Skocz do zawartości

cesarskie ciecie! dlaczego? | Forum o ciąży


julka235

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Na wczorajszej wizycie u gin.dowiedzialam sie ze moje dziecko jest caly czas ulozone poprzecznie i jezeli w ciagu najblizszego czasu sie nie odwroci tez moze mi grozic cesarka 😞 Pierwszy porod mialam naturalny i nie bylo tak zle,dlatego troszeczke cc mnie przeraza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja przyjaciółka też miała ułożenie poprzeczne w czasie porodu (wcześniej za to było dobrze), ale położna ją tak poprowadziła, że mały się obrócił i było ok - są jakieś specjalne techniki.
nawet jej nie mówiła, żeby się nie denerwowała. po fakcie się dowiedziała 🙂

28 tydz to jeszcze trochę czasu nam zostało! :laugh: na pewno jeszcze się obróci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, nie wiem czy to mit, ale słyszałam, że aby dziecko się obruciło główką w dół to bierze się zwykłą latarkę i przesuwa po brzuchu... Podobno u mnie (Niemcy) tak się praktykuje i mówi o tym położna, nie lekarz. Może i coś w tym jest, bo wiadomo, że dziecko reaguje na światło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
ja sie w sumie tak bardzo nie przejmuje ale u mnie wszystkie kuzyneczki rodziły naturalnie.... i jak slysze te ich opinie na temat cc i komentarze ....to mnie na wymioty bierze, mam wrazenie ze kobieta ktora nie rodzi naturalnie jest gorsza 😞 jak by to była moja wina i odemnie zależało kurcze pieczone 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej, ty chyba nie bierzesz cesarki na własne życzenie, przeciez. Wiadomo ze ja tez wolałabym naturalnie, ale jak mi dzidzia nie pozostawiła wyboru, ułozyła sie jak ułozyła, i co ja poradze. Co innego moze jak ktos mówi, ze za zadne skarby naturalnie nie, tylko cesarka, ze sie nie chce bolu porodowego i w ogole, to chyba co innego, ale jak my jestesmy nie ze swojej winy skazane na ciecie. Ja tam sie nie przejmuje, zreszta wszyscy wiedza ze ja chciała naturalnie i o żadnej cesarce nie myslałam, nawet byłam zawiedziona jak sie dowiedziałam ze dalej sie malenstwo nie obróciło i ... mus to mus, nic nie poradzisz... głowa do góry i zwracaj na to uwagi...
Poród porodem a trud rodzicielstwa, macierzynstwa, to dopiero cos 🙂 a czy tak czy tak urodzone to taki sam dzidzius i tez go tzreba wychowac na dobrego człowieka ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mimo tego ze to cesarka to sie pzrejmuje, boje sie czy wsyztsko bedzie dobrze, choc bedzie mnie kroił mój lekarz, specjalista w takich operacjach, nie jakis gówniarz tylko doswiadczony ginekolog. Boje sie o dzidziusia, czy abyz nim wszytskow porzadku , nio i potem czy podołam, to moja pierwsza dzidzia, nie wiem co i jak, jak sobie poradze, jak dojde do siebie po cesarce??, czy dam rade sie zajac malenstwem czy bede lezec jak kłoda, i płakac ze jestem bezsilna i sie nie moge dzieckiem zająć,a ono mnie potzrebuje, czy bede miała pokarm i w ogole jak bedzie z tym karmieniem, mnóstwo wątpliwosci... och... wiadomo obawy sa... nie da sie ich uniknąc, ale musimy być silne.
A na kiedy masz termin cesarki K@asiulek??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Fredeczka masz rację ja przeżyłam obydwa rodzaje porodu i z doświadczenia wam powiem że cesarka na życzenie to głupota.u mnie niestety pierwszy poród odbył się przez cc bo synuś się wypiął i nie chciał na świat...za to za drugim razem przeżyłam poród naturalny,inny,cudowny i mam nadzieję że tym razem również będzie mi dany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pierwszy podod milam prze cc, bo coreczka byla polozona posladkowo, i odeszly mi przedwczesnie wody plodowe wiec nie bylo szan jej obrucic. teraz maly jest od dluszego czasu glowka. wiec jesli bedzie wszytko ok bedzie porodnaturalny i tez mam taka nadzieje bo cesarka jest dobra ale tylko przy porodzie bo puznije tak sie meczylam ze szok, a do tego rana mi sie otwirala z jednej strony ze wsumie meczylam sie prze 3 miesiace po porodzi a po naturalnym bedzie zapewne krocej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczkaa napisał:
Jesli tylko bede mogla to bedze rodzic naturalnie. Dziwia mnie kobiety ktore placa lekarzaowi aby miec cc zamiast rodzic naturalnie.

Dokladnie kobieta przeciez jest stworzona tak aby urodzic dzidzie silami natury.Boli wiadomo ze boli ale jak sie zobaczy malenstwo i przytuli to zapomina sie o bolu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...