Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
katpio nie martw sie to przychodzi z dnia na dzień a radochy ma dziecko co niemiara moja pilotem sie nie bawi ale już chwyta grzechotki w obie rączki i ładuje do buzi oczywiście spróbuj ją zachęcić pobaw sie pokaż jej kilka razy jak so sie trzyma ja potrząsa odrobina cierpliwości i zobaczysz ile radochy bedziesz miała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pinacolada dziekuje, pieniazki wysłane 🙂
My dzis z Piotruniem bylismy u położnika. Piotrus wazy 6100 i ma 61cm ( choc mi sie wydaje ze wiecej 🙂)Wszystko z nim dobrze tylko troszke oczko lewe mu ucieka;/
A i mam pytanie cz Wasze dzieciaczki jak leza na pleckach to tez podnosza główke jakby chciały siadac?? ja to az sie wczoraj przestraszyłam, czy to nie za szybko??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko moja niunia tak nie robi jeszcze.
nie mam dziś nastroju,wczoraj się wkurzyłam bo spotkalam koleżankę ma dziecko 1,5ms starsze ,ale kuźwa spokojne jak cholera w ogóle nie piśnie,zęby jej idą,a w ogóle nie marudzi,nie placze nic.Matka pazury umalowane,gęba wypacykowana,bucik szpilki.A ja nie mam kiedy się wysrać za przeproszeniem.Życie jest jednak niesprawiedliwe.Ale w dupie z tym.Mialam iść na spacer,ale mi się nie chce dziś jakiś mam beznadziejny nastrój.Na weekend wyjeżdżamy w moje strony łódzkie i na samą myśl słabo mi,zwłaszcza,że matka mnie ostatnio wkurza.
Basia jesteś rewelacyjna i bardzo silna psychicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
Pinacolada dziekuje, pieniazki wysłane 🙂
My dzis z Piotruniem bylismy u położnika. Piotrus wazy 6100 i ma 61cm ( choc mi sie wydaje ze wiecej 🙂)Wszystko z nim dobrze tylko troszke oczko lewe mu ucieka;/
A i mam pytanie cz Wasze dzieciaczki jak leza na pleckach to tez podnosza główke jakby chciały siadac?? ja to az sie wczoraj przestraszyłam, czy to nie za szybko??


Justysia moja lala od paru dni tak właśnie robi,miałam przed chwilą książeczkę zdrowia i tak być powinno w 4 miesiącu życia,czyli dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już wróciłyśmy ze spacerku i po szczepieniach,Małgonia była super dzielna,zapłakała tylko po ukłuciu a potem super 🙃mam nadzieję,że tak jak ostatnio nie będzie gorączki.
Lalunia waży 6130,obwód główki 39,5cm.
Troszkę się zdziwiłam jak lekarka mnie zapytała czy moje dziecko często układa się w rogal 🤔 Pytam a to coś nieprawidłowego?To jest asymetria i jeżeli by ciągle przybierała taką pozę to by musiała chodzić na rehabilitacje,żeby ją zlikwidować.Więc muszę bacznie ją obserwować.Jejku ile rzeczy musimy kontrolować,żeby dziecko się nam dobrze rozwijało.
Ogólnie mała zdrowiuśka i bardzo urosła od poprzedniej wizyty,pani doktor mówi że jest długa(jak ma nie być skoro tatuś wysoki 183cm 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
Pinacolada-2 to moja ma już od miesiąca, ja sie nad 3 juz zastanawiam- bo moja to leń- jak nie leci to nie je 😁
księżniczka mała

A propos smoczków,jak mała skończyła miesiąc to jej zmieniłam na 2 a teraz czas już na 3.

Jeszcze jedno,dostałam butelkę z LOVI i zauważyłam że z niej Małgośka nie dość że szybciej to chętniej zjada a AVENTA to ma głęboko gdzieś 😉
Katpio Ty chyba też masz LOVI zauważyłaś różnicę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio napisał(a):
Basia81 napisał(a):
Vanesska ma nową zabawkę- pilota od telewizora, ile raosci i walenia rączką w niego 🙂


kurcze a moja niuńka nic do rączki jeszcze nie chce chwytać, jak jej wkładam grzechotkę to trzyma nieświadomie gdzieś z boku, a do zabawek na bujaku nie chce rączek wyciągać tylko się im przygląda i wydaje z siebie zabawne niezrozumiałe dla mnie dzwięki 😁


moj tez trzyma jeszcze grzechotni nieswiadomie - aczkolwiek dzis sam wyciagnal lapke po krolika ktorego mu dawalam, chwycil go za ucho i trzymal jakies 5 min ale o tym nawet nie wiedzial 😉 Natomiast jesli chodzi o chwytanie zabawek na palaku to radzi sobie juz swietnie - czasem zawieszam mu palak na lozeczku i potrafi sie godzine bawic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurwa ale się wkurzyłam,na wątku o pepsi laska pisze w 18tyg,ciąży pisze,że piwo w ciąży nikomu nie zaszkodzi a nawet trzeba se nerki przeczyścić...na litość boską niech se mózg przeczyści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiamamy napisał(a):
Jagódka ja nie jestem w temacie i zdziwiłam sie jak napisałaś że Ksawciu nie chce jesć przecież on jadł po 180 ml jak był taki malutki że aż ja komleksów dostawałam że w tym samym czasie moja Nadusia jadła 90ml co sie stało że nie chce jesc ? macie inne mleczko?

Pinacolada jak tam Julka przeszło jej już ? a i ja mam bebilon pepti i niech tak zostanie finansowo rewelacja miła odmiana po enfamilu 34,90 pln 3razy w tygodniu 🙂

aniołku pytałaś czemu jestem tak rzadko na forum ja poprostu nie mam czasu mam cały dom na głowie przez jaki czas byłam sama z małą bo mąż był za granicą a jak jest ładnie to całymi dniami jesteśmy na dworze poprostu potem obiad sprzatanie pranie prasowanie itd i wieczór i padam na twarz i marze tylko o łóżku 🙂 dlatego Was podziwiam że macie czas na forum 🙂 i nie padacie na pysk tak jak ja 🙂


Oj Olus, oto jest pytanie 😉 nie wiem o co chodzi ale z jedzeniem u nas przeboje od blisko miesiaca 😞 jest jakby lepiej ale przez ten czas probowalismy mu innego mleka, zageszczacza, dziesiatki innych butelek, smoczkow,bylismy kilka razy u lekarza, na badaniach krwi i moczu,wykluczylismy plesniawki,zapalenie ucha i pozostaje tylko to atopowe zapalenie skory z ktorym sie borykamy-ponoc to go strasznie swedzi i moze przez to tracic apetyt, albo przez zabki-nie wiadomo...poki co dzis pieknie je po 120 i raz 140 🙂 Jutro idziemy na szczepienia i badania to zobaczymy co powie ta mądra pani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justyna_malutka napisał(a):
Pinacolada dziekuje, pieniazki wysłane 🙂
My dzis z Piotruniem bylismy u położnika. Piotrus wazy 6100 i ma 61cm ( choc mi sie wydaje ze wiecej 🙂)Wszystko z nim dobrze tylko troszke oczko lewe mu ucieka;/
A i mam pytanie cz Wasze dzieciaczki jak leza na pleckach to tez podnosza główke jakby chciały siadac?? ja to az sie wczoraj przestraszyłam, czy to nie za szybko??


u nas to dzwiganie glowy i klaty do siadania jest juz ok miesiac - pytalam o to lekarza - powiedzial ze to normalne i zeby mu nie pomagac w tym a on niech cwiczy miesnie brzucha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
Basia81 napisał(a):
Pinacolada-2 to moja ma już od miesiąca, ja sie nad 3 juz zastanawiam- bo moja to leń- jak nie leci to nie je 😁
księżniczka mała

A propos smoczków,jak mała skończyła miesiąc to jej zmieniłam na 2 a teraz czas już na 3.

Jeszcze jedno,dostałam butelkę z LOVI i zauważyłam że z niej Małgośka nie dość że szybciej to chętniej zjada a AVENTA to ma głęboko gdzieś 😉
Katpio Ty chyba też masz LOVI zauważyłaś różnicę?

tak właśnie jak mała stękała przy jedzeniu myślałam że się wkurza bo jej nie leci, więc kupiłam butelki Lovi ale też smoczek 0+ ale aktywne ssanie (bo są jeszcze samo sterylizujące) i jak pisałam wciąga szybciej, tyle tylko że w tej butelce podczas jedzenia szybko zasysa się jej smoczek musi go puścić by znów ciągną, ale to dobrze chyba bo szybko jej się wtedy odbija, a jak miałam tommee tippee to na odbicie czekałam nawet 40min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Basia81 napisał(a):
Pinacolada-2 to moja ma już od miesiąca, ja sie nad 3 juz zastanawiam- bo moja to leń- jak nie leci to nie je 😁
księżniczka mała

A propos smoczków,jak mała skończyła miesiąc to jej zmieniłam na 2 a teraz czas już na 3.

Jeszcze jedno,dostałam butelkę z LOVI i zauważyłam że z niej Małgośka nie dość że szybciej to chętniej zjada a AVENTA to ma głęboko gdzieś 😉
Katpio Ty chyba też masz LOVI zauważyłaś różnicę?

tak właśnie jak mała stękała przy jedzeniu myślałam że się wkurza bo jej nie leci, więc kupiłam butelki Lovi ale też smoczek 0+ ale aktywne ssanie (bo są jeszcze samo sterylizujące) i jak pisałam wciąga szybciej, tyle tylko że w tej butelce podczas jedzenia szybko zasysa się jej smoczek musi go puścić by znów ciągną, ale to dobrze chyba bo szybko jej się wtedy odbija, a jak miałam tommee tippee to na odbicie czekałam nawet 40min.



No wlasnie to nie jest dobrze i powoduje bole brzuszka i kolki!
My mamy smoczki aventa i one maja...zreszta - kopiuje opis a porpos tego ze dziecko musi sobie robic przerwe w piciu:
Smoczek do butelek AVENT wyposażony jest w unikalną, chroniona patentem antypróżniową osłonę umieszczoną w podstawie smoczka, która w trakcie karmienia wpuszcza powietrze do butelki, podając dziecku mleko zgodnie z jego własnym rytmem ssania i eliminując powstawanie próżni. Dziecko ssie bez przerwy i nie odrywa się od smoczka, aby zaczerpnąć powietrza. Podczas karmienia słychać świst-to jest gwarancja, że powietrze przedostaje się do buteki, a nie do brzuszka dziecka. Uważa się, że to właśnie powietrze połykane przez dziecko w trakcie karmienia powoduje bolesną kolkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka zgadzam się z Tobą co do tego szybkiego picia i połykania powietrza i do kolek,z pewnością ich brak zawdzięczamy temu iż od początku stosowaliśmy AVENTA a LOVI dopiero od miesiąca,ale z kolei to prawda co pisze katpio po wypiciu z tej butelki odbijanie następuje bardzo szybko a po Avencie musieliśmy się sporo nachodzić czasem nawet 30min.Ja jestem zadowolona z obu butelek i mam dylemat jakie kupić na później?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jagoda tak czy siak dziecko zawsze połyka powietrze podczas karmienia nie ważne z jakiej butelki je, ale może faktycznie jak karmie lovi to połyka go znacznie więcej bo szybciej je i zasysa się ten smoczek i potem te odbicie następuje szybciej, już sama nie wiem, a bóle zaczęły się wcześniej dlatego zmieniłam butelkę bo myślałam że to przez to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam

My dzisiaj nie byłysmy na spacerku bo pochmurno i ciągle kropi 😞

Ale za to byłam do spowiedzi także papierek jest 🤪
I o sklep jeszcze zahaczyłam i dokupiłam niuni butelke, smoczki, grzechotki, skarpetunie i białe body do chrztu 🙂

No i najważniejsze - zadzwonił do nas pan murarz i tydzien po świętach ruszamy z BUDOWĄ DOMKU 🤪 🤪 🤪 Aż się popłakałam z wrażenia. jejku, nie mogę uwierzyć że mniej więcej w sierpniu będzie już tam stał nasz wymarzony domcio. Zaczęłam lenie opowiadać jak bedzie fajnie, że będzie miec super pokoik, wspólna łazienkę z siostrą i że na rowerku będzie po ogrodzie jeździć i na huśtawce sie huśtać 🙂 A ona tak uważnie słuchała i patrzyła na mnie tymi wielkimi oczyma 🙂 Ach, jak fajnie 🙂

Teraz niunia ucina sobie trzecie w dniu dzisiejszym spanko, tatus jedzie z Julą do lekarza bo niestety ale się jej pogorszyło 😞 a ja mam chwilowy luzik 😉

Pozdrawiam Was serdecznie.

Dusia - kasa już wpłynęła - wielkie dzięki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzis dokupilismy 3ki aventa i...krzyk przy jedzeniu :/ chyba mu za szybko wpadlo do brzuszka i go zaczal bolec:/

A co do odbijania - hmm..no na chlopski rozum to tak mysle ze jak wiecej sie dziecko nałyka powietrza to szybciej odbija 😉

PINACOLADA - TO JAKIS MURARZ O SZCZECIU REKACH CHYBA!!!! 🤪 dom w 3 miechy???? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada miała na myśli ,że stanie dom,ale muryyy!!! w stanie surowym otwartym lub zamkniętym.
My też ruszamy po świętach ufff ostatnie miesiące w tych blokach 😜

u mnie póki co unormowało się z jedzeniem,młoda zjada co równe 3h po 100ml wody +mleko.Kupiłam co prawda smoczki 3+,ale jeszcze z nimi poczekam.Co do butelek my mamy aventa,a Nelka i tak w pewnym momencie lapie powietrze.Teraz marudzi jedynie wtedy gdy jest zmęczona i trzeba ją położyć i ukołysać do snu lub przez dziąsła.
Zaraz jadę zrobić kurs samochodem na drugi koniec Wawy do teściowej na moment.Uwielbiam jeździć sama ,włączam sobie wtedy muzę na full i jadęęęę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Jak ja wam zazdroszczę tych domów! Mi też się marzy mieć choć kawałek ogródka, szczególnie jak przychodzi wiosna i ochota na grilowanie.
Też już rozglądamy się za działką, ale ceny są masakryczne! Szczególnie blisko miasta, bo na wsiach to można kupić dużo taniej, nawet 1/3 ceny. Ale nie mam zamiaru wyprowadzać się gdzieś daleko. Po pierwsze to dojazdy do pracy, po drugie Maks ma treningi w Bydgoszczy co drugi dzień i kończy dopiero ok. 20.00, po trzecie lubie w każdej chwili móc wyskoczyć na zakupy czy np. do apteki w razie potrzeby.
A domek - to sobie wymarzyłam nie murowany, a z bala (jak z filmu "Nigdy w życiu!") 🙂.
I taki to budują właśnie w 3 miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cale zycie marzylam o domu i myslalam ze jestesmy o krok od realizacji marzen - nawet sama zaprojektowalam ogrod! no ale...musielibysmy sie wziac za chociaz fundamenty bo w tym roku nam pozwolenie na budowe wygasa...
A ja coraz czesciej marze o ... powrocie do Krakowa.
Nigdy nie sadzilam ze az taki ze mnie mieszczuch i ze tak bardzo doskwierac mi bedzie malomiasteczkowosc ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...