Skocz do zawartości

Zagraniczne mamusie.. | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂 Ja pracowalam na czarno , wiec rzucilam te prace jak sie dowiedzialam o ciazy , bo to byla ciezka praca fizyczna i wolalam nie ryzykowac poronieniem. Moj maz zarabia wystarczajaco , ze nie musze pracowac , jak juz ide to dla przyjemnosci lub z nudow. Teraz jak bede chciala znowu isc gdzies do pracy to moja mama bedzie sie opiekowala dziecmi. Mieszka blizniutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja w lutym przeprowadzałam sie do innego miasta i mialam plany znaleźć tu jakąś prace ale w planach był również dzidziuś 🙂 Dzidziuś był pierwszy( w lutym zaszlamw ciążę) więc nie szukałam już żadnej pracy, bo nie miało to sensu. I tak przez pierwsze 3 miesiace codziennie wymiotowałam non stop a lekarz zabronił mi pracować( chyba, ze byłby to lekka praca), bo raz poroniłam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl zapytam zciekawości- Twój mąż jest hiszpanem?
Zazdroszcze Ci, że możesz mieszkać w tak pięknym kraju 🙂)a długo juz mieszkacie w hiszpanii? Jak nie chcesz to nie odpowiadaj, może za bardzo sie wtrącam i naruszam prywatność hehe ale zazdroszcze Wam 🙂 pogoda, krajobraz, klimat, ci ludzie... a dzieci pewnie w dwóch jezykach beda mowic 🙂 super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz nie , moj maz nie jest Hiszpanem , to Polak 🙂 Wychodzilam za maz jeszcze w Polsce. Mieszkamy tutaj juz 4 lata , moja coreczka od dwoch lat chodzi tutaj do przedszkola i mowi pieknie w obu jezykach. Jednak tutaj wcale nie jest az tak pieknie jak to pokazuja media w Polsce. Jest zwyczajnie , jedyny dodatek to palmy hihi. Poza tym jak sie jest gdzies daleko to sie bardzo teskni za Polska , ja np tesknie za zapachem polskiego lasu , bo tutaj o zieleni mozna pomarzyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulisia223 synus wporzadku , dzisiaj juz lepiej niz wczoraj , spokojnie spal sobie i budzil sie gdy zglodnial , mial jedno czuwanie miedzy 16 a 20 takze 4 godzinki w ciazu calego dnia to nie tak duzo jak na jego mozliwosci. Teraz juz spi na noc 🙂 O 21 mial kapiel , cycus i spiunia 🙂 Milo , ze pytasz 🙂 W srode mam z nim kontrole u pediatry i juz sie nie moge doczekac az sie dowiem ile przybral na wadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał:
paulisia223 napisał:
http://www.layyous.com/Videoclips/birth_2.htm po obejrzeniu napiszcie co sadzicie


PRZERAZAJACE..! 🥴


Co w tym przerazajacego ???
To najpiekniejsza chwila , cud , dziecko przychodzi na swiat.
Jak ten filmik jest dla Ciebie przerazajacy to ja Ci radze , zebys nawet nie probowala szukac innych w necie , bo serio widzialam naprawde makabrycznie straszniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie chce oglądać zadnych filmikow z sali porodowych-podobno im mniej wiesz o tym co sie dzieje tym lepiej dla Ciebie 🙂
Z jednej strony Wam zazdroszcze ze siedzicie sobie w domku i odpoczywacie ale z drugiej jakbym miała non stop myslec o porodzi to bym sie chyba zalamała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nie wiem beatasz czy lepiej nie wiedziec.... jak nie wiesz co i jak to jestes pozniej nieprzygotowana i porod cie zaskakuje co prowadzi do szoku i wogule sobie nie radzisz. Ja przed pierwszym porodem nic nie wiedzialam , myslalam jak tyle kobiet urodzilo to i ja urodze i tyle. Podczas porodu skorcze mnie zaskoczyly , zamiast pracowac oddechami to sie prezylam i krzyczalam kompletnie nie wiedzialam co mnie moze czekac. Teraz za drugim razem , ogladala filmiki pouczajace , czytalam artykuly plus doswiadczenie z pierwszego porodu pomogly mi swiadomie urodzic. Pracowalam oddechami , chodzilam podczas skorczy , rodzilam w pozycji siedzacej do pionu. Na wlasnym przykladzie twierdze , ze lepiej jest wiedziec co nieco na temat porodu niz pozniej byc zaskoczona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl ale ja nie twierdze, że lepiej nie wiedziec, tylko narazie jeszcze nie wiem jaki bedzie poród czy naturalny czy nie...
u mnie jest taka sytuacja, że może bede miała cesarskie cięcie z innego powodu(prawdopodobnie okaze sie w ciągu tego miesiąca )
Wiem, że wszytskiego są plusy i minusy, ale natura nas tak stworzyła, że dziecko rodzi sie przez drogi rodne a co naturalne to pewnie i najlepsze.
Również dużo czytam książek, czasopism na ten temat, chcę sie zapisać do szkoły rodzenia żeby nauczyć sie prawidłowo oddychać. Oglądałam dużo filmów i w ogóle mnie nie przeraża ten widok, wręcz przeciwnie- płaczę ze wzruszenia. A widok krwi czy operacji nie robina mnei żadnego wrażenia, być może dlatego że pracowałam kiedyś przy bardzo krwawych zabiagach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulisia223 poroniłam pod koniec września i w pażdzierniku miałam zabieg a pod koniec lutego zaszłam w ciążę.
Lekarz powiedział mi, że jeszcze niedawno proponowali kobietom w takiej sytuacji żeby odczekała rok, póżniej że pół roku w tej chwili proponują 3-4 miesiące.u mnie mineło ponad 4 miesiące a lekare mowili, że już możemy sie starać bo bardzo ładnie wszystko mi sie wygoiło, robiłam przed zajciem w ciąże badania, i nic nie stało na przeszkodzie. My chcieliśmy dzidzie a mój mąż mnie do tego bardzo pozytywnie nastawiał bo miałam chwile, że jeszcze płakałam i miałam obawy ale to nie przeszło.. do tej pory mam czasem myśli, że poronie, że znowu bede musiała przez to przejść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie ma problemu, nie musisz przepraszać. Gdybym nie chciała żeby ktokolwiek o tym wiedział to bym nic nie napisała.
Na jednej z wizyt to był 9-10 tydzień lekarz zbadał mnie po czym powiedział ze spr. jeszcze na usg serduszko i dosyć długo sie przyglądał i powiedział, że serce przestało bić... ciąża obumarła 😞
dał skierowanie do szpitala ale tam mnie nei przyjeli bo stwierdzili, ze mam zimno przy ustach i tylko zrobili usg i potwierdzili, że ciąża obumarła.Po tygodniu kazali mi przyjsc i lezałam 4 dni, bo musialam miec zabieg, nie miałąm wcześniej krwawienia. Najgorsze, że cały zabieg miałam niecałe dwa tyg przed naszym ślubem, byłam obolała.. i zrozpaczona..
Nie wiadomo konkretnie dlaczego tak sie stało, przyczyn mogło być wiele: minimalne przeziębienie, dźwiganie zakupów, jakaś drobna infekcja, organizm sam mógł odrzucić dziecko, potraktował go jako "intruza", dziecko mogło mieć jakieś wady i i tak by nie przeżyło tak mi powiedział lekarz, że przyczyn mogło byc bardzo duzo i w tak wczesnym okresie nie byli w stanie tego stwierdzić a poza tym bardzo duzo kobiet traci swoją ciąże w tak wczesnym okresie. Natomiast gdybym miała poronienei drugi raz robiliby juz szczegółowe badania dlaczego tak jest. Bałam sie, że to jakoś genetycznie, że to sie może powtórzyć bo moja siostra tez przechodziła przez to samo jakeis 5 miesiecy przede mna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka dzieki! Ten film jest naprawde cudowny , poplakalam sie. Widzialam 1 ,2 ,3 ,4 ,7 ,8 i 9 odcinek , 5 i 6 nie moglam znalezc , ale mimo wszystko ... W czwartym odcinku te ujecia jak wygladaly porody dawniej , jak zwiazywali kobiety i wogule ... makabra - normalnie jak w jakims obozie koncentracyjnym. Po tym filmie jedno wiem , nigdy bym sie nie zdecydowala na cesarke bez jej koniecznosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulisia223 napisał:
mialam mowic to samo..widzialam wczoraj filmik i bylo pokazane jak nacinaja krocze krew itp..samo zycie...moze w SyLi jeszcze instynkt sie nie obudzil 100%..ale wszystko z czasem 😘

hehe tu nie chodzi o instynkt hehe bardziej o to ze jak na to popatrzylam doszlo do mnie ze bede musiala przez to przejsc a tego bolu boje sie strasznieeeee...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 skoro siedzi w Tobie strach przed bolem porodowym , to polecam Ci obejrzac filmiki na you tube pt. "porodowy biznes" , o ktorych pisala Wiolka. Nie martw sie , kazda z nas dopada ten strach , ale nie ma nic za darmo , nagroda jaka dostaniesz w zamian jest warta o wiele wiecej 🙂 Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o rany... w 9 miesiącu... to musiało być straszne 😞 wspóczuje.. nawet nie moge sobie tego wyobrazić 😞
paulisia223 właśnie o to chodzi żeby niepotrzebnie sie nie nakręcać, staraj sie o tym nie myśleć. Kochana nas to na pewno nie spotka 🙂 no niestety mam czasem takie czarne myśli ale staram sie je odpędzać jak najdalej! Po co sie zamartwiać kiedy wszytsko jest w porządku? po co sie denerwować? pamiętaj, że nie możemy tak myśleć! paulisia223 głowa do góry 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boże w 9 miesiącu poroniła? Czy to jest wogóle mozliwe???
Jusmarkl jak znalazłam ten filmik od razu musiałam podać dalej bo jest naprawdę dobry, też nie mogłam znaleźć którejś części. Faktycznie to jak traktowali kobiety, jak przywiązywali je do łóżek.....straszne i makabryczne. Sam poród w wodzie był piękny 🙂a na cesarkę bym się niegdy nie zdecydowała gdyby nie było takiej potrzeby. Ja jeszcze nie mysle o bólu porodowym, póki co skupiam się na rozwoju mojej kruszynki 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...