Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Justynko gratuluję postepów u Piterka 😘

nic nie mówiłam ale Małgonia nareszcie pięknie siada bo miała problem samodzielnie usiąść a dziś kilkakrotnie powtórzyła siad(biłam jej brawo a ona cieszyła się niesamowicie)no i zajarzyła co to znaczy NIE WOLNO 🙂jak jej tak powiem to patrzy na mnie i odchodzi lub przestaje robić niedozwolone rzeczy 🙃


buziaki dla Małgoni za szybkie pojęcie najczęściej używanych wyrazów przez rodziców 😘 😘 😘 😘


ucałuję jak tylko się obudzi 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
SyLa1205 napisał(a):
Ja wpadlam na chwile i nadrobic nie moge, nie piszcie tylee... my dzis byłysmy na szczepieniu i mała wazy 9.400 moja mała klucha:P hehe i dostala biedna 3szczepionki 😞 😞 😞 oj ale płakała pozniej sie tak mocno we mnie wtuliłaaa i patrzyła krzywo na doktorke. Dostała dzis za to grzechotke 😁 i szczoteczke do zębów;)



łooooooł! no no no, niezla waga 🙂 prawie jak ja w jej wieku 😜 😜


rzeczywiście sporo waży 🙂
a dlaczego miałyście 3 szczepienia i jakie???
na jaką się zdecydowałaś w końcu?


szczepiona była przeciwko:
- Błonicy (Diphteria)
- Tężcowi (Tetanus)
- Krztuśćowi (Pertusis, Wooping Cough)
- Choroba Heinego-Medina, czyli mózgowe porażenie dziecięce (IPV, Poliomyelitis)
- HiB (Haemophilus influence)
- Meningokokowe zapalenie opon mózgowych typu C (MEN C). to samo co w 2 i 4m życia. Nastepna jest po ukonczeniu 1r zycia na :
- Odrę (Measles)
- Świnkę (Mumps)
- Różyczkę (Rubella)
- HiB (Haemophilus influenze)

Szczoteczke kupiłam taka normalna z miękkim wlosiem ale zakonczona chocby takim gryzaczkiem specjalnym że moje dziecko na przemian "zajada sie znia" 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
SyLa1205 napisał(a):
Ja wpadlam na chwile i nadrobic nie moge, nie piszcie tylee... my dzis byłysmy na szczepieniu i mała wazy 9.400 moja mała klucha:P hehe i dostala biedna 3szczepionki 😞 😞 😞 oj ale płakała pozniej sie tak mocno we mnie wtuliłaaa i patrzyła krzywo na doktorke. Dostała dzis za to grzechotke 😁 i szczoteczke do zębów;)



łooooooł! no no no, niezla waga 🙂 prawie jak ja w jej wieku 😜 😜


rzeczywiście sporo waży 🙂
a dlaczego miałyście 3 szczepienia i jakie???
na jaką się zdecydowałaś w końcu?


szczepiona była przeciwko:
- Błonicy (Diphteria)
- Tężcowi (Tetanus)
- Krztuśćowi (Pertusis, Wooping Cough)
- Choroba Heinego-Medina, czyli mózgowe porażenie dziecięce (IPV, Poliomyelitis)
- HiB (Haemophilus influence)
- Meningokokowe zapalenie opon mózgowych typu C (MEN C). to samo co w 2 i 4m życia. Nastepna jest po ukonczeniu 1r zycia na :
- Odrę (Measles)
- Świnkę (Mumps)
- Różyczkę (Rubella)
- HiB (Haemophilus influenze)

Szczoteczke kupiłam taka normalna z miękkim wlosiem ale zakonczona chocby takim gryzaczkiem specjalnym że moje dziecko na przemian "zajada sie znia" 😜


no to spokój na 6 miechów 🙂
Małgonia też bardziej smakuje szczoteczkę aniżeli masuje sobie dziąsełka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
A i kupiłam dziś laluni NOCNIK-niech się dziewczę przyzwyczaja 😉
Najpierw się cieszyła a potem to już nie za bardzo 😁posadziłam Ją i próbowała sama zejść-uśmiałam się bo się zaklinowała-wyciągała rączki i machała girkami 😎


daj jej pic jak będzie siedziała to powinno siku polecieć - jak zrobi to bij brawo jak oszalała - będzie dumna z siebie i łatwiej będzie ją nauczyć 🙂 Agata siadała od 8m-ca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
Basia81 napisał(a):
W bierdonce są HUGGISY na promocji za 39.99 zł
moja nosi jeszcze 3 wiec w opakowaniu jest 99 szt 🤪
a 4 jest chyba 87 szt 🙂

dobrą cene mają 🙂


już wczoraj pisałam o tej promocji ale bez echa 😞
warto warto 4 wychodzą za 0,45 za sztukę 🙃



no a 3 jeszcze taniej- wrociłam i mówię do Vanesski teraz mozesz srac ile chcesz mamy zapas pieluch 😜 i posłuchala - robiła kupkę na raty 😁 4 razy po ciut ciut 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
aniol303 napisał(a):
A i kupiłam dziś laluni NOCNIK-niech się dziewczę przyzwyczaja 😉
Najpierw się cieszyła a potem to już nie za bardzo 😁posadziłam Ją i próbowała sama zejść-uśmiałam się bo się zaklinowała-wyciągała rączki i machała girkami 😎


daj jej pic jak będzie siedziała to powinno siku polecieć - jak zrobi to bij brawo jak oszalała - będzie dumna z siebie i łatwiej będzie ją nauczyć 🙂 Agata siadała od 8m-ca 🙂
🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
A i kupiłam dziś laluni NOCNIK-niech się dziewczę przyzwyczaja 😉
Najpierw się cieszyła a potem to już nie za bardzo 😁posadziłam Ją i próbowała sama zejść-uśmiałam się bo się zaklinowała-wyciągała rączki i machała girkami 😎



moja pięknie wstaje z nocnika , gorzej z sikaniem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
aniol303 napisał(a):
A i kupiłam dziś laluni NOCNIK-niech się dziewczę przyzwyczaja 😉
Najpierw się cieszyła a potem to już nie za bardzo 😁posadziłam Ją i próbowała sama zejść-uśmiałam się bo się zaklinowała-wyciągała rączki i machała girkami 😎


daj jej pic jak będzie siedziała to powinno siku polecieć - jak zrobi to bij brawo jak oszalała - będzie dumna z siebie i łatwiej będzie ją nauczyć 🙂 Agata siadała od 8m-ca 🙂
🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪


spokojnie 😜 nie siadała świadomie na nocniku 😜 ale sie przyzwyczajała - wiedziała do czego służy, cieszyła sie z każdego 'siku' i 'kupy' no i dzięki temu teraz zakładam tylko pieluszkę na noc 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia w mojej diecie nie wolno ziemniaków przez pierwsze dwie fazy wiec znalazłam coś w zamian 🙂 Placki z kalafiora z przyprawami. Smakują hmmm kalafiorowo ale są bardzo sycące 😉 Nio i zaspokoiłam chcicę na ziemniaczane;p Zostało mi jeszcze 3 kg wiec wytrzymam bez ziemniaczków
Syla to tych szczepionek aż 3! Boziu biedne moje dziecko jutro;/ Ciekawa jestem ile waży mój tłuscioszek hehe Syla dostałaś list od położnej bo ja mam kolejne badanie Piotrusia za dwa tygodnie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
Dziewczyny mam pytanie kiedy w Polsce szczepi sie dziecko przeciwko WZW B (wirusowemu zapaleniu wątroby typu B ,) ??


Justyna, Moniss szczepiłyście na to, dodatkowo? bo u nas to nie jest w kalendarzu szczepień??


nie szczepiłam ale też sie zastanawiam nad tym, bede w Polsce to się zapytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAMUSIE

MAM JESZCZE INFO NA TEMAT - JAK UNIKNAC ZWOLNIANIA PO RLOPIE WYCHOWAWCZYM
najlepiej brac wychowawczy etapami i nie wykorzystujac calego ale np. miesiac czy 2 tyg mniej i niby wrocic do pracy tylko pisemnie poprosic o zmiane etatu z calego na mniejszy i wtedy ochrona jest 12 mies [moga zwolnic tylko dyscyplinarnie lub jesli zaklad zostanie zlikwidowany]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
Dusia w mojej diecie nie wolno ziemniaków przez pierwsze dwie fazy wiec znalazłam coś w zamian 🙂 Placki z kalafiora z przyprawami. Smakują hmmm kalafiorowo ale są bardzo sycące 😉 Nio i zaspokoiłam chcicę na ziemniaczane;p Zostało mi jeszcze 3 kg wiec wytrzymam bez ziemniaczków
Syla to tych szczepionek aż 3! Boziu biedne moje dziecko jutro;/ Ciekawa jestem ile waży mój tłuscioszek hehe Syla dostałaś list od położnej bo ja mam kolejne badanie Piotrusia za dwa tygodnie??


Niestety.. 😞
Nic nie dostałam, a więc oczekuje teraz listu. 🙂 a nie wiesz co beda sprawdzac teraz? bo wiem ze dopiero w 9m sprawdzaja słuch.Myslalam ze nie ma nic wczesniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
SyLa1205 napisał(a):
Dziewczyny mam pytanie kiedy w Polsce szczepi sie dziecko przeciwko WZW B (wirusowemu zapaleniu wątroby typu B ,) ??


Justyna, Moniss szczepiłyście na to, dodatkowo? bo u nas to nie jest w kalendarzu szczepień??


nie szczepiłam ale też sie zastanawiam nad tym, bede w Polsce to się zapytam.
Zapytaj jutro Komorowskiej. Bo ja zawsze zapominam a mozna u niej zaszczepic koszt 30e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
justyna_malutka napisał(a):
Dusia w mojej diecie nie wolno ziemniaków przez pierwsze dwie fazy wiec znalazłam coś w zamian 🙂 Placki z kalafiora z przyprawami. Smakują hmmm kalafiorowo ale są bardzo sycące 😉 Nio i zaspokoiłam chcicę na ziemniaczane;p Zostało mi jeszcze 3 kg wiec wytrzymam bez ziemniaczków
Syla to tych szczepionek aż 3! Boziu biedne moje dziecko jutro;/ Ciekawa jestem ile waży mój tłuscioszek hehe Syla dostałaś list od położnej bo ja mam kolejne badanie Piotrusia za dwa tygodnie??


Niestety.. 😞
Nic nie dostałam, a więc oczekuje teraz listu. 🙂 a nie wiesz co beda sprawdzac teraz? bo wiem ze dopiero w 9m sprawdzaja słuch.Myslalam ze nie ma nic wczesniej.


Syla słuch sprawdzają między 7 a 9 bo ja mam teraz zapisane, a co dokładnie jeszcze to nie pamiętam a kartke zostawiłam w pracy bo byłam załatwić sobie wolne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
hmm... dziewczyny! z tymi nocnikami to nei za wczesnie..???? moja mama tez tak mnie sadzala ale zobaczcie:
http://www.babyboom.pl/dzieci_1_2/wychowanie/czas_na_nocnik.html


czytałam to już wcześniej,wiem żeby nie przesadzać bo to tylko dziecko zniechęci,tym bardziej że teraz ma inne ważne rzeczy do opanowania i nie mogę jej tego zakłócać 🙂a nocnik niech sobie stoi-może akurat jakiegoś pięknego ranka zrobi siusiu i będziemy się obie baardzo cieszyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
wzw typ B
-24h po urodzeniu
-2miesiac życia (ok6tyg po wcześniejszym)
-przełom 6/7 miesiaca

wszystko zależne czy skojarzone czy nie -a te są wg podstawowego

Syla w tych 6w1 jest chyba wzw typ b

własnie że nie ma. To jest jedyna szczepionka która rózni irlandzki kalendarz szczepien od polskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...