Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

nadrobiłam zaległości i sie pogubiłam 🙂
tak to jest jak się po weekendzie siada do kompa o 16 🙂

Syla- łap oklaska 🙂

Madziula- dostaniesz po 6 h 🙂


Gosiu- musisz wierzyć ze wszystko bedzie oki 🙂 jesteśmy z Tobą i trzymamy mocno kciuki...


kurcze 3 września mam USG 4d- zastanawialam się czy iść bo wizyte mam 22.09. Teraz nie mam juz żadnych wątpliwości- ide 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Basia - ja mam 4 września usg3d i też się zastanawiałam czy nie zrezygnować (ostatnio miałam robione 2x usg2d przez rożnych lekarzy i wyszło ok) ale smutne doświadczenia dziewczyn utwiedziły mnie w przekonaniu ,że trzeba to badanie zrobić i to bynajmniej nie po to żeby poznać płeć dzidzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny kiedy najlepiej robić badanie Usg 2D/3D? W Warszawie blisko mnie wykonują takie badanie +kolorowy doppler,2 markery genetyczne+opis,zdjęcie,badanie na DVD za 250zł.

Nie wiem jednak czy poczekać do wizyty połówkowej to będzie 22 tydz.czy iść na własną rękę?

Wy same chciałyście czy wasz lekarz może Was zachęcał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud - nie slyszalam w sumie zeby gin zalecal to badanie. To sie robi zupelnie dla siebie. Wsrod moich znajomych ja bylam pierwsza - nikt tego nie robil z powodu wysokiej ceny tego badania.
Ale caly czas wydaje mi sie ze WSZYSTKIE EWENTUALNE WADY WYKRYWA SIE i TAK NA 2D! wszystkie pomiary - serca, mozgu, nerek, podniebienia - wszystko to robili nam z zapisu 2d!


Jejku, my to zrobilismy bo ja chcialam miec filmik z synkiem i dlatego ze moja mama sie uparla ze musi to zobaczyc w 3d!
W ogole nie myslalam ze moge sie dowiedziec czegos zlego...moze to i lepiej bo bym sie denerwowala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jechać na to badanie w przyszłym tyg.

Jest jeden z najlepszych polecanych lekarzy nawet cudzoziemiec badanie trwa pół godziny i lekarz opisuje wszystko po kolei.

Chcę je zrobić ,żeby właśnie w tym czasie dokładnie sprawdzić czy wszystko jest ok.

Spodziewam się ,że niewiele osób je robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziulka oklask już poleciał 😉)

JA 9 września idę do lekarza ale wrócę z płytką 🙂 babcia mnie prosiła żebym nagrała i muszę jej pokazać 🙂)) sama się dziwi że tak technologia poszła do przodu ale zarazem bardzo się cieszy że dożyła takich czasów 😜

Mam nadzieję że wszystko każdej z nas się dobrze ułoży a wręcz jestem tego pewna;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz Basia jak mężczyzna od mężczyzny się różni.Mój mąż jest na każdym badaniu usg i nie wyobraża sobie ,żeby nie być.Jak ostatnio mało widział bo na usg dopochwowym było widać lepiej to aż był zły 😉

Też bym chciała żeby u każdej z nas wszystko było dobrze 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
puk puk ! 🙂

wszystkie mamy spią 😞
Chciałam was zapytac, czy jakas zaliczyła juz wizyte u dentysty w czasie ciąży. dzisiaj niestety wypadla mi trutka i juz się boje na samą mysl kiedy mnie zacznie boleć ten ząb 🤢

a z tego co wiem nie powinno się robic zebów, znaczy sie znieczulac przed 3 miesiącem... a jak jest teraz ... może ktoś sie orientuje ;>?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paullel- ja w 1miesiacu mialam aż 10wizyt u dentysty hehe razem z znieczuleniem.
A jak jestes w ciąży to do dentysty możesz iść tylkoo nie dadzą Ci znieczulenia.
Moja siostra ma koncowke teraz w czwartek idzie rodzić tzn CC ma planowane 🙂 i zą ja boli od tygodnia żaden dentysta jej nie pomógł bo ma leczenie kanałowe ale jak ci trutka wypadla to mozesz spokojnie iść żeby wsadził nowa 🙂 albo dokonczyl naprawianie zebaa 😉 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa dzieki... ja mam właśnie leczenie kanałowe... :/ albo wyrwanie zeba... i tak chodziłam z tą trutką i liczylam na cud ze dociagne do konca ciazy. Jutro pojde i poprostu poprosze zeby zalozyli mi nową... i dalej bede ciagla do stycznia:] tylko zeby mnie w nocy nie rozbolal... jak ostatnio... cala noc wilam sie z bolu, i ani tabletki przeciw bolowej nic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz po pierwsze zapytaj swojego głopwnego lekarza czy może mogłabyś iśc do dentysty. Jak On nie bedzie miał przeciwskazań to dostaniesz papierek i dentysta Cie przyjmie, jeżeli ciąża przechodzi prawidłowo to można wziąść znieczulenie. Moja siostra miala na początku problemy, bo lekarze nie skapli się że jest w ciąży i miała guzek wielkosci piłeczki golfowej dostała bardzo silne lekarstwa typu chemioterapia. Te tabletki powodują duzo urazów 😞 a one je łykalla przez pierwsze 2miesiace. Narazie lekarze mowia ze dziecko zdrowe ale czekamy do czwartku aż sie urodzi 🙂 🙂 jestem dobrej myśli. I właśnie dlatego byly przeciwwskazania co do znieczulenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do dentysty nawet trzeba chodzić i nie tylko wtedy kiedy ząb boli zresztą trzeba mieć pieczątkę stomatologa i internisty w karcie ciąży.Wiem,że można takie zwykłe znieczulenia co do innych koniecznie trzeba skonsultować w lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja plamilam cale pierwsze 3 miesiace 😞 , ale moja ginekolog mowila zebym z dentysta poczekala az skoncze 3 miesiac, no i ze znieczulenie miejscowe jest mniejszym zlem, niz bolacy zepsuty zab, ktory powoduje roznego rodzaju infekcje - nic pojde jutro poprostu i zapytam... bo do tej pory leczył mnie znajomy rodziny, i teraz jest na urolpie... no i pojde do jakiegos prywaciarza... i mam nadzieje ze ejszcze jutro mnie przyjmą :/

jak nie urok to sraczka :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...