Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam wieczornie...

Super pozdrowienia od maluszków Zuzki i Kacperka - dziękujemy bardzo 😁 😁 😁
Bartek też się rwie do klawiatury ale mu nie pozwalam bo ciągnie i nie chciałabym żeby laptop mu spadł ☺️
Kacper bidulek tak się męczy - łap Natalko oklaska dla niego na zdrówko i buziaczka 😘 To straszne że te nasze małe istotki tak się męczą.My też już tydzień walczymy z katarem ale już dwie ostatnie nocki ładnie przespał,trochę mu tam jeszcze chlupie ale już nie ma zatkanego noska.
Madzik nie przejmuj się Twoja Nati jest jeszcze mała może się nauczy porządku - ja mam tak z moją jedenastolatką no masakra mówię Ci.Jak już dochodzę do temperatury wrzenia i mi dym uszami zwiewa to wpadam i robię czystkę hihi,a wyrzucam co mi pod ręce wpadnie.
Maxara no po prostu rewelka post - uśmiałam się jak nigdy 🤪 🙃 🤪 :evil:diablica z Ciebie no,no!!!No i zdrówka Ci życzę babko Ty oszczędzaj się trochę torpedo jedna 😉

Buziaków 100 dla każdego z osobna 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siemka
Wpadłam zobaczyć co się dzieje,ale widzę,że weekend się zaczał standardowo:laugh:
Strasznie sie cieszę z tej wiosny....aż żyć sie chce
No....a Mąż wczoraj jak od tej KROWY wrócił to mówi,że mamusia twierdzi,ze Oliwier jest do Ojca Krzyska podobny....taaaa.....k....mać.....Kacper do jej ojca....Oliwier do chłopa ojca(Romuś ma na 2-gie Oliwier,bo Tatuś po Dziadku mu dał......a po moim Ojcu to nie łaska było)....a moja rodzina to co?....p.....babsko.....no i oczywiście,ze fajny ble....le....ble.....ale jak zobaczyłam zdjęcia na kom.to myślałam ,ze mnie trafi.....na rączkach u tej p.......starej.....babcia zasrana się znalazła.....Juz go tam nie puszcze
No....Oliś marudny dziś...a Mamy i Męża nie ma,bo pojechali do Taty do szpitala....a mnie boli dalej...ledwo go ukąpałam....Zupki pół słoika je...i jabłuszka troszkę,bo mu coś nie pasuje....
A Wasze Szkrabki co najbardziej lubią amać?
Buziaki
Miłego weekendu
Oklask dla Madzi.....za to,ze jest 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany jakie tu zmiany !!!!

Cześć dziewczynki.
Maxara no minęłyśmy się 🙃...Ja Ci powiem że też zrobiłam się jędzowata hihi ale u mnie to nastąpiło jak postanowiłam pozlepiać moje małżeństwo i obiecałam sobie że nie pozwolę sobie już na to żeby samiec się panoszył 😉 - zbyt wiele łez wylałam a teraz jak coś się nie podoba to wypad...I tak wiele razy musiałam radzić sobie sama to i teraz dam a łachy nie potrzebuję 😎

No to ponarzekałam hihi...Tydzień przedświąteczny przed nami...ja dziś z Olą porządki robię.A Bartolinek coś marudać zaczyna - czyżby skok rozwojowy?Ciekawe...A mi dzisiaj głos odebrało a gardło jak boli - pech 🤨

A jak u was przed świętami?

Buziolki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Natalia no Kacper pewnie przechodzi skok rozwojowy...hmmm lekarze powinni wymyślić jak to przetrwać 🥴 czy jakieś ćwiczenia albo zabawy takie żeby dzieciaczki lżej to przechodziły.Ja to strasznie sie denerwuję jak Bartuś płacze i marudzi i nie mogę mu pomóc 🤨
Łap oklaska na przetrwanie 🙂

😞 😞 😞 😞przez te zmiany to nie wiem jak oklaska wysłać 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Dziwnie jakoś teraz na tym forum....ale pewnie się przyzwyczaimy....byleby sie przestało zawieszać tak jak dawniej
Moniczek chciałam Cię zapytac czy Ty juz miesiączkujesz?bo ja karmie nie robiąc dluższych niż 4 godzinne przerw i nie powinnam ....ale jakoś w 10 tyg po porodzie@powrócił i jest regularny jak dawniej co do dnia....hihi
No i chciałam sie zapytac co Wasze Maluchy najbardziej jeść lubia,bo ide na zakupy dla Oliśka i nie wiem co mu kupić zey mu smakowało....mam kupon rabatowy na hippa jeszcze i chce go wykorzystac,bo do końca marca......a i tak mi sie zupki pokończyły....z owocow jadł jabłuszka....a dziś morele mu dam....Mam jeszcze śliwki i gruszki...ale idiotka pokupiłam z każdego po słoiczku....a przecież sie wprowadza nowe produkty po ok.tygodniu
Wczoraj Mąż został z Małym pierwszy raz go usypiał i dał rade....fakt,ze w leżaczkun zamiast łóżeczku ale dał rade.....Ja wróciłam od Ojca dopero po 20 i Dziecko spało....a tak sie bronił,że szok....szantażował mnie....wjeżdzał na ambicje,że matka wyrodna itp....ale ja postawiłam na swoim....mleko zostawiłam...ubrałam sie i pa
BUZIAKI
PS.MONICZEK CHYBA NIE MA JESZCZE FUNKCJI OKLASKÓW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieszanie na tym brzuszku ech...

Maxara ja jeszcze nie dostałam okresu,ale akurat mam plamienie,może się rozwinie 😉
Dzisiaj Bartuś jadł pierwszy raz zupę brokułową z kurczakiem i nawet mu smakowała.Z hippa jest duży wybór zupek i deserków.Jadł już dynię z indykiem,dynię z ziemniaczkami,jarzynki z królikiem,marchew z ziemniakami,szpinak z ziemniakami,warzywa z jagnięciną i już nie pamiętam co hihi bo apetyt ma ogromny.

dobrej nocki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczek a co mu najbardziej smakuje?z zupek i deserków?
No i czemu ja tak szybko okres dostałam?
A Ty Moniczek karmisz cycem dalej?
Nie wiem właśnie co jest,bo mi Olisia trochę wysypało na buzi...i nie wiem po czym ?czyżby kasza manna?ale on ją je już od ponad tygodnia.....Wasze Dzieci też obsypało po czymś?
BBUZIAKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartusia wysypało jak pierwszy raz morelkę jadł a tak to raczej nie,najbardziej smakuje mu zwykła marchewka a teraz z nowości to zupka z jagnięciną,owoce wcina wszystkie jak leci a ostatnio z gerbera kupiłam w słoiczku kaszkę z jabłkiem i winogronem i kleik z bananem i brzoskwinią opychał sie aż uszy mu się trzęsły 🤪...kaszę manną też już jadł z jabłuszkiem i dodałam do zwykłej kaszki owsiankę z Nestle - także gluten przyswoił 😜
No i oczywiście karmię cycem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...nie odzywam sie ostatnio bo zabiegana jestem...pol dnia spacerujemy a drugie pol meczymy...gracjanek daje mi niezle w kosc...w nocy sie budzi i poplakuje no i dodatkowo w dzien daje popalic...a w dodatku dalej meczy sie z katarkiem...a czyszczenie nosa to masakra tak sie drze ze az strach pomyslec co sasiedzi o nas mysla...bo to tak wyglada jakby mu ktos krzywde robil.. 😞i nie mam juz siły... 😞no mały wcina wszystkie warzywka i owoce...ale marchewka z kurczakiem mu nie podeszła... 🤨musimy sprobowac jeszcze raz... 🙂a kaszki te owocowe uwielbia...i zrobila sie z niego gadula ...caly czas nawija hihi... 🙂a ostatnio nauczyl sie wkladac nozke do buzi...super to wyglada.... 🙃malego tez troszke wysypalo ale na szyjce i podejrzewam ze to od proszku... 😮oki uciekam bo maly zasnal po dlugim marudzeniu..a ja sama w domku bo maz na drugiej zmianie... 🤨i smutno mi samej... 🤨
Pa pa kochane...buziaki dla waszych maluszkow 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny u mnie załamka...mały ma znowu gorączke...teraz miał 39,2 mierzyłam w odbycie,a do tego doszło rozwolnienie...dalej ma katar...i nie wiem co zrobic???czopki przeciwgoraczkowe nie pomagaja...zbija kilka kresek i nic...kurcze boje sie o niego nie wiem czy jechac do szpitala bo ci lekarze sa pojebani... 😠czy moge podac mu jakis inny lek na zbicie goraczki>>>??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malinka kochana...ja dawalam malemu nurofen...tez ostatnio borykalismy sie kilka dni z taka goraczka...chyba byla to trzydniowka...tez przy tym mial katarek...
A co do jedzenia to Kacperek chyba nie toleruje marchewki bo kupki nie moze zrobic.dzisiaj kupilam mu dania z Hippa wszystkie bez marchewki i zobaczymy...
Dziewczyny jak wy podajecie kaszke manna???? Rozrabiecie w wodzie czy sucha do obiadku??? Ja mam kaszke manna z bobovity....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka...

Malinka możesz podawać na zmianę paracetamol i nurofen - zawierają dwa różne składniki i zaobserwujesz po którym Gracjanek lepiej się poczuje.Trzymam kciuki żeby szybciutko mu przeszło.Musisz też pamiętać że to może mieć związek z ząbkowaniem i niekoniecznie wróży coś złego.

Natalia taką kaszkę manną możesz spokojnie dosypać do zupki albo deserku,możesz też dosypać np.łyżeczkę do innej kaszki owocowej...mój Bartuś mannę na razie jadł z jabłuszkiem taką gotową w słoiczku,ale mam z bobovity owsiankę to dosypuję do owocowych kaszek,żeby gluten dostawał 🙂

Nas jak wywiało z domu to na pól dnia 😉 no takie słonko piękne że grzech w domu siedzieć...Wpadłam do Pepco i uległam pokusie zakupów hihi ☺️ aaaale frajda.I jeszcze wyciągnęłam swoją mamę i Bartulo dostał kurteczkę na teraz i zarąbiste ogrodniczki na lato 🙃 🙃 🙃Fajnie jest wyciągnąć babcię na zakupy hehe...No i od siostry dostałam z Nutricii torbę próbek : kaszki,bebiko2,musy owocowe i słoiczki z zupką 😜
Tak więc dzień zaliczam do udanych 😁

Pozdrawiamy i ślemy buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie
Malinko ja bym spróbowała nurofen jednak....kiedyś Ci o nim już pisałam.....bo wiele Dzieci właśnie na niego idzie....no i mi też przy szczepieniu przepisała dr...Ja osobiścieuważam,ze to najlepszy na rynku lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy takze dla dorosłych...i chyba od 6m.ż mozna już nurofen w syropku podawać...ale nie jestem w 100% pewna.....a jak nie no to czopki są......jak mnie ostatnnio siekło w plecach o czym Wam pisałam to sobie sama te czopki aplikowałam-po 2 😁,bo dziecinna dawka i mi przeszło....a apap to dupa
Moniczek no to super,że Ci sie tak poszczęściło dzisiaj
Ja też szalałam po sklepach,aż mi karte zablokowali ☺️
Natalko super,że z Kacperkiem już ok
Mój Oli tez na szyjce wysypany takimi grudkami jak kaszka i na policzkach....nie wiem od czego czy od kaszki manny czy od moreli....Dzisiaj pokupiłam mu duzo słoiczków.....narazie bezmięsne i deserki na bazie jabłek...moreli...Mam jeszcze gruszki.....śliwki....jabłka z morelami i bananem....no i kilka z mieskiem kupiłam....głównie królik i indyk......ZOBACZYMY
Dobrze,że mi o tej owsiance napisałyście to też kupię,bo do tej pory mu manną na wodzie gotowałam i pół łyżeczki na słoik dodawałam
Jak myślicie wstrzymać sie z dokładaniem kaszki przez ta wysypkę czy dalej mu dawac
BUZIAKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Natalko...
Marchewka zestala stolce,także jak Kacper wcina dużo marchewki to może mieć kłopot z wypróżnianiem.Spróbuj podawać mu na zmianę dynię to się ureguluje.Najlepiej pod tym względem opisane są słoiczki z Hippa,tam na każdym jest napisane jakie obiadek czy deserek ma działanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny widze zmiana brzuszka wesza 🙂
nie byo mnie troszke teraz po swietach wroce do pracy na 3 dni albo uz woole wiec bed wpadac tu czesciej 🙂
amelka tez byla chora malinka 🙂 dawalam jej ibum czopki jak ma rozwolienie daj mu lacid smecta ma ochydnny smak poczekaj godzine po podaiu leku na goraczke i wtedy zmierz mu temperature mi lekarka powiedzila ze to zabkowanie ale to juz jest wykanczajace ja juz stukamy lyzeczka tow dziasle jest ten zab peniecie tez ale kiedy on sie wkoncu wyrznie 🙂 ale na szczescie nie marudzi na swieta jedziemy na wies do mojego 13 zmarla babcia nasza wiec jedziemy tam rodzinie spedzic swieta ....marchewczeka zestaa a soikakach z hippa wszysto pisze 🙂 idedo mojej muszi ona je wszytsoo nawet czekoade ☺️ale tko troszenke troszenkie miesa rsolki wszysto nnei dlug juz siczki od msc bedziemy dawac jupi :0 dzis mam wne wiec ide szallec z moja malutka diabica ptem wstawie wam moze jakies zdjecie mojeg diabelka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OHOHOHO
Kogo tu przywiało? 🤪
No cześć Niunia!!!! 🙂.........szkoda,że nam oklaski zabrali,bo bym Ci normalnie....przylała 😜
Wstawiaj wstawiaj foteczkę....Ja też muszę jakieś nowe zdjecia wstawić........
Niunia ,a dlaczego nie wracasz do pracy?....Co się stało?
Natalko ja jestem fanką hippa.....i od początku wAM GO ZACHWALAŁAM....A TERAZ WIDZĘ,ZE SKUTECZNIE 😁.....super opisane nie?....i smaczne.....Dzisiaj jadł zupkę jarzynową....to pachnie jak jarzynka prawdziwa.....a z deserków to na razie jabłuszko i morela....ale jabłko mu bardziej smakuje.......
Dziewczyny no i co sadzicie o tej wysypce na policzkach?....po kaszce mannej?....dawac czy odczekać?
Malinko no i jak Gracjanek?biedactwo moje kochane....nasz STARSZACZEK 😉
Moniczek mój sadysta mnie gryzie dziąsłami w sutki....i tak jakby mi oderwać chciał....no to ja mu zabieram żeby wiedział,ze to nie gryzaczek....już sie boje co to będzie jak zęby wyjdą
Dzisiaj mi sie wydawało,że mu w wyrzyna sie ząb...i nawet coś mi tam stuknęło w łyżeczke....ale chyba mam zwidy..........
No i właśnie się dowiedziałam ,że mój Tata wychodzi na przepustkę w piątek i do poniedziałku ma być........
BUZIAKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej niunia!!! Milo ze zawitalas do nas 🙂
Dziewczyny bylismy dzisiaj na szczepieniu i msze powiedziec, ze synus byl bardzo dzielny 🙂 Wazy 9200 wiec mam co dzwigac hihihi
Jutro pierwszy dzien w zlobku...strasznie sie martwie...zostawie go tylko na trzy godzinki.Musi sie przyzwyczaic, ale i tak serce mi peka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...

Natalia wiem co przeżywasz,ja tak musiałam moją Olkę zostawić i wracać do pracy - po dziś dzień mam wyrzuty sumienia ale co bylo robić kiedy kasy mało???Masz rację że nasz rząd jest poj....y to po prostu brak słów.Żeby facet nie mógł zarobić by utrzymać rodzinę paranoja.Trzymam za Ciebie kciuki żebyś dzielnie to przetrwała.No a Kacper jaki duży chłopczyk 🤪 jeju to Cię ręce muszą boleć 🤪

Niunia jak dobrze że zawitałaś do nas w końcu - brakowało tu Ciebie babo...Dobrze masz z tą Twoją księżniczką 😜,wszystko zajada hihi,będzie duża dziewczynka...

Maxarko mój Bartuś też swego czasu mnie gryzł boleśnie,ale na razie mu przeszło - nawet nie chcę myśleć jak sobie tak kłapnie już ząbkami 🤔 ojoj...A myślisz że ta wysypka to od kaszki ?Nie mam pojęcia czy manna uczula hmm...być może - może odstaw na tydzień i zobaczysz czy wysypka zniknie...u mnie lekarka taka jedna to by powiedziała że to uczulenie na mleko krowie hihi u niej wszystko to skaza białkowa haha...mi też kazała na dietę bezmleczną przejść ale jej nie posłuchałam ups ☺️ i dzieckowi nic nie jest 🙃

Mojemu Bartulkowi to też widać ząbki pod dziąsłem i to dwa ale jakoś nie mogą się przebić i gryzie co popadnie - zabawki ,swoje rączki albo maminy policzek 😁 no ale całe szczęście nie gorączkuje czasami tylko bardziej marudny jest.
Dzisiaj cały dzień znów na dworzu i teraz już od godzinki śpi smacznie...

Ciekawe jak tam Gracjanek - Malinko daj znać...
No i Madzię znów wcięło 😉

Pozdrowienia i buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...