Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

aga - mail poszedl 🙂


wiecie co, porazka z tym obiadem doroslym, namachalam sie, garow calusienki zlew jak po weselu a i tak suma sumarum zmiksowalam i byla zupka:/

i tutaj mam pytanko do mam gotujacych dzieciom - jak podac cos innego niz papke i zeby to bylo cieple? 🤢 ziemniak rozgnieciony widelcem jest nie do przełkniecia i dziecko mi sie krztusi - suche to i momentalnie zimne...DUSIA - doswiadczona mamusiu - POMOŻ! 🙂
najlepiej mi wyszlo zmiksowane miesko z zoltkiem i kasza manna-nawet to dobre bylo, ale marchewka, brokul i ziemniak w calosci - porazka! PORADZCIE COS! no i mam jeszcze pytanie - jak Wasze dzieci radza sobie z gryzieniem duzych kawalkow? moj nie chce i wola od razu o herbatke zeby przebic 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

a z innych rzeczy - pochwale sie - zauwazylam ze Ksawciu tak jak Zosia - umie naciskac juz jedynm paluszkiem wskazujacym 🙂 i jak cos majstruje przy sprzetach, aparatach itd. to naciska jednym palcem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):

i tutaj mam pytanko do mam gotujacych dzieciom - jak podac cos innego niz papke i zeby to bylo cieple? 🤢 ziemniak rozgnieciony widelcem jest nie do przełkniecia i dziecko mi sie krztusi - suche to i momentalnie zimne...DUSIA - doswiadczona mamusiu - POMOŻ! 🙂
najlepiej mi wyszlo zmiksowane miesko z zoltkiem i kasza manna-nawet to dobre bylo, ale marchewka, brokul i ziemniak w calosci - porazka! PORADZCIE COS! no i mam jeszcze pytanie - jak Wasze dzieci radza sobie z gryzieniem duzych kawalkow? moj nie chce i wola od razu o herbatke zeby przebic 🤢


Jagódka nie wiem jak pomóc, bo daję albo troszkę masła, albo śmietanki albo jogurtu ...a chyba tych rzeczy nie możesz podać Ksawciowi 😞 a Majka jest takim łakomczuchem na nasze jedzonko z talerza, ze jej nie stanowi czy same czy z jakimś dodatkiem wszystko przełyka i się nie krztusi... 😮
natomiast co do podtrzymywania ciepłoty to mamy taką miseczkę z podwójnym dnem gdzie wlewa się wrzątek i ona podgrzewa.

hmm a teraz tak sobie myślę a może spróbuj ciut oliwy mu dać do ziemniaczków?
a jak miksujesz to na zupełnie gładką masę? robiłaś te gnocci co wklejałaś przepis?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
moje dziecko mnie rozbraja, jak rozmawiam przez telefon z nia na rekach to mi go zabiera i mówi pa 🤪 😁


moja zabiera ale pierwsze co robi to wkłada do buzi i ma natychmiastowy meeega zrzut śliny...juz mi go 'zawilgociła' tak że przez kilka godzin dźwięku nie było i niektóre przyciski nie działałąy 😮 🤢

dawaj jej tel jak Jarek będzie dzwonił - to od razu mu powie PA i nie będziesz musiała go słuchać 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
Basia81 napisał(a):
moje dziecko mnie rozbraja, jak rozmawiam przez telefon z nia na rekach to mi go zabiera i mówi pa 🤪 😁


moja zabiera ale pierwsze co robi to wkłada do buzi i ma natychmiastowy meeega zrzut śliny...juz mi go 'zawilgociła' tak że przez kilka godzin dźwięku nie było i niektóre przyciski nie działałąy 😮 🤢

dawaj jej tel jak Jarek będzie dzwonił - to od razu mu powie PA i nie będziesz musiała go słuchać 🤪


Dusia - moja robi dokładnie to samo, wczoraj mi przez to tel. nie działał 🤢.
Już więcej nie dostanie 😜.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia_P napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):

i tutaj mam pytanko do mam gotujacych dzieciom - jak podac cos innego niz papke i zeby to bylo cieple? 🤢 ziemniak rozgnieciony widelcem jest nie do przełkniecia i dziecko mi sie krztusi - suche to i momentalnie zimne...DUSIA - doswiadczona mamusiu - POMOŻ! 🙂
najlepiej mi wyszlo zmiksowane miesko z zoltkiem i kasza manna-nawet to dobre bylo, ale marchewka, brokul i ziemniak w calosci - porazka! PORADZCIE COS! no i mam jeszcze pytanie - jak Wasze dzieci radza sobie z gryzieniem duzych kawalkow? moj nie chce i wola od razu o herbatke zeby przebic 🤢


Jagódka nie wiem jak pomóc, bo daję albo troszkę masła, albo śmietanki albo jogurtu ...a chyba tych rzeczy nie możesz podać Ksawciowi 😞 a Majka jest takim łakomczuchem na nasze jedzonko z talerza, ze jej nie stanowi czy same czy z jakimś dodatkiem wszystko przełyka i się nie krztusi... 😮
natomiast co do podtrzymywania ciepłoty to mamy taką miseczkę z podwójnym dnem gdzie wlewa się wrzątek i ona podgrzewa.

hmm a teraz tak sobie myślę a może spróbuj ciut oliwy mu dać do ziemniaczków?
a jak miksujesz to na zupełnie gładką masę? robiłaś te gnocci co wklejałaś przepis?


dotychczas miksowalam raczej na jednolita mase z malenkimi grudkami. ale risotto ze sloika z wiekszymi grudami je przepieknie. Ja nie mam miseczki z drugim dnem ale zawsze wlewam wrzatek do garnuszka i trzymam to na garnuszku a i tak srednio cieple:/
oliwy do zupki zawsze mu dawalam a tak ziemniaki to pierwszy raz i bez oliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
agab napisał(a):
Jagoda - mail wysłany.


dziekuje! a jaki to rozmiar i jaka cena i czemu ma takie niebieskie rekawki - da sie to odwinac 🙂?


To niebieskie jest od wewnątrz, wywinęłam bo chciałam żebyś sobie zobaczyła te mankieciki.
Rozmiar 86, ale nie jest duży, siostrzeniec jest z lutego i nosił go przed roczkiem i po.
Co do ceny., hmm..... 15zł?
Aha, i w kroku ma takie mini rozdarcie, ale ewentualnie mogę to zeszyć 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
Basia81 napisał(a):
moje dziecko mnie rozbraja, jak rozmawiam przez telefon z nia na rekach to mi go zabiera i mówi pa 🤪 😁


moja zabiera ale pierwsze co robi to wkłada do buzi i ma natychmiastowy meeega zrzut śliny...juz mi go 'zawilgociła' tak że przez kilka godzin dźwięku nie było i niektóre przyciski nie działałąy 😮 🤢

dawaj jej tel jak Jarek będzie dzwonił - to od razu mu powie PA i nie będziesz musiała go słuchać 🤪


Dusia - moja robi dokładnie to samo, wczoraj mi przez to tel. nie działał 🤢.
Już więcej nie dostanie 😜.

ja musiałam przez to slinienie oddac go do naprawy bo padł wyświetlacz, teraz Piotruś bawi sie czarnym kalkulatorem. Narazie daje sie go oszukać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):


dotychczas miksowalam raczej na jednolita mase z malenkimi grudkami. ale risotto ze sloika z wiekszymi grudami je przepieknie. Ja nie mam miseczki z drugim dnem ale zawsze wlewam wrzatek do garnuszka i trzymam to na garnuszku a i tak srednio cieple:/
oliwy do zupki zawsze mu dawalam a tak ziemniaki to pierwszy raz i bez oliwy.




hmm to może zacznij mu miksować tylko 2-3warzywka resztę krój lub rozgniataj widelcem będzie się powoli przyzwyczajał 🙂
ja robiłam z tym garnuszkiem z Agatą, to jak posiłek trwał długo to wymieniałam wrzątek 😮 🙃 🙃bo tez stygło 🤔
oliwę - do ziemniaków zaproponowałam jako zamiennik tych mlecznych produktów które ja używam...nawet nie wiem jaka to będzie konsystencja bo nigdy tak nie robiłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUSTYNKO, BUZIOLE DLA CIEBIE KOCHANA I DLA PIOTRUSIA 😘 😘

JA SIEDZE NA ALLEGRO, nalicytowalam i musze obserwowac zeby tak jak AGAB nie wygrac 5 par spodni hyhy 😉

bede pozniej papa

acha wiecie co, moje dziecie wazylo tydz temu na naszej wadze 9,2 a dzis wazyl 8,9 🤢 mozliwe zeby schudl jak tak pieknie je??? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
Basia81 napisał(a):
moje dziecko mnie rozbraja, jak rozmawiam przez telefon z nia na rekach to mi go zabiera i mówi pa 🤪 😁


moja zabiera ale pierwsze co robi to wkłada do buzi i ma natychmiastowy meeega zrzut śliny...juz mi go 'zawilgociła' tak że przez kilka godzin dźwięku nie było i niektóre przyciski nie działałąy 😮 🤢

dawaj jej tel jak Jarek będzie dzwonił - to od razu mu powie PA i nie będziesz musiała go słuchać 🤪


ja miałam 2 telefony ale jeden juz nawet kart nie czyta 😜 załatwiła go do końca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
JUSTYNKO, BUZIOLE DLA CIEBIE KOCHANA I DLA PIOTRUSIA 😘 😘

JA SIEDZE NA ALLEGRO, nalicytowalam i musze obserwowac zeby tak jak AGAB nie wygrac 5 par spodni hyhy 😉

bede pozniej papa

acha wiecie co, moje dziecie wazylo tydz temu na naszej wadze 9,2 a dzis wazyl 8,9 🤢 mozliwe zeby schudl jak tak pieknie je??? 🤢


chyba masz wagę zepsutą 😞
albo Ksawciu jest tak aktywny,że zrzucił te 300gram ale nie powinnaś się niepokoić,teraz dzieci będą mało przybierały na wadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia a co do Jarka to w ciagu ostatnich 2 dni określił się jasno ze NIGDY nie bedzie wychowywał Vanessy. Miął się okreslić do tesciowej czy zaczyna się zachowywac jak ojciec czy daje nam spoój, wybtrał to 2. Wczoraj mi pisze na gg o 23 ze przyjezdza dzis do dziecka, nie zgodziłam się bo ja już miaam dzień zaplanowany i dla jakiegoś siusiumajtka planów nie zmienie... oczywiście mnie zwyzywał 😠
dzis zadzwonił chrzestny Nesi( Jarka brat) że dawno się nie widział z ,mała i czy nie bede gdzieś na mieście, głupia powiedziałma mu ze ide na kawe z kolezaną koło 18, no i miałam mu dac znac jak bede w rynku...
poszłam po Monie i wyjątowo obeszłyśmy cała galerie by wejść tym bocznym wejściem bo ona akurat zaczeła palić i co widze??? auto Jarka! razem z bratem siedzieli u kolezanki na jednym ze stoisk. Myślał ze jest cwanty, dam znac bratu gdzie jestem a przyjda razem no wiec nie dałam, dzwonił 2 razy do mnie to wyszłam za zewnątrz. A do brata zadzwoniłam jak już wyszłam ze plany mi się zmieniły 😜

ja sie zastanawiam ile ten kretyn bedzie mi uprzykszał życie 😠 wybrał zycie bez Nesi to miał sie odpierdolić, to był jego wybór...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
Dusia a co do Jarka to w ciagu ostatnich 2 dni określił się jasno ze NIGDY nie bedzie wychowywał Vanessy. Miął się okreslić do tesciowej czy zaczyna się zachowywac jak ojciec czy daje nam spoój, wybtrał to 2. Wczoraj mi pisze na gg o 23 ze przyjezdza dzis do dziecka, nie zgodziłam się bo ja już miaam dzień zaplanowany i dla jakiegoś siusiumajtka planów nie zmienie... oczywiście mnie zwyzywał 😠
dzis zadzwonił chrzestny Nesi( Jarka brat) że dawno się nie widział z ,mała i czy nie bede gdzieś na mieście, głupia powiedziałma mu ze ide na kawe z kolezaną koło 18, no i miałam mu dac znac jak bede w rynku...
poszłam po Monie i wyjątowo obeszłyśmy cała galerie by wejść tym bocznym wejściem bo ona akurat zaczeła palić i co widze??? auto Jarka! razem z bratem siedzieli u kolezanki na jednym ze stoisk. Myślał ze jest cwanty, dam znac bratu gdzie jestem a przyjda razem no wiec nie dałam, dzwonił 2 razy do mnie to wyszłam za zewnątrz. A do brata zadzwoniłam jak już wyszłam ze plany mi się zmieniły 😜

ja sie zastanawiam ile ten kretyn bedzie mi uprzykszał życie 😠 wybrał zycie bez Nesi to miał sie odpierdolić, to był jego wybór...


Basia super babka jesteś 🙂 jestem z Ciebie dumna że sie nie dajesz temu siuśmajtkowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu kochana nie wiem co Ci napisać ale jakbym dorwała Jarka w swoje ręce to chyba bym go rozerwała na malutkie strzępy!co za idiota z niego! Nesia jest cudowna i on stracił najcudowniejszą osóbkę na świecie!
po tylu miesiącach 'razem' spędzonych tu na brzuszku mogę jednoznacznie stwierdzić że to DEBIL NAD DEBILAMI!!!
a Wy kochane jesteście NAJCUDOWNIEJSZE na świecie !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przylaczam sie do Dusi.
A tak jeszcze mi sie przypomnialo - Dusia - nie robilam jeszcze gnocci bo nie mialam skladnikow 🙂 ale cos mnie teraz wzielo na sloiki i chyba bede przez jakis czas wprowadzac nowosci typu schab, szynka [no bo chyba moge i nie ma to nic wspolnego z krową?] moze pomidorki sprobuje itd 🙂 a potem znowu gotowanie albo raz tak raz tak, sie zobaczy 🙂

Ja dzisiaj mowie dobranoc, musze poprasowac rzeczy Mlodego na wyjazd, oczywiscie bedzie najlepiej ubranym czlonkiem rodziny 🙃, lista rzeczy do spakowania juz jest, a jutro przgotowania 🤢

milego wieczoru papa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, Aniolku, w sumie to jakos bardzo sie nie przejelam, tymbardziej ze pamietam jak ta dziewczyna z wawy ktora ma synka we wszystkim bardzo podobnego do Ksawcia -ona mi pisala ze jej synek od bodajze 8-10 mies nie przytyl ani grama 🙂
..a ze Ksawuniek jest bardzo ale to baaaardzo aktywny to moze rzeczywiscie spala wszystko łobuz jeden 🙂
poza tym za tydz w srode wybieramy sie do tego lekarza, tez ordynatora tylko z sosnowca z kolei 😉 i on ma zrobic te szczegolowe pomiary Ksawcia to zobaczymy co powie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...