Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
strasznie duzo dzis pytan zadaje 😉
mam kolejne - macie jakis sposob na pogrzewanie obiadkow dla maluchow? bo ja nawet jak podgrzeje za bardzo i przeloze do miseczki to po kilku minutach robi sie zupelnie zimne i widze to po minie Ksawcia ktory krzywi sie jak po cytrynie jesli mu wystygnie 🤢 i nie mam pomyslu...podawac po troszku a reszte trzymac w podgrzewaczu?duzo biegania bo poki co karmie go w pokoju a nie w kuchni


Jagódka są takie miseczki z drugim dnem gdzie wlewasz wrzątek który cały czas podgrzewa.
Zanim znalazłam taką miseczke to słoiczek trzymałam w wiekszej mieseczce z ciepła wodą - wolniej stygnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
Witam dziewczynki!
Dusieńko niestety Twoj sposób u mnie nie zadziałał. Piotruś dzis też sie obudził o 5 i do tej pory nie śpi;/ Przecież ja nie wyrobie tak długo 😞
Moniss powiem CI tak ja też karmię piersią i byłam w Polsce u lekarza i pani doktor mi powiedziała, zeby już podawać soczki, jabłuszko i marcheweczkę oraz deserki. Po 5 miesiącu zupkę ale bez mięska a po 6 zupkę z mieskiem. Powiedziała mi także ze fakt piszę ze jak się karmi piersią to niby od 6 miesiaca wszystko ale ona stwierdziła ze takiej potrzeby nie ma żeby czekać tyle czasu.


justynko dziekuje kochana. mysle ze zaczekam w takim razie do okolo 5 mca przynajmniej. A te soczki wyciskasz w sokowirowce?
dzis wazylam moja malutka i wazy 5960 ma 3 mce i 10 dni. Ile wasze maluszki wazyly w tym wieku? 🙂 pamietacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
A tak w ogole to dzien dobry 🙂

MONISS - PODZIWIAM CIE ze nadrabiasz te setki stron hehe 😉 i dziekujemy za komplementy 😘

no probuje, robie co wmojej mocy bo dobre rady zawsze w cenie 🙂 a na stronkach ich nie brakuje 🙂 jestem juz na 402, coraz blizej coraz blizej, Ale jak juz dogonie to bede zagladac czesciej coby nie mniec znowu zaleglosci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ello

wróciłam ze spaceru a tu 6 stron 🤪
Po kolei choc nie wiem czy wszystko spamietałam 😉
Jagoda - Lena nadal spi na poduszce klinowej.
Mycloud - chetnie zobacze jak u was z tym spacerem "na podwyzszeniu" bo ja tez mam gondole z regulacją ale tak jak juz kiedys pisałam : jesli podniose na tyle żeby moja księżną zadowoliło to ona mi sie mocuje do siadania a pasów nie mam zeby ja przypiąć. Poza tym ten sam problem co Katpio - przy podjezdzaniu na kraweznik dziecko mi kiedys prawie wypadło z wózka 🤢 jak Ty sobie z tym radzisz? ja jezdze fotelikiem a juz niedługo wyciągnę spacerówkę i tyle!
Katpio - sosny sa przepiekne - wieczorkiem wrzuice kilka fotek - to dzieki nim kupilismy ta działkę bo tak naprawde jak mi maz powiedzial ze jest w Proszowkach działka to nawet mi sie nie chciało tam jechac i oglądac ale pojechałam z grzecznosci bo on juz sie umowił z posrednikiem 😉 I jak tam weszłam to juz nie chciałam wyjsc .

Byłam w biurze paszportowym 🤪 bo mi pani nie oddała wczoraj aktu urodzenia i myslałam ze przez pomyłke a okazało sie ze trzeba zostawic 🤢 Dzrwi otwarte na osciez 🤪 🤪 🤪

Justynka - jestes Wielka mimo że "malutka" - ja bym juz nieżyła jakby lena tak sypiała a raczej niesypiała. Podziwiam Cie kobieto ze jeszcze wiesz jak sie nazywasz !!!

Jagoda - ja młodej podaje zupke z butelki - z łyżeczki nadal pluje 🤢 - i jak rozciencz wrzatkiem to jest w sam raz (nie za ciepła bo moje dziecko woli letnie) i wciaga to w 5 min wiec nie zdazy wystygnac 😉 A jesli chodzi o zakładanie pampersa to jest to z dnia na dzien trudniejsze 😜

to tyle co zapamietałam 😜 i tak sporo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniss ja daje soczki bobovity i gerbera najbardziej mu przypasował: winogrona z łagodną melisą i rumiankiem. To jego ulubione 🙂
PInacolada jakbyś musiała to byś nie miała wyjścia ja nigdy nie byłam śpiochem ( no moze w ciąży) ale bez przesady, sypiać po 5-6 godzin to jak dla mnie troche za mało no ale co zrobić może będzie lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
Moniss ja daje soczki bobovity i gerbera najbardziej mu przypasował: winogrona z łagodną melisą i rumiankiem. To jego ulubione 🙂
PInacolada jakbyś musiała to byś nie miała wyjścia ja nigdy nie byłam śpiochem ( no moze w ciąży) ale bez przesady, sypiać po 5-6 godzin to jak dla mnie troche za mało no ale co zrobić może będzie lepiej...


ok, w takim razie zostalo mi tylko poczekac jeszcze troszke i zobacze jak mine zrobi robal moj malutki na inny smak 🙂
Dziewczyny a czy po 6mcu jak juz zaczne wprowadzac soczki i zupki to powinnam tez podawac jakas butle na noc czy nadal sama piers?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss77 napisał(a):
justyna_malutka napisał(a):
Moniss ja daje soczki bobovity i gerbera najbardziej mu przypasował: winogrona z łagodną melisą i rumiankiem. To jego ulubione 🙂
PInacolada jakbyś musiała to byś nie miała wyjścia ja nigdy nie byłam śpiochem ( no moze w ciąży) ale bez przesady, sypiać po 5-6 godzin to jak dla mnie troche za mało no ale co zrobić może będzie lepiej...


ok, w takim razie zostalo mi tylko poczekac jeszcze troszke i zobacze jak mine zrobi robal moj
malutki na inny smak 🙂
Dziewczyny a czy po 6mcu jak juz zaczne wprowadzac soczki i zupki to powinnam tez
podawac jakas butle na noc czy nadal sama piers?


To zależy od Ciebie,jeśli masz pokarm a dziecko Ci się najada to karm piersią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post zawierał cytat z wypowiedzi lub wypowiedź zawierającą treść dotyczącą spamowania. Post został usunięty. Jeśli to tylko cytat, to z góry przepraszam - Admin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia będą jutro bo nici ze spaceru pogoda w kratkę ja się naszykowałam a tu czarne chmury a dziecko nie może spać 😠
pinacolda ile u was kosztuje m2 działki budowlanej? pytam tak z ciekawości zeby sobie porównać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
zdjęcia będą jutro bo nici ze spaceru pogoda w kratkę ja się naszykowałam a tu czarne chmury a dziecko nie może spać 😠
pinacolda ile u was kosztuje m2 działki budowlanej? pytam tak z ciekawości zeby sobie porównać 😜


w granicach Bochni od 1tys-3tys za m2 ( unas sie operuje w arach ), poza granicami Bochni mozna juz kupic od 800zł za m2. w obu przypadkach zalezy od lokalizacji i uzbrojenia ale to pewnie wiesz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dziś znów mega kupa 🙂 śniła mi się agab ,że napisała "u nas już 8 dzień bez kupy 🤪"
Młoda wtrąbiła właśnie cały słoik marcheweczki gerbera Boże jak jej to może smakować ja spróbowałam i bleeee 🤨
Mimo,że ma śliniak jak je to ubrania są i tak uwalone ,właśnie odplamiam vanishem po jabłku i marchwi ..masakra muszę zakupić litry vanisha 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo

bylam na poczcie...zagotowalam...do poniedzialku mam dostarczyc do pracy wnioski o urlopy - najpierw mowie - ze koperte A5 porposze - baba popatrzyla na wnioski i mowi - "chyba a4" - mowie "zgiac kartki na pol nie problem, poprosze A5" Mowie ze chce dostarczyc ten list jak najszybcie i do rak wlasnych...jak mi kurwa babsko zaczelo oczami przewracac...ze za pozno przyszlam, ze to moze dojsc na pt ale nie musi bo nie ma gwarancji, ze nie ma takiej opcji do rak wlasnych bo czlonek rodziny moze odebrac - no to mowie - JA NIW WYSYLAM POCZTOWKI DO RODZINY TYLKO PISMO DO INSTYTUCJI I CHCE ABY DOSTALA GO ODPOWIEDNIA OSOBA! nie da sie ponoc, ta pani na poczcie wie lepiej kto odbierze - ze nie dyrektor tylko sekretarka - no to jej mowie ze ja tam pracowalam i wiem kto komu dorecza poczte i za kazdym razem osoba do ktorej bylo adresowane musiala odbior potwierdzic podpisem i ze ja tak chce - NIE DA SIE...UHHMMMMGRRRRRR 😠 😠 😠 ZAPLACILAM 4,5 ZA PRIORYTET I NIE WIEM CZY DOJDZIE DO PT! 😠 😠 😠 ROZUMIECIE TO?? NIECALE 50 KM I KURWA priorytet moze dojdzie za 2 dni!!!no skandal!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam moje kochane forumowiczki 🙂

Syluś for you 😘 😘 😘i oklask 🙂

Życzę Ci, abyś w tym odwróconym, pokręconym świecie potrafiła odnajdywać pewny grunt pod stopami.
Abyś zawsze wiedziała po co i dla kogo warto żyć
i o co walczyć. Abyś kochała i była kochana.
Życzę Ci marzeń wielkich i odważnych
i odwagi by je spełniać.
Aby to o czym tak marzysz się spełniło, a to co tak kochasz, Twoje było.
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka

robiłam dzis kluski na parze - pomyliłam sie w proporcjach , wlałam za duzo mleka i zeby nie wywalac to zrobiłam po prostu z 2,5 porcji i musiałam zaprosic siostre z dziewczynkami bo nie bylismy w stanie tego przejesc 🤪 I tak jeszcze 5 wylądowało w koszu 🤢

Moj m dzis prasował 😜 chyba pierwszy raz od kilku lat 🤪 Mine miał nie tegą 😉

Niunia dzis zjadła 1/3 słoiczka jabłko+banan+brzoskwinia - bardzo jej smakowało. nie podchodzi jej natomiast czysty sok jabłkowy . najchetniej pije wode albo Bobofruta jabłko +marchew.
Szwagier odebrał krzesełko - w piatek wieczór bedzie u nas 🙂

Zaraz poszukam jakies zdjatko moich sosen i wkleje ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...