Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Syla oklask już poleciał,buziaki dla Nelci za kolejny skończony miesiąc 🙂 😘
dusia to teraz ode mnie komplementy 😜Agatka jest przecudna i te buziaki-słodziak,widzę,że gdybyś nie reagowała to Majkę by całowała bez przerwy.A i już wiem skąd imię dla młodszej z córek 😁Majeczka też ma niezły głosik 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu dzięki,że się odezwałaś.Jakie objawy ma Vanesska,że lekarz podejrzewa różyczkę???

A i ogólne pytanko,czy któraś z Was daje dziecku kleik malinowy?pytam bo moja lalunia chyba jest uczulona na malinki-zauważyłam dziś po kąpieli kilka czerwonych krostek na piersiach i w okolicach pępka 😞na pleckach nic nie ma-czy to może być alergia???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
Basiu dzięki,że się odezwałaś.Jakie objawy ma Vanesska,że lekarz podejrzewa różyczkę???

A i ogólne pytanko,czy któraś z Was daje dziecku kleik malinowy?pytam bo moja lalunia chyba jest uczulona na malinki-zauważyłam dziś po kąpieli kilka czerwonych krostek na piersiach i w okolicach pępka 😞na pleckach nic nie ma-czy to może być alergia???


Tak, to alergia. Jak byłam ostatnio z niunia u dermatologa to kazała unikać malin, truskawek, poziomek i cielęciny. No i oczywiście cytrusów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
Basiu dzięki,że się odezwałaś.Jakie objawy ma Vanesska,że lekarz podejrzewa różyczkę???

A i ogólne pytanko,czy któraś z Was daje dziecku kleik malinowy?pytam bo moja lalunia chyba jest uczulona na malinki-zauważyłam dziś po kąpieli kilka czerwonych krostek na piersiach i w okolicach pępka 😞na pleckach nic nie ma-czy to może być alergia???


Aniołku kochany moja Nadunia je kleik malinowy powiem ci smakuje jej umiarkowanie no chyba że dodam banana to jest ok nie przejmuj sie byle chrostką powiem ci jak zaczynałyśmy kaszki i kleiki to młoda też mi sie wydawała wysypana dałam jej 3 dni na przyzwyczajenie i wszystko jest ok po gruszce było tak samo poczekałam żeby chrosty zeszły i dałam znowu i nic jej nie ma poprostu daj jej chwilkę na przyzwyczajenie 🙂 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Basiu dzięki,że się odezwałaś.Jakie objawy ma Vanesska,że lekarz podejrzewa różyczkę???

A i ogólne pytanko,czy któraś z Was daje dziecku kleik malinowy?pytam bo moja lalunia chyba jest uczulona na malinki-zauważyłam dziś po kąpieli kilka czerwonych krostek na piersiach i w okolicach pępka 😞na pleckach nic nie ma-czy to może być alergia???


Tak, to alergia. Jak byłam ostatnio z niunia u dermatologa to kazała unikać malin, truskawek, poziomek i cielęciny. No i oczywiście cytrusów .


Kingusiu dopiero teraz przeczytałam Twoją wypowiedz ups no to mamy inne zdanie 😜 aniołek musi wybrac 🙂 buźka dla ciebie i Leneczki a Julka dojechała szczęśliwie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada, anioł, syla dostałyście po oklasku bo tak 🙂 na dobry dzień 😘 młoda śpi padła mi o 7.30 bedzie spała do 9 chyba a ja mam takiego lenia że hej kawka już prawie wypita ja sie zastanawiam jak ja funkcjonowałam bez tej kawy przez całą ciąże 😮teraz bez niej ani rusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello!niuńka leży na macie a matka co?jak zwykle forum ☺️ 😁

misiamamy dziś zrobiłam jej mleczko ze zwykłym kleikiem-zobaczymy-średnio jej podeszło ale zjadła-a krostki jakby znikły 🤢więc do końca nie wiem co to jest?poza tym kleikiem nic nowego jej nie dawałam.
p.s.dzięki za oklaska-i dla Ciebie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał(a):
pinacolada, anioł, syla dostałyście po oklasku bo tak 🙂 na dobry dzień 😘 młoda śpi padła mi o 7.30 bedzie spała do 9 chyba a ja mam takiego lenia że hej kawka już prawie wypita ja sie zastanawiam jak ja funkcjonowałam bez tej kawy przez całą ciąże 😮teraz bez niej ani rusz


a moja wstała o 7.30 i też mogłaby paść tym bardziej,że przed 4 zrobiła pobudkę,położyłam ją ale nie sądzę że będzie spać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki Aniołku moim zdaniem należy dac dziecku szanse sie przyzwyczaić ale powiem Ci ten malinowy nie jest wcale taki smaczny Nadia uwielbia bananowy i jabłkowy ale bananowy to bardzo bardzo soki bananowe to ile bym nie wlała to wypije mus bananowy pycha mieszam z jabłkiem wogóle bananowy bąbel z niej ale co sie dziwić ja zjadałam w ciąży 1,5 kg bananów dziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello

My wrócilismy własnie od lekarza bo młoda zaczęła mocno kaszlec. No i katar tez sie zwiekszył i jest problem z jedzeniem bo nosek zatkany. Została dokładnie zbadana - pani doktor powiedziała ze młoda jest w fantastycznej formieale lekko przeziebiona . Dostała syropek, mam jej oklepywac plecki i tyle. Na spacery mozemy chodzic, katar i kaszel moga utrzymywac sie 7 dni wiec zeby nie panikowac. jakbym widziała ze sie pogarsza to wtedy przyjsc jeszcze raz.

Co do alergii - to co napisałam to było zdanie pani dermatolog u ktorej byliśmy z tradzikiem Leny. Ona tak mi powiedziała zeby unikac tych produktow ale moze dlatego ze Lena ma podwyzszone ryzyko alergii..Jak dziecko nie jest alergikiem z założnia to pewnie ze dawac i próbowac coraz wiecej smakow.

ciekawe jak tam agab - czy dojechali szczesliwie. nie dzwonie jeszcze do niej bo moze spia zmeczeni po podrozy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj lalunia była "na służbie"u mojej mamy przez 3h-załatwiłam w końcu gina,wszystko o.k.-kontrola w sierpniu i odwiedziłam kumpelę,która ma termin na 30.06-jejku jak fajnie było się wyrwać 🙂
ale nie do tego zmierzam,rozmawiałam z mamą i mówię jej,że zamierzam małej gotować a ona na to,żebym w tym roku sobie odpuściła bo powodzie itd.i nie wiadomo z jakiego źródła będą warzywka 🤢co o tym sądzicie,bo trochę dała mi do myślenia???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał(a):
dzięki Aniołku moim zdaniem należy dac dziecku szanse sie przyzwyczaić ale powiem Ci ten malinowy nie jest wcale taki smaczny Nadia uwielbia bananowy i jabłkowy ale bananowy to bardzo bardzo soki bananowe to ile bym nie wlała to wypije mus bananowy pycha mieszam z jabłkiem wogóle bananowy bąbel z niej ale co sie dziwić ja zjadałam w ciąży 1,5 kg bananów dziennie 🙂


moja tez uwielbia banany sok ale ma po nich zatwardzenie i jej nie daje. ale moze znowu sprobuje za kilka dni - w sumie jakby sie jej dupka troszke zakleiła i robiła 1 kupe zamiast 4 dziennie to bardzo bym sie nie zmartwiła 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc lalki 🙂
Jak sie macie? Ja wlasnie pije kawke i nie mam sily. Boze kiedy ja sie wyspie. Powiem Wam ze wieczorami to ja juz padam na pysk po protu. Moja Miska budzi sie kilka razy na jedzenie, chodzi spac okolo 20 ale ja nigdy sie tak wczesnie nie kalde a powinnam pewnie to bym odespala, jak sie poloze to Ona niebawem wstaje i pozniej jeszcze ze 2 , 3 razy. Rano to krolestwo bym oddala zeby zostac w lozku i pospac ale jak juz wstane i widze ta mordeczke smiejaca sie to w sumie nie jest najgorzej 🙂
dziewczynki co robicie z waszymi pociechami zeby im sie nie nudzilo?
Moja corcia np juz nie polezy tak dlugo na macie jak wczesniej, pobawi sie zabaweczkami a za chwile zaczyna przewraca sie na brzuszek co sek i sie denerwuje ze nie moze popelzac gdzies dalej i duupoke wypina do gory jak dzdzownica 🙂 a dziasla w kocyk 🙂
na krzeselku tez juz tak dlugo nie chce siedziec jak wczesniej. macie jakies pomysly?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał(a):
dzięki Aniołku moim zdaniem należy dac dziecku szanse sie przyzwyczaić ale powiem Ci ten malinowy nie jest wcale taki smaczny Nadia uwielbia bananowy i jabłkowy ale bananowy to bardzo bardzo soki bananowe to ile bym nie wlała to wypije mus bananowy pycha mieszam z jabłkiem wogóle bananowy bąbel z niej ale co sie dziwić ja zjadałam w ciąży 1,5 kg bananów dziennie 🙂


ja bananów nie cierpię 😞ale tak jak mówisz przeczekam trochę a dziś dla odmiany kupię jej inny smak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał(a):
czesc lalki 🙂
Jak sie macie? Ja wlasnie pije kawke i nie mam sily. Boze kiedy ja sie wyspie. Powiem Wam ze wieczorami to ja juz padam na pysk po protu. Moja Miska budzi sie kilka razy na jedzenie, chodzi spac okolo 20 ale ja nigdy sie tak wczesnie nie kalde a powinnam pewnie to bym odespala, jak sie poloze to Ona niebawem wstaje i pozniej jeszcze ze 2 , 3 razy. Rano to krolestwo bym oddala zeby zostac w lozku i pospac ale jak juz wstane i widze ta mordeczke smiejaca sie to w sumie nie jest najgorzej 🙂
dziewczynki co robicie z waszymi pociechami zeby im sie nie nudzilo?
Moja corcia np juz nie polezy tak dlugo na macie jak wczesniej, pobawi sie zabaweczkami a za chwile zaczyna przewraca sie na brzuszek co sek i sie denerwuje ze nie moze popelzac gdzies dalej i duupoke wypina do gory jak dzdzownica 🙂 a dziasla w kocyk 🙂
na krzeselku tez juz tak dlugo nie chce siedziec jak wczesniej. macie jakies pomysly?


też kilka tygodni temu o tym pisałam,też nie wiem jak jej urozmaicić dzień,ale widzę że moje dziecko z dnia na dzień coraz więcej rzeczy umie więc wrzucam na luz,jak nie mata to leżaczek,jak nie leżaczek to na rączki,zajmuje się sama sobą-teraz odkrywa swoje stópki-dziś je włożyła do buźki-chciałam zrobić fotkę ale aparat rozładowany 😞może jutro uchwycę,a i lala już siedzi samodzielnie-obkładam ją poduchami-jak jej się znudzi-to bach do przodu na pyszczek i wyciąga się jak długa na brzuszek 🙂kochana istotka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniol303 napisał(a):
Wczoraj lalunia była "na służbie"u mojej mamy przez 3h-załatwiłam w końcu gina,wszystko o.k.-kontrola w sierpniu i odwiedziłam kumpelę,która ma termin na 30.06-jejku jak fajnie było się wyrwać 🙂
ale nie do tego zmierzam,rozmawiałam z mamą i mówię jej,że zamierzam małej gotować a ona na to,żebym w tym roku sobie odpuściła bo powodzie itd.i nie wiadomo z jakiego źródła będą warzywka 🤢co o tym sądzicie,bo trochę dała mi do myślenia???


Mądra mama,słuchaj się matki 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniol303 napisał(a):
moniss77 napisał(a):
czesc lalki 🙂
Jak sie macie? Ja wlasnie pije kawke i nie mam sily. Boze kiedy ja sie wyspie. Powiem Wam ze wieczorami to ja juz padam na pysk po protu. Moja Miska budzi sie kilka razy na jedzenie, chodzi spac okolo 20 ale ja nigdy sie tak wczesnie nie kalde a powinnam pewnie to bym odespala, jak sie poloze to Ona niebawem wstaje i pozniej jeszcze ze 2 , 3 razy. Rano to krolestwo bym oddala zeby zostac w lozku i pospac ale jak juz wstane i widze ta mordeczke smiejaca sie to w sumie nie jest najgorzej 🙂
dziewczynki co robicie z waszymi pociechami zeby im sie nie nudzilo?

Moja uwielbia leżeć po przebudzeniu i szaleć jak jej karuzela z pszczołami kręci się i śpiewa,ona też śpiewa i szaleje z nogami na przewijaku,potem dostaje łuk z zabawkami albo grającego miśka.Potem huśta się na swojej huśtawce fisher price rainfirest polecam i muzyka jjej gra oraz latają miśki(wstawię zdjęcie) powiesiłam jej jeszcze ważkę którą jak pociągnie gada.Potem lezy na macie tiny love mała księżniczka także polecam raz na brzuszku raz na boku lub plecach,potem jak jej sie znudzi to ma jeszcze przyrząd gimnastyczny chicco ,ale z regułu już po 2h zabawy pada i śpi.Uwiebia też siedzieć na krześle do karmienia,rano je z nami śniadania a i czasem ogląda bajki ale najbardziej lubi KURIER MAZOWIECKI 🤪 🤪 🤪
Moja corcia np juz nie polezy tak dlugo na macie jak wczesniej, pobawi sie zabaweczkami a za chwile zaczyna przewraca sie na brzuszek co sek i sie denerwuje ze nie moze popelzac gdzies dalej i duupoke wypina do gory jak dzdzownica 🙂 a dziasla w kocyk 🙂
na krzeselku tez juz tak dlugo nie chce siedziec jak wczesniej. macie jakies pomysly?


też kilka tygodni temu o tym pisałam,też nie wiem jak jej urozmaicić dzień,ale widzę że moje dziecko z dnia na dzień coraz więcej rzeczy umie więc wrzucam na luz,jak nie mata to leżaczek,jak nie leżaczek to na rączki,zajmuje się sama sobą-teraz odkrywa swoje stópki-dziś je włożyła do buźki-chciałam zrobić fotkę ale aparat rozładowany 😞może jutro uchwycę,a i lala już siedzi samodzielnie-obkładam ją poduchami-jak jej się znudzi-to bach do przodu na pyszczek i wyciąga się jak długa na brzuszek 🙂kochana istotka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...