Skocz do zawartości

wstręt do mięsa | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam wszystkie szczęśliwe przyszłe mamy.
Jestem w 12 tygodniu ciąży i od początku nie mogę jeść mięsa...tylko nie piszcie że wybrzydzam 😞. Wymiotuję czując nawet zapach pieczeni a wędlina czy zupa natychmiast po zjedzeniu zostaje oddana 🤢 Próbowałam nawet jeść kilka razy każdy posiłek,ale jedyne co toleruje moja dzidzia to warzywa. Jestem załamana, wiem że w ciąży bardzo ważne jest białko z mięsa, a poza tym zaczyna mi się już śnić po nocach porządny obiad. Ratunku, czy któraś z was ma podobny problem? Jak zwalczacie ciągłe mdłości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiewióreczka ja miałam ten sam problem i powiem Ci, że jeszcze czasami nie mogę patrzeć na mięso, też jadłam same sery dżemy itd. więc nie masz co się martwić może tak jak ja będziesz miała dziewczynkę 🙂 ja do tej pory jem mięso bo muszę (mam mało żelaza) ale to i tak z przymusem i na obiad 🙂 tylko czasem jak mnie najdzie ochota to zjem parówkę albo wędlinę ale tak to to tylko sery dżemy itd. z upływem czasu może Ci się zmieni choć trochę bo naprawdę współczuję bo wiem co to znaczy, a jeżeli masz dobrą hemoglobinę czyli ponad 11 to nie masz czym się martwić po prostu może dzidzia nie potrzebuje mięsa 🙂 powodzenia pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przez cala ciaze mam faze na mandarynki...moge je jesc garsciami 🙂 miodzio...a odrzuciło mnie z kolei od chipsow na moje i dziecka szczescie,...ale wczesniej wuielbiałam je i to bardzo 🙂 no i jakos nie mam ochoty na soki owocowe i pepsi...tylko woda niegazowana...ja to pije litrami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiewioreczka, nie martw sie niczym. Jedz inne jedzonko ktore ma w sobie zelazo potas i bialko i wszystko bedzie wpozadku. Wiesz jak jest duzo mam wegetarianek 😉 Ja nie wymiotowalam, ale kiedy zjem mieso to jest mi bardzo zle i mnie mdli. Wiec glowa do gory 😉 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za wsparcie, ja cały czas czekam na ten magiczny dzień kiedy mdłości ustąpią i będę mogła zjeść jakąś pyszną pieczeń albo kotlecika 😉 A z drugiej strony ciekawa jestem czy to ma jakiś związek z płcią, bo chciałabym dziewczynkę, ale jakiś 6 zmysł mówi mi że to będzie chłopak...no zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia6891 napisał:
Ja słyszałam ę poprzez zachcianki ciążowe dzidziuś daje mamie znać czego mu brakuje. Ja akurat tak mam że jem wszystko czego przed ciążą starałam się unikać czyli owoców cytrusowych. Teraz na okrągło jem pomarańcze 🙂 Być może maleństwu brakowało witaminy C? 😉



a jak mi na poczatku ciązy chciało sie kiszonych ogórków maczanych w nutelli lub ewentualnie w miodzie:laugh: na co nie mógł patrzec mój kochany mąż 🙃 to czego mojemu maleństwu brakowało? bo mi podobno piątej klepki(słowa mojego męża) albo smażony filet ryby polany smietana:-) hihi
dobrze ze juz mi przeszlo i jem normalnie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k@siulek napisał:
agniesia6891 napisał:
Ja słyszałam ę poprzez zachcianki ciążowe dzidziuś daje mamie znać czego mu brakuje. Ja akurat tak mam że jem wszystko czego przed ciążą starałam się unikać czyli owoców cytrusowych. Teraz na okrągło jem pomarańcze 🙂 Być może maleństwu brakowało witaminy C? 😉



a jak mi na poczatku ciązy chciało sie kiszonych ogórków maczanych w nutelli lub ewentualnie w miodzie:laugh: na co nie mógł patrzec mój kochany mąż 🙃 to czego mojemu maleństwu brakowało? bo mi podobno piątej klepki(słowa mojego męża) albo smażony filet ryby polany smietana:-) hihi
dobrze ze juz mi przeszlo i jem normalnie:P



Dobre, dobre 😁 Nad tym się nie zastanowiłam 😁 Moja najdziwniejsza zachcianka to sałatka śledziowa(za którą biegałam po całym mieście w 2 dzień świąt Bożego Narodzenia, a którą w końcu sama musiałam zrobić)a zaraz po niej na sernik na zimno( ale za tym już nie chciało mi się biegać 😉 😉 pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ja jednak nie mam tak ekstremalnych zachcianek, najśmieszniej było na jarmarku świątecznym, gdzie sprzedawano podpłomyki i chleb ze smalcem. Mdliło mnie ciągle a jednak gdy poczułam zapach tych pyszności dostałam ślinotoku i zrobiłam się nagle tak głodna ,że miałam ciemne plamy przed oczami... Niezależnie od płci naszej dzidzi już wiemy,że charakterek będzie miało nieustępliwy ( po tatusiu :laugh: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do Wiewióreczki- nie martw się! Jeżeli masz niedobory żelaza popytaj lekarza/farmaceuty jak możesz je "sztucznie" uzupełnić (jakieś preparaty dla ciężarnych). Ja miałam problem z hemoglobiną na początku i już mnie straszyli że anemia będzie a po prostu przyszedł czas na mnie że zaczęłam jeść- co ja mówię- ŻREĆ mięso i jest ok.
Jeżeli chodzi o mdłości- sa różne sposoby- ja walczyłam z nimi do 5 m-ca- unikaj zapachów i rzeczy na widok których Cie mdli. Pamiętaj żeby jeśc bardzo często ale mało- możesz nie czuc głodu a cukier w krwi spadnie i wymioty gotowe :P Ja unikałam tez płynnych rzeczy jak np. zupy bo po nich też mnie rzucało w toalecie.
Współczuję Ci bo tez przez to przechodziłam ale gwarantuję Ci że jak te złe dni się skończą, Maleństwo zacznie brykać to zapomnisz o wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
O tak...pomidor w każdej ilości i pod każdą postacią. Smażone mięsko ujdzie w tłoku, natomiast na kurczaka patrzeć nie mogę. uwielbianego dawniej rosołu nie tykam. Słodkie też mnie nie ciągnie, tylko pomidor, sok pomidorowy no i jabłko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez martwilam sie na poczatku tym ze ogarnal mnie wielki wsret do miesa, nie moglam na nie patrzec, niedawno gdzies juz mi przeszlo i jem normalnie jak mam ochote 😉
ale niejedzenie miesa wcale nie jest niezdrowe w ciazy i nie ma sie czym martwic, jak zastapisz to jakims innym skladnikiem to czemu nie 😉 wczniej tez wybrzydzalam ale teraz mi powrocil normalny apetyt i jem praktycznie wszystko co przed ciaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...