Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Nawet nie wiecie jak mnie kusi ,żeby zrobić kolejne badanie 2D/3D oj strasznie,chciałabym zobaczyć tak dokładnie buźkę naszej córci,ale zobaczymy bo trochę się wykosztowałam w tym ms na instalację gazową w domu i ogrodzenie działki więc zobaczymy.

Moja matka też ostatnio mówi do mnie "a po Ci znieczulenie daj spokój zawsze lepiej bez bo to szkodzi" no jasna cholera tyle wie na ten temat ,że hej.Siostra też zaczyna opowiadać o swoim porodzie dokładnie tak jak ostatnio Panie w rozmowach w toku ,ale to było 14lat temu.My jej na to opowiadamy jakie warunki będziemy mieć podczas porodu i przecież za to płacimy a szwagier na to "poczekaj zobaczymy jak urodzisz" no kur...jakby najwięcej wiedział o porodzie i dosłownie życzył mi tego ,żebym umierała z bólu.Dalej pytają ile przytyłaś ?odpowiadam ,że niecałe 7kg- a one na to "eeeeee to jeszcze przez 3 ms przytyjesz do 15 albo więcej bo ja to przytyłam w ciąży 18kg.Kur....znowu jakby się cieszyły i trzymały kciuki ,żebyś przytyła jak najwięcej żebyś tylko jak one miała co zrzucać po porodzie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda Ja już w ogóle nie podejmuję tematu wyboru szpitala przy Mojej Mamie,bo to temat rzeka,a gdyby się dowiedziała,że biorę pod uwagę wybór innego szpitala to dopiero by się działo...a znieczulenie-BROŃ BOŻE-Ona urodziła trójkę dzieci i przeżyła!!!nie chcę się denerwować,ostatnio jestem bardziej drażliwa-czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda moja gin nie ma w gabinecie usg, tylko w pobliskim szpitalu jest - tam gdzie bede rodzić. A prywatnie to jeszcze u niej nie byłam, ale wiem że w domu ma usg. Jak mi zaproponuje usg to zapisze sie do niej na wizyte, bo w tym szpitalu to maja takie usg stare przedwojenne hehe i nie chce mieć tam robionego badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud dokładnie zazdrość wszystkich zżera,że możemy sobie teraz pozwolić na takie warunki..
a co do wagi ja przytyłam 10 i Mi mówią:OJ MAŁO,dziecko się urodzi małe-a niby skąd mogą wiedzieć jakie duże będzie!
Teściowa przytyła ponad 20-i dzieci ważyły kolejno 4300 i 4600-i stąd Jej DURNA TEORIA a potem gada inaczej:że Mam jeszcze przed sobą 2 miesiące to na 100% przytyję!czasami Mnie wnerwia na maksa 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zostawić Was na troszkę gaduły :P ja dziś troszku sprzątam z przerwami i narazie przerwy wygrywają 😁

co do głaskania to była masakra w pierwszej ciąży teraz się jakoś uspokoiło, tylko teściowa czasami dotnie ale od razu jej mówię, że mała śpi...no i ona nie może zrozumieć, że czuję czkawkę małej 'przecież to niemożliwe' u mnie odpukać nikt za bardzo nie doradza, a jak zacznie to albo przytakuje (tak jakbym olewała 😉 ) i mówię, że i tak zrobimy po swojemu.
Jak narazie to denerwuje mnie najbardziej jak teściowa zaczyna monologi ciekawe jaka będzie mała czy taka jak Agata czy inna itp... ale wtedy mąż jej odpowiada, że będzie kochana bo nasza!

Pinacolada faktycznie Lenka harcuje, że HEJ!!! moja mała chyba tyle siłki nie ma 😁
Syla śliczna ta Twoja Pyzunia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki póki co Was opuszczam,muszę zrobić jakieś zakupki i obiadek tatusiowi.a na dworze ziąb brrr.
No i czeka Mnie kolejna tura prasowania 😞 a kręgosłup boli z dnia na dzień co raz bardziej.Już prawie wszytko przygotowane dla Małgośki 🙂

Do usłyszonka,nie rozpisujcie się za dużo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny nie było mnie tu 3 godziny a wy już 8 stron zapisałyście.. ;p
Wróciłam właśnie od lekarza , straszna kolejka była..
Mój lokator brzucha podjada mi żelazo ;/ ciaglę... ;p
Mam 10,6 .. ostatnio miałam 10,4 a minimum to 12,2...
Noi cały czas musze brać ten Biofer Folic.. ;p
A mocz też nie za dobrze liczne bakterie ale powiedział że w ciąży to tak właśnie jest..
I podwyżyszył mi zalecaną ilość Uroseptu teraz mam brać 3 razy dziennie po 2 tabletki..
A co do USG za 3 tygodnie dostane skierowanie..Więc narazie nie będę wiedzieć co.. 😞
A aktualnie waże już 59 kg a ważyłam 3 tygodnie temu 56,5 kg a przed ciążą 51,5 więc 7,5 kg do przodu ;p
A co do porodu to ja się nie boje naprawde ;D .. ;p
Ja nie chce znieczulenia ale zrobie badania na krzepliwość bo jak coś to będę mieć i mogę prosić o znieczulenie...

Jagoda - ja też pytałam co można zrobić z tym bólem w brzuchu to powiedział nic..
A co do koloru wózka to akurat ja się z mamą zgodziłam..I do imion nawet też..
Ale co do nazwiska ciągle się kłócimy bo ja chce dać ojca nazwisko a ona moje..
Ale tak to ogólnie nie komentuje i nie łaszczy się na mój brzuch jak jej powiem zobacz jak kopie
to dotyka ;p
U nas w Sosnowcu też nie ma znieczuleń dają ci ewentualnie głupiego jasia i później jak ci przejdzie to rodzisz..
Bo musisz być świadoma bez sens..
Mój ginekolog tak jak tinki też USG nie ma tylko daje skierowanie do tego zasran...;/ szpitala.. ;/
Pinacolada - no nie źle mała figluje ci w brzuchu jeszcze takiego kopa to u mnie nie widziałam..
Super , mi się odrazu wyświetliło 😉 mi się wydaje że to łokieć albo kolanko
albo główka choć to najmniej prawdopodobne..
Mycloud - no jak mi ktoś rękę kładzie na brzuszek to tez przestaje kopać nie chce pokazać p
A co do tych bakteri to widzisz też mam jakieś gówn.. ;/
A jeżeli chodzi o becikowe no to dobrze zrobili wogule powinno być raz na miesiąc..
Ja też nie lubie jak ktoś mnie puka smyra.. ;/ No ale co zrobisz też nie powiem weź
nie dotykaj..
Moja mama ostatnio wymyśliłam że będzie Laura jak będzie dziewczynka chyba oszalała..
Ja już mam imiona ustalone i koniec =]
Syla - mi się podoba Nela ładne imię 😉 ja to wogule chyba ostatnio oszalałam spodobało mi się Romuś...
I się zastanawiam ale będą się śmiać że Romek.. Na cześć dzidka by było.. heh ;p
A zdjęcia superowe 😉
Anioł - no ja tez przytyłam dopiero 7,5 kg ale to nie znaczy że dzidzia musi być mała może być duża..A np. mało wód..


A ja też mam zamiar troche posprzątać dziś..Narazie idę pranie wywiesić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYCLOUD - no wlasnie ja tez mam wrazenie ze akurat te najblizsze osoby mowia tak jakby nam zyczyly co najmniej tak zlych warunkow i takiego bolu jak one doswiadczyly..
I wszyscy sie wymadrzaja jedna osoba madrzejsza od drugiej - eksperci we wszystkich dziedzinach i co wiecej - wiedza co nas spotka, jak zaboli i jakie charaktery beda mialy nasze dzieci.
Jak np. mowie "mam nadzieje ze nasze dzieciatko bedzie spokojne po urodzeniu" to slysze - daj Ci boze, ale pewnie bedzie takie jak Ty - zobaczysz..i za kazdym razem jak cos mowie to oni mnie przekonuja ze bedzie duzo gorzej.
Bez sensu.
I co jest tez okropne - kolezanki a w zasadzie najblizsze kolezanki ktore znam od wielu lat a ktore juz urodzily - opowiadaja TAKIE STRASZNE RZECZY o PORODACH i zastanawiam sie po co...tymbardziej ze wiedza ze mnie porod czeka za chwile to mowia mi poraz setny - "o jezu, zobaczysz, to taki bol ze gwiazdy staja przed oczami-ja juz nigdy wiecej dzieci nie chce miec!", druga umierala podczas znieczulenia, innej rozrywalo kregoslup, jeszcze inna miala migreny nie do opisania itp itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Gaduły 🙂

ja jak zwykle leżakuje i odpoczywam 🙂
pinacolada brzusio... rewelacja, mój tak nie szeleje, no ale może jeszcze zacznie 🙂 narzie moja córcia jest na etapie kulania się w środku 🙂

co do tego głaskania brzucha to ja też tego nie lubię, no a niestety moja teściowa za każdym razem musi dotknąć.... na szczęście rzadko wpada 🙂 a poza nia nikt brzucha nie rusza, może dlatego że w domu siedze i mniej ludzi widze 🙂

z radami to na szczęście u nas spokój 🙂 moja mama jest daleko widze ją raz w miesiącu jak przyjeżdżąja.... ale jak zaczyna za mocno się wtrącać to łatwo ją przystopować 🙂 na szczęście, a imie jej sie już na początku podobało 🙂

u nas dziś śliczny dzień, słonko świeci ale mroźnie...no ale prze okno wygląda prześlicznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dziewczynki - cieszę się że tańce leny Wam się podobaja. Jak uda mi się jeszcze coś ciekawego uchwycić to załączę.

Syla - śliczna "kluseczka" z Twojej niuni. Moje zdjęcia nie są aż tak wyraźne

Głaskać brzucha nie pozwalam - jak ktoś pyta czy może to odpowiadam, że nie i tyle. Tylko mąż, ja i Julka mamy do tego nieograniczone prawo!!

Idę nastawić pranie - pierwsza tura ciuszków Lenki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty dziewczyno zdajesz sobie sprawę,że w 3 trymestrze nie wolno się tak przemęczać? właśnie dlatego ja sobie umyłam okna już dawno temu kiedy jeszcze nie było to takie trudne,ale teraz? i to jeszcze w taką pogodę? i ty chcesz jeszcze odkurzać itp? chcesz leżeć do końca ciąży? poczytaj trochę o wkroczeniu w ostatni etap ciąży i zwolnij tempo dobrze Ci radzę.Nie chodzi o to ,żeby zarosnąć brudem,ale rozłóż sobie na kilka dni te prace dziś to jutro tamto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj tam już nic przez okno nie widziałam..
Wczoraj myłam meble..
Przed wczoraj łazienkę..
A odkurzyć taki maluśki dywanik ma może 2,3m..
To się nie zmęczę ale przy tych oknach to trochę się zmeczyłam..
Po mału po troszku i jest ;p
Aż tak strasznie to się przecież nie przemęczam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy:
u nas będzie Wiktoria albo Małgosia 🙂 albo Marcin jak dzidziuś zrobi rodzicom psikusa :laugh: :laugh:

my od środy nie głaskamy brzusia brzez to że nas bolał i stawał za macno.....pani doktor zakazała..... żeby nie wywołac skurczów :/ troche mi tego brakuje ale to wszystko dla dobra naszej dzidzi żeby sie za szybko nie urodzila 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam poniedziałkowo!
Pinacolada ale ta Twoja córcia buszuje w brzuszku! Super!
Syla nio nio chyba mój synuś będzie miał tutaj kolezanke hehe
A co do dotykania brzuszka to ja mam spokój 🙂 I rad tez mi nikt nie udziela bo wszyscy daleko 🙂 Tylko moja mam marudzi jak jej podajemy przykłady imion dla synusia 🙂 Ale co tam ważne żeby nam sie podobało a nie jej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...