Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Czesc Mamusie

ja u rodzicow. Teskni mi sie juz za mężem i synkowi chyba tez bo bryka jak zawsze o stalej porze z tztusiem a tu taty nie ma 😞

Bylismy dzis na ostatnich zajeciach ze szkoly rodzenia - dzis wyklad poswiecony byl samemu porodowi - zdjecia z porodow naturalnych z cesarek (fuuuj!), z wody.
Zamiast mnie uspokoic to wszystko mnie jeszcze bardziej zdenerwowalo i ja juz nie wiem jak ja urodze 🥴
Generalnie poczulam dzis ogromna niesprawiedlowosc ze wszystko co moze boleć i dotykac w zwiazku z przyjsciem na swiat dziecka dotyka nas kobiety.
Lekarka wyglosila wyklad w tonie:
jesli myslicie ze poród to najgorszy moment narodzin to sie mylicie bo potem bolą piersi, boli obkurczajaca sie macica, rana po cieciu lub nacieciu i generalnei to nie dziwccie sie ze bedzie miec baby bluesa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha no i w podsumowaniu plusow - najlepiej dla mamy i dziecka rodzic w i do wody.
Moj maz mnie zaczal namawiac, ale jedym z podstawowych warunkow porodu do wody musi byc silne przekonanie i determinacja rodzącej co do tego sposobu rodzenia. A ja zdeterminowana na wanne nie jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda z jednym chyba moge Cie pocieszyc - po pierwszym porodzie podobno mniej czuc obkurczajaca sie macice, ja sama nie czulam wogole...natomist po drugim porodzie podobno czuc ja z kazdym razem jak dziecko ssie piers.
Bedzie dobrze kochana dasz rade - w koncu tak jestesmy "zrobione" zeby dac rade! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanny to jakoś nie brałam pod uwagę. Mnie zawsze w wannie jest słabo i jakoś takie mam skojarzenia 😉

Jula mi coś zaczyna chorować 😞 Ma katar -gigant i takie biedne oczka 😞 a jutro ma konkurs z ang i musi być w szkole. Bidulka - pojadę z nią i zaraz po konkursie zabiorę ją do domu.

Wózek złożyłam własnoręcznie!! Jak mąż wrocił to fura już stała! jesteśmy zachwyceni - mnóstwo świetnych rozwiązań, wszystko takie dopracowane. Tylko te pompowane koła zostawiają ślady na panelach 🤢 Ale co tam, jeździmy na zmianę wokół stołu 🤪

Jagoda - czy Ujastek przekonał Cię tą szkołą rodzenia?? Czy dalej masz dylemat??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - nie przekonal mnie wcale.
A wrecz przeciwnie coraz bardziej jestem zrazona do tego szpitala.
Wiesz co ostatnio uslyszalam od jakiejs młodej mamy w TV ze szukala odpowiedniego odzdzialu na drugi porod po traumatycznych przezyciach z pierwszego i..poszla do wybranego szpitala zobaczyc odzdzial i jej nie wpuscili - powod - ochrona intymnosci rodzacych kobiet. I ta kobieta sie zdecydowala na ten szpital. A w Ujastku wchodzi kto chce kiedy chce i gdzie chce. A dodatkowo we wtorki całe tabuny obcych ludzi walaja sie po oddziale...
No i co połozna to mowi co innego - sprzeczne "zeznania" a od znajomych ktore tam rodzily wiem jeszcze co innego.
Dzis na cwiczeniach babeczka pokazywala nam jedno cwiczenie przy drabince - pytam ja - a czy sa drabinki w pokojach przedporodowych na ujastku, bo nie zauwazylam..? a ona - "a nie wiem czy tu sa" (?!)
Sama szkola rodzenia - droga i nic specjalnego.
Wszystko szybko szybko w skrocie i po łebkach. Czesci wykladow nie bylo wcale a cwiczenia dokladnie co tydzien te same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Pinacolada pocieszyłaś mnie, ja też przed ciążą nie umiałam przezyć dnia bez kawy, później na początku ciąży miałam takie mdłości że nie piłam, ale teraz od jakiś 2 m-cy codziennie piję małą kawkę parzoną. 😉 , bo chyba też bym dnia nie przeżyła :P
a w dodatku ta pogoda... 🥴
Chciałam się jeszcze dziewczyny zapytać was, czy któraś z was, wie że będzie miała cesarkę napewno??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawe czy wszędzie przestrzegają tego ?
Z tego co słyszałam to nie nawet wczoraj w tv mówili..

Szykuje się i spadam do dentysty na leczenie tych moim ząbków..

No ja miałam wczoraj robione badania i też mam nadzieje że są dobre bo na to żelazo wydaje majątek normalnie ;p nie no bez przesady ale biorę 4 tabletki dziennie 2 rano 2 wieczorem a w opakowaniu za 16 - 19 zł (zależy od apteki) jest 40 tabletek czyli na 10 dni..No i jeżeli będę miała teraz lepsze wyniki to może będę brać 2 dziennie..

Dziewczyny myślałam na tymi pampersami w sumie to Jagoda podsuneła mi tu pomysł bo chciałam te Premium Care lub New born..Ale Jagoda mówiła że kupuje z Belli z wycięciem na pępek i chyba też sobie kupie jedną paczkę z tym wycięciem na pępek..

A teraz w Realu jest promocja 2 paczki Pampersów Jumbo pack za 84,90.. Bardzo się opłaca i są też chusteczki nawilżane z pampersa 2 paczki około 11 zł no to normalna cena ;p


A jeżeli chodzi o płyny do higieny intymnej to jakie najlepsze do szpitala ?

Bo ja raczej nie używam wystarczy mydełko ale po porodzie z pewnością się przyda..

Wczoraj w aptece widziałam Laktacyd ten płyn który poleca ta słynna położna Żanetka Lyta..Jakoś się to tam pisze , 11 zł kosztował..Miała go możę któraś z was ? I jakie polecacie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje Aniu 🙂 już mi troche przeszło 🙂
ktoś wyjatkowy ja nie stosowałam nigdy laktacydu ale zanim zaczelam uzywac żeli do higieny intymnej to zapytałam gin bo ja alergik jestem straszny i on powiedział mi że najlepszy żel do higieny intymnej to jest z kory dębu to jedyne co nie uczula nawet w ciąży wiec ja uzywam takiego obojętnie z jakiej firmy byle z kory a jeśli chodzi o dwupak pampers nie spiesz sie tak bo jak sie okaze ze twoja dzidzia jest uczulona na pampersy to co z tym zrobisz poczekaj kup mała paczkę jak wszystko bedzie ok to kupisz wiecej a promocje są co chwile
pinacolada ja prawde mowiac chciałabym rodzic normalnie no ale ja tez z tych dzieci ponad 4 kg i boje sie że Iza bedzie też duza własciwie gin nawet namawiał mnie na cesarke bo nosze okularki ale ja zapomniałam o wizycie u okulisty ☺️ żeby powiedział czy moge rodzić dołem ☺️ musze sie jak najszybciej tam wybrac zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to próbuje jeszcze raz!
cześć dziewczyny!
misiamamy ja wczoraj sie z moim kłóciłam 😞 dziś już troszku lepiej ale tak łatwo mnie wyprowadzić z równowagi!
jaką masz wadę wzroku?ja noszę minusy i przy pierwszym porodzie okulista nie mówił, że mam jakieś przeciwwskazania i wzrok mi się troszkę pogorszył, a teraz jeszcze nie poszłam do okulisty, ale muszę się wybrać!
ktos_wyjatkowy ja w szpitalu i po powrocie do domu aż do zagojenia używałam tatnum rosa a później już normalnie tak jak przed porodem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania co do kawki to też pije codziennie z mleczkiem - ostatnio o 22 miałam taka ochotę, że cały kubek na 3 łyki wypiłam. Przy pierwszej ciąży nie piłam bo mnie na sam zapach odrzucało a Agata teraz straszna kawoszka- nóżkami przebiera jak zobaczy u babci kawę i po brzuszku się głaszcze, że pycha! od rodziców się wstydzi albo boi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...