Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Mamuśki
ja też brałam Zuzię za rączki i podciągałam do siedzenie, ale nasza fizjoterapeutka powiedziała, że to za wcześnie, i że takie sadzanie "na siłę" może być niedobre dla kręgosłupa. Częste sadzanie tak małych dzieci może spowodować jego skrzywienie. Książkowo dzieci powinny siadać dopiero między 5 a 6 miesiącem ... tak więc my na razie nie siadamy 🙂))

A my za dwa dni wyjeżdżamy na urlop z małą na 2,5 tygodnia do Toskanii ... trzymajcie kciuki, by Zuzia dała radę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
NIO TO WIDZĘ ZE TYLKO JA TAKA MATKA WYRODNA DLA SWOJEGO DZIECKA ☺️ ALE CHYBA JUŻ ZA PÓŹNO NA ZMIANE SKORO DZIECKO SIĘ PRZYZWYCZAIŁO 🙂


Justynko nie tylko ty nie sterylizujesz 😜 ja też tylko wrzątkiem zalewam - a mam w użyciu tylko 1 butelkę więc nie byłoby sensu tego grzać 😉 smoczki zalewam wrzątkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my juz po hurtowej wizycie u lekarza 🙂 a więc tak Majka waży 6110g więc Pani doktor powiedziała że za mało przybrała - przez 2 miesiące 900g mamy przyjść do kontroli wagi za 2tygodnie... Majusia się tak rozżaliła , ze tatuś nie mógł jej uspokoić, ja uspokajałam Agatę - ona ma syndrom białego fartucha - nie lubi lekarzy, choć jej tłumaczyłam pokazywałam jak pani będzie badać i nawet filmik na youtobe - po badaniach wyszło, że Agata ma małą nadwagę wg centyli - 14,7kg
masakra się spociłam bo niby nas dwójka przy dziewczynach ale w przychodni zawsze jakoś rąk braknie!
wracam do ogarniania mieszkanka buźki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki 🙂.

U nas znowu brak kupy 😞, ostatnio zrobiła w sobotę (po czopku), a dziś znowu cisnęła pół godz. i wyskoczył....... kozi bobek 😞. Ja się chyba załamię tymi kupami. Nie wiem co robić, a nie chcę ciągle dawać czopków 😞.
Wogóle to chyba niuni idą ząbki, jest marudna jak cholera, a najgorsze jest to, że w ciągu dnia nie chce spać w łóżeczku, jest taka histeria jak ją kładę że szok! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
wlasnie a propos spania - moj cos mu sie poprzestawialo i znowu mi sie darl godzine w koncu zasnal i to wlasnie teraz kiedy poszlam mu robic zupe...
Czy Wy budzicie dzieci jesli mija godzina jedzenia lub trzeba gdzies wyjsc, albo zabrac na spacer bo przestalo padac itd.?


Ja nigdy nie budzę! (Jak dziecko śpi to rośnie 😉, no i mama ma chwile dla siebie 🙂).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
A w życiu nie budzę: SEN DZIECKA JEST DLA MNIE NAJ NAJ NAJWAŻNIEJSZY!!!!
moja właśnie zwaliła kupę po pachy super;-)lubię takie kupy 😜
dziś jemy pierwszy raz marcheweczkę 🙂


Ale Ci zazdroszczę tej kupy! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,

zaliczyłam kilka sklepów z krxzesełkamii dupa, takie ciulowe a ceny kosmos 🤪 dzis zamawiam na allegro

byla taka fajna pogoda i kurcze leje jak cholera. A młoda szału dostaje tak wrzeszczy ze mi juz głowa pęka, od rana właczyła marudzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja dziś takiego czadu daję,że wychodzę z siebie ,kur...spać nie chce nie może nie wiem,już ją rozebrałam do krótkiego rękawka bo na dworze upał się zrobił i w domu ciepłota.Teraz oczywiście chodzi suszarka 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello - wróciłysmy po 3,5 godzinnym spacerze. Właśnie przebrałam drugą kupę i położyłam ja do łózeczka bo na spacerze juz odlatywała ale ona sie rozgadała i papla cos do misków 😉 zostawiłam ja , a noz sie zmeczy tym gadaniem i zasnie 😉

agab - dawaj jej duzo pic - podobno rumianek dobry na takie dolegliwosci albo kup jej chyba z gerbera śliwki od 4 m-ca - po nich powinno ja ruszyc!

Byliśmy w Starostwie złozyc wniosek o paszport ! - drzwi bez zmian!!! - wieczorkiem jak wróce z pracy to Wam napisze co zrobiłam 😜 teraz nie mam czasu bo dosc duzo pisania ... 😉

Młoda w koncu zasnęła, ja smaze nalesniki i musze ogarnac sie i na 18 do pracy !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaaa jeszcze a propos wyparzania butelek. My robimy to za kazdym razem niezmiennie od ponad 4 m-cy!! mamy sterylizator elektryczny, kupilismy duzo butelek i smoczków i w zasadzie starcza nam na cały dzien wiec kazdego wieczoru sterylizujemy wszystkie za jednym zamachem i gotowe. tylko 1 raz zdarzyło mi sie jej dac pic pzrzez niewysterylizowany smoczek 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlaśnie agab daj jej dużo pić,moja dziś już wydoiła 100ml soku jabłkowego 😉 ta kupa nie będzie taka zbita bo trudno im się robi taką twarda kupę.
Zresztą teraz jak upał to trzeba poić dziecko często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynka wypróbowałaś mój sposób z mleczkiem? u mnie wczoraj zadziałało - Majka spokojnie zasnęła i spokojnie bez przebudzania spała do rannego karmienia 🙂 a mamusia się tak rozleniwiła, że miała nadzieję,że pieluszki mają mega duża pojemność i jak się już wybudziła o 9 🤪 to z pupy kapało!!!a materac mokrusieńki! no i z rozleniwienia wyszło dużo roboty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia_P napisał(a):
Justynka wypróbowałaś mój sposób z mleczkiem? u mnie wczoraj zadziałało - Majka spokojnie zasnęła i spokojnie bez przebudzania spała do rannego karmienia 🙂 a mamusia się tak rozleniwiła, że miała nadzieję,że pieluszki mają mega duża pojemność i jak się już wybudziła o 9 🤪 to z pupy kapało!!!a materac mokrusieńki! no i z rozleniwienia wyszło dużo roboty 😁


u nas na szczescie wyplynelo tylko 2 razy po nocy a tak to pieluszka od ok 20.30 do rana do ok 8 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz wlasnie wtrabil 50 ml nierozcienczonego bobofruita jablko-marchew i chcial wiecej ale mu nie dalam bo dzis malo mleka wypil i zaraz mu flache nadprogramowa damy :/
Skubany polubil obiadki, deserki soczki i nie chce mleka - no chyba ze z kleikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos kupek - u nas dzis poki co 3 i powiem Wam ze to dziwne bo mlody nic nie pije praktycznie [dzis szok - 50 ml soku i chcial jeszcze! a probowalismy wczesniej przerozne herbatki, i soki z bobovity, sama woda, woda z glukoza - i wszystko wypluwal wiec poza mlekiem nie przyjmowal zadnych plynow... 🤢]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
nasz wlasnie wtrabil 50 ml nierozcienczonego bobofruita jablko-marchew i chcial wiecej ale mu nie dalam bo dzis malo mleka wypil i zaraz mu flache nadprogramowa damy :/
Skubany polubil obiadki, deserki soczki i nie chce mleka - no chyba ze z kleikiem


moja pije po 130 dziennie 🙂 uwielbia bobo fruty i wsumie to każdy smak ale wody i innych wynalazków nie piła. deserki z kaszka uwielbia, zupki pochłanie cały słoik 🙂 ale mleczko blee musicyć naprawe mega głodna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksawciu walnal 4 kupe 🙃 wykapany teraz sie tatus zajal pokapielowa pielegnacje 🙂

Przypomnialo mi sie - dzwonila moja przyjaciolka 😉 przyjada w niedziele.
Jej siorka jest w drugiej ciazy [synek ma 2,5 roku] i teraz beda mieli dziewczynke - super, ja bym tak chciala 🙂 chociaz patrzac na Ksawciunia to drugi taki tez bedzie ok 😆
No i ta jej siostra poleciala w pt do turcji - niezla jest 🙂 a jak synek mial niecaly rok to byli na moajorce 🙂
A ja w podroz poslubna balam sie jechac gdziekolwiek za granice bo juz wtedy podejrzewalam ze moge byc w ciazy i balam sie zagranicznego jedzenia i samolotu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Dziewczyny dzięki za porady 😘.
ŚLiwki daję już Lenie od trzech dni.
Picie staram się jak najczęściej, tylko ona często nie chce i pluje.
Ale wczoraj udało mi się jej wcisnąć 150ml (daje wode+sok jabłkowy), a dziś już tylko 80ml.
Muszę, tak jak pisałyście spróbować jeszcze ten rumianek.

Mi się wydaje, że te zaparcia mogą być po mleku (NanAktiv). Jak myślicie, możliwe?
Jeszcze z tydzień poczekam i może zmienić? Tylko na jakie? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Hej

Dziewczyny dzięki za porady 😘.
ŚLiwki daję już Lenie od trzech dni.
Picie staram się jak najczęściej, tylko ona często nie chce i pluje.
Ale wczoraj udało mi się jej wcisnąć 150ml (daje wode+sok jabłkowy), a dziś już tylko 80ml.
Muszę, tak jak pisałyście spróbować jeszcze ten rumianek.

Mi się wydaje, że te zaparcia mogą być po mleku (NanAktiv). Jak myślicie, możliwe?
Jeszcze z tydzień poczekam i może zmienić? Tylko na jakie? 🤢


moze daj jej zwykły nan, moja go pije
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello
Dzisiejsza wycieczka z niunią udana,choć troszkę marudziła podczas jazdy.No i w końcu udało mi się zakupić obiadek marchewkę bo nigdzie nie mogłam dostać-mała wciągnęła ponad pół słoiczka i nie wiem czy jelitka jej dobrze pracują bo ją wykupkała 😉:silly 😞najpierw myślałam że to krew 🥴ale to marchewka 😜)
I zauważyłam,że Małgonia bardziej lubi herbatkę lub wodę aniżeli gotowe soczki,które i tak rozrzedzam wodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...