na 68:P (ale obiecałam sobie że tylko na promocjach!)
Ja dzisiaj - odpukać w niemalowane - tez nie mam zgagi, ale wczoraj mnie męczyła do późna i zasnęłam dopiero po wypiciu 2 szklanek zimnego mleka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
hehe no z tymi koszulkami to tak - NASZ STYCZNIOWY ZNAK ROZPOZNAWCZY 😉

dziekuje za rady mamamaliszka :*

Pinacolada - to ja dzis uderzam do 5-10-15 - na szczescie jest w Olkuszu :P:P:P



Chociaż Ty mnie wspierasz w moim/naszym uzależnieniu:P Leć, bo na chłopców też były fajne rzeczy przecenione 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...