Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja to profilaktycznie biorę magne+B6 już od 3miesiąca.....i pani dr.mówiła,że nawet 3xdziennie....a ja biorę tylko 2ź.....bo mam dobre witaminki.....drogie.....na miesiąc 45zł....i łyka się po 2....jedna przezroczysta...a druga różowa....ale zawiera DHA...a to bardzo ważne dla kobiet w ciąży....niestety nie wszystkie wit.to zawierają....także warto płacić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pewnie dzięki tym wit.no i mag+b6 nie stawia mi się brzuch...i nie mam skurczy....z czego się ogromnie cieszę....aha....no i magnez działa troszkę odstresowująco....nie jestem spięta...i mniej się denerwuję.....ja to wogóle mam z tymi wit......zawsze coś biorę....hehehe....rok przed ciążą już łykałam kwas foliowy....a tak to zawsze jechałam na A+E i Skrzyp polny z pokrzywą....no ale musiałam odstawić....Ja dziś laski tak trochę z doskoku jestem....bo się wyrozbierałam i trochę się opalałam....tylko brzusio zasłonięty i cały czas się konewką polewam.....o niebo lepiej sie czuję....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diewczyny ,a co pijecie na te upały,bo ja sie zawsze dziwiłam jak czytałam,że kobieta w ciaży do 2 litrów powinna pić....a ja nigdy nie lubiłam pić dużo....2xdziennie lub 3 kawa....i z 2 zielone herbatki.....ale teraz to zrozumiałam,bo całą butle wody niegazowanej na noc do lodówki daję i od rana piję....plaster cytryny na dno...i woda zimna.....to rozumie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pije wiecej niz 2 litry na dzien wode mineralna niegazwoana albo niskozmineralizowana i do tego zeilona herbatke bo dobrze gasi pragnienie ale wtedy daja ja do kruszera i rozdrabiam z lodem i smakuje jak lipton zielona herata 🙂 🙂kawy nie pijam bo nei lubie nigdy nei lubilam raz na pol roku si enapije:P i to mrozonej z bita smietana:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to odwrotnie jak ja....brałam falwit mama...a teraz zmieniłam.....ze względu na to DHA i jeszcze metafolinę,która jest lepiej przyswajalna od kwasu foliowego....heheh.....Ja myślę,że te mdłości mogą mieć związek może z tym kwasem foliowym....może na niego tak reagujesz....bo ja to juz nim chyba przez ten rok tak przesiąkłam,że mi nie zaszkodzi nawet całe op....heheheh.....a co do magnezu z B6....to uważam,że każda ciężarna powinna go łykać,a zwłaszcza jak ma skurcze......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaje.....przepis Niunia z tą herbatką.....musze spróbować....wogole to uwielbiam zieloną....bez cukru sie nauczyłam nawet wszystko pić od nowego roku tak już mam....i dobrze....boteraz się to przydaje....ale z kawą mam problem...bo uwielbiam...a odkąd się o DZiecku dowiedziałam...to może ze 3źpiłam....a tak to rano inka z mlekiem...i śmieją się ze mnie,że przewrażliwiona jestem i gdziekolwiek idę to wiedzą żeby mik kawy nie proponować.....no i papierochy.....jadłabym je garściami.....niie mogę patrzeć jak ktoś pali.....bo mam gula......tak to jest wszystko na p.....odstawiłam 😞 a i piwka bym się też napiła.....cóż jeszcze troszkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sorry Dziewczyny,że tak przynudzam....ale ja tak już mam....buzia mi sięnie zamyka....właśnie pomyślałam o naszej najbardziej doświadczonej Mamusi....o Monii.....coś dzisiaj sie nie odzywa.....Może leży gdzieś w cieniu....albo nad wodę się wybrała z DZieciakami......????Odezwij się Moniaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,hej!!! 🤪
Jestem jestem tylko mąż ma już urlopik i jeździmy nad wodę...dzieciaki się kąpią i szaleją a ja sobie na kocyku wypoczywam....Tyle napisałyście przez ten czas...ciekawe co dalej z Madzią - miejmy nadzieję że będzie wszystko w porządku.
Ja skurczy też nie mam a biorę centrum materna,ale zastanawiam sie właśnie nad feminatalem z DHA...
Pozdrawiam was brzuszki serdecznie ! 😘 !! 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na poczatku tez sama do siebie pisze heeh wrocilam wrasn ie od escioewj i maam nowe witaminy feminal m bo kolezanka kupila ale urzodizla ostatanio i zuzyla tylko 2 tabletki a zostalo 58 wiec mysle ze wiatminy to witaminy chyba nei zaszkodzi jak zmienie dzidziusiwi co o tym myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja nie pije tez w ciazy.. 2 razy wzielam po 3 lyki i mialam wyrzuty ale normlanie nie umialam sie powstrzymac ...Moniczek moze ty mi powiesz bo wczesniej teraz aktualnie rowniez biore witaminki falvit nic mi po nich nei ejst ... ale koleznaka dala mi feminatal N jest tam 58 tabletek bo 2 wykorzystala i nei chciala by jeej sie zmarnowaly... Myslisz z emoge je zmienic ?? bo wizyte u gina mam dopiero za 3 tygodnie mama mowi mi ze moge spokojnie zmieniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia ten feminatal to dobre witaminki i nic się nie stanie jak zamienisz a nawet chyba korzystnie bo falvit to jest taki nijaki...no ale właśnie teraz ważne dla naszych szkrabów są te kwasy DHA - mają wpływ na rozwój mózgu więc warto o nie urozmaicić dietę a są przede wszystkim w tłustych rybkach... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...