Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
mycloud napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
mycloud napisał(a):
pinacolada napisał(a):
Mycloud - bycie tylko żoną własnego męża nie wszystkie kobiety satysfakcjonuje !!! Mielismy w bardzo bliskim towarzystwie taki przypadek ze facet zarabiał dobrze , ona nie musiała pracowac wiec nie pracowała. Wydawało sie wszystko ok., nic nie wróżyło "nieszczęścia". Pól roku temu on odszedł do innej (ale to juz inna historia - nie ma tu wiekszego znaczenia dlaczego tak zrobił) a ona w wieku 42 lat została sama, bez środków do życia !!! I nie znajdzie dobrej pracy w tym wieku, bez zadnego doswiadczenia !!! jest załamana - on płaci na dzieci ale je nie ma obowiazku utrzymywac - takie prawo !!!


czy chodzi Ci o to w tym poście,że nie każda kobieta ma ochotę siedzieć w domu? nie wspomniałam o tym,że to jest super,ale o tym,że w tej chwili nie martwię się o pracę i o to z kim musiałabym zostawić Nelkę (bo o tym tutaj od dłuższego czasu dyskutujemy),nie mam na myśli życia bez dziecka i co wtedy czy pracuje kobieta czy nie (zdania podzielone).Nie mówię też ,że nigdy nie pracowałam i nie mam zamiaru nigdy tego robić....pracowałam i nie po to zdobyłam wykształcenie aby siedzieć na dupie.Mam na myśli jedynie czas obecny kiedy to musiałabym rozważać pójście do pracy i zostawienie dziecka.Myślę,że gdyby te dziewczyny,które teraz muszą iść do pracy miały te pieniądze w kieszeni nie poszłoby do niej.


i tu moim zdaniem tez sie mylisz. ja gdybym miala naewt 10 x tyle kasy a moglabym zostawic Ksawcia z mama lub siostra to BAARDZO chetnie wrocilabym do pracy


Ciekawe bo jeszcze niedawno pisałaś,że nie jesteś w stanie zostawić synka z nikim.Każdemu patrzysz na ręce itd...ale nieważne,ja już się na ten temat nie wypowiadam bo widać mam inne zdanie i na temat niezależności też mam inne.Uważam,że w małżeństwie nie ma czegoś takiego jak niezależnośc finansowa chyba ,że nie macie wspólnoty.Konto i wszystko inne jest wspólne.A jeśli jakiś mąż lub facet mówi kobiecie wychowującej dziecko,że nic nie robi i jest na jego utrzymaniu to współczuję! ja kiedyś powiedziałam mężowi,że przykro mi,że nie mogę mu wtym czy w tamtym pomóc to mi powiedział,że ja pracuję w domu non stop i inaczej musiałby dla Nelki znależć opiekunkę i w domu pomoc domową co wyniosło by wiele więcej.
Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie.
A wracając do słów Pinacolady to przepraszam,ale poczułam się urażona tym postem gdyż poczułam się jak jakaś utrzymanka własnego męża która siedzi na dupie nie ma nic do roboty żadnego wykształcenia i doświadczenia! tymczasem u nas jest moje drogie życie ciut inne ,bo nie wraca się z pracy o 16.00 😠 więc mając pieniądze gdybym teraz poszła do pracy i załatwiła opiekunkę mijalibyśmy się z mężem i widzieli jedynie w nocy,z dzieckiem też.Tutaj wyjeżdża się o 06.00 i wraca po 18.00 stojąc w korku.Jedynie mąż ma nienormowany czas pracy.Tyle w tym temacie,czasem trzeba wybrać co jest ważniejsze,czy własne małżeństwo i rodzina czy własna satysfakcja oraz niezależność finansowa.Pozdrawiam.



Mam wrażenie juz od dłuższego czasu że przez to że mieszkasz w stolicy czujesz sie w jakis sposób od nas lepsza.... Al;e może się mylę .... U nas (na prowincji) tez wychodzi sie do pracy wcześnie rano, tez wraca sie czasami poznym wieczorem, korki (niestety) tez są. Też jadam na kolację sushi, tez popijam szampanem i tez maz przynosi mi kwiaty i prezenty (moze nie za full kasy ale tez piękne) ...- tyle że ja nie mam potrzeby pisania tego na forum. Ale każdy ma inne potrzeby .A to że poczułaś sie urażona moim postem - no coż - mnie sie z kolei wydaje że Ty swoim uraziłaś nie jedną z dziewczyn bo wyszło na to że skoro są zmuszone zostawic dzieciaki i wrócić do pracy to jednoznacznie wynika z tego że za mężów wzięły sobie nierobów, niezaradnych gości zarabiających grosze, za które nie da sie utrzymac rodziny na "warszawskim" poziomie .
Również pozdrawiam i nie zamierzam z powodu tej wymiany zdan na Ciebie się gniewać! 😘


jesli mozna, przepraszam ze sie wtrace ( bo moze mi to na zle wyjsc cholera ) ale fakt zgodze sie tu z pinacolada.

Tylko przepraszam bardzo ja tez z Waeszawy 😉 prosze tu tak spokojniej deczko 😉)

to tak w zarcie zeby nie bylo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mylicie się i to bardzo,ale ok wobec tego na forum powinnam być inna osobą i pisać,że nie mam za co żyć i nie mam na chleb może wtedy byłabym lubiana.
Nie chwalę się niczym,ale jak się wyciąga zdania z kontekstu co tak jest,co w tym złego,że odpisałam aniołkowi co dostałam na rocznicę ślubu skoro pytała mnie czy mąż zapomniał.Ja nie pokazuję projektu swojego domu,nie wstawiam linku gdzie jadę na wczasy ,nie pokazuję zdjęć ile już zrobiliśmy na budowie tylko dlatego,żeby komuś przykro nie było bo może też ma takie marzenia.A jak mam pisać ....nie u nas nie tutaj? to gdzie ja mieszkam...? ja nigdy nie twierdzę,że w Olkuszu nie ma korków.Jest mi z tego powodu cholernie przykro...nigdy nie czułam się od nikogo lepsza czy gorsza,szanuje osoby skromne a nie wyniosłe!Nie twoerdzę,że ktoś a niezaradnego męża,ale czemu mam nie chwalić się swoim? ty chwalisz się Julką,dużo mówisz o Pawle to czemu ktoś ma siedzieć jak mysz pod miotłą? Nie jestem i nigdy nie była zarozumiała ani pyszna.Jest mi okropnie smutno ,że tak uważasz.
Płaczę a moje dziecko siedzi i patrzy smutne czemu...!
Szkoda,że żegnam się w takiej atmosferze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie monis ja już nic nie będę pisała,zupełnie niepotrzebnie się odezwałam po smsie Basi.Jak jeszcze kiedyś zapiszę się do jakiegoś forum to będę pisała o której wstałam i co jem na obiad...choć może to nie bo ktoś może mieć skromniejszy obiad niż ja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - szczere GRATULACJE dla siorki !!!!

Dusia - wiem co przezywasz z tym pakowaniem !!! Miałam to samo tyle ze musiałam spakowac starą córkę i młodą córkę i jeszcze ważyć wszystko żeby nie przekroczyć limitu i nie musiec płacic za nadbagaż 😉

Moniss - całuski 😘 Czy zając już dokicał do Londynu??

Karolinka - młoda ma aż fioletowe to dziąsło !! Cierpi bardzo bidulka. Dziś na noc zapodam jej efferalgan żeby się nie męczyła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
Mylicie się i to bardzo,ale ok wobec tego na forum powinnam być inna osobą i pisać,że nie mam za co żyć i nie mam na chleb może wtedy byłabym lubiana.
Nie chwalę się niczym,ale jak się wyciąga zdania z kontekstu co tak jest,co w tym złego,że odpisałam aniołkowi co dostałam na rocznicę ślubu skoro pytała mnie czy mąż zapomniał.Ja nie pokazuję projektu swojego domu,nie wstawiam linku gdzie jadę na wczasy ,nie pokazuję zdjęć ile już zrobiliśmy na budowie tylko dlatego,żeby komuś przykro nie było bo może też ma takie marzenia.A jak mam pisać ....nie u nas nie tutaj? to gdzie ja mieszkam...? ja nigdy nie twierdzę,że w Olkuszu nie ma korków.Jest mi z tego powodu cholernie przykro...nigdy nie czułam się od nikogo lepsza czy gorsza,szanuje osoby skromne a nie wyniosłe!Nie twoerdzę,że ktoś a niezaradnego męża,ale czemu mam nie chwalić się swoim? ty chwalisz się Julką,dużo mówisz o Pawle to czemu ktoś ma siedzieć jak mysz pod miotłą? Nie jestem i nigdy nie była zarozumiała ani pyszna.Jest mi okropnie smutno ,że tak uważasz.
Płaczę a moje dziecko siedzi i patrzy smutne czemu...!
Szkoda,że żegnam się w takiej atmosferze.


jezu mycloud przestan. Nie przejmuj sie az tak. Niunka nie moze sie smucic tak. Mowie Ci ze to wszystko wina pisania anie mowienia. Nie mialas na pewnio nic zlego na mysli a tto tak zabrzmialo jak ktos czytal i moze dlatego ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Jagoda - szczere GRATULACJE dla siorki !!!!

Dusia - wiem co przezywasz z tym pakowaniem !!! Miałam to samo tyle ze musiałam spakowac starą córkę i młodą córkę i jeszcze ważyć wszystko żeby nie przekroczyć limitu i nie musiec płacic za nadbagaż 😉

Moniss - całuski 😘 Czy zająć już dokicasł do Londynu??

Karolinka - młoda ma aż fioletowe to dziąsło !! Cierpi bardzo bidulka. Dziś na noc zapodam jej efferalgan żeby się nie męczyła


no zesz kuka mowie Ci pinacolda ja nie wiem cos Ty mu na droge spakowala 🙂
flache chyba bo kica i kica i dokicac nie moze cholera. Chyba na boki mu sie przez to kica 😉
a tak powaznie to w przyszlym tyg bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał(a):
pinacolada napisał(a):
Jagoda - szczere GRATULACJE dla siorki !!!!

Dusia - wiem co przezywasz z tym pakowaniem !!! Miałam to samo tyle ze musiałam spakowac starą córkę i młodą córkę i jeszcze ważyć wszystko żeby nie przekroczyć limitu i nie musiec płacic za nadbagaż 😉

Moniss - całuski 😘 Czy zająć już dokicasł do Londynu??

Karolinka - młoda ma aż fioletowe to dziąsło !! Cierpi bardzo bidulka. Dziś na noc zapodam jej efferalgan żeby się nie męczyła


no zesz kuka mowie Ci pinacolda ja nie wiem cos Ty mu na droge spakowala 🙂
flache chyba bo kica i kica i dokicac nie moze cholera. Chyba na boki mu sie przez to kica 😉
a tak powaznie to w przyszlym tyg bedzie 🙂


no to czekamy na zdjecia Julci z zającem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laseczki spadam bo normalnie wyjsc od godz nie moge przez Was 😉

lapek rozgrzany do czerwonosci, dziej sie tu oj dzieje a ja musze isc na spacwer w kocu no. Nie pisac za duzo bo pozniej nie ma czasu nadrabiac 🙂 Milego dzionka ide zobaczyc skowronka 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
nie monis ja już nic nie będę pisała,zupełnie niepotrzebnie się odezwałam po smsie Basi.Jak jeszcze kiedyś zapiszę się do jakiegoś forum to będę pisała o której wstałam i co jem na obiad...choć może to nie bo ktoś może mieć skromniejszy obiad niż ja.


jeszcze tylko chcialam powiedxziec jesli mozna, przezpraszam moze nie powinnam sie wtracac bo mnieto nie dotyczy ale jakby jestem przy tej rozmowie 🙂 myclud tez ma racje, kazda cos pisala takiego, bo sa to rzeczy z ktorych sie cieszymy i mowimy o tym , jestemy dumne z nich i sie w pewien sposob chwalimy. Duzo sie tu czytalo o WSZYSTKIM o nowych sprzetach aparatach laptopach wycieczkach, osiagnieciach rodziny, cieszymy sie z tego i chemy o tym mowic, faktycznie cos tam raz mycloud napisalas ze dostalas cos tam i dodalas za duzo kasy, no zabrzmialo to troche wiesz... 😮 ale pewnie tak Ci sie napisalo mysle no juz nie wiem. Nie klocta sie dziolchy pliiizzzzzzzzzzzz. Ide juz i jak wroce ma byc porzadek 😉) Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ja haruje a tu takie rzeczy sie dzieją! Dziewczyny koniec kłótni! Każda ma gorsze dni, wiec juz spokój ma byc. Po to tu jesteśmy zeby sie cieszyć tym co mamy! Ja ide nakarmic tego małego głodomorka a później na spacer, bo wykończe się fizycznie. NIe mam siły juz a jeszcze dwa dni pracy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
witam kochane!!!


Dusia_P napisał(a):
cześć kochane!
Karolcia weź powiedz swojemu M żeby sam został na kilka dni z Mają wtedy na pewno przestanie Ci mówić że siedzisz w domu!!!bo bycie z dzieckiem to praca 24h!
ja dziś dzień pakowania....trzymajcie kciuki 🙂


a dokąd Ty się pakujesz-musiałam coś przeoczyć ☺️wakacje tak???


jedziemy do Karpacza i muszę spakować czwórkę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
to ja haruje a tu takie rzeczy sie dzieją! Dziewczyny koniec kłótni! Każda ma gorsze dni, wiec juz spokój ma byc. Po to tu jesteśmy zeby sie cieszyć tym co mamy! Ja ide nakarmic tego małego głodomorka a później na spacer, bo wykończe się fizycznie. NIe mam siły juz a jeszcze dwa dni pracy!



TAK JEST droga koleżanko 🙂 Rozkaz to rozkaz 😉 Strzeliłam lampkę wina i już jestem spokojna 🙂

Uzależniona od internetu i taniego wina 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje dziewczyny za słowa wsparcia ja wiem że powinnam nie mieć takich myśli ale same rozumiecie ..... jutro mamy wizyte u chirurga o 10>30 ja sie tak boje że jak dzwoniłam do poradni to ręce mi sie trzęsły .... 😞 pan dr przyjmie nas na cito pani w rejestracji powiedziała nie ma na co czekać przoszę przyjechać jutro wiec biorąc pod uwagę to że do chirurga czeka sie ok 3 tyg to ciesze sie że udało sie tak szybko potem może jeszcze wejde na net całuje Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
DUSIA - kiedy jedziecie do Karpacza? w ten weekend? jej, to Wy bedziecie miec w sumie taka wyprawe jak my bysmy mieli nad morze! i to z 2 dzieci...hm...a my stchorzylismy 🙂
Aaaa ogladalam dzis prognoze - od jutra maja byc 2 tyg ponad 30 st upaly! 🙂 takze pogoda wakacyjna


jedziemy jutro do rodziny męża tam 18siostrzeńca i w sobotę podbój karpacza i tak przez 7 mam nadzieję że przeżyjemy jeśli tak to w sierpniu lub wrześniu - zakopane lub kraków 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
DUSIA - kiedy jedziecie do Karpacza? w ten weekend? jej, to Wy bedziecie miec w sumie taka wyprawe jak my bysmy mieli nad morze! i to z 2 dzieci...hm...a my stchorzylismy 🙂
Aaaa ogladalam dzis prognoze - od jutra maja byc 2 tyg ponad 30 st upaly! 🙂 takze pogoda wakacyjna


jedziemy jutro do rodziny męża tam 18siostrzeńca i w sobotę podbój karpacza i tak przez 7 mam nadzieję że przeżyjemy jeśli tak to w sierpniu lub wrześniu - zakopane lub kraków 😁




bez wzgledu czy zakopane czy krakow mam nadzieje na spotkanie
a teraz lece bo spioszek sie wlasnie obudził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss77 napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
jakbyscie nie mialy pomyslow na nowe zabawy to plecam zwykly maly balonik - nadmuchalam tak w 1/4 i mlody od kilku dni lata za nim po calym pokoju-musialam dzis rozlozyc drugi koc bo mi z jednego caly czas ucieka 😉


no w;lasnie nie mam ale balonik to moja pewnie zaraz przebike, silne ma te swoje"macki" zaraz scisnie i sie wystraszy. Chyba ze sie myle. kswaciu sciska go?


tak tak, nawet grzie ale dlatego nadmuchuje tylko troszke i on taki flak jest 😉 nic sie nigdy nei stalo, tylko uszlo powietrze z poprzedniego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Muszę się Wam pochwalić 🙂
ugotowąlam pierwszy raz Nesi zupkę 🤪i byłam taka dumna że pyszna dopuki nie zaczełam karmić 🤢 młoda wypluwała każdą łyżke , naciagało ja no masakra- poddałam sie i dałam jej słoiczek z królikiem i zjadła cały 🤪

no cóz mój pies ma wypas- zjada wszystko czego nie zje Nesiula 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia81 napisał(a):
Muszę się Wam pochwalić 🙂
ugotowąlam pierwszy raz Nesi zupkę 🤪i byłam taka dumna że pyszna dopuki nie zaczełam karmić 🤢 młoda wypluwała każdą łyżke , naciagało ja no masakra- poddałam sie i dałam jej słoiczek z królikiem i zjadła cały 🤪

no cóz mój pies ma wypas- zjada wszystko czego nie zje Nesiula 😉


Basik, moj tak plul tydzien, potem zaczelam mu mieszac ze sloikami i od 3 dni je tylko moje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
DUSIA - kiedy jedziecie do Karpacza? w ten weekend? jej, to Wy bedziecie miec w sumie taka wyprawe jak my bysmy mieli nad morze! i to z 2 dzieci...hm...a my stchorzylismy 🙂
Aaaa ogladalam dzis prognoze - od jutra maja byc 2 tyg ponad 30 st upaly! 🙂 takze pogoda wakacyjna


jedziemy jutro do rodziny męża tam 18siostrzeńca i w sobotę podbój karpacza i tak przez 7 mam nadzieję że przeżyjemy jeśli tak to w sierpniu lub wrześniu - zakopane lub kraków 😁




bez wzgledu czy zakopane czy krakow mam nadzieje na spotkanie
a teraz lece bo spioszek sie wlasnie obudził


pewnie 🙂 jak się będziemy wybierać dam znać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
moniss77 napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
jakbyscie nie mialy pomyslow na nowe zabawy to plecam zwykly maly balonik - nadmuchalam tak w 1/4 i mlody od kilku dni lata za nim po calym pokoju-musialam dzis rozlozyc drugi koc bo mi z jednego caly czas ucieka 😉


no w;lasnie nie mam ale balonik to moja pewnie zaraz przebike, silne ma te swoje"macki" zaraz scisnie i sie wystraszy. Chyba ze sie myle. kswaciu sciska go?


tak tak, nawet grzie ale dlatego nadmuchuje tylko troszke i on taki flak jest 😉 nic sie nigdy nei stalo, tylko uszlo powietrze z poprzedniego 😉



ja wczoraj kupiłam zestaw do baloników takich długich i robiłam balonikowe pieski i kwiatki 🤪 🤪 🤪 🤪 miałam zabawę jak dziecko a Agata i Maja szalały tyle szczęścia za 2,90 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge dorzucic do tego co napisala Pinacolada ze chcialam dopisac dokladnie to samo plus to ze piszac jeszcze ze za marne 1500 nie oplaca sie pracowac - tez obrazalas wiele osob nie mowiac o zawstydzaniu. Zdjecia samochodu, wyliczanie co maz ma i ze ma wszystko, stwierdzenie "tak to jest jak sie ma wszystko.." - i to nie jest chwalenie sie? wynioslosc? ..? bo szpitale w wawie najlepsze, najdrozsze szpitale, najlepsi lekarze... dobrze ze na forum nie trzeba komentowac kazdego posta...
owszem, piszemy wszystkie o wszystkim ale nie tak nachalnie i nie z takim wyliczeniem stanu konta. przynajmniej ja to odebralam tak samo jak Kinga wiec chyba cos w tym jest. Aczkolwiek byc moze to kwestia internetu. na pewno trudniej o dobra komunikacje i przekaz mysli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczyny co to za kłótnie 😠 nie wolno!!!!!
jeśli chodzi o jedzenie ja gotuje jak katpio od początku młodej zupki już dodaje różności włącznie z kalarepą a i chce Wam powiedziec ze na początku tez Nadia pluła strasznie ale znalazłam lek na zło poprostu wiecej marchewki i wszystkie zupki z czym kolwiek wchodza jak złoto 🙂 Basia nie zniechęcaj sie tylko kobietko dodaj wiecej marchewki DUŻO wieciej 🙂 i wejdzie zobaczysz 🙂 i miksuj prawie na piane będzie pycha zobaczysz Jagódka a Twojemu o co chodziło też o marchewkę????/ czy o inny składnik ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...