Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzien dobry slonecznie 🙂
mróz za oknem i slońce i tak bym chciała na spacerek isc... ale Izunia chce leżeć z mamusia w łóżku to leżymy
Syla no ja już myślałam że twój mąż to cie nawet na chwile z łózka nie chce wypuścieć 🙂 no ale wiedze że wszystko już wróciło do normy 🙂
wiecie co czy was tez boli czasem brzuch np jak sie schylacie? albo niekiedy po bokach ? bo ja leżę cały czas no albo troche siedze i jak wstaje np do wc to mnie tak troche boli brzuch i mam taki odruch że musze go podtrzymać od dołu nie wiem czy to normalne czy wy tez tak macie ?
a jeśli chodzi o czkawkę to wczoraj jak szliśmy spac misia dostała takiej czkawki że jak mąż połozył rękę na brzuch to sie az przestraszył bo nie sądził że czkawke można tak mocno wyczuc 🙂 a mój brzuch tańczył 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć wszystkim.

Ale piękna dziś pogoda - słoneczko świeci pełną parą tylko zimno chyba jeszcze troszkę. Ale ja dziś do pracy na 12 więc zdąży się ocieplić...

Wczoraj udało mi się nakręcić 2 krótkie filmiki z Lenką w roli głównej. Nie mam tylko pojęcia jak Wam je pokazać - czy bezpośrednio plik dołączyć do "brzuszka" czy raczej muszę na Youtube i linka wkleić. Nigdy tego nie robiłam ale dziś postaram się coś wykombinować. Jak któraś ma doświadczenia w tej kwestii to proszę o rady.

Pozdrawiam słonecznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w Poniedziałek mamuśki ;*
O nasza Syla się pojawiła 😉
Witam z powrotem ;p hehe
Taka zakręcona że zdjęcie po drodze zgubiła..

No Basi jak nie było tak nie ma 😞..
Ale ona miała ostatnio jakieś problemy..
W łóżku leżała, oby nie była w szpitalu..
Bo wszystko możliwe..

Ja zaraz uciekam do lekarza ;D
Musze wydębić skierowanie na USG
To w końcu można będzie kolorek uzupełnić w
tabelce.. ! ;]
Będę pytać o tą `krzywą cukrową` kochane 😉
Zobaczymy co mi powie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendoberek 😁
nareszcie sie wyspalam bo na swoim lozku 🙂 i jak to mowia wszedzie dobrze ale w domu najlepiej!

misiamamy ja w sobote miaam taki straszny bol lewego boku ze chyba pionowo na prawej kosci biodrowej zasnelam i tak pol nocy bo sie ruszyc nie moglam....ale cale szczescie juz przeszlo, a Ty kochana moze zapytaj sie swojego gina, tak dla uspokojenia nerwow 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poniedzialkowo mamusie 🙂

Syla - i słusznie! my tez mielismy jechac do Egiptu ale nie pojechalismy tylko z tego wzgledu ze - a co by bylo gdyby jednak nam sie udalo i jestem w ciazy?
I dobrze ze nie pojechalismy 😉 bo bylam juz wtedy w ciazy 🙂
A tam te ich bakterie itp. - dziekuje bardzo 🙂


misiamamy - ja tez po dluzszym lezeniu lub chodzeniu mam wrazenie ze mi brzuszek spadnie i boli i ciagnie i musze go podtrzymywac.
Nawet wczoraj mezowi powiedzialam ze przydaloby sie taka podporka na kołku pod brzusio 🙂


pinacolada - ja tez wlasnie mam filmiki ale nie mam pojecia jak to zamiescic tymbardziej ze to kamera taty i chyba nie mamy kabelka :/









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie też bardzo bolą boki brzucha ( w okolicach pachwin), zwłaszcza przy wstawaniu z pozycji siedzącej lub leżącej. Pamiętam przy Julce też tak miałam i wtedy lekarz mi powiedział że to więzadła macicy i że jest to normalne. Ale jak mi nie przejdzie to na najbliższej wizycie powiem o tym mojej gin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale jaja z tym Egiptem!! My też mieliśmy lecieć w tym roku, wczasy wykupiliśmy w styczniu! (po kilku miesiącach nieudanych starań o dzidzię, żeby niby odreagować). No i jak się okazało że w końcu się udało to szybko zrezygnowaliśmy - na szczęście wczasy ubezpieczyliśmy od kosztów rezygnacji i odzyskaliśmy 100% kasy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ginekologa zapytam i to bezwzglednie o te bóle ale widze że to normalne 🙂 troche mi lepiej i sie uspokoiłam bo juz zaczynałam sie martwić
Egipt no nie wytrzymam mieliśmy w planach we wrześniu jechać do Egiptu ale okazało sie że w brzuszku mamy lokatora nowego i zrezygnowaliśmy 🙂 sluchajcie jak nie na forum to na pewno w tym egipcie byśmy sie spotkały 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 my slub mielismy 18kwietnia i wyjechac chcielismy jak najszybciej. Najbardziej na FUERTEVENTURe ALE NAS BIURO ITAKA wykolegowalo i trzymali miejsca w hotelu ale zapomnieli zarezerwowac miejsc w samolocie no i urocza pani poinformowala nas ze w zasadzie to moglaby leciec na tydzien tylko jedna osoba a drugie miejsce na powrot byloby za 2 tyg :laugh:
Druga opcja byl EGIPT,ale ja najwieksza panikara i histeryczka na swiecie wolałam założyć że jestem w ciazy (co w sumie bylo malo prawdopodobne 🙂 ) i nie leciec.
Wybralismy MAZURY i 4 dniowy pakiet SPA i cale szczescie bo w ostatnim dniu zrobilam test i wracalismy jak na skydlach pedzac do szpitala na potwierdzenie ciazy 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkie,

Ja się naprawdę bardzo cieszę,że już poniedziałek i jestem u siebie w domku.Mam już dosyć towarzystwa,rodziny,wizyt,śmiechów itd.strasznie mnie to zmęczyło!
Jedna mama,druga mama itd...chciałam w sobotę sprawdzić jak daleko ujadę samochodem tzn.kierując,dojechałam jakieś 140km i koniec musiałam oddać kierownicę mężowi bo zaczęły mnie boleć żebra i kręgosłup a brzuch stawał się twardy;(niestety nie da rady już tak daleko...a ja tak lubię jeździć.

Jak mnie wkurzało jak wszyscy zaczęli dotykać mi brzucha,pukać do mojej córci,macać o matko ja tego nie lubię.I najlepiej jakby na zawołanie zaczęła kopać,a nasza córcia chyba wyczuła ,że nie jest u siebie i zachowywała się zupełnie inaczej niż u siebie 😉tymczasem jak wczoraj wróciliśmy do domu od razu zaczęły się harce!ja nie wiem,ale te nasze dzieciaczki chyba wszystko wyczuwają.

W każdym razie nareszcie święty spokój.
Dzwoniłam do swojego lekarza i okazało się,że coli jest nadal i wrócił paciorkowiec i znowu czopki;(załamka i tak wiem,że do porodu tego nie wyleczę coż taka moja natura,że ciągle się coś przypieprza za przeproszeniem,po prostu dostanę antybiotyk przed porodem.

Słyszałyście o nowych zasadach becikowego? ja jestem zachwycona i zatrwożona gdyż usłyszałam,że tylko 40%kobiet chodzi regularnie do lekarza podczas ciąży-jakaś masakra!!!!
Teraz będą musiały być chociaż 3x podczas ciąży i bardzo dobrze!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze! no niezle! moze ona stoi sobie na nozkach i podskakuje jak na trampolinie to i wybrzuszenie to jej głowka 🙂
U mnie jak leze na boku to mniej widac, jakos najwieksze harce to widze jak leze na plecach - zreszta nasze dziecko juz mnie tak wyszkolilo ze wiem, ze on lubi tylko jak ja leze na plecach 0 boki sa zdecydowanie niefajne i odczuwam to bolesnie w nocy jak usiluje zmienic pozycje 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkie,

Ja się naprawdę bardzo cieszę,że już poniedziałek i jestem u siebie w domku.Mam już dosyć towarzystwa,rodziny,wizyt,śmiechów itd.strasznie mnie to zmęczyło!
Jedna mama,druga mama itd...chciałam w sobotę sprawdzić jak daleko ujadę samochodem tzn.kierując,dojechałam jakieś 140km i koniec musiałam oddać kierownicę mężowi bo zaczęły mnie boleć żebra i kręgosłup a brzuch stawał się twardy;(niestety nie da rady już tak daleko...a ja tak lubię jeździć.

Jak mnie wkurzało jak wszyscy zaczęli dotykać mi brzucha,pukać do mojej córci,macać o matko ja tego nie lubię.I najlepiej jakby na zawołanie zaczęła kopać,a nasza córcia chyba wyczuła ,że nie jest u siebie i zachowywała się zupełnie inaczej niż u siebie 😉tymczasem jak wczoraj wróciliśmy do domu od razu zaczęły się harce!ja nie wiem,ale te nasze dzieciaczki chyba wszystko wyczuwają.

W każdym razie nareszcie święty spokój.
Dzwoniłam do swojego lekarza i okazało się,że coli jest nadal i wrócił paciorkowiec i znowu czopki;(załamka i tak wiem,że do porodu tego nie wyleczę coż taka moja natura,że ciągle się coś przypieprza za przeproszeniem,po prostu dostanę antybiotyk przed porodem.

Słyszałyście o nowych zasadach becikowego? ja jestem zachwycona i zatrwożona gdyż usłyszałam,że tylko 40%kobiet chodzi regularnie do lekarza podczas ciąży-jakaś masakra!!!!
Teraz będą musiały być chociaż 3x podczas ciąży i bardzo dobrze!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...