Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie kobitki 🙂

U mnie dzisiaj kiepsko... mam jakieś dziwne plamienie 😞 sama nie wiem co robić 😞 Mam w środę wizytę u mojego cudownego lekarza, ale to dopiero za trzy dni... nie bardzo chcę jechać do szpitala. Wymyśliłam sobie, że jutro pojadę do mojego gina. Po prostu przełożę wizytę ze środy na jutro...
Straszliwie się boję... W pierwszej ciąży miałam plamienie i było takie brązowe, a teraz mam jakby łososiowy śluz (sorry za szczegóły).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejka dziewczynki ja tez mam termin na pazdziernik i tez jestem po plamieniu strasznie sie balam bo to praktycznie bylo krawiewienia ale jedno dniowe lekarz kazal mi odczekac 4 dni u powtorzyc test i II krechy wiec jestem szczesliwa bardzo no i mam mdlosci wymioty i wogole nie mam apetytu na nic trzymam za was kciuki i za siebie tez 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sposoby na złagodzenie porannych mdłości:
- Powinnaś zjeść rano coś lekkostrawnego, np. krakersa, sucharka;
- Zanim wstaniesz, poleż około 10 minut w łóżku;
- Jedz mało a często;
- Kolację powinnaś jeść przynajmniej godzinę przed spaniem;
- Miej zawsze pod ręką coś do przegryzienia;
- Pij herbatkę miętową.

Mdłości mijają po trzech, czterech miesiącach.
Gdy jednak po tym okresie nie ustępują, są częste, męczące i powodują spadek wagi, to należy porozmawiać z lekarzem.










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Camy, ja wczoraj zauważyłam u siebie w śluzie takie cieniutkie niteczki i kropeczki krwi, dzisiaj nic już nie ma. Taki łososiowy kolor śluzu też mi się pojawił, ale po dużym wysiłku w pracy (przedszkole) i potem też się nie pokazał. Czasem może śluzówka pochwy, bardzo ukrwiona w ciąży, lekko plamić.

Idę we wtorek do lekarza i dowiem się czy mam się czegoś takiego bać. Bo to nie jest krwawienie, ani nawet plamienie krwią, tak że na bieliźnie pozostają niepokojące ślady...
Powodzenia na wizycie i życzę Ci, żeby to nie było nic poważnego... 🙂

pisałam rano o śniadaniu, zastanawiając się czy się przyjmie 🙂
nie przyjęło się...

Ale u teściowej był pyszny żur, domowej roboty, piłam z kubka jak herbatkę, dużo i się przyjęło! 😁
teściowa jest mistrzynią żuru 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zazdroszczę Ci 🙂 możliwości jedzenia bez odrzucania 🙂

ja na bardzo mało rzeczy mam ochotę - wspomniany żur, może też rosół, chociaż jeszcze nie próbowałam, i spaghetti... Nie wiem czemu ale po spaghetti wszystkie mdłości mijają... tak na godzinkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dopóki nie widzisz czerwonej krwi nie zadręczaj się tym, szkoda nerwów... stres nie jest dobrym sojusznikiem...


a z jedzeniem rano... zjadam coś bo jak będę głodna to będzie mnie mdliło, tak jak u Ciebie Ato, tylko, no właśnie jak się nie przyjmie... wiadomo.
w sumie nie wymiotuję dużo, ale te mdłości, wykańczają, szczególnie kiedy jestem w pracy i mam być dalej najukochańszą panią moich przedszkolaków... ech... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Toja mamy ze soba wiele wspolnego, bo ja tez w przedszkolu pracuje tyklo integracyjnym w zerówce dokładnie i od zeszłego tygodnia nic mi sie nie chce, bym tyklo siedziała i dzieci mnie strasznie denerwuja, nie jestem wydajna w tej pracy,a co smieszniejsze, ze dziewczyna która prowadzi ze mna grupe jest w 5 miesiacu ciazy i teraz2 panie beda z brzuszkami (ciekawe co rodzice na to?)ale od wrzesnaia juz planuje byc na zwolnieniu-oby do wakacji:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze dziewczyny, że to ja mam najlepiej 😉
Nie pracuje, więc moge sobie jeść i leżeć, kiedy mi pasuje 😆 😆 😆
A do tego moje pociechy starsze chodządo przedszkola, więc mam spokój przez pół dnia 🤪 🤪 🤪
właśnie wróciłam sobie z porannego spacerku do przedszkola i wcinam śniadanko ( lepiej nie pytajcie co )
Na 11 jestem umówioma do lekarza, ciekawe co mi powie... może jakieś usg.... 🙃 🙃 🙃

[/url
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to fakt fajnie masz, ale ja tak mysle, ze jak bym siedziala w domu sama na zwolnieniu to chyba bym zbzikowała, albo sie roztyła bardzo, a tak to chociaz troche za tymi dzieciakami pobiegam 😉
napisz jak wrócisz z wizyty, ja zaraz do pracy jade 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camy napisał:
mnie budzi głód !! 🤢
A to moje niiby plamienie najpierw trwało jakąś godzinkę, później przeszło i na wieczór znowu trochę było... Boję się ...


Camy

Najlepiej umów się w sprawie plamień do lekarza. Jeśli to jest akurat w terminie kolejnej miesiączki, to naj prawdopodobniej jest wszystko ok.
Uczulam wszystkie dziewczyny żeby plamień nie bagatelizować. żawsze jechać do lekarza i powiedzieć, co się dzieje.
U mnie nie było krwawień, tylko brudzenie a po badaniu okazało się, że niezwłocznie muszę zażyć leki podtrzymujące.
Po co sobie pluć potem w brodę, a jeśli jest ok, to tym bardziej się upewnisz.

Pozdrawiam serdecznie,
a. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jeny... Ato, to brzmi bardzo poważnie... Jeśli już lekarz wspomina o szpitalu... Dlaczego na Ciebie nakrzyczała? I leki rozkurczowe?



Igumamo, podajmy sobie ręce 🙂koleżanko pofachu 🙂Ja też nie mam już takiej cierpliwości do dzieci jak wcześniej... Jutro idę do lekarza i chyba poproszę o kilka dni zwolnienia - brakuje mi sił a ich tak dużo teraz przychodzi, ponad dwadzieścia... No i jestem sama z nimi na mojej zmianie.

A jeszcze zaczął dokuczać mi pęcherz... Ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jeszcze nie mam brzuszka, jest prawie płaski... ale dzisiaj też czuję że lekko mnie pobolewa, no i pojawiły się niewielkie brązowe upławy 😞 rano troszkę i po powrocie z pracy. W sumie powinnam dzisiaj dostać kolejną miesiączkę i myślę że to jest powodem...

Ato życzę Ci żeby wszystko dobrze się potoczyło!


Leżę teraz w łóżku i czekam na męża... Nie mogę się doczekać jutrzejszej wizyty u lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najwazniejsze to jest być dobrej mysli i wtedy wszystko idzie tak jak powinno 🙂

ja w tym miesiacu mam wizyte 9 bo oststnio robiłam wszystke niezbedne badania i lekarz musi zobaczyc czy wszystko jest ok ;] bo jak narazie "namacalnie" to jest tak jak powinno być 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...