Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mycloud no walasnie mam ten sam problem-przy pierwszym porodzie tez spakowalam sie w duza torbe sportowa, na przywitanie na izbie przyjec dostala oper ze taka duza i gdzie ja ja spakuje, bo pod lozkiem nie wolno trzymac bo tam musi byc czysto i musze ja zmiescic do szafki, ktora byla mniejsza niz polowa mojej torby, a nie mialam jeszcze ubranek corci!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wracajac do toreb to poprosilammojego mezczyzne przed porodem, zeby kupil mi torbe do szpitala...uradowany kupil i czekalismy na przesylke 😁 oczom nie wierzylam jak dotarla do nas - bardzo ladna, nie moge nic powiedziec, ale... zmiescilam do niej jedynie szlafrok taaka byla duza 🤪 🤪 ale przydala sie na ubranka corci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda sorki ze dopiero teraz to jest ta poduszka 🙂

http://allegro.pl/item784138593_poduszka_do_karmienia_rogal_i_kobiet_w_ciazy_3w1.html

co do torby duza to ona nie moze byc rzeczywiscie powinno sie wszystko zmiescic w szafce nie wiem jakim cudem :P pocieszajace jest to ze zawsze ktos cos moze zabrac i doniesc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada- oszczędzam sie jak tylko moge,mam czas na poczytanie gazetek 🙂
dziś go karmiłam na leżąco i nie szło mi to:laugh: uwalony był jogurtem cały, popłakałam sie jak zobaczyłam mine pielegniarki:laugh: a Jarek stwierdzil ze nie nadaje się do tego i to on bedzie mała karmił 🙂 jak mu sie odmieniło- musiał bardzo się w głowe uderzyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie,

ledwno zyje i jestem juz w półśnie...dopiero wrocilismy i padam na twarz (ale musialam nadrobic forum i do Was zajrzec :P mąż pod przysnicem i cale szczescie bo dostalam zakaz siedzenia juz dzis przed kompem) 😉
Dowiedzialam sie dzis duzo ciekawych rzeczy w szkole rodzenia i powiem Wam ze zupelnie sprzecznych z tym co do tej pory sadzilam...

jutro szczegoly Wam napisze co i jak.

Malwik - ekstra poducha!!!dzieki za linka, tez sobie ja zamowie (mialam upatrzona motherhood ale ona kosztuje ponad 120 pln)

Dobrej nocki wszystkim
papapa
do jutra











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry kochane mamusie 🙂
wczoraj już niestety nie miałam siły wejsc na forum.
Byłam wczoraj na szkole rodzenia i powiem wam fajnie było jestem zadowolona ale byłam w szoku zaraz wam opowiem 🙂
poszłam na 16 szkoła zamknieta hm mysle sobie że fajnie sie zaczyna ale po 5 min przyszła kobitka zaprosiła mnie poszłam zapisałam sie przydzieliła mnie do odpowiedniej gr. powiedziała żebym sie rzebrała w dres i zaraz przyjdzie na sale czekałam aż ktoś jeszcze przyjdzie ale nikogo nie było 🤪 no to babka przyszła najpierw mowiła tak ogólnie co bedziemy robić potem opowiedziała podstawowe rzeczy o ciąży rozwoju dziecka itd i przeszłyśmy do ćwiczeń i te ćwiczenia to było wybawienie dla mnie przy każdym ćwiczeniu mówiła po co jest jak czesto można robić na co działa tyle mi pokazała wspaniałych ćwiczeń na ten bolący kręgosłup i były ćwiczenia izometryczne i rozciągające i dokrwienne i ćwiczyłyśmy oddech i bezdech i piłka i woreczek jednym słowem super a najlepsze że byłam sama 🙂wyszłam po ponad godzinie odpreżona i zrelaksowana super .potem pojechałam do apteki i kupiłam wszystko co potrzebne do porodu dla mnie i małej no prawie wszystko bo został krem na brodawki i silikonowe nakładki na brodawki w przyszłam miesiącu kupię wszystkie kosmetyki kąpielowe i nie tylko dla Izuni zdecydowała sie na firmę nivea

ale sie rrozpisałam z rana uuu... 🙂 ale powiem wam dziś czuje sie jak młody Bóg nic mnie nie bole nawet kręgosłup 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co tydzien mam ćwiczenia godzinne a od 29 października na 16 mam ćwiczenia a o 17 zaczynamy prelekcje w sumie 5 prelekcji po 2 h wiecie jedyne co mi sie nie podoba to to że te cwiczenia wykonują same dziewczyny a chłopy siedzą i nic nie robią dopiero od 36 tygodnia sa ćwiczenia dla chłopów też moj m jest zawiedziony tak sie cieszył no ale na prelekcje obowiązkowo z mężem trzeba przyjść no chyba że ktos nie ma... ale można przyjść z mamą koleżanką czy kimkolwiek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam piątkowo!!!
choć przyznam że od kiedy jestem na zwolnieniu to nie ma to dla mnie znaczenia czy to poniedziałek, środka czy piątek, odpoczywam niecały tydzień i już zaczynam się nudzić. na razie zajęcia mam na jakieś dwa dni, wczoraj ze szczecina odebrałam mebelki dla córci, więc szafkę i komodę zastrzegłam że złoże sama, szafę pozostawię mężowi. potem ukladanie ubranek i pozostałych rzeczy, a może pomożecie wybrać kolor do pokoju:
http://www.allegro.pl/item777649737_mario_meble_dzieciece_w_super_cenie_polski_prod.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry!
ale słońce za oknem! 🙂 słoneczna zima.
Walsnie mowili w TV ze od tego weekendu ruszaja w gorach wyciagi narciarskie! 🤪


Ja jesli chodzi o szkole rodzenia jestem zachwycona ale tez i zawiedziona ceną i długoscia zajec - a wczoraj odwolali nam zajecia teoretyczne bo nikt z prowadacych nie dojechal...
Niefajnie...
Ale sama czesc praktyczna - kąpanie - bylo bardzo fajne.

Z nowosci dla mnie dowiedzialam sie:

NIE UŻYWAĆ SUDOCREMU profilaktycznie!!! czyli od urodzenia stosujemy tylko zwykle kremy ochronne i oliwki - jesli zdrową skóre noworodka posmarujemy sudocremem ktory zawiera mnostwo cynku - uszkodzimy naskorek! sudocrem stosujemy tylko wtedy jesli pojawia sie konkretne odparzenia.

FRIDA - rozmawialam z polozną o tym po zajęciach, dosc długo i...kupujemy gruszkę... sól fizjologiczna + gruszka - podobno najprzyjemniejsze dla dziecka i rodzica.
Sól fizjologiczna - dobrze jest mieć w ampułkach poniewaz wtedy po rozpuszczeniu w miseczce mozna przecierac i nosek i oczka a tym w sprayu -tylko do noska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POŁOŻNA ŚRODOWISKOWA - trzeba już powoli sprawdzić to i ustalić - musimy wiedzieć gdzie dziecko będzie miało swojego lekarza rodzinnego pediatre - taką informacje trzeba podać w szpitalu bo oni wysylaja po wypisie calą dokumentacje (wyniki badan, szczepienia itp.) pod wskazany adres.
Trzeba sie tam wybrac, wybrac polozna srodowiskowa i poprosic o tzw. "patronaż" i taka położna MA OBOWIĄZEK przychodzić tyle razy ile jej potrzebujemy! wszystko ma refundowane przez NFZ.

Mowili tez ze mega wazne jest dla Maluszka gdy jest zaraz po urodzeniu jeszcze w szpitalu szczepiony zeby mama byla dokladnie przebadana i swiadoma i absolutnie pewna ze min. miesiac wstecz nie miala ŻADNEJ nawet minimalnej infekcji (drapanie w gardle itd.) - podobno w szpitalach stosuje sie tylko metode " 😜YTANIA" czyli lekarz pyta mamusie czy chorowala i ona zazwyczaj mowi ze nie i moga byc problemy...Trzeba porposic o przebadanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KĄPANIE - nie trzeba kąpać codziennie!
można co drugi dzień robić toaletę taka jak przy kąpaniu ale zamiast mydlenia - chusteczki.
(tak są "kąpane" tygodniami wcześniaki ktorych naskórek jest jeszcze delikatniejszy niz donoszonego noworodka)

Sama technika i kolejność kąpania mnie troche zaskoczyly 🙂
Ale dużo by pisać 🙂

Dziecko w I dobie nie jest kąpane - tutaj nie jestem pewna o co chodzilo ale zrozumialam ze w tym szpitalu juz nie wsadzaja dziecka pod biezaca wode tylko wlasnie obmywaja chusteczkami a reszcie tych sluzow i wydzielin pozwalaja sie wchlonoc chroniac skore.

O NIENACINANIE krocza tez trzeba poprosic wczesniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda ja co do gruszki mam inne zdanie, pamiętam jak dzieciaczki mojej siostry na sam widok gruszki przeżywały koszmar, a teraz z doświadczeń koleżanek (młodych mam) wiem, że frida jest niezawodna, poleciłam ją ostatnio kuzynce, która urodziła we wrześniu Marysię (śliczna dziewuszka 😉). Kuzynka myślała że dzieciaczek załapał katar używała gruszki i pomagała na 10 min ale noc miała całą nieprzespaną, jak przyniosłam jej fridę następnego dnia dzwoniła i dziękowała za ten wynalazek, widziała co wypływa ile i jaka gęstość, po rozmowie z położną okazało się że Marysia oczyszczała się jeszcze ze wszystkich płynów po porodzie, u nas frida polecana jest w szpitalach, ale ja uważam, że do tego każdy musi się sam przekonać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZCZOTKA DO WŁOSÓW - i tu kolejne zdziwienie - POŁOŻNA POLECA SZTUCZE WŁOSIE.Uzasadnienie - szczotke trzeba po kazdym czesaniu myć - a naturalne włosie ciężko znosi takie czeste moczenie.

OILATUM - tutaj też położna odradza. tzn. mądrzej jest to stosować już PO stwierdzeniu u dziecka alergii skórnych, bo po pierwsze jest to wlasnie dla takiej skóry a po drugie jest to koszmarnie drogie.
Natomiast zalecała żeby na początek zastosować zwykły płyn do kąpieli i oliwke. Jesli dziecko bedzie bez problemu tolerowac to mamy problem z głowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do walizek, toreb - mam ten sam problem 🙂 zaczela msie zastanawiac co kupic i jak duze 🤪

Wczoraj też polozna uczulala na to, aby mąż dokladnie wiedzial w ktorej czesci walizki czy w ktorej kieszeni jest tzw. "pakiet startowy" czyli ubranka komplet plus rożek i pieluszki - bo to bedzie potrzebne zaraz po urodzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do toreb to u nas jest tak że ja biore jedną torbę dla siebie a dla Izuni drugą mniejszą jak ja wczoraj wyszłam z tej apteki i zobaczyłam ile tego jest to sie przestraszyłam a gdzie włoże ubranka .... i wymyśliłam że wezme dwie torby i sprawa załatwona a niech sie ktora odezwie z pielegniarek to i ja sie odezwe ! no jeszcze by tego brakowała żeby mnie ktoś strofował no szkoda !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...