Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Przechowywanie odciągniętego pokarmu
Jeżeli odciągnięty pokarm ma być przeznaczony dla dziecka, przed przystąpieniem do odciągania matka powinna dokładnie umyć ręce wodą i mydłem oraz przygotować czyste, wygotowane i osuszone naczynie.

Warunki przechowywania pokarmu Pokarm dla dzieci urodzonych o czasie Pokarm dla wcześniaków i dzieci chorych
Temperatura pokojowa 12 godz. Do 1 godz.
Lodówka ( +3 do +8°C) 2-5 dni
48 godz.
Zamrażalnik lodówki (-10°C) 2 tygodnie 1 tydzień
Zamrażarka (-18 do -20°C) 6-12 miesięcy 3-6 miesięcy


Każde naczynie z pokarmem powinno być oznakowane. Pokarm należy ogrzewać wstawiając pojemnik do naczynia z ciepłą wodą. Mleko rozmrożone należy zużyć w ciągu 9 godzin, nie wolno powtórnie zamrażać. Nie powinno się mieszać pokarmu rozmrożonego ze świeżym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jest taka malusiaże każdy kto przychodzi to pyta czy ja sie nie boje jej na rece brac 🙂

jestem narazie sama jeszcze przez tydzień i każdy dzien z maleńką jest niesamowity, daje mi tyle siły od dnia narodzin.
Po porodzie sama poszłam po nią , po 12 godzinach od cesarki pozwolili mi wstac i szłam w tych bólach po słoneczko i ją zabrałam ze sobą 🙂 czasami jest mi ciezko bo musze wstawac co 2 godziny i ją karmić ale ona śpi grzecznie- czasem je na śpiąco:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane,

Basiu-piękną masz Vanesskę;-)


A ja w ramach pożegnania z niektórymi pokarmami przed karmieniem zrobiłam dziś kapuśniak z wędzonką,dostałam kapuchę kiszoną własnej roboty od teściowej więc obżeram się póki mogę 🤪

Odkurzałam ,prałam ręcznie,cały czas na nogach bez leków i cicho jak makiem zasiał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał:
pinacolad odpadła już twojej małej kikutek??
bo moja ma troche czerwony koniec pępka i nie wiem czy to normalne 😞

i jeszcze jedno pytanie 🙂 jak przechowywać ściągniete mleko?? zrobiłabym zapasy ale nie wiem w czym i w jakich ilosciach mrozic 😞



Odpadł w 7 dobie! A teraz jeszcze ma taki mały strupeczek gdzies tam w srodku i 1 raz dziennie po kapieli przemywam spirytusem 70%

A zasady przechowywyania odciagnietego mleka juz wkleiłam kilka postów nizej. Ja juz mam pól zamrazarki zapasów 🤪 Śmieje sie ze zaczne nim handlowac na allegro 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie
My tylko leżymy i zmagamy się okropnym bólem pleców i pachwin,ale póki mi czop albo wody nie odejdą siedzę w domu...poród pewnie na dniach czuję to bo naprawdę wszystko nas boli...a w nocy strasznie nam się stawiał brzuszek dopiero jak zażyłam 3nospę to mi przeszło....

No dzieciaczki styczniowe są cudowne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia81 napisał:
mycloud nie masz serca:laugh: takiego smaka mi narobiłas:laugh:


kurcze dalek nie wiem kto już urodził,
Jagódka, pinacolada, anioł,misiamamy. hmmm kto jeszcze




Basiu kochana ty mi zazdrościsz kapuśniaku a ja Tobie tego,że masz już córcię-hmmmm...nieporównywalne nawet;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam po powrocie od gina i najpierw zaległości :
Basiu malutka śliczniutka!!
Pinacolada zmień sobie w ustawieniach bo na brzuszku jeszcez jesteś w 40tc 🙂
Pytałaś się dzisiaj o becikowe mi właśnie dziś gin (na ostatniej wizycie) wypisał karteczkę format zeszytowy-więc może zadzwoń do swojej gin powiedz o co chodzi i wyślesz kogoś przy okazji żeby odebrał. Później napiszę co tam jest umieszczone,
Aalicee mojej małej kikut odpadł po 23dniach więc się nie martw, a o to zaczerwienienie zapytaj się jak przyjdzie do Ciebie położna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a o mojej wizycie 😁 wchodzę do gina a on jak Pani ładnie wygląda 🙃 zmierzył ciśnienie i podłączył pod KTG, małej serduszko bije tak mocno jakby stado koni biegło przez step 🙂 wszystko ok skurczy brak. Potem 'wskoczyłam' na fotel - no i szyjka mocno skrócona macica się otwiera więc wg niego poród na dniach i na pewno przed terminem lub terminowo się rozpakuje 😁 🤪 juupppiii!!!!
więc pozostało mi czekać na godzinę ZERO!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej - właśnie wróciłam od znajomej 🙂i padam na cycki :laugh:
u mnie się "uspokoiło" ale w nocy miałam skurcze co 10-15 minut przez ok 1 h myślałam że już pojadę do szpitala 🤪 były strasznie mocne nie wiedziałam że to tak boli 🤪 dzisiaj też mam skurcze ale nieregularne 🤔
Mam pytanie : Jak usunąć osad z butelek po ich wysterylizowaniu ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was serdecznie 🙂
Jak zwykle mam mase zaleglosci w czytaniu gratulacje dla tych ktore maja juz swoje malenstwa przy sobie 🙂
W sobote bylam w szpitalu bo juz mialam skierowanie przyjela mnie mila pani doktor i za przeproszeniem dupa zero akcji szyjka macicy nie gotowa nic tylko wracac do domku.... Szkoda tylko ze ze stresu nie pomyslalam zeby zadzwonic do swojego lekarza ktory akurat mial dyzur moze by cos wiecej powiedzial.... Ale umowilam sie z nim na wizyte w szpitalu w piatek chyba ze wczesniej urodze ...

A propos mam pytanko od wczoraj odchodzi mi czop dzisiaj jest go wiecej (przejrzysty), brzuszek mi odpal no i mlody rusza sie mniej niz zwykle.... (to mnie troche martwi) jednakze oprocz tego nie mam zadnych innych dolegliwosci zadnych skurczy ani nic.... zastanawiam sie czy do lekarza dzwonic juz teraz czy poczekac do jutra moze akcja bardziej sie rozwinie..... Co wy o tym sadzicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kochane!
przejrzalam szybko kilka ostatnich stron i widze ze mamausie maja czas na forum 🤪

pozazdroscic :P

Pinacolada - wyslalam 2 maile ale nie dostalam odp 😞
widze ze Ty tez masz tak jak my - max dl snu malego to 4 godz, raz mu sie zdarzylo 5.
W nocy ma wzdecia, prezy sie i steka i steka a potem biedny wybudza sie i krzyczy 😞

W dzien spac chce tylko na rekach, wsadzam go do lozeczkai jest ryk.
Piersia karmimy sie nawet 3 godz - generalnie co sie rusze i on sie obudzi to chce cyca :/

Teraz maz go uspil kladac sie obok niego bo po 3 probach wlozenia go do lozeczka ciagle sie budzil i krzyczal.

Co do diety - ja mam drakonska i przez pierwsze dni nic nie jadlam bo nie wiedzielam co. a najgorsze jest to ze kazdy mowi co innego - polozna, pediatra, mama, tesciowa, kolezanki - kazdy ma swoja teorie. Dla pewnosci jem - gotowanego kurczaka i indyka, cienkie zupki typu rosol, krupnik, grysikowa, jarzynowa, ziemniaki, ryz, kasze, chleb z wedlina lub drzemem, herbata mietowa, woda min, kompot z jablek i kasza mann i to chyba wszystko - masakra 🙂

Jutro idziemy z malym do lekarza zwazyc go bo nam strasznie ulewa i chce wiedziec czy nie traci na wadze.


Pozdrawiam wszystkie mamy te rozpakowane i te nierozpakowane

buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...