Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej

ja dopiero wstałam -rano jak dom pusty śpi mi się najlepiej 🙂

Ta stronka o trujących wózkach mi się otwiera - jest artykuł ogólny a jak chce się zobaczyć zestawienie - tabelę to trzeba zapłacić!!! Sms-em ponad 10zł!!! Niech się walą - nie będę płacić za wiadomość że wózek, ktory kupiłam za ciężkie pieniądze jest zły!!! Wole żyć w nieświadomości!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien dobry poludniowo...

Sluchajcie u nas jest pogofa sztormowa, zaczelo wiac od wczoraj i tak ma byc pezez dwa dni...wrrrr...13skali boforta "glowe chce urwac" i pada snieg z deszczem..msakra 🤪

Jagodka gratuluje ze juz za pare dni bedziesz u siebie w nowym mieszkanku!!!

misiamamy pieknie napisalas Jagodce, moze jak sie usmiechne do Ciebie Sloneczko to mi tez zalatwisz taki porod? 🙃

Dobrego pogodnego (chociasz duchem) dnia zycze Stycznioweczki dla Was i Waszych pociech w brzuszkach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julia napisał:
Dzien dobry poludniowo...

Sluchajcie u nas jest pogofa sztormowa, zaczelo wiac od wczoraj i tak ma byc pezez dwa dni...wrrrr...13skali boforta "glowe chce urwac" i pada snieg z deszczem..msakra 🤪

Jagodka gratuluje ze juz za pare dni bedziesz u siebie w nowym mieszkanku!!!

misiamamy pieknie napisalas Jagodce, moze jak sie usmiechne do Ciebie Sloneczko to mi tez zalatwisz taki porod? 🙃

Dobrego pogodnego (chociasz duchem) dnia zycze Stycznioweczki dla Was i Waszych pociech w brzuszkach!


P.S.

Jagodka ja tez zvczelam 8 miesiac 🤪 🤪 🤪 🤪 jestem juz "ciezko przerazona" co to bedize ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julcia - jak czytalas dzisiaj moj poranny wpis to pewnie tez zauwazylas ze ja rowniez jestem juz zeschizowana i przerazona!!! 🙂

Moze tez bedzie inaczej jak juz bede sobie u siebie w czystym pachnacym uporzadkowanym mieszkanku, spakowana, poprasowana, poukladana, z wybranym na 100% szpitalem, z decyzja jaki porod z kim i gdzie i czy z wybrana polozna itd, jak juz bede po wstepnej ocenie przewidywanej na finish wagi synka, jego polozenia itd...TO MOZE WTEDY BEDE CIUT SPOKOJNIEJSZA:laugh:




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja patrzę na wasze uciekajace tygodnie to mi ciarki przechodzą.

Noc ciężka,koszmarne sny! lekarz na te moje infekcje przepisał mi lek robiony dziś będzie i znowu zaczynamy kurację masakra,zapcham sobie chyba co nieco tymi czopkami;-)

Jutro z rańca powtórka z picia glukozy ,ale tym razem 75g matko boję się ,żeby pawia nie puścić 🤪
Mam nadzieję,że moje ograniczenie cukru na coś się zdało.
Powiedziałam wczoraj mężowi,że czuję się źle psychicznie z tym,że jeszcze wiele rzeczy jest nie przygotowanych i mamy w weekend robić wielkie przygotowania.W tym tyg.zakupię te wszystkie majtochy i staniki ,kapcie do szpitala i jeszcze ze 2 koszule tego nigdy nie za dużo.Strasznie nie znoszę zostawiać takich rzeczy na ostatnią chwilę 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tych rakotworczych wózków...ja juznawet nie słuchałam tego - nie należy popadać w jakaś paranoje. Wszystko teraz okazuje sie ze jest ze szkodliwymi substancjami - trzeba by bylo kazda ulotke przeczytac i szukac po specjalistyczych sklepach wszystkiego. Ja powinnam pewnie wyrzucic wszystkie kupione butelki smoczki itd. albo kupic te bez biosfenolu np. a ich z tego co pamietam nie mozna podgrzewac, nie mozna nic wlewac pow. 50stopni - czyli nie mozna ani wyparzac ani sterylizowac..bez sensu..a jakbym miala kupowac kilka wózków kazdy jeden po kilka tys...bez przesady, tyle dzieci jezdzi w zwyklych wozkach i jakos do tej pory nikt nic nie mowil.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez jest zle z tym ze niby jestem spakowana ale wiem ze to sa torby absolutnie awaryjne.
Nie mam klapek pod prysznic, nie mam wszystkich kosmetykow dla siebie i dla dziecka, nie wszystko poprane, nie wszystko poprasowane...
W nocy tez sie meczylam ale mnie to mecza natłok mysli najbardziej. Jak sie juz obudze na siku to moj mozg of razu wlacza sie na tryb planowania i ukladania harmonogramu - i mysle co kiedy gdzie do kogo zadzwonic, co potwierdzic, gdzie wplacic zaliczke, jaki kolor itd itp...
My tez w ten weekend jedziemy na wielkie zakupy ale bardziej budowlane a klapki dla mnie to moze przy okazji 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hie hie hie a ja nawet torby nie mam przygotowanej do szpitala :P spokojnie dziewczyny jak ja zdąrze z wirem przygotowań które dopiero zaczne to wy też zdąrzycie 😉
Hehe tyle że mnie mąż to będzie musiał turlać po sklepach 🙃 bo czuję się taaaaka duża teraz :P
A mi się już nie chce słuchać w tv o tych szkodliwych wózkach itd bo to już przesada i nie chce wpaść w jakąś paranoje bo bym bała się wszystkiego.. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie co do wózków zgadzam się z Wami-nie należy przesadzać.A ile jest substancji rakotwórczych w powietrzu,który wdychamy zwłaszcza teraz niektórzy ludzie nie mający wyobraźni palą w piecu plastikiem i jest niewyobrażalny smród nie mówiąc o tym co się wydziela.Albo lepiej zakazaliby palić fajki w miejscach publicznych bo ile tam jest substancji rakotwórczych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
A co do tych rakotworczych wózków...ja juznawet nie słuchałam tego - nie należy popadać w jakaś paranoje. Wszystko teraz okazuje sie ze jest ze szkodliwymi substancjami - trzeba by bylo kazda ulotke przeczytac i szukac po specjalistyczych sklepach wszystkiego. Ja powinnam pewnie wyrzucic wszystkie kupione butelki smoczki itd. albo kupic te bez biosfenolu np. a ich z tego co pamietam nie mozna podgrzewac, nie mozna nic wlewac pow. 50stopni - czyli nie mozna ani wyparzac ani sterylizowac..bez sensu..a jakbym miala kupowac kilka wózków kazdy jeden po kilka tys...bez przesady, tyle dzieci jezdzi w zwyklych wozkach i jakos do tej pory nikt nic nie mowil.








Jagoda - z tymi butelkami to akurat na odwrót:
"Dlatego Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności ustalił górne tolerowane dawki (TDI) w przeliczeniu na kg masy dziecka. W badaniach nad Bisphenolem A wykazano, że gorące płyny wlane do plastikowej butelki z materiału rutynowo utwardzanego Bisphenolem A powodują jego wzmożone uwalnianie do wlanego płynu. Stąd praktyczny postulat dla mnie jako lekarza praktyka, lekarza rodzin przejmującego opiekę nad noworodkami i niemowlętami.

Jeśli niemowlę musi być dokarmiane sztucznie, należy unikać wlewania gorących płynów tj. mieszanek mlecznych czy zup do zwykłych choćby markowych naczyń plastikowych, a używać naczyń szklanych lub specjalnych naczyń i butelek a oznaczonych symbolem BPA FREE. "

ale i tak uważam ,że to przesada. Mnie się akurat udało z butelkami TT ale jakbym kupiła inne to wcale bym ich nie wymieniała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie środowo! Wiecie co ludzie to nie mają co robić. Wyszukują tylko substancji rakowych jakby nie było nic innego do roboty. Skoro one są rakowe to po co je dodawali do wózków?? Przecież my ich nie robiliśmy!! Ehhh Paranoja normalnie
Syla dzięki za podpowiedz z tą torbą. Muszę faktycznie w katalogu sprawdzić.
Basia witamy ponowie. Wiem co to życie bez neta 🙂 Po powrocie byłam 2 tygodnie odcieta od świata. Straszne! 🙂
A co do koszmarów nocnych to mi się też śnią. Ostatnio mój mąż odbierał poród a dziś nie miałam żadnych ciuszków dla maleństwa. Masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie środowo! Wiecie co ludzie to nie mają co robić. Wyszukują tylko substancji rakowych jakby nie było nic innego do roboty. Skoro one są rakowe to po co je dodawali do wózków?? Przecież my ich nie robiliśmy!! Ehhh Paranoja normalnie
Syla dzięki za podpowiedz z tą torbą. Muszę faktycznie w katalogu sprawdzić.
Basia witamy ponowie. Wiem co to życie bez neta 🙂 Po powrocie byłam 2 tygodnie odcieta od świata. Straszne! 🙂
A co do koszmarów nocnych to mi się też śnią. Ostatnio mój mąż odbierał poród a dziś nie miałam żadnych ciuszków dla maleństwa. Masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w zasadzie do szpitala biore z domu kosmetyki dla siebie, 3koszuki nocne,bielizne osobista,skarpetki,klapki,papucie i dla Juniora ciuszko na wyjscie,poduszke do karmienia.
Poniewaz szpital zapewnia dla kobiet wszystko do higieny imtymnej mojej i dziecka koszulke do porodu, podklady.

Ale mimo wszystko w pakuje do torby majtole jednorazowe,podklady higieniczne, podklady do lozka, dresik dla siebie, pampersy, kremik dla Juniora, niedrapki, czapeczke i troche ciuszkow, pieluszki z nadrukiem.
Moj torba jest czesciowo spakowana...

A powiedzcie mi czy zakupujecie gorsety, majtki poporodowe modelujace cos takiego :
http://www.allegro.pl/item790668868_gorset_poporodowy_modelujacy_xtreme_bra_xl.html#gallery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzilam - taki na rzepy - rzepy sa dosc dlugie wiec to pewnie zamiast regulacji - ja tylko jestem ciekawa czy ja w ogole to dopne! poki co to moge sobie na rękę zalozyc 😉




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez o tym mysle ostatnio dosc intensywnie..i mam nadzieje ze wiekszosc tych moich kilogramow to woda zatrzymana w organizmie 😉
Ja sie nie chwale ile przytylam ale duuuuuuzo wiecej niz Ty ttinka 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja wlasnie od 4tyg. przytylam 1/2kg... (ale ja juz startowalam z DUZA nadwaga)
A gorseciki i majtki z regulacja musza byc po porodze mam zamiar sie zaraz w nie w bic(mam nadzieje ze sie wcisne) 🤪

puki co martiwe sie ze Junior (nie wiem dlczego takie mysli mam)z mala waga urodzeniowa i bedzie musial byc w inkubatorze... martwie sie 😞 stresu mialam troche a to jest jeden z czynnikow niskiej wagi przy urodzeniu... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gunia - nie prawda. Mojej przyjaciolce tez tak mowili ze w ostatnich 2 mies przytyje najbardziej a on przytyla po 200 gram 🙂 i w sumie byla na plus 7 :]
Ja wole wierzyc ze nie zawsze tyje sie najbardziej w 8 i w 9 mies bo ja dobilabym pewnie 🤪 30 kg hyhyhyhy 🙃 \




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julia nie zadręczaj się takimi myślami, zobaczysz że dzidziuś będzie swoje ważył. Jeszcze ma czas żeby obrać się w ciałko tu i ówdzie, a Ty kochana pamiętaj o zdrowym odżywianiu.

Oj Jagoda dzieki za pocieszenie, ale wolę nastawić się na tą gorszą wersję, żeby potem sie nie załamać :laugh: Tym bardziej tyje dopiero od dwóch miesięcy, i to 1 kg na tydzień! 🤪 Już nawet wagę łazienkową schowałam żeby sie nie zadręczać, ale i tak od czasu do czasu po nia sięgam 😮
Po porodzie jak będziemy karmic to dzieci z nas wszystko wyssają :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie w ogole juz nie waze w domu. Co miesiac na wizycie staje na wadze bo musze, pojęczę sobie i pomarudzę z pół godziny no i potem mi przechodzi 🙂

Uciekamy zamowic meble do duzego pokoju
i skontrolowac ekipe :]

papapa




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...