Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
najpierw musisz przygotować mleczko np.na 150ml wody-5 miarek Aptamilu(na każde 30ml wody-1 miarka mleczka-tak jest u mnie)a potem dodać kaszkę-na początek to chyba 1 łyżkę wystarczy-ja tak zaczynałam a potem zwiększałam ilość kaszki.
Tylko że mojej pannie nie odpowiada ani kleik ani kaszka więc już nie robię 😞
mam nadzieję,że choć trochę pomogłam
może inne mamy się wypowiedzą???


dzieki aniolku. Pewnie ze pomoglas 🙂 wlasnie tak zrobilam 150 ml plus 5 miarek i lyzeczke plaska tego baby rice. No i na gore drzaca reka bo w sumie nie bylam przekonana czy dobrzez robie, moj maz mowi ze dobrze, ze Ona potrzebuje juz czegos wiecej ( bo to glodomorek maly jest) no i dupa bo okazalo sie ze dziurka taka malutka byla i ciagneal i ciagnela i w sumie prawie nic nie wyciagnela a ze spiaca byla bardzo to juz nie meczylismy Jej telko piers i jutro z wieksza dziurka sprobujemy 🙂 Ale jakies dwa lyki pewnie zlapala, raz tak ja trzesnela jak po cytrynie, nie wiemc zy to zonaka ze Jej nie smakuje czy cos innego. Wezme sie teraz za nadrabbianie, troszke poczytam sobie. Jeszcze raz dzieki. Juz nie bede tym pytaniem wiecej zameczac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nO NIE !!! napisalam tyle a tu nic nie ma...wiec raz jeszcze 🙂
dzieki aniolku za odpowiedz. Wlasnie tak zrobnilam na 150 ml piec miarek i lyzeczke baby rice. Julcia zaczela pic i jakby wszystko ok ale okazalo sie ze dziurka byla za mala i w sumie malo co wyspila, jakby nic 🙂 no ale chyba ze dwa lyki zlapala i przy tym raz trzeasnelo NIa jakby po cytrynie i nie wiem czy nie smakowalo czy co. Spiaca byla wiec juz Jej nei meczylismy tylko piers i jutro zobaczymy/ To teraz sobie poczytam troche costa naskrobaly ostatnio laseczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESTEM...

Pinacolada - dzieki za pamięc 😘 😘 😘

My po wizycie - powiem tylko tyle ZMIANY ZMIANY ZMIANY ZMIANY!
Zaczynam gotowac i karmic Ksawcia naszym żarelkiem z talerza 🤪
Wizyta trwala ponad godzine i dawno nie spotkalam tak cieplej i milej lekarki - wzbudza ogromne zaufanie tfu tfu zeby nie zapeszyc.
Dostalismy masakrycznie duzo masci - wlasnei zaraz musze odszyfrowac cala rozpiske.
Babeczka zrobila wywiad, ogladnela dokladnie mlodego, osuchala go, wypisala recepty a potem godzine rozmawialismy co jak po co i dlaczego [chociaz jest tego tyle ze i tak nie zapamietalam] - potem pani dr wziela wielka kartke a4 i napisala mi po kolei co gdzie i z czym a na drugiej stronie rozpisala mi cala diete Ksawcia.
Malo tego - kazala mi zalatwic skierowanie do alergologa zeby moc za free zrobic Ksawciowi wszystkie badania u niej w szpitalu i kazala mi za tydz zadzwonic i powiedziec jaki jest stan skory Ksawcia 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał(a):
zgłaszam się jako świerzo upieczona małżonka 🙂

chwile mnie nie było a ty 67 stron 😉 a jako młoda zonka mam sporo obowiązków i nie wiem czy da rade narobić 😉



SERDECZNE GRATULACJE dla Ciebie alice. Wszystkie naj naj naj na NOWEJ DRODZE ZYCIA 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
JESTEM...

Pinacolada - dzieki za pamięc 😘 😘 😘

My po wizycie - powiem tylko tyle ZMIANY ZMIANY ZMIANY ZMIANY!
Zaczynam gotowac i karmic Ksawcia naszym żarelkiem z talerza 🤪
Wizyta trwala ponad godzine i dawno nie spotkalam tak cieplej i milej lekarki - wzbudza ogromne zaufanie tfu tfu zeby nie zapeszyc.
Dostalismy masakrycznie duzo masci - wlasnei zaraz musze odszyfrowac cala rozpiske.
Babeczka zrobila wywiad, ogladnela dokladnie mlodego, osuchala go, wypisala recepty a potem godzine rozmawialismy co jak po co i dlaczego [chociaz jest tego tyle ze i tak nie zapamietalam] - potem pani dr wziela wielka kartke a4 i napisala mi po kolei co gdzie i z czym a na drugiej stronie rozpisala mi cala diete Ksawcia.
Malo tego - kazala mi zalatwic skierowanie do alergologa zeby moc za free zrobic Ksawciowi wszystkie badania u niej w szpitalu i kazala mi za tydz zadzwonic i powiedziec jaki jest stan skory Ksawcia 🙂 🙂



No siedze i czekam na wieści. Moze w koncu trafiliście na prawdziwego lekarza. Trzymaj sie tych zasad co ona zasugerowała i wszystko bedzie dobrze. napisz tylko dlaczego nie słoiczki? Masz mu sama gotowac z produktów "niewiadomego" pochodzenia? Co sie dowiedziałas o gltenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
JESTEM...

Pinacolada - dzieki za pamięc 😘 😘 😘

My po wizycie - powiem tylko tyle ZMIANY ZMIANY ZMIANY ZMIANY!
Zaczynam gotowac i karmic Ksawcia naszym żarelkiem z talerza 🤪
Wizyta trwala ponad godzine i dawno nie spotkalam tak cieplej i milej lekarki - wzbudza ogromne zaufanie tfu tfu zeby nie zapeszyc.
Dostalismy masakrycznie duzo masci - wlasnei zaraz musze odszyfrowac cala rozpiske.
Babeczka zrobila wywiad, ogladnela dokladnie mlodego, osuchala go, wypisala recepty a potem godzine rozmawialismy co jak po co i dlaczego [chociaz jest tego tyle ze i tak nie zapamietalam] - potem pani dr wziela wielka kartke a4 i napisala mi po kolei co gdzie i z czym a na drugiej stronie rozpisala mi cala diete Ksawcia.
Malo tego - kazala mi zalatwic skierowanie do alergologa zeby moc za free zrobic Ksawciowi wszystkie badania u niej w szpitalu i kazala mi za tydz zadzwonic i powiedziec jaki jest stan skory Ksawcia 🙂 🙂


Napisz coś więcej, bo mnie ciekawość zżera 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszokowala mnie jedna informacja - ze kleik ryzowy i kasze manne nawet ta blyskawiczna powinno sie dziecku "przeparzyc" i tak nam kazala robic 🤢

Podobalo mi sie tez to ze jest zwolenniczka nieizolowania dziecka - tzn. bez przesady - mozemy myc podlogi ajaxem 😉, moge sie malowac, moge Ksawcia calowac itd. Jak wyleczymy skore to bedziemy pod jej kontrola zaczynac szalec z jedzeniem - powiedziala ze moze on tak slabo przybiera na wadze bo ma zla diete [tu poczulam sie koszmarnie - pewnie kazda matka by sie tak poczula] - spytala czy probowalam tych mdlych pap ze sloikow i zeby mu sie nie dziwic ze tego nie chce. Mam mu gotowac i mielic maszynka ale nie ma pape tylko z "grudkami".
Jak go podleczymy to mamy mu dawac probowac nasze zupki, buraczki, kawalek ziemniaka no i ta piętka chleba tez bedzie [chrupki kukurydziane ida w odstawne] - wiec bedzie gluten.
Co prawda nie wiem kiedy ja to wszystko ogarne i jak znajde czas skoro juz ledwo lapie zakret ale bede musiala.

ok uciekam do rozpiski
jeszcze raz PINACOLADA - milo ze pamietalas :*

buziaki dobranocne dla wszystkich papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
JESTEM...

Pinacolada - dzieki za pamięc 😘 😘 😘

My po wizycie - powiem tylko tyle ZMIANY ZMIANY ZMIANY ZMIANY!
Zaczynam gotowac i karmic Ksawcia naszym żarelkiem z talerza 🤪
Wizyta trwala ponad godzine i dawno nie spotkalam tak cieplej i milej lekarki - wzbudza ogromne zaufanie tfu tfu zeby nie zapeszyc.
Dostalismy masakrycznie duzo masci - wlasnei zaraz musze odszyfrowac cala rozpiske.
Babeczka zrobila wywiad, ogladnela dokladnie mlodego, osuchala go, wypisala recepty a potem godzine rozmawialismy co jak po co i dlaczego [chociaz jest tego tyle ze i tak nie zapamietalam] - potem pani dr wziela wielka kartke a4 i napisala mi po kolei co gdzie i z czym a na drugiej stronie rozpisala mi cala diete Ksawcia.
Malo tego - kazala mi zalatwic skierowanie do alergologa zeby moc za free zrobic Ksawciowi wszystkie badania u niej w szpitalu i kazala mi za tydz zadzwonic i powiedziec jaki jest stan skory Ksawcia 🙂 🙂



No siedze i czekam na wieści. Moze w koncu trafiliście na prawdziwego lekarza. Trzymaj sie tych zasad co ona zasugerowała i wszystko bedzie dobrze. napisz tylko dlaczego nie słoiczki? Masz mu sama gotowac z produktów "niewiadomego" pochodzenia? Co sie dowiedziałas o gltenie?



tak, mam mu gotowac nawet z niewiadomych produktow bo sloiczki sa i tak gorsze... 🤢 po pierwsze bylo nie bylo jest tam chemia skoro sa wazne 3 lata, po drugie ich konsystensja nie przypomina normalnego jedzenia, po trzecie - sa niedobre. Powiedziala ze mozna w sumie urozmaica diete malucha w super sposob samemu zmieniajac smak - zmieniajac proporcje skladnikow w zupie - podala mi wszystkie skladniki [MAMY ABSOLUTNIE UNIKAC SELERA]
Powiedziala ze i tak bedzie to musial kiedys jesc i tak, wiec lepiej niech zacznie juz 🙂 Powiedziala tez ze mozna troszke posolic do smaku ale dodac wiecej jakiegos jednego produktu dla "podbicia" smaku

Gluten - jak najbardziej [po wyleczeniu skory] - w postaci tzw. krupicy do zupek i pietka chleba 😉

Deserki mam mu robic na SINLACu

Malo tego zmieniamy mu mleko na "normalne" 🤪 oczywiscie nie teraz ale po badaniach w szpitalu

zmienilismy tez cholerny atoperal na EMOLIUM [2x tansze i wydajniejsze i dostepne we wszystkich aptekach w olkuszu 😉] a zamiast kremu mamy masc cholesterolowa ktora podobno zastapi wszystko. sie zobaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aliicee- piekne zdjecia dawaj daaleej 😉

Jagoda- suuuper!! ciesze sie ze w koncu coś ruszyło 🙂 co do diety Ksawerego prosze o szczegóły. I po tym co napisałas zaczynam gotowac małej 🙂 krzesełko juz jest to bedzie szamac grzecznie, mam nadzieje 🙂 a nie rozumiem na czym robic masz deserki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...