Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wieczorkowo!
Dopiero nadrobiłam zaległości,musiałam poprasować ale już jestem 🙂

Basiu ucałuj Nesiulkę od cioteczki 😘
Dobrze babie powiedziałaś-brawo!!! 🙂
karolinka ja co 2 dzień spotykam się z takimi ludźmi jak napisałaś i nie schodzę im z drogi-bo niby z jakiej racji ja mam manewrować wózkiem,skoro idą po mojej trasie-dziś prawie jednemu na nogę najechałam a Maciej tylko patrzył ale nic się nie odezwał 😜
justynko udanej imprezki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
a tu macie mojego STOJAKA 😉

http://www.youtube.com/user/isztar2008#p/a/u/0/ZNCzDziiWiM

http://www.youtube.com/user/isztar2008#p/a/u/1/gX_mrMY1NFg


jest niesamowity !! Lenka tez dzis próbowała wstac w łóżeczku ale jej ciezko szło bo ona ma juz obnizone całkiem i chyba gorzej wtedy dupsko podniesc- tak mi sie przynajmniej wydaje 🤢 choc nie jestem pewna . Powiesz mi jutro czy z obnizonego tez tak szybko sie podnosi 😉


oj chyba ciężko,bo nie ma u góry za co złapać-za wysoko-tak myślę 😞,Małgonia jak siedzi ze Mną na sofie to świrek wstaje jak My dorośli z krzesła na nóżki i wdrapuje się na boki sofy lub fotela,który stoi obok-ona chyba sobie odpuści raczkowanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha i znów Małgonia poszła wieczorkiem pięknie spać,została wykąpana,mlesio i zasnęła w 30 sekund-już znaleźliśmy przyczynę 🙂otóż Nasze dziecko najpóźniej może sobie zrobić drzemkę o 16 a potem już Ją przetrzymujemy-wychodzimy na wieczorny spacer koło 18.30 i lalunia gotowa-owszem miauczy ale warto dla spokojnego wieczoru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już jestem dziś wykończona, Lena się właśnie obudziła i chyba się już wyspała 😠 - tatuś poszedł z nią walczyć.
Wyszykowałam i spakowałam synka - jutro wyjeżdza na obóz. Smutno mi będzie, nie lubię jak go nie ma 😞.
S. jeszcze tylko do piątku do pracy i ma tydzień urlopu - bardzo mnie to cieszy 🙂. Może uda nam się gdzieś wyskoczyć, choć na weekend.

JAGODA- z gotowaniem się nie poddam 🙂 - spróbuję jej ugotować jeszcze raz, może się dziewczę przekona do maminej kuchni 😉.
Ksawcio - niesamowity!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Ja już jestem dziś wykończona, Lena się właśnie obudziła i chyba się już wyspała 😠 - tatuś poszedł z nią walczyć.
Wyszykowałam i spakowałam synka - jutro wyjeżdza na obóz. Smutno mi będzie, nie lubię jak go nie ma 😞.
S. jeszcze tylko do piątku do pracy i ma tydzień urlopu - bardzo mnie to cieszy 🙂. Może uda nam się gdzieś wyskoczyć, choć na weekend.

JAGODA- z gotowaniem się nie poddam 🙂 - spróbuję jej ugotować jeszcze raz, może się dziewczę przekona do maminej kuchni 😉.
Ksawcio - niesamowity!


nam też się tak czasem budziła,a co się okazało-chciało jej się albo pić albo jeść-parę razy leciałam zrobić mleko-bo głodna pewnie a tu zlewka mleczka,dostała herbatkę i spokój zasypiała ponownie-może u Was jest podobnie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
Agab nauka usypiania poszła w las.. nie wiem czy to przez zęby czy ona ma taki charakterek.. coraz rzadziej karmie piersia i ona nie zasypia przy butelce jak zawsze i tu jest chyba problem 🤢


a czemu to ma być problemem?
Każdy robi po swojemu, wiadomo, ale ja jestem już zrażona usypianiem na rękach - Maks zasypiał tak od ok. 6m. do 8m. Wkurzyłam się i nauczyłam go zasypiania w łóżeczku, ale......... - to nie było normalne zasypianie, musiałam przy nim siedzieć, a trwało to zawsze 1,5 - 2h! To był jakiś horror! Zawsze musiałam siedzieć ja, bo tatuś był "be", siedziałam i warowałam jak pies! I tak od 8m. do ok.1,5 roku! To było załamujące, dwie godzinny dzienie - które mogłabym wykorzystać inaczej. Raz się wkurzyłam i nie siedziałam przy nim - to zrobił taką zadymę, że zarzygał mi całe łóżko 😮 - a ja potulny baranek z wyrzutami sumienia wróciłam na "posterunek" do synusia 😲.
Szkoda że wtedy nie było dostępu do takich książek jak "Język niemowląt".
Dlatego teraz jestem twarda 🙂 - bo wiem co może być później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGAB - TRZYMAM KCIUKI! jestem pewna ze w koncu polubi! choc mi teraz latwo mowic ale ja bylam zalamana jak ja sie nameczylam specjalnie zeby mial swieze i potem musialam wszystko wywalac, ale zobaczysz, bedzie jadla coraz wiecej 🙂 ja juz nawet nie musze zagadywac mlodego bo otwiera tego pysia szeroko i czeka i nawet miauczy jak juz widzi miche a jest gorace i trzeba poczekac 🙂
Tylko teraz ma inna zabawe - uwielbia mi te miche wyrywac, wklada lapy i potem bam bam o stolik i rozmazuje jedzenie 🤢

SYLA -ja ten film znam, ogladalam go x razy 🙂 jest super

ANIOŁKU - no wlasnie u nas jst zasypianie tuz przed kapiela - ok 18-19 idzie skubany spac. nie sposob go "przetrzymac" bo tak sie rzuca z wscieklosci ze po prostu sie nie da...poza tym nie wiem jak to jest bo czy zasnie o 19 czy o 23 to i tak budzi sie od ok 2 tyg miedzy 6-7mą a dawnie miedzy 8-9tą... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
agab napisał(a):
Ja już jestem dziś wykończona, Lena się właśnie obudziła i chyba się już wyspała 😠 - tatuś poszedł z nią walczyć.
Wyszykowałam i spakowałam synka - jutro wyjeżdza na obóz. Smutno mi będzie, nie lubię jak go nie ma 😞.
S. jeszcze tylko do piątku do pracy i ma tydzień urlopu - bardzo mnie to cieszy 🙂. Może uda nam się gdzieś wyskoczyć, choć na weekend.

JAGODA- z gotowaniem się nie poddam 🙂 - spróbuję jej ugotować jeszcze raz, może się dziewczę przekona do maminej kuchni 😉.
Ksawcio - niesamowity!


nam też się tak czasem budziła,a co się okazało-chciało jej się albo pić albo jeść-parę razy leciałam zrobić mleko-bo głodna pewnie a tu zlewka mleczka,dostała herbatkę i spokój zasypiała ponownie-może u Was jest podobnie???


też latam z herbatką......... i z jedzeniem......i z Dentinoxem 🤢.
Tatuś dał jej kaszy i śpi dalej 🙂, może wkońcu da nam dziewucha pożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYLA - ja sie na zebach nie znam - mialam wrazenie ze wczoraj bedzie juz widac dobrze druga jedynke a tu do dzis niewiele widac, wepchalam mu palucha do buzi i cos tam delikatnie kluje ale jeszcze nie za bardzo widac

A GDZIE SIE PODZIALA KATPIO????? CZEMU NIC NIE NAPISALA...KURCZE JUTRO JUZ SRODA A OD NIEJ ZADNYCH WIESCI JAK W PRACY I JAK NIANIA...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
aniol303 napisał(a):
agab napisał(a):
Ja już jestem dziś wykończona, Lena się właśnie obudziła i chyba się już wyspała 😠 - tatuś poszedł z nią walczyć.
Wyszykowałam i spakowałam synka - jutro wyjeżdza na obóz. Smutno mi będzie, nie lubię jak go nie ma 😞.
S. jeszcze tylko do piątku do pracy i ma tydzień urlopu - bardzo mnie to cieszy 🙂. Może uda nam się gdzieś wyskoczyć, choć na weekend.

JAGODA- z gotowaniem się nie poddam 🙂 - spróbuję jej ugotować jeszcze raz, może się dziewczę przekona do maminej kuchni 😉.
Ksawcio - niesamowity!


nam też się tak czasem budziła,a co się okazało-chciało jej się albo pić albo jeść-parę razy leciałam zrobić mleko-bo głodna pewnie a tu zlewka mleczka,dostała herbatkę i spokój zasypiała ponownie-może u Was jest podobnie???


też latam z herbatką......... i z jedzeniem......i z Dentinoxem 🤢.
Tatuś dał jej kaszy i śpi dalej 🙂, może wkońcu da nam dziewucha pożyć.


no to super,w końcu dychniesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
AGAB - kiedy puscilaś Maxa pierwszy raz samego na jakis wyjazd? 🤢 bo ja chyba puszcze Ksawcia jak bedzie pełnoletni 🤢 🤢


pierwszy raz był chyba 2 lata temu, pojechał sam autokarem do Niemiec 😮.
Ale jechał pod opieką kierowcy, a bałam ię strasznie 🤢, on z resztą chyba też 🤢.
A na obóz jedzie drugi czy trzeci raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
AGAB - kiedy puscilaś Maxa pierwszy raz samego na jakis wyjazd? 🤢 bo ja chyba puszcze Ksawcia jak bedzie pełnoletni 🤢 🤢


A tak wogóle to niestety ale wszystkie nas to czeka - że dziecko rośnie. Mi jest z tym bardzo ciężko momentami 😞, widzę jak Maks jest taki samodzielny i nie potrzebuje już tak mamusi 🤢.
Jeszcze trochę i mi go jakieś babsko zabierze 😠. Ale dla mnie zawsze będzie moim malutkim słonkiem 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
AGAB - TRZYMAM KCIUKI! jestem pewna ze w koncu polubi! choc mi teraz latwo mowic ale ja bylam zalamana jak ja sie nameczylam specjalnie zeby mial swieze i potem musialam wszystko wywalac, ale zobaczysz, bedzie jadla coraz wiecej 🙂 ja juz nawet nie musze zagadywac mlodego bo otwiera tego pysia szeroko i czeka i nawet miauczy jak juz widzi miche a jest gorace i trzeba poczekac 🙂
Tylko teraz ma inna zabawe - uwielbia mi te miche wyrywac, wklada lapy i potem bam bam o stolik i rozmazuje jedzenie 🤢

SYLA -ja ten film znam, ogladalam go x razy 🙂 jest super

ANIOŁKU - no wlasnie u nas jst zasypianie tuz przed kapiela - ok 18-19 idzie skubany spac. nie sposob go "przetrzymac" bo tak sie rzuca z wscieklosci ze po prostu sie nie da...poza tym nie wiem jak to jest bo czy zasnie o 19 czy o 23 to i tak budzi sie od ok 2 tyg miedzy 6-7mą a dawnie miedzy 8-9tą... 🤢


Małgonia też się rzuca ale wolę to niż koszmar z wieczornym zasypianiem-a trwało to ponad 2 tyg.
a co do rannego wstawania to u Nas dokładnie tak samo-nieważne o której zaśnie,budzi się regularnie między 5.30 a 6 na mleczko i śpi dalej,dziś pospała tylko godzinkę,tak jak pisałam rano-pobawiła się kolejną godzinę i zasnęła na 2h a ja głupia zamiast z Nią to poszłam kuchnię sprzątać i koło 14 myślałam,że umrę ze zmęczenia-ale dałam radę 🙂
A tak na marginesie też już nie jestem dawną osobą-wszystko mechanicznie-wstawanie,pranie,gotowanie,na każde kiwnięcie jestem obok Małgosi-ale nie wyobrażam sobie już innego życia-bez Niej!!!!!!!!!!!!!kocham Ją bezgranicznie-każdą cząstką siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał(a):
JAGODA - ja bym chciała młodej jutro ugotować z burakiem. Jak to zrobić? Gotować buraka ze wszystkim razem, czy osobno? I czy ze skórą go do wrzątku? 🤢 Czy obrać?


osobno i wybierz sobie garnek taki ktorego Ci nie szkoda bo ciezko domyc 🙃 w skorce, na wrzatek jak wszystko. Ja gotuje w jednym garnku ziemniaka, marchewke, no i od dzis pietruszke i czasem brokuly. Do osobnego na wrzatek wrzucam miesko, a buraka zawsze osobno. tego buraka to daje odrobine-tak ok 1/4 na 2 dni ale robi sie super kolor 🙂
Przymierzam sie do gotowania na parze - mam taki 3 pietrowy gar - wtedy nie musze brudzic tyle garow 😉 no i miesko na dol zeby wywar potem wywalic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACHA - AGAB - ponawiam pytanko - jak to jedzonko przechowujesz? wiem ze sa jakies sposoby- mrozisz? czy po prostu do lodowki?
a dajesz wywar z warzyw..? bo ja narazie nie. Wyciagam jarzynki, wsadzam do miksera dolewam wode przegotowana oliwy do garnuszka i mieszajac podgrzewam. ewentualnei czasem kleik kukur. lub ryzowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...