Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Juleńko Kochana!!!!! jejku, badz dzielna i lez sobie i spiewaj Jonathanowi i glaszcz go i przytulaj i wytłumacz ze musi sobie w brzuszku jeszcze posiedziec i ze juz niedlugo w sumie...ale jak pomyslec o lezeniu plackiem to oj dluugo dluugo...
widziecie, dobrze jednak zakupy wczesniej robic..a my jeszcze remont, jezdzenie po castoramahc itd. wszyscy mi mowia zebym sie nie forsowala a tu rozdarcie bo np. jutro mamy tylko jeden dzien wolny i trzeba miliony rzeczy pozalatwiac... 😞
Jestem z Tobą i Waszym synkiem myslami. Wytrzymacie do stycznia, zobaczysz :*
My dzis wieczorem jedziemy do gina i bardzo sie ciesze bo chce wiedziec ze wszystko jest u naszego synka ok i ze sobie rosnie zdrowo moje kochane maleńkie słoneczko


mycloud = firma MAMO TATO - ja jestem naprawde zadowolona.
Zamowilam 13 elem. posciel plus gratis rozek i dodatkowa poszewka na podusie - 217 pln, lampa w ten sam wzor - 89 pln, zasłonki chyba 59 pln - sa dwie, ze sznureczkami u gory do marszczenia i kazda z zaslonek ma tasiemke uszyta z materialu i kokarde. Zamowilam tez posciel do wozka i za wszystko zaplacilam z przesylka jakos 407 pln chyba.









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

acha, bylam pod pryznicem, kompleksowa toaleta z globalnym goleniem - sluchajcie - lusterko nie pomoglo, musialo by byc powiekszajace i ktos musialby mi tu swiecic latarka zebym widziala co i jak robie...
jestem zmachana jak kon po westernie, sapie dysze, nogi mi sie trzesa (uda nadwyrezone), kolana bola...masakra 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

Julia jej jak to się stało? Tylko się nie łam ,bo emocje na pewno też mają na to wpływ. Leż w ciepłym łóżeczku, śpijcie ile się tylko da, słuchajcie muzyki, zdrowo się odżywiajcie. Dla dziecka stać nas przecież na każde poświęcenie i pomyśl sobie że to już coraz bliżej "finiszu". Jonathanek pewnie już się niecierpliwi, ale jeśli Ty zwolnisz tempo to on Cię zapewne poprze 🙂 Życzę Ci żebyście cali i zdrowi wytrwali do końca, a na razie odpoczywajcie i cieszcie się swoją bliskością.

Zresztą dziewczyny wszystkie zwolnijcie tempo ile się tylko da, już nie dużo nam zostało, a za wiele możemy stracić! Teraz najważniejsze to znaleźć dla siebie czas na odpoczynek.

Ja wybieram się na jakiś tydzień w rodzinne strony to sobie przy mamusi odpocznę. Tylko mam jakieś obawy przed jazdą samochodem, to niby tylko 70km, ale boję się jechać sama 😞

Dzisiaj piorę, pieluszki, pościel, rożki, kocyki już w suszarni. Teraz pierze się pierwsza tura ciuszków. I na dzisiaj to wystarczy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny. To golenie to zmora 🙂 ja robie sobie wosk wiec na dluzej starcza 🙂 ale teraz to juz nic nie widze wiec maz ma mi zrobic jakos na dniach 🙂) Pediciure to juz tez nie takie proste ale z tym jeszcze daje jakos rade.
Dziewzyny czy wieciecos o USG 4D. Ja wczoraj bylam na takim a w zasadzie mialam miec takie tylko ze Pani dok. robila caly czas normalne w czarnobialym wiec ja grzecznie zapytalam czy mozemy juz zobaczyc w 4D no i Ona sie lekko zaczerwienila i powiedzila ze to nier zawsze widac ale sprobuje zaraz no i cos tam poklikala i na obrazie nie dalo sie nic zobaczyc, bo podobno tak nieraz bywa, ze nieraz nie da sie zobaczyc z jakichs tam powodow. Czy to prawda?? Jakos mi sie w to wierzyc nie chce. Tymbardziej ze byla lekko zaskoczona jak ja zapytalam o 4D na ktore bylismy zapisania.
Julia nie denerwuj sie i duzo wypoczywaj. Trzymam kciuki. Na pewno wszytsko bedzie dobrze 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😞 ;( 😞

Dziekuje

Sluchajcie regolarne skurcze mialam je co 5min z zegarkiem w reku bylo omdlenie, biegunka, bol w dole brzucha, skurcze macicy takie ze ... (nie bede pisac jakie) krwawienie.
Nie przeforsowalam sie nie robilam zadnego wysilku fizycznego.!!!!!
Dostalam taka dawke adrenaliny i STRESU NERWOW ZE SPOWODOWALO TO AKCJE " 😜RZEDPOWIADAJACA POROD" lekarze i my byli przygotowani ze Jonathan sie urodzi tej nocy!!!!!! postawilismy oddzial na rowne nogi ale po uplywie 4-godzinach bylo juz spokojniej i akcja sie spowolnila i po 6-godzinach powiedzano ze jest juz po strachu ale teraz to nie ma zartow i ZADNYCH NERWOW BO NASTEMPNYM RAZEM MOZEMY NIE ZATRZYMAC SYNKA W MOIM BRZUSZKU! moze nie byc juz tak latwo! my jedzemy do lekarza w piatek na rutynowa kontrole!(ze wzgledu na ta akcje)
Wiec DZIEWCZYNY NAPRAWDE PRZEZ DAWKE EMOCJI ALE NAPRAWDE DUZYCH EMOCJI MOZNA WYWOLAC WCZESNY POROD!!!!!! UWAZAJCIE I KONTROLUJCIE SWOJ STRES
ja jestem bardzo nerwowa tak bardzo sie staralam do tychczas kontrolowac nerwy ale po tym co mi zafundowala pasiebica z je mama to przeszlo moje wyobrazenie jak moga mnie wyprowadzic z rownowagi i doprowadzic do takiej sytulacji by sopwodowac akcje porodowa!!!!!!!!!!!!!!!!! przez nie bym oniemalze urodzila .....!!!!!!!!!!!!!!!!! co za ...!!!!!!!!! teraz Junior jest mniej aktywny ale czuje go, to najwazniejsze!
tak blizej konca niz poczatku wzasadzie to tylko 11tygodni to pestka!!!! dam/y rade ... ja tez chce by Jonathanek zostal w moim brzuszku tak dlugo jak sie nalezy! a nie sie spieszym na swiat. Kiedy on sam nie dokonca jest przygotowany by na nim byc!!!!

DZIEKUJE ZA TROSKE DZIEWCZYNY!
UWAZAJCIE NA SIEBIE!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juleńko - a ja dzisiaj zaserwowalam Ksawciowi taka adrenaline ze hohoho - umarlabym ze strachu gdybym dzis nie miala wizyty i gina!!!
Kochana, bardzo sie ciesze ze juz w miare opanowana sytuacja!
popatrz jacy ludzie potrafia byc...
ale ja wierze ze to wraca..jak kuba bogu tak bog kubie...

monis
- zdarza sie ze usg4d jest kiepskie - i to czesto - u nas tez bylo bardzo kiepskie - na to nie masz wplywu - gestosc wod plodowych, powlok brzusznych, ulozenia dziecka, tłuszczu itp itd.


My sie zbieramy do Krakowa
cmok









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 😉 troche późno 🙃
Julia biedaku ty 😞 😞 nie wiedziałam że takie coś może wystąpić przez stres 😲 🥴 ale przed nami już malutko czasu wytrzymamy na pewno - bezstresowo co ci życzę z całego serducha !! trzymaj się cieplutko 😘 😘
Mycloud fajne zdjątka i fajny płaszczyk 🙂
ja przymirzałam wszystkie kurtki za małe nie wiem w czym będe chodziła w zimie ale tłumaczę sobie że będe wychodziła tylko na wizyty do gina 🙃 ale w czym na wizyty ? 🙃
mam poncho ale dziwnie w nim wyglądam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobiety.

Julia - nawet sie nie wygłupiaj z jakimś wcześniejszym porodem!! Leżeć i oddychać od dziś!! I wszystko będzie dobrze - musi być dobrze! Trzymam kciuki!

Wczoraj w kościele stał za mną jakiś chory facet i kaszlał na mnie (na tył) całą mszę! Głupio mi było wstać i zmienić miejsce bo nawet nie było na co- wszystkie siedzące miejsca były zajete. No i zaraził mnie cholera jasna. Ggardło mnie strasznie boli 😞 - Prenalen poszedł w ruch - mam nadzieję że i tym razem mi pomoże.

Ściskam Was serdecznie życząc dobrej nocki. Pa,pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was moje drogie dawno mnie tu nie było ale tyle się dzieje że już mam dość tego pocieszam się faktem, że za tydzień się wprowadzamy do mieszkanka 🙂 i wszystko będzie już spokojnie i tak mamy zamiar w spokoju przeczekać do narodzin naszego synka.
Ale widzę że u was to się dzieje 🙂

Julio
pilnuj tam swojego skarbeczka i dbaj o siebie wiem jak to jest kiedy nerwy puszczają mój syn mi nie wybaczy tego ale musimy dbać o nasze dzieciaczki:* Będzie dobrze Trzymam kciuki za was.

JAGÓDKA Jak tam remont???
Czytałam że doszły już ci rzeczy z allegro więc przygotowania pełną parą 🙂)) Super wiem jak to cieszy ja to mam bzika na tym punkcie hehehee chyba zresztą każda z nas go ma 🙂 😉

Każdej z was życzę miłej nocki :**** i głaskajcie swoje pociechy ....do zobaczenia mam nadzieję jutro;***
kolorowych snów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po wizycie. ULGA ULGA ULGA... 🙂
Synek wazy juz 1,5 kg!!!! 🤪 jest słodziakiem i znowu mial nogi za glową 🙂 widzielismy wielkie male stópeńki, wielkie cohones 😉 (absolutny i kompletny brak wątpliwości co do płci 🙃 - lekarz powiedzial ze on sie jeszcze nie pomyslil czasem zdarzalo mu sie nie widziec wyraznie to wtedy uchylal sie od definiowania ale powiedzial "tutaj??? no czego wiecej chciec - widac jak na dłoni 🙂 🙂)"
Takze PINACOLADA :p:p NA PEWNO SYNEK! :p
Wszystko u nas w super porządku, nasz żółniezyk stoi dalej wzdłuż mamusi czyli glowa u góry ale ma jeszcze mnostw oczasu - ponoc czasem dzieci obracaja sie na kilka dni przed porodem 🙂
Ujscie zamkniete no po prostu wszystko superowo 😆 😆

Kazal mi zrobic wymaz na paciorkowca, brac te same witaminki i tyle! nastepna wizyta 16 listopada - KOBIETKI - to bedzie juz tylko 1,5 mies przed porodem!!! 🤪 🤪



ANIA - REMONT - nie chce zapeszac ale poki co jest ok 🙂
Dzis bylismy zobaczyc co chlopcy zrobili i jak na jede ndzien calkiej niezle - na jutro mamy im dowiezc praktycznie wszystko - płytki do lazienki, drzwi wew, prysznic, zlew, kibelek, oprawy do swiatel punktowych... no i dwoch konczy jutro podwieszac regipsy i robia gladzie, jeden robi lazienke przez najblizsze kilka dni. Potem tamci jada z wylewkami, malowanie, panele i prawie koniec 🤪 🤪
milo widziec ze cos w ogole sie zmienia a jutro przyjezdzaja nam tez montowac drzwi zew. antywlamaniowe 🙂

My z mezem od 7mej jutro jezdziemy po sklepach i musimy tez zahaczyc o bank i zareklamowac sokowirowke :/



Maz kazal Wam zyczyc dobrej nocki, ja sie dolączam 🙂

buziaczki










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewcyzny po kilkudniowej nieobecnosci 🙂
mycloud sliczne fotki
Julia dbaj o siebie lez duzo i dbaj o siebie i Juniora!
Jagoda masakra z ta sluzba zdrowia, ale ostatnio stwierdzilam, ze osoby ze starszego pololenia sa jakies dziwne i narzekaja na mlodziez a same sie zachowuja tak, ze szkoda gadac - mnie ostatnio jakas babcia prawie staranowala w piekarni i wepchnela sie w kolejke!
MISIAMAMY ja mam kokos-gryka i jestem strasznie zadowolona 🙂
Pinacolada kuruj sie kochana i wracaj do zdrowka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ten weekend a raczej koncowka u tesciow mnie wykonczyla...w dodatku zabralismy ich ze soba a to starsi ludzie i w pewnych sytuacjach sa tak meczacy, ze wariacju mozna dostac!!! od wczoraj mam jakies dziwe skurcze ktore zaczynaja sie od stopy i powoli opanowuja cala noge az po udo-w pierwszej ciazy mialam cos podobnego tylko na udzie i gin mi powiedzial ze macica uciska jakies naczynie krwionosne i to przez to ale zeby cala noge??wizyte mam za tydz w pon wiec mam nadzieje ze to przejdzie i wyjasnie co to jest!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jaki mialam dzis sen!!! ehh przysnilo mi sie ze mocno bolam mnie brzuch i pojechalismy do szpitala a siostra w okienku do mnie : no to co rodzimy?? a ja do niej : chyba za wczesnie! no to przyjdzie Pania zbada lekarz...lekarz do mnie no to robimy usg tylko takie przez kolana niech pani sciagnie spodnie, buty i skarpetki i stanie wyprostowana "o chlop jak dab" a ja : przeciez miala byc dziewczynka! on: niech pani zobaczy jakie duze jajka! no to co rodzimy? tylko sie kawy napije....
maz wtedy do mnie ze jedziemy sie do lasu przejechac...na polanie zostawil wlaczony samochod a ten zaczal odjezdzac... i nie mielismy jak go dogonic...
i sie OBUDZILAM!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam wyniki posiewu ,krwi ,moczu oraz glukozy.W moczu nie mam żadnych bakterii,hemoglobina na szczęście w normie,więc anemia mi nie grozi,ale niestety glukoza po wypiciu po 1h przekroczona wynik to 160 a norma jest do 148.Która z was też tak miała? pewnie czeka mnie dietka i żadnej czekolady ja się załamię. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki.

Już mi troszkę lepiej- gardełko przestało boleć ale jadę dziś do internisty niech mnie oglądnie tak na wszelki wypadek.

W czwartek mam wizytę u mojej gin - zamierzam porozmawiać już z nią na temat porodu - czy jest możliwość aby była przy nim obecna i zapytam ją o ta krew pępowinową, bo coraz poważniej się z mężem zastanawiamy nad tym. Pytałam co o tym sądzicie ale żadna się nie wypowiedziała 😞 Może dzisiaj coś napiszecie...?

Pozdrawiam wtorkowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aalicee ja to już mam takiego stresa ,że szok!chyba zwariuję do tej 18.00.jesli będzie konieczna tylko dieta tzn.zero słodkiego którego i tak nie jem dużo to luz! ,ale jak będę musiała biegać do diabetologa i wymyśli mi dietę albo inne gorsze rzeczy to się chyba zastrzelę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry mamunie 🙂
dusieńko skoro jestes już trzecią po mycloud i jagodzie ktora twierdzi żr kokos plus gryka to dobra sprawa to ja taki kupie 🙂
pinacolada ja też zastanawiałam sie nad oddaniem krwi pępowinowej ale prawde mówiąc nie wiem jeszcze zbyt wiele na ten temat i musze sie lekarza o to zapytać wiem jak sie to robi nie robi to krzywdy nikomu wiem że pomaga w bardzo wielu chorobach ale to za mało musze wiedziec wiecej dzis zapytam 🙂
mnie cały czas boli podbrzusze ale dziwne jest to że tylko w jednym miejscu i cały czas w tym samym do tego dziwnie czuję dziś pochwe takie jakby surcze prądy... nie wiem jak to opisac ogólnie chyba pierwszy raz pójde do lekarza i bede narzekała jest naprawde duzo rzeczy które mnie niepokoją
boje sie jak cholera czy z zunią wszystko jest ok do 1730 jeszcze duzo czasu za dużo martwie sie 😞
Pinacolada mnie też gardło nawala strasznie boli nie wiem z czego ale jak poszłam do apteki to pani powiedziała że tylko płukać szałwią wieć tak robie no pomaga troche ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wogóle dziś to byłam kupić suche kwiaty żeby zrobic kompozycje jesienne myslałam że jak bede na l4 to dom bedzie tonął w kompozycjach a tu kicha wogóle nie miałam koncepcji co zrobic dopiero dziś wymysliłam kupiłam 2 reklamówy suszków i zrobiłam 🙂 przynajmniej przez chwilę nie myslałam o tym co mi jest co mnie boli i czy wszystko ok czy nie ... ładne wyszły ale teraz znowu tone w myślach i nerwach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...