Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Oj.widze,ze tu nastapila niezla wymiana zdan...
Jesli moge wyraze swoje...
cesarka jest wtedy gdy porod naturalny jest zagrozeniem dla dziecka badz matki..np.gdy ulozy sie miednicowo bo moze wtedy mamusie rozerwac...i to jak najbardziej popieram...mi lekarz powiedzial,ze w momencie gdy po 1wszej ciazy zakonczona cesarka jest druga to prawdopodobienstwo urodzenia normalnie jest nikle...dlaczego??
Bo czasem zdarza sie tak,ze szwy na macicy tzn juz blizna jesli np.chodzi o mnie moze nie wytrzymac takiego napiecia.
Teraz malenstwo tez jest odwrocone miednicowo choc ma jeszcze czas by sie odwrocic jak powinno i uwierz,ze po 1wszej cesarce wolalabym rodzic normalnie opniewaz dochodzilam do siebie ponad miesiac i malo zajmowalam sie dzieckiem bo mdlalam...mialam otwarta rane..bo szwy sie rozeszly.

Lekarze nie koniecznie biora w lape i polozne tez...to do tej nowej kolezanki...jesli sa lekarze z powolania i polozne to w zyciu pienidzy nie wezma.
Do tego mysle,ze jesli nie mialas juz za soba porodu to faktycznie niewiesz o czym mowisz.Nie przechodzilas tego hardcoru a z opowiadan kolezanek tego nie odczujesz,wiec z wielkim szacunkiem niewiesz co mowisz!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc Mamusie....no brawa Madziula....dokładnie to samo ja powiedziałam....tylko koleżanka wyłapała pojedynczy post,który był przecież kontynuacją naszych rozmów,które prowadzimy od miesięcy....ale szkoda komentowac....Ty biedulko pewnie marzysz o zwykłym ....nawet bolesnym porodzie....a niestety masz małe szanse....więc uważam ,ze w porównaniu z Mamami,które bez wyraznej przyczyny sie na to godza....jesteś WIELKA!!!!Pewnie ,ze naturalny poród boli i to jak diabli.....ale fizjologia to fizjologia...a operowac sie ,bo mi się tak podoba to bardzo duż e ryzyko...no ale każda Mama dokonuje swojego wyboru....My mamy takie a nie inne zdanie i koniec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może u Ciebie to nie 36....a 38 lub 39 tc?.....Masz szanse żeby go normalnie urodzić....ale o tym lepiej już niech lekarz zdecyduje.....bo faktycznie jeśli Twoje lub Kacperka zdrowie ma być narażone to lepiej już iść na cesarkę....Chociaż powiem Ci,ze moja bratowa 2 lata temu rodziła Alanka(1-sze)dziecko....a ona jest taka niziutka i tez jej lekarz powiedział,że duży chłopak będzie i ona poszła chyba tydzień po terminie i miała wywoływany poród.....ale urodziła sama....a Alan 4350 i 58dł.....i nawet szybko ....bo chyba z 6 godzin....także dużo zależy od lekarza i od położnej.....mam nadzieję,że ten do ,którego chodzisz jest dobrym położnikiem i wybierze dla WAS najlepsze rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam slodziaki 🙂
wlasnie wstalam i zasiadlam z sniadankiem przed Brzuszka 🙂
dzis jade poogladac kanapy bo chce kupic nowa mam dobra nowine 🙂
chyba mala dzis rano sie obrocila 🙂 🙂 🙂 bo widzialm to na wlasne oczeta 🙂 ale sie ciesze odrazu z rana zadzwonilam do mojego i sie poplakalm z szczescia bo tak jak piszecie cc to nic przyjemnego i rowniez popieram rodzenie sn gdyz to jest naturalne do tego mamy przystosowane cialo ...
Natalko a moze na innym usg wyjdzie innaczej chodz ja na twoim miejscu bym poczekala juz i tak jak pisalam wczesniej usg to nie waga kolezance zapowiadali olbnrzyma a urodzila syneczka tydzien po terminie z waga 3 500 wiec w normie zobaczysz nei bedzie zle kolezanka jdruga rodzila najpierw naturalnie ale byl za duzy a ona za waska i skonbczylo sie cesarka [po 3 godzinach
dzis rano wstalam z wilgasna plama mleka na bluzce 😁 😁
a co do glupot to kurcze kochane babeczki nawet nei wiecie co mi sie sni po nocach osttatnio mnie szczur gryzl cala noc- sen i sie meczylam zeby sie od neigo uwolnic na porodowce bylam 20 razy 🙃 mam takie sny jakies nienormalne 😁 😁
dziewdzyny macie juz wozewczek? czy czekacie az sie urodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kobietki 🙂
Natalio85 nie martw sie napewno wszystko bedzie dobrze i twoj lekarz podejmie odpowiednią decyzje... 🙂
Niunia90 gratuluje odwrocenia sie twojej malutkiej...super wiadomosc... 🙂
Ja miałam dzis koszmarna nocke...tak jak wiekszosc z was...obudziłam sie około 3.00 i do prawie 6.00godz nie mogłam zasnac...jesc mi sie chciało...a poza tym zaczełam myslec o porodzie co juz całkowicie odebrało mi ochote na sen... 😞 wiecie jak ja sie boje...ze nie dam rady i boje sie komplikacji...najwazniesze dla mnie to to zeby mały urodził sie cały i zdrowy... 🤨
W sobote moja kumpela urodziła synka...3900 i 58cm...sliczny...byłam u niej w odwiedzinach w szpitalu...i powiem wam ze tak jej zazdroscilam ze jest juz po wszystkim i ma swojego skarba przy sobie... 😆
Niunia90 ja narazie wózka nie kupuje...bo chrzestni maja nam kupic po urodzeniu malutkiego... 🙂 wiec musze cierpliwie czekac... 🤨

Make a pregnancy ticker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
UWAGA UWAGA!!
co do rozstepow to mi wyskoczyly 3 na posladkach az rano zadzwonilam do mojego M z placzem a on mnie beidka pocieszal
hmmm mi wozek tesciu kupuje - mam sobie wybrac... a co jak co mi dzis w nocy fajnei sie spalo wstalam tylko 3 razy siku ino wczas wstalam bo o 7 😲
dzis mnie nie meczyl szczur w nocy 🙂
malinka tylko nie rozchoruj sie przed porodem:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny szok...wiecie co sie stało...po dzisiejszym obiadku zwymiotowałam wszystko... 🤨 wogole zle sie czuje... 😞 moze to są oznaki zblizajacej sie godziny zero... 😲 😞 nie wiem co sie ze mna dzieje... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kochane brzusie!!!

ale miałam do nadrobienia czytania 🤪 🤪
Co do głupotek to też mam dziwaczne sny,hehe chyba już tak jesteśmy skonstruowane,że wszystkie nasze myśli krążą wokół porodu:P

Madzia ja pierwszego synka rodziłam przez cięcie (komplikacje straszne) ale córcię urodziłam sama więc to nie jest przesądzone ... a odwrócić się może w każdej chwili więc nie trać nadziei !!! Są też ćwiczenia które stymulują dziecko do obrotu dostępne na internecie...przekonałam się sama i choć dzieciaki się ze mnie śmiały ( bo dziwna pozycja do ćwiczeń) to Bartek się ustawił jak trzeba...

Ja właśnie wczoraj kupiłam wózek i fotelik...jak mi sie uda to wkleję zdjęcia...


teraz idę robić obiadek

Buziole !!!! 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia to super....koniecznie fotki nam pokaż....a z tymi ćwiczeniami to tez słyszałam.....nawet kiedyś program oglądałam ,gdzie przyszła mama opierała deske do prasowania o wersalke i na niej z 10 min leżała.....heeheh......śmieszne.....ale ja bym spróbowała....bo to nie zaszkodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...