Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
misiamamy - pytałaś jeszcze o pępuszek. jeśli chodzi o kształt to nie wiem od czego to zależy - Julka kilka dni temu też mnie o to zapytała 😉 A jeśli chodzi o pielęgnację to przemywałam spirytusem 70% i zasypywałam takim specjalnym proszkiem - ale nie pamiętam nazwy ( chyba był żóltego koloru ). Teraz kupiłam takie gotowe waciki nasączone spirytusem LEKO a o ten proszek muszę zapytać w aptece...Pępuś nam odpadł w domu po ok.tygodniu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorowo!!!
pinacolada ja też wybrałam TT zarówno jeśli chodzi o butelki jak i smoczek, dziś właśnie przyszła do mnie paczka m. in. ze smoczkami TT 0-3m ja wybrałam różowe, i nie wiem jak tobie ale mi wydają się ciężkie, pozaty mam wrażenie że coś tam grzechocze nie wiem czy celowo???
http://www.allegro.pl/item789770742_789770742.html
mam na razie jedną butelkę TT 150ml a chciałabym kupić jeszcze ozdobną różową ale te są chyba tylko w poj 260ml bo małych nie widziałam, chyba, że masz namiar na małe ozdobne to daj znać.
do butelki kupiłam też osobną zakrętkę w razie czego może służyć jako pojemnik na przechowywanie pokarmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio - ja kupiłam smoczki takie:
http://www.tommeetippee.pl/viewproduct/parentcat/3/subcat/9/pageid/111/
i w cale nie wydają mi się ciężkie. Też miałam ochotę na te co Ty kupiłaś ale wtedy jeszcze nie znałam płci a poza tym wolałam z tradycyjnym "uszkiem".
Butelki kupiłam 2szt po 150ml - zwykłe przezroczyste bo te ozdobne (nawiasem mówiąć - śliczne) są tylko duże czyli 260ml. Też sobie taką kupię ale dopiero później jak mała będzie już jadła większe ilości - na razie uważam ,że nie ma sensu.
Ja mam jeszcze sterylizator elektroniczny i podgrzewacz do butelek z TT oraz termoopakowanie na butelkę - choć na necie były kiepskie opinie (że niby nie trzyma dobrze ciepła - zobaczymy).Sterylizator i podgrzewacz kupiłam na allegro (używane w idealnym stanie) za "marne" grosze!!!
Mam jeszcze szczotkę do butelek, pojemniczki na mleko w proszku i chyba tyle!

My już jesteśmy po 1 turze cmentarzy. Teraz odpoczywamy po obiedzie i ok 15 druga tura! A potem goście!

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie

ja dzisiaj nie mialam sily jechac do krk na groby i zawrocilismy...
Bylismy tylko tutaj u meza lokalnie.

Wczoraj pierwszy raz poczułam czkawkę naszego Bąbelka 🤪
a dzis drugą - tą dzisiejszą to nawet udalo nam sie nagrac na kamerke 🙂 🙂 Strasznie długo go męczyla ale stad tez wiem ze synek nadal głową w góre 🙂









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam listopadowo,

brrr jak zimno teraz się zrobiło, wywiało mnie z każdej strony na cmentarzach, dobrze że już w domu.

Teraz jeszcze szwagier dzwonił, że nie może odpalić mojego samochodu i mąż jechał sprawdzić co się stało. Mam nadzieję, że to nic wielkiego bo nie chcę być uziemiona w domu 🤢

Jeśli chodzi o smoczki to ja mam aventa, transparentne przezroczyste. Nie podobają mi się te z kolorowym plastikiem bo buźka dziecka wydaje się malutka z takim smoczkiem, a sam smoczek wielgaśny 🙂
A prześcieradła mam dwa z frotki na gumce i ceratkę, żeby w razie wypadku materac pozostał suchy 😉

Jagoda gdzie się podziały Twoje oklaski? 😠 , łap jednego zobaczymym w jakim czasie się ulotni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czkawki... ja u mojej niusi dwa razy wyczułam i to przez przypadek 🥴 A to dlatego że to takie lekkie regularne pulsowanie którego nie da zauważyć się gołym okiem, ale pod ręką jest wyraźnie wyczuwalne.

A wczoraj wieczorkiem mój mąż był wniebowzięty bo przyłożył rękę do spokojnego brzusia i nagle poczuł takiego kopa że cały aż podkoczył. Potem jeszcze czuł smyranie i stwierdził że córcia łapie z tatusiem kontakt i chce sie bawić. No i zapowiedział że to on będzie Ją kąpać, a ja nie mam nic przeciwko 🙂

A czy wasze dzieciaczki reagują na światło?, bo ja jak odsłonie brzuszek przy zapalonej lampie to jak na dysce, brykanie ile sił starczy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 😉
Oj dawno mnie nie było 🙂 hehe ale juz wrocilam na dobre. Wczoraj przylecielismy. Jakos lot przezyłam ale nie brałam bym sie w tym tyg juz kolejny raz, plecy myslalam ze mi sie złamią, naprawde nie przyjemnie. Ale przetrwałam. No i teraz sie znowu pochorowalam chyba mam angine gardlo mam jak swinka (migdały) i boli niemilosiernie.. 😞 macie jakis dobry sposob zeby przesżło??
Co do czkawki to wy piszecie hehe ze jest nie wyczuwalna i niektore dopiero teraz ja czuja.. Hmm ja mam juz od naprawde dlugo i mała jak ma czkwake to cały brzuch chodzi hehe 😁 😁

A buszuje tez okropnie, jest to juz na tyle bolace ze naprawde chce juz styczen.
Kolejna nowinka jest taka ze nasza mała córeczka jest strasznie duża tzn termin mam na 20 21 styczen a na ostatnim usg pokazalo 5styczen 🙂 hehe wielkaa jest aa i pyza z niej niesamowita 🙂 na usg 3/4D akurat sie do nas smiała hehe 🙂 cudaśnie!! 🙂

Co do ubranek mam dwa wielkie wory ciuchow, mam chyba juz wszystko nawet po kilka kurtek kombinzeonikow i pieluszki tetrowe. Mam pozytywke na lozko 3posciele dwa przescieradla dwie butelki recznik 😁 pełno gazet hehe i dwie butelki z TT 🙂 Ciuszow mam naprawde jak na zabicie jeden taki wor wazy 30kilo 😁 😁 samych ciuchów:P Teraz zostana juz takie pierdolu dla mnie do szpitala kosmetyki jakies przybory wanienka wozek i lozeczko 🙂 no pomalu do przodu 🙂

W ogole to plecy mi juz wysiadaja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siema SyLa myślałyśmy że Cie Polska porwała na dobre 🙂 Wcale Ci sie nie dziwie tym lotem bo ja pamiętam co miałam w październiku, a teraz to bym chyba nie wytrzymała...
A powiedz mi co Ty bierzesz do szpitala?? bo ja w sumie nic jeszcze nie mam. chyba musze sie na zakupy wybrać ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej justyna malutka no podroz jednak udalo mi sie przebolec. Co do wizyty szpitalnej to nie mam pojecia w tym tygodniu wybieram sie do GP i chyba sobie wezme kartke i dlugopis i zapisze hehe bo ja slyszalam ze tutaj ponoc jeden dzien sie jest w szpitalu. Wiem ze musimy kupic sobie "pampersy" pizamke (ja juz mam 2x) szlafroczek kapcie recznik (2x maly i duzy) jakies kosmetyki pewnie do mycia. Wziasc karte ciazy hehe no i butelke wody niegazowanej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mysle ze tym sie nie martw bo ponoc tam łażą i traktuja cie jak jakos gwiazde 🙂 hehe a na samym poczatku wybieralas sobie opcje czy chcesz miec polozna czy tez nie. I wtedy gdy bedziesz w domu to ona bedzie przylazic i jak bedziesz miala jakies pytania to ci powie. Mówisz 3dni.. hmm ja sama nie wiem juz. Dowiem sie dokladnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syla - witaj z powrotem Młoda mężatko! 🙂
Gdzie przepadlas? czyzby jakas podroz poslubna 🙂?
nasz synek też chyba będzie ogromny! 🤪 2 tyg temu wazyl juz 1,5 kg! a buszuje tez tak ze juz caly brzuszek faluje - robi to z ogromnym impetem i sila 🙂

Gunia
- no oklaski znikaja co 6 godzin, dzieci sie nadal bawia 😉 i ja bede na minusie jak mycloud bo zabralam glos w "dyskusji" 😉
i wiesz co - u nas jest tak samo - mąż sie bawi z synkiem - kopniaki sobie daja, piateczki przybijaja - ubaw po pachy 🙂
Na swiatlo czy reaguje...hmm...nie wiem. Zawsze jak leze to odslaniam brzusio i wtedy sie "bawimy" wiec rzeczywiscie jest wtedy mega aktywny 🙂









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny! my przed chwilą dopiero wróciliśmy, mąż chyba widzi że w święta nie damy rady takiego maratonu- w ciągu 2 dni dwie babcie, a różnica km między nimi 200km, no i Agata nam się chyba doprawiła 😞 bądź tu dobrym żeby nikt nie gadał to wychodzi!
Niunia w brzuszku częściej buszuje - dziś widziałam czkawkę cały brzusio się trząsł 😁 ale chyba takich harców jak Wasze maleństwa to ona nie robi...

misiamamy wygląd pępuszka zależy chyba od zdolności pielęgniarki ale dokładnie nie wiem, Agacie odpadł po 23dniach 🙂 ja czyściłam go ok 2-3 razy dziennie, no czasami przyznam się bez bicia tylko wieczorem 🙂
co do smoczków to ja raczej zostanę przy avent, sprawdziły się przy Agacie 🙂

Syla witaj po nieobecności! teraz tylko Basia musi nam się odnaleźć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda witaj witaj 😘 niestety co do podróży poślubnej to nie wypaliła bo już było po sezonie i tylko turcja tunezja albo egipt a tam moglabym sie nabawic ciezkiego rozstroju żołądka lub nie daj boże tej świnskiej grypy. Wiec sobie odpuscilismy ale postanowilismy ze w nastepne wakacje mała juz bedzie miala te 7/8m wiec smialo mozemy jechac sobie w 3 🙂 a puki co niech rozwija sie spokojnie 🙂
Cały czas bylismy w naszym miescie, i wiecznie gdzies trzebabylo iść coś załatwic, teraz juz wrocilismy i nastał piekny czas leberstwa 🙂

Dzis rano dostalam takiego silnego skurczu łydki heh ze moj sie przestraszył, chyba myślal że zaczelam rodzic 😁 😁 a ja sie darłam naprawde bo nie umialam sie opamietac ze snu mnie wyrwalo a nie umialam sobie przypomniec ze mam stope wyginac w swoja strone, nie wiedzialam w ktora strone hehe to jej nie ruszalam i bite 3minuty trzymal mnie taki skurcz ze myslalam ze sobied wlosy powyrywam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...