Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Katpio składa sie wniosek z prośbą o udzielenie urlopu macierzyńskiego, a zakład musi go przekazać do ZUSu w momencie kiedy urodzisz. A ze szpitala Twoj mąż będzie musiał w Twoim zakladzie dostarczyć akt urodzenia dziecka i od tego dnia będzie sie liczył macierzyński.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda nie strasz 😞 😞 😞 😞 😞 ja juz sie tak cieszylam ze SN bede rodzic po tej calej akcji z tym lozyskiem ktore w koncu poszlo w gore.
Ja nie mam az tak wysokiego cisnienia zaczelo sie od 145/95 pozniej raz 156/90 a teraz utrzymuje sie 140/90 lub 130/95 itp. obrzek ze stop zniknal aby dlonie wielkie...Ale bialko w moczu jest nadal bo w tescie paskowym pokazalo. No coz poczekamy na wyniki 24godzinnej zbiorki moczu i wtedy sie okaze co dalej ze mna. A u mnie to w sumie cisnienie od 1,5tyg skacze bo predzej bylo 110/70 i zero obrzekow. A i zauwazylam ze waga oszalala i strasznie szybko idzie w gore ale tak jak piszesz to moze byc objaw zatrzymania sie wody. No coz dla Olafka wszystkoa po porodzie trzeba bedzie sie zabrac za siebie rowniez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufff dzwoniłam do koleżanki z pracy, niedawno wróciła z macierzyńskiego. już się sama niepotrzebnie nakręcam, że czegoś z tymi papierami nie zrobię w terminie, mam czas załatwić wszystko po wyjściu ze szpitala, więc mąż nie będzie musiał biegać w dniu porodu z tymi papierzyskami.
ty Guniu też nie martw się na zapas, być może kadrowa jakaś zakręcona, na pewno wszystko wyjaśnisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANITEK - to Ty masz calkiem ok to cisnenie 😉 bialko w moczu jest bardziej niepokojace...jesli podskoczy Ci cisnienie przed samym porodem to nie pozwola ci rodzic sn bo przy skurczach cisnienie byloby jeszcze wyzsze [chociaz moja mama miala cisnienie 200 i mnie rodzila sn]
Co do kg - ja sie nie wypowiadam 🙂 blisko 30 kg na plusie, masakra i tez czekam jak na zbawienie na wizyte popologowa kontrolna za 2 tyg i zaczynam biegac po osiedlu zeby to zrzucic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda czytalam o tej przypadlosci i ja chyba tego nie mam. Bo tylko dlonie mam opuchniete stopy juz sa ok, bialko w moczu jest to fakt ale ja choruje na nerki od paru lat wiec lekarz mowi ze przyczyna wyzszego cisnienia moze byc wlasnie bialko w moczu.Miejmy nadzieje ze sie tego cholerstwa pozbede.Jutro pewnie beda te wyniki wiec sie dowiem co dalej ze mna.
Byle zeby Malemu bylo dobrze ja sobie jakos poradze 🙂
Ech ale Wam fajnie :P juz macie swoje Sloneczka Malutkie 🙂 az nie moge uwierzyc ze ten czas tak szybko przelecial 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paullel sliczna dzidzia 🙂 gratuluje 😉

mycloud doczekalas sie! gratulacje od NAS! 🙂

Dziewczynki mee witam WAS. Przepraszam ze nie zagladam ale jakos czasu nie ma... ehh.. Powiem Tak moja dzidzia jest naprawde grzeczniutka spi je spi je i na tak w kólko. 🙂 Mam nadzieje ze sie jej nie odwidzi 🙂 pyszczyneek moj slodki! Boze jak ja ja koocham! 😁 🙂 ale Wy wiecie same dobrze jak jest.

Co z ttinka? bo szła do szpitala? nawet za bardzo czasu nie ma na nadrobienie zaleglosci. Gdyby cos do pisac do mnie dziewczyny na meila bo tak to zgubic sie mozna.

A jak tam Ania23 wrocila juz?
Dusia, gunia, katphioo no to kiiedy 😉

Ostatnio jakos tak mi sie nasunelo ze Dusia rodzi hehe takie mysli mnie naszly nie wiem czemu:P:P

A jak tam u was z karmieniem. Ja jak nie mialam to teraz mam. Bola cycochy jak diabli odciagam zeby zapalenia nie dostac .. 🙂

a dzis byla Pani polozna i nasza kruszynka przytyla prawie 150gram hehe:P pulpecik bedzie.. bo wcina z cycaa 🙂 mam nadzieje ze tak bedzie. Mam tylko wiecznie dylemat co na obiad co wolno jesc czego nie no sszok hehe ale day rade 🙂

Czytalam jak pisały mamusie Corek na temat tej wydzieliny 🙂 fajnie ze juz wiem o co chodzi. Bo sie zastanawialm, moja tez tak ma. a i mam pytanko jak wy to tam wymywacie? kurde ja sie bojee jej tam "grzebac" a tam w okolicach lechtaczki zbiera sie kremik do pupci itp i ciezko to wymyc.. hmm???

Co do porodu mojego to Wam opowiem zaraz jak bylo dokladnie. I myslaalam ze wszystko bedzie juz tylko lepiej ale od wczoraj nie umiem sie dzwignac tak mnie RANA boli teraz jestem na srodkch przecibolowych jak nie przejdzie do piatku musze sie do lekarza zglosic mam nadzieje ze to nic powaznego.. nie nosze nic oprocz dziecka ale te sprzatanie obiad pranie prasowanie wiecznie ejst cos do zrobienie a te bieganie po schodach mnie wykancza.
Dzis to w nocy doslownie piekla mnie bezlitosnie rana ze plakalam, męzus wstawal do malej i przykladl ja do cyca. heeh i przeszedl chrzest bojowy bo na półspiaco przebieral ja cała bo maluutka przerobiła pampersa 😉

A jak tam wasze pociechy z kupkami heh moja to ma MISTRZA! przebiore jej aona znowu nawali do czytsego zdarzylo sie juz tak 3x z rzedu hehe 🙂no i ochrzcila tez mame w trakcie przebierania i kupką i siusianiem 😁 mój łobuz maały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam WAS
Obiecałam Wam opowiedzieć mój poród a wiec tak. O godzinie 7.30 stawilismy sie do szpitala. Po 3h czekania , Pani nas zaprowadzila do poczekalni i powiedziala ze musimy poczekac na łóżko bo dzis jest bardzo zajety dzień(a wypisy dopiero po 11) I tak czekalam kolejne 4. Na oddział przyjeli mnie dopiero ok 14 , i nasza cesarka była odkladana bo cały czas była jakas nieplanowa zagrazajaca zyciu dzieciaczka wiec ja czekalam cierpliwie na swoja kolej. Co do badan to tylko mialam na grupe krwi dwa dni przed operacją. Gdy nadeszła godzina zero zjechalismy na dół na porodówke. Jeszcze na własnych siłach weszłam do sali mąz był cały czas ze mną ale gdy weszłam na sale mógł dopiero dołączyc gdy mnie przygotuja do operacji) Potem szybko w niecałą godzinke.. poprzylanczali mnie do kroplowke jakis aparatów i dostałam epidural(blokade) zaczeła bardzo szybko działac heeh bo to Oni juz kładli mnie na stól. Uczucie ciepla nagle zaczela ogarniac mnie od pasa w dól.(nawet fajne hehe takie mrówki) nie czułam nic, po chwili gdy juz bylo wszystko zasloniete płachta wpuscili mi moje Adriana i był ze mna. Czułam tylko szarpanie. Heh i po chwili gratulujemy macie córke i jeej jaka duża hehe suuper! trzeslam sie jak galaretka doslownie ten stres wywoluje to , ponoc to normalne hehe i jak uslyszalam ja to zaczełam beczec jak dziecko jeszcze sobie wkrecilam ze ma duzo plakac i caly czas pytalam czemu nie placze wzieli odessali wytarli zmierzyli 4kilo! hehe i juz bło pooo a mała sie darła heeeh to wcale nie mialo byc tak jak na "filmach" ze drze sie dziecko bez opamietania hehe no ale skad mogłam wiedziec. Nastepnie wyczyscili mnie zaszyli i przelozyli na stol. W sali pooperacyjnej pilnowali mojego cisnienia krwi przez godzine po operacji. Spadlo mi i dostalam kroplowke. Po godzinie pojechalismy na góre tzw my cała trójka zeby sie soba cieszyC! heh bylam po dzialaniu epiduralu wiec nic nie czulam ale gdy w nocy zeszło to było aałaaa... ponoc ból jak te bóle porodowe heh! no ale wyczestowali mnie srodkami przeciwbolwymi typu morfina gdzie bylam na bani przez kolejne 24h chcieli mi dawac jeszcze ale ja nie hcialam bo po tym czlowiek nie iwe co sie z nim dzieje a mi bylo tez niedobrze i krecilo sie w glowie. No ale ten 1wszy dzien jagorszy idzie przezyc potem tabletki i cyyk. Bylo wszystko dobrze do wczoraj teraz na nowo przezywam ból rany.. i jest to niekomrtowe.

A Ty Jagoda jak po CC?? w ogole reszta dziewczyn jak wasze rany??

katphio Powodzenia przy CC 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda do to rozkurczowe jest nieco za wysokie i dlatego moja lekarka wolala to sprawdzic. No i dobrze bo nigdy nie wiadomo a tak to leze i sobie odpoczywam 🙂
co do kg to ja 17kg na plusie 😁
a poziom bialka to sie okaze jak przyjdzie wynik miejmy nadzieje ze bedzie ok dostane jakis antybiotyk i wszystko minie 🙂 ech trzeba sie pocieszac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do wagi to sie jeszcze nie wazyłam.. ale gorzej z brzuchem. Rozstepy itp heh i ten flak blee.. Teraz lece bo mam sterte ciuszkow do prasowania i kolejne pranie trzeba wywiesic! mam tyle ciuchow i niby takie małe dziecko ale wiecznie pelno prania heeh! 😁

Hmm jak nie wiem jakis waznych informacji czy cos to prosze napiszcie. Od dzis staram sie codziennie wejsc na forum 😁 I promise!:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂
Pinacolada ja pisałam Jagodzie właśnie o tych bateriach, że duże i szybko się zużywają, my kupiliśmy akumulatorki żeby oszczędzić ale się okazało,że żadna ładowarka nie ma tyle siły żeby je naładować! no i wczoraj się zawiodłam bo chcieliśmy ja uruchomić i d... nie działa 😞

Anitek wracaj szybko do zdrówka jeszcze chwilkę musisz Olafka przytrzymać 😁
oj Syla z chęcią bym rodziła! tylko te moje dziecko jakieś uparte 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla ja wybieram się do szpitala jutro a w piątek CC. zastanawiam się tylko po co dzień wcześniej, skoro tobie robiono tylko badanie na grupę krwi, no ale co kraj to obyczaj.
i strasznie zazdroszczę, że masz już to za sobą, i że mężuś mógł być przy tobie.
w ogóle strasznie się boję tego jak będę funkcjonować przy maleństwie przez pierwsze godziny po cięciu, myślę, że dzieciątko nie będzie mogło wtedy liczyć na moją opiekę 😞 😞 😞
ale pocieszam się, że nie ja pierwsza i nie ostatnia, wy dałyście radę, więc ja też muszę.
a u mnie waga +16kg, podobno po cesarce gorzej zrzucić, ale pewnie zależy to od organizmu każdej kobietki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w ogóle nie pisałam Wam kiedyś na brzuszek.net znalazła mnie dziewczyna z Koszalina , która termin ma na ten sam dzień co ja, troszkę mejlowałyśmy, potem smski, szkoda tylko,że Gosia nic na forum siĘ nie udzielała. Miałyśmy się spotkać ale zawsze brak czasu u mnie lub u niej no i jestem ciekawa czy spotkamy się na porodówce 🤪 bo ona też tak jak ja się jeszcze turla 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia Olafek sie nigdzie nie wybiera 🙂 bryka sobie w brzusiu i Mu pasuje 🙂 do 37tyg na pewno dotrwam 🙂
Katpio moja siora miala CC i juz po miesiacu wrocila do swojej wagi sprzed ciazy a teraz ma 8kg mniej niz przed ciaza...szok 😁 mam nadzieje ze u mnie tez to tak bedzie wygladac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a czy któraś z was po cieciu używa jakiejś maści na bliznę, bo mi polecają CEPAN ale jeszcze jej nie nabyłam
anitek85 no to brawo dla siostry, podejrzewam, ze u mnie nie będzie tak łatwo, szybko tyje i zawsze miałam problem ze zbyt dużą ilością kg, a co dopiero po ciąży 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja siorka przed ciązą tez szybko tyła i nie należała do najszczuplejszych i zawsze mi zazdrosciła. a jak urodziła swoja córeczke to mi szczeka opadła taka laska sie z niej zrobiła szczupła zeto ja jej zaczełam zazdroscic no ale szybko sie u niej ta piekna bajka skonczyła bo teraz jest znow w ciazy:laugh: 🤪
mysle ze po ciąży to roznie to bywa bo rozne rzeczy sie dzieją z tymi naszymi hormonami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio ja uzywam cepan po cc 🙂i zdaje sie nawet na rozstepy jest dobra ta masc .... chodz smierdzi ja mam pare na tylku 5 i sa mniej widoczn teraz io dobra rada epiej smaruj sie ta mascia za dnia bo wieczorem jak kladziesz sie spaaaaaaaaaaaaaaaaaac przez ten smrodzik nie umisz zasnac sama cbula 😁 a p cc z 27 kilo ( tyle zgrublam ) spadlam do 55 a waga sprzed ciazy to 47 a na kniec 74 🙂 a dzis walcze zebym zostala przy 52 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moja siora rowniez ma tendencje do tycia i zawsze bylo tak ze ja moglam jesc wszystko i nic nie tylam a ona jak ja ponioslo z ilosci lub jakoscia to odrazu tyla :P a teraz chuda jak patyk :P ciekawe jak tam u mnie bedzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja siostra urodziła dwoje dzieci i do czasu kiedy młodsza córeczka nie skończyła 3 latek też była z niej super laska, a teraz po 2 latach wygląda prawie jak ja. a zawsze była z niej chudzina, dopiero po tym czasie nabrała tłuszczyku i też ma trudności ze zrzuceniem nadmiaru kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem to tez wina hormonow niestety. Moja kolezanka byla mega gruba i zadne diety nie pomagaly wszyscy sie z niej smiali itd. poszla do lekarza w koncu i sie okazalo ze hormony robia swoje. Dostala tabletki i po roku czasu zrobila sie z niej taka laska ze znajomi na ulicy poznac jej nie mogli. Ja po porodzie w PL w lipcu zrobie badania szczegolowe zeby wiedziec co i jak bo wiadomo po ciazy to roznie moze byc 🙂
Katpio tez sie pocieszam ze nie bedzie czasu na objadanie sie 😉 wyjdzie w praniu :P nigdy w zyciu nie bylam na diecie wiec moze byc ciezko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...