Skocz do zawartości

Zagraniczne mamusie.. | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Elasia81 nie przejmuj się 🙂 ja rodziłam dwa razy i nigdy nie miałam znieczulenia podawanego. nie było najgorzej, tylko fakt faktem nie wiem co to bóle krzyżowe. tak że głowa do góry i nie ma się czego bać, to tylko kilka godzin po których potem będziesz sczęśliwa 🙂. ja ze swojego doświadczenia wiem że babki jak słuchasz co masz robić, jak przeć itp to są miłe a jak była taka młoda 17 latka która nie parła tylko się darła a dziecko chciało wyjść na świat to się w końcu na nią wkurzyły i coś jej tam powiedziały. jak dla mnie poród nie jest straszny - trzeba się wczuć w ból i go zaakceptować to mi pomagało - choć trudno to wytłumaczyć. i tak na prawdę ja nie wspominam porodu źle, bardziej utkwiła mi w pamięć dochodzenie do siebie 🙂 rozśmieszałyśmy się z dziewczynami na sali i szwy bolały tak że było śmiesznie i boleśnie ale bardzo miło wspominam ten czas, na prawdę. ja się nie boję porodu i ty też się nie bój - wiadomo jest tylko lęk by wszystko było dobrze - ale to już tylko z miłości do maleństwa 🙂 pozdrawiam i trzymaj się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cóż nawet sobie nie wyobrazacie jakbym już chciała mieć porod za soba 🙂
ale jeszcze pare tygodni 🤨

od jakiegoś czasu mam dziwny problem-słyszłam ze w ciazy zapachy mogą przeszkadzać ale ja nie tylko wzdrygam się przed zapachem jakichkolwiek perfum ale również nie moge zadnych dezodorantów uzywać ani nawet żelów pod prysznic!
nie dość że mnie ich zapach odrzuca to jeszcze potem wydaje mi sie ze dziwnie pachne 😮 tak jakby jakas reakcja chemiczna z moja skóra zachodziła 🤢
wiec już od jakigoś czasu uzywam tylko mydełka bambino dla dzieci bo nawet kosmetyki bezzapachowe sie nie sprawdzily:/
może ktoraś z Was dziewczyn tak miała lub ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawa sprawa 😁 ja mialam tak ze mnie odrzucaly jakies zapachy ale nie az tak teraz to tak normalnie w sumie;] przekichane ciekawe czy tez tak bede miala;p moze mylas sie jakims swinstwem chemicznym a dzidzia woli swoje bambino 😉
a kto juz mi pisal ze mial strasznie z tymi perfumai itd hmm ale to na innym watku 😉

jak tam samopoczucie? przed koncem

a woogle dziewczyny co powiecie na opalanie w ciazy???? bo ja bylam wychowana ze tylko brzuch trzeba chronicv przed sloncem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się wybrałam na weekend nad morze w 29 tygodniu ciąży,śliczna pogoda była więc się troszkę opalałam ale filtr 40 miałam no i dużo wody piłam oraz często schodziłam ze słońca. Super się czułam i nic mi nie było ale uważam że zawsze trzeba wszystko z umiarem 🙂
Natomiast w tym tygodniu byłam jakieś 20 min w ogródku,słoneczko piękne ale ja czułam jakbym się miała zaraz rozpłynąć i jakoś tak duszno mi się strasznie zrobiło wiec wygląda na to ze w tym roku już sobie odpuszczę opalanie 🙂
Wygląda na to ze organizm sam daje znać kiedy już trzeba przestać go napromieniowywać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!
Byłam na badaniach,maleństwo się ponoc super rozwija(ja tez tak sadze bo ostatnio tyje bez umiaru 🙃 )
już ustawione główka w dół wiec tylko czekam na poród teraz 🙂
Jutro jedziemy kupić łóżeczko,wanienke i pare innych rzeczy bo nigdy nie wiadomo kiedy dzidziuś sie zdecyduje przyjść na świat a mi zostało według lekarzy tylko 6 tygodni! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 - czytałam że jednak wybrałas Medicusa- mam nadzieje ze bedziesz zadowolona 🙂 do jakiego lekarza sie zapisałaś??
od razu Ci powiem że tam czesto sa opóźnienia- niestety 🤢

Co do pobierania krwi w medicusie- pielęgniarka jest przemiła ale za każdym razem gdy pobierała mi chociaż jedną fiolę krwi miałam potem wielkie sine miejsca a przyciskałam miejsce po pobraniu bardzo długo i mocno. Inaczej było w szpitalu gdzie położne pobierały tez czasami po 3-4 fiolki (miałam dużo badań ze względu na możliwośc konfilktu serlogicznego)- ani razu nie miałam siniaków- dziwne to 🤔

Byłas w Youghl ostatnio? wiało bardzo?? My sie tam wybraliśmy pod konie ciąży i siedzieliśmy w samochodzie bo nie dało sie wyjśc mimo słońca 😁 Mi sie podoba Youghl ale Ballincollig jeszcze bardziej 🙂 namawiam męża żeby sie tam przenieśc bo tańsze mieszkania ale on nie chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka w ogóle to dziwnie bo na wyniki badan w medicusie musze czekac 2-3tygodnie nie uwazacie ze za dlugo?? w Polsce najdluzej na drugi dzien sa wyniki. Ruda Rybka a czemu mowisz o duzych opoznieniach?? mialas jakies?? bylam u tego lekarza ginekologa jakubkow wzielam z usg zabulilam 160euro no i ta fajna pielegniarka tydzien pozniej pobierala mi krew. I tylko jeden jest lekarz GP w medicusie i prowadzic bedzie mi ten poloniuk czy jakos tak;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 jedno piwko czy dwa o tak malej ilosci alk. nie zaszkodzi , a skoro masz takiego smaka na piwo to znaczy ze organizm wysyla sygnal . Mowi sie , ze dziecko sie domaga , wiec moze maly piwoszek ? hehe ja z corcia tak mialam i gdzies tak raz na tydzien pozwalalam sobie na piwko jedno - jak mnie juz dopadla chec na nie to ojej. W tej ciazy z synkiem wrecz mnie odrzucalo , ochyda tfu tfu , moj synek abstynent 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma bezpiecznej ilości alkoholu w ciąży a skoro masz taka ochotę to znaczy że masz brak witamin z grupy B. Na ogórki również cześć z nas ma wielka ochotę w ciąży a w istocie nie na ogórki tylko witamine C. Aha i pamiętaj że alkohol odwadnia więc na to trzeba uważać również.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ciekawe Bagira - mozliwe , ze tak jest , ale nigdy nie slyszalam o takim wytlumaczeniu. Bo skoro np jak sie ma ochote na ogorki i to przez wit c to dlaczego akurat ogorki? Wit c jest takze w wielu innych owocach i warzywach.
Ja myslalam , ze to chodzi o kubki smakowe , dziecko tez ma smak wod plodowych i mozliwe , ze cos co mu smakuje to o to sie upomina , sama nie wiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj byłam na zajeciach z midwife,ale zawiodłam sie troszke na tej szkole rodzenia,mila pani tylko pokazala nam zdjecia w jakich pozycjach najlepiej rodzic,jakie sa srodki znieczulajace i przestrzegala nas zeby czasem za wczesno do szpitala nie przyjechac bo odesla do domu:/
no ale jeszcze 3 spotkania mam miec wiec moze na pozniejszych dowiem sie cos wiecej np o technikach oddychania i innych pomocnych sprawach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira bezalkoholowe mysle ze jest dobre i nie jest nie zdrowe jedynie mozna by sie zastanwoic pod wzgledem bąbelkólw tzn ze piwo jest gazowane a nie powinno sie pic gazowanych napojow jak nie chcesz miec dziecko z kolką 😉 a ja dzis dostalam wyniki badan i wszystko jest w jak najlepszym porzadku tylko na ta tokspolazme musze bardzo uwazac bo chyba nie mam przeciwcial a mamy kota w domu, a to powsinoga jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nawet nie wiem co trzeba miec;] dopiero dzis dostlam chyba karte ciązową hehe wygląda jak cała taka wypiska taka normalnie kartoteka szpitalna a nie :P wiec ja jestem chyba prawie pewna ze nie bede musiala nic wiecej miec oprocz tego aktu małżeństwa jak cos hehe'] buzikaa

a jak tam sie czujecie Mamusie 😉?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulusiaa gratulacjeee hehe super;] teraz będzie marsz na ciuszki niebieskie hehe:P a powiedz mi drugie badania u położnika w szpitalu to na co były:]?? bo mam je za tydz 13 w pon;p a dziś w końcu dostałam swoja kartę ciążowa hehe Ty pewnie teez taka masz;p ale już pouzupełnianą;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...