Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Pincolada apropo podskakiwania skóry na brzuchu,wczoraj miałam dokładnie to samo.Obżarłam się bo inaczej nie można tego nazwać zupą zalewajką i jak leżałam nagle po prawej stronie zaczęła mi przez kilka sekund podskakiwać skóra w tym miejscu.No byłam w takim szoku ,że hoho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam się środowo!
Mycloud- śliczne ciuszki! Ja wczoraj widziałam urocze kocyki, tylko że mąż mnie odgonił 😞 mówi że jeszcze za wcześnie, że poczekamy i zaczniemy kupować po urlopie. Ehhh ale ja i tak tam pójdę w sobotę i kupie te kocyki 🙂
Ktos wyjatkowy- jakoś jeszcze nie zauważyłam wyciekającego mleka. A to już?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocyk tak,ale nie wiem jeszcze jaki kolor kupić.Takie większe rzeczy typu łóżeczko,wanienka,kombinezony,pościel oraz akcesoria i kosmetyki zostawiam na koniec.Za tydzień wizyta u specjalisty drugiego stopnia w ginekologii i położnictwie zobaczymy ,mam nadzieje ,że wszystko będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja sie witam w srodku tygodnia 🙂

[color=#FF0000][/color] DZIEKUJE!!!!!

SLUCHAJCIE TO TERAZ JA TROCHE "WYLEJE ZOLCI"
wczorjak bylismy w centrum handlowym, zmienienialismy operatora sieci komorkowych i internetowej. Od tak sobie pomyslelismy ze moze bysmy sobie wzieli nowego laptopa na raty no i upatrzelismy sobie i ide do "centrum obslugi klienta" gdzie zalatwia sie kredyt mega kolejka do servisu ale nic uporem maniaka czekamy, no przyszla na nas pora wywoloja nasz numerek idzemy ja pelna optymizmu i pytam servis-ekspedientke (troche czarniawa na Muzulmanke albo Turczynke mi to wygladalo)ze innteresuje mnie kredyt na komputer tki i taki tyle i z tyle ona sie mnei pyta o moj "dowod tozsamosci" spoglada i pyta z kad jestem ja jej mowie ze z UNI EUROPEJSKIEJ ona mi w sekundzie rzuca (nieomal ze) tym moim dowodem i mowie ze musze miec prawo pracy i prawo pobytu inaczej ona mi nie da kredytu ... a ja jej bardzo gzecznei mowie ze ja tego dokumentu nie potrzebuje bo jestem z UE to ona mnie pyta czy mam paszport ja grzecznie!!! ze tak i POLSKI dowod osobisty jak uslyszala POLSKIA to odeszla od lady na dwa kroki............................................
TO JA JUZ NIE WYTRZYMALAM TEGO (moj M probowal sie wtracic ale moj wzrok prawie go z paralizowal wiec nie odezwal sie ni slowka)
WIEC GRZECZNIEJ JAK TYLKO MOGLAM JEJ POWIEDZALAM ZE MOZE TAKIE COS POTRZEBOWALI JEJ PRZODKOWIE ALBO NAWET ONA SAMA ALE JA JESTEM W EUROPIE I MOJE PANSTWO JEST W UNI EUROPEJSKIEJ I NIE POTRZEBUJE PRAWA POBYTU I PRAWO PRACY BO MOGE MIESZKAC I PRACOWAC GDZIE MI SIE ZYWNIE PODOBA W CALEJ UNI EUROPEJSKIEJ W ODRUZNIENIU OD NIEJ JA NIE JESTEM INTRUZEM NA DUNSKIEJ ZIEMI ...............................
KORDE ROZPENTALAM PIEKIELKO WEZWALAM KIEROWNIKA SERVISU OBSLUGI KLIENTA I POWIEDZALAM ZE CZUJE SIE DYSKRYMINOWANA
sluchajcie sadzilam ze zajmie mi to 5min. a spedzilam w pokoju kier. poltorej godziny bo uspakajali mnie,przeprasali i codowali!!!!! (bo ja w ciazy 🙂 ) i ze pracownica nie byla do konca obeznana w procedurach ect... ja je wywalilam wszystkie Dunskie dokumenty nawet ostatnio wyrobilismy sobie dowod ze zdjeciem ktory robia w banku ... do ten ktory mam od "panstwa" nie posiada zdjeci tylko moje dane i numer indentyfikacyjny i nzwisko moje i mojego lekarza 🙂 a on mi bedzie gadac ze ja musze miec prawo pobytu i prawo pracy noz to myslalam ze ja tam zjem przez te lade!!!!! DZIEWCZYNY KIEDYS TO BYM JA ZJECHALA I NIE LICZYLA SIE ZE SLOWAMI. A teraz ze "stoickim spokojem" chodz wrzalam od srodka!!! ze para to chyba mi uszami i nozdrzami szla!!!! moj M powiedzal ze nigdy by sie nie odwazyl powiedzec tego wszystkiego co ja tej pindze powiedzalam... ale uwiezcie ze najwiekszymi RASISTAMI SA ONI SAMI !!! SAMI CZRNIAWI I ARABOWIE TURKOWIE A TEGO TU JEST MULTUM!!!!! wiec to "biali" czuje dyskrymincje.No to chcialam Wam opowiedzec co mi sie przytrafilo!
Udanego dnia Wam zycze!
ja juz dzis nie wyscibiam nosa z domu bo znow gdizes na "rozrabiam" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny :-)
Byliśmy wczoraj na konsultacjach w klinice GENOM w Rudzie Śląskiej. Pani Doktor Rozmus nam wszystko wytłumaczyła.To jest wytrzewienie jelit, nie przepuklina.
Jelita są luźno, ale nie zagrażają naszemu synkowi. Co trzy tygodnie konsultacje USG, w celu sprawdzenia, czy nie ma ucisku na jelitach, pomiar średnicy jelit...oogólnie trzeba kontrolować czy wszystko jest OK.
Czeka mnie również cesarka między 35 a 38 tyg, jeżeli coś będzie nie tak to wczesniej.
Po 32 tyg ciąży wizyta z chirurgiem dziecięcym na czym będzie polegac operacja itp..., oraz badania USG pod kątem wód płodowych, jeśli ich za mało, to jest uzupełnianie igłą....grrrr....jeżeli za dużo to odpuszczanie.
Lekarze wolą dopełnić płyn jeżeli jest za mało, ponieważ lepiej się je "wciska "maluszkowi do brzuszka podczas operacji, nie są napęczniałe.
Byłam od razu u swojego lekarza prowadzącego, który wystawił mi skierowanie na prośbę kliniki na badanie echokardiogramu serca płodu ...za trzy tygodnie, tak jak i USG.
Mam oczywiście przepisane tabletki- 2x 1 tabletka no-spa, oraz 2x 1 tabletka aspargin, ponieważ mam skurcze co jakiś czas.
A torbiel....to podobno normalka- wchłaniają się do 28 tygodnia ciąży, jeżeli nie, to dzieci się rodzą z torbielami i są w 100 % zdrowe. Wchłaniają się później.

Uspokoiłam się troszkę, ale zawsze jest obawa, że nagle coś może być nie tak.
Pozdrawiam , miłego dzionka życzę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karinka - oklask 🙂

Tyszanka - super ze nie jest tak zle jak wstepnie to wygladalo i ze dzidzia wszystko w miare OK! przede wszystkim najwazniejsze ze istnieja realne szanse aby pomóc Malenstwu!






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nareszcie!
mój laptop zwariował!coś się wifi popsuło i łączyło mnie tylko na chwile-mogłam max 3stronki przeczytać, a tu było tyle do nadrobienia!

dziewczyny ciuszki macie śliczniusie!
co do pokoju to my mamy pomalowany dwoma kolorami brzoskwinka i bez a pomiędzy border z Kubusiem Puchatkiem, w oknach żółte rolety i firanki z Kubusiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyszanka to super wiadomości.Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście.
Właśnie dotarł mi jeden z pajacyków no po prostu jak ze sklepowej półki i do tego cukierkowy a za 12 zł.

Zaproponowano mi udzielanie korepetycji z j.angielskiego do grudnia (bo jestem po filologi)i jest spora ilość dzieci ,którym trzeba pomóc i się zgodzę ,50zł za 60min to niezła kwota a i u mnie w domu więc tyłka nie ruszę.

Ja 20 tydz.zaczynam w niedzielę,juhuuuuu trzeba będzie iść gdzieś na kolację uroczystą.

Szukam jakiegoś ładnego albumiku dla dzidzi takiego co można wklejać zdjęcia począwszy od zdjęć usg jakby któraś znalazła to poproszę o link.

Buziaki i oklaski dla połóweczek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TyszAnka całe szczęście, że tym razem informacje są dobre! dalej trzymam mocno za Was kciuki!!

Julka nie denerwuj się! szkoda nerwów na takich ludzi pomyśl o maleństwu!

mycloud ja zrobiłam sama taki album - kupiłam zwykły przykleiłam na stronę tytułową rozebrane zdjęcie córci i potem już chronologicznie - wieczorkiem pstryknę parę fotek to wrzucę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karinka- oklaska dla Ciebie 🙂 🙂 🙂
Julia- szok! hehe jestes szaalooonaa 😁 ale ja ostatnio miałam tez sytuacje bo odeszłam kawałek od lady jak Pani mi wydała .. i mówie że źle o głupie 5euroo.. to powiedziala ze musialam schowac no po prostu szok ! wyzwalam ja od zlodziejek 😁 mowie zeby zobaczyla sobie na kamerach ze nic nie chowalam to mi powiedziala ze nie majaa a co mnie to obchodzi.. ! pojebusy tutaj są i tyleeee wyszlam to parowalo mi z udzu doslownie moj to sie nie odzywal przez godzine bo potem i jemu sie obrywalo ze sie nie wstawil za mną hehehe 😁 jakbym umiala klnąć płyniee po angielsku to bym ją zbluzgala :P w normalmnym stanie nigdy nikt mnie taak nie wyprowadzil z równowagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódkaa 🙂 gratuluje rozpoczęcia 6miesiąca.
To jak opisałaś że to zleci to świeta racjaa:P
A i powiem Wam że mam nadzieje że ja sie nie załapie na grudzień ale jakoś tak przypuszczam że urodze szybciej. Tak genetycznie mamy hehe że moja mama zawsze rodziła 3tygodnie przed że nie wcześniak ale szybciej:P
Zobaczymy kto pierwszy 🙂 alee pragne zeby to było w styczniuu 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TyszAnka - uf... uf... dobre wiadomosci teraz pod SCISLA KONTROLA I OPIEKA LEKARSKA I BEDZIE WSZYSTKO DOBRZE!

oj tak i tu zdarzaja sie ciemnogrodzianie ... rasisci pitoleni!

Sylwia a to kochana mnie sie czesto zdarza ze zle wydaja reszte (to nie wazne ile!!! jak zle to nawet o 50 c sie trzeba upomniec i juz!)
sluchaj tu te tumany liczyc nie umieja ... wiec trzeba kontrolowac ja czesciej place karta bo juz nie mam sil na te durnote malo ze to co drugi kqzwa analfabeta ....w slowie gimnazjum (prawie jak po polsku sie pisze) potrafia popelnic trzy byki i nie nie wiedza jak sie pisze pod bozia powaznie ... to jeszcze do 100 doliczyc nie umieja nauczycieli z wyksztalceniem jest 45% a reszta to ci co pokonczyli kursy pedagogiczne(6-tygdniowe) i ucza dzieci a przejscie z klasy do klasy to na tak zwane "slowo honoru" nauczyciel rozmawia z rodzicami i mowie na co trzeba zwrocic uwage i na co wiekszy nacisk w przyszlym roku... a jako ciekawostke to powiem Wam ze nie ma tu swiadect ukonczenia klas az do 8kasy na "slowo honoru" dopiero pozniej do 9ksy przechodzac jest egzamin (tera sluchajcie jaki) GRUPOWY EGZAMIN JEST W GRUPACH 4-6 OSOBOWYCH IDZE TAKA GRUPKA I SIE EGZAMINUJE dostaja zestaw pytan i cala grupa pisze wspolnie, no i jak mozna sprawdzic poziom wiedzy kazdego z nich? i tak jest na studiach rowniez! GRUPOWO GRUPOWO... to jest masakra co nie!
No dobra bo sie rozgadalam w tym nazekaniu a to nie o to chodzi! w koncu tu mieszkam i musze przywyc do takich klimatow (ale cholera to ciezko)

uciekam do jutra
Wszystkim co maja polmetki GRATULACJA
sa limity na oklaski wiec ....wezykiem Dziewczyny wezykiem ... 🙃

Ja tez rozpoczelam 6-miesiac 1,1/2tygodnia temu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julcia - jak to 6 miesiac tydzien temu 🙂? 6 miesiac zaczyna sie od 23 tygodnia ciąży przynajmniej wg mojego mądrego kalendarza 😉

Co do Danii - hmm.. no widzisz... a my jak bylismy na wycieczce na Bornholmie - to pani przewodnik polka mieszkająca tam na wyspie - piała z zachwyu nad tamtejsza oświatą i ogólnie szkolnictwem no i nawet tak z jej opowieści to ąz pozazdrościlismy im tych szkoł :/ a tu proszę...

Dzięki Syla :* i wiesz co, ja to się dziwię tym naszym facetom, jak widzę, oni zawsze nie wiedzę czy i kiedy nas bronić i sie wstawiać 🙂 ja też wszędzie robie awantury jak coś jest niehalo - to ja zawsze dzwonilam w nocy na policje jak nam studenciaki robili non stop imprezki za sciana...ech...faceci... 🙃
🤢




ps. poszłam wlasnie "do centrum" czyli na gl. ulicę we wsi i mialam ochote na drożdzowke z francuskiego ciasta w jakims owocem - nie dosc ze nie ma w calej wsi TAKIEJ DZIWNEJ drozdzowki to w ogole nie ma zadnej! bo dzis szkola i dzieci wykupily te 5 sztuk ktore sa zamawiane. I jak sie nie zapiszesz rano na kolejna dostawe to guzik dostaniesz a nie drozdzówke...i ja tu mam sie budować kiedys :/:/







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry wszystkim mamusią 🙂
TyszAnka ciesze sie ze wszystko dobrze
ale sie rozpisałyście 🙂 czytam i czytam 🙂 ja dzis ide na badania prenatalne nie wiem jak to jest niby czuje sie dobrze i co 3 tyg mam wizyty ale zawsze przed nimi jestem tak zdenerwowana ....też tak macie? przed dzisiejszą to strasznie sie boje czy wszystko ok bedzie czy mała jest zdrowa. Przez te nerwy córcia dzis w nocu miala chyba dyskoteke w brzuchu przezywa to razem ze mną i całą noc sie wierciłateraz jak o tym pisze to też skacze 🙂 kocham to uczucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...