Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

agata_1982 napisał(a):
nie było źle, bardzo słodkie ale da sie przeżyć, chyba gorsze było to siedzenie na tyłku 2 h 😮 ja na czczo miałam 73(norma 75-106- tak jest w tabelce) po godzinie 138 po dwóch godzinach 105 czyli ok. Zastanawia mnie tylko ten wynik po godzinie czy jest ok? 🥴
pewno ok.skoro norma to do 140 🙂A te 2h siedzialas tylko tam???czy moglas polazic,np.po sklepach czy cus ...?Ja oszaleje jak bede musiala tam kisic bite 2 h ...
Ja bede pila 75mg ,Ty chyba tez tak mialas ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

agata_1982 napisał(a):
może złapie Agę Czarna ona chyba sie orientowała jak to jest z tymi wynikami. przez te 2 h nie można nic jeść ani pić, ewentualnie troszkę wody jak zemdli. Choc widziałam, że laska, która tez siedziała ze mna dzis popijała wodę- mi piguła powiedziała, że nie można.

tak Aga wie 🙂A nizej linka Ci wkleilam ,tam tez jest wypisane ,ze do 140 to oki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wynik tego testu będzie wyższy od 95 mg%, a dwie godziny po posiłku wyższy niż 140 mg%, dostaniesz skierowanie do poradni diabetologicznej lub do ośrodka położniczego zajmującego się cukrzycą w ciąży. Wyniki niższe oznaczają, że pacjentka nie ma cukrzycy ciążowej. Pamiętaj, test obciążenia 75 g glukozy jest prawidłowo przeprowadzony gdy: byłaś na czczo, poprzedniego dnia nie jadłaś dużej ilości słodyczy i ostatni posiłek przed testem zjadłaś około 12 godzin wcześniej. Tego testu już się nie powtarza – wyniki nieprawidłowe świadczą o cukrzycy ciążowej. Kolejny test niepotrzebnie wydłużyłby tylko okres do rozpoczęcia leczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
podczytuje Was dzis bo nie mam siły na nic 🥴 , pół dnia pobolewał mnie jakby jajnik prawy , jak na okres ... ogólnie mam dziś jakiś nerwowy dzień, wszystko mnie drażni i chcę mi się wyć ehhh oby do września 🥴to chyba ta popieprzona pogoda 🥴 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Uwielbiam to .. wzielo mnie na wspomnieni znowu ...ot 😁
http://www.youtube.com/watch?v=2ZNLAubnqFY&feature=related

albo to http://www.youtube.com/watch?v=mVoHxcYMcK0

dobre,dobre 🤪
a mnie sie udzieliło to
http://www.youtube.com/watch?v=Hv1tGLBRto4 z kingsajz 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Leginsik mnie tez Ola tak dzis kopie ze masakra,az nie mile to takie nawet troszku ,ale jak pomysle ,ze to malenkie cialko sie tam biedne gniezdzi -juz mi lepiej 🙂Dzis nawet nad pepkiem tak sie wybrzuszala ,dopiero sie uspokoila,a od rana caly niemal czas mnie okladala ,ale za co pytam sie ??? 😲 😲 😲 😁 😁

No ja nie wiem co sie z tymi naszymi dziewuchami dzieje 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poruszę jeszcze jedną kwestię, dowiedziałam się o tym w szkole rodzenia, może ktoś będzie zainteresowany. Mamy tę szkołę z babeczką, która jest przełożona położnych, bardzo miła kobieta. Gadaliśmy o karmieniu piersią i powiedziała, że dużo kobiet ma cos takiego jak zapadnięte sutki, mówiąc wprost- sutki nie są wypukłe i sterczące tylko jakby sie zapadają i, że przez to maluszek może nie móc ssać piersi i często laski szybko rezygnują z karmienia. Mi sie już dawno wydawało, że jedna pierś mam inna niż drugą( ale to norma, że mogą być różne) no i ją zapytałam i okazało się, że rzeczywiście moge mieć problem. Zaleciła mi ćwiczenia(choć wszystkie powinnyśmy ćwiczyć, żeby przygotować piersi) i jest tez takie urządzenie(choc kosztuje ok 60 zł)którym można sutki "wyciągać" ona dała mi wersję jakby amatorską, zrobiona ze strzykawki. mam robic tym raz dziennie,po 36 tygodniu 3 razy dziennie i powinno pomóc. Troche mnie to wszystko przeraziło na początku ale zależy mi, żeby karmić Małą więc robię co trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
nie było źle, bardzo słodkie ale da sie przeżyć, chyba gorsze było to siedzenie na tyłku 2 h 😮 ja na czczo miałam 73(norma 75-106- tak jest w tabelce) po godzinie 138 po dwóch godzinach 105 czyli ok. Zastanawia mnie tylko ten wynik po godzinie czy jest ok? 🥴
pewno ok.skoro norma to do 140 🙂A te 2h siedzialas tylko tam???czy moglas polazic,np.po sklepach czy cus ...?Ja oszaleje jak bede musiala tam kisic bite 2 h ...
Ja bede pila 75mg ,Ty chyba tez tak mialas ???


Musiałam siedzieć, zakupiłam wcześniej gazetkę i tam tez jest tv więc jakoś wytrzymałam 🤢 choc niektóre dziewczyny pisały, że mogły wyjść( Ja mogłam tez dodac cytryny) Co kraj to obyczaj 😮 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
podczytuje Was dzis bo nie mam siły na nic 🥴 , pół dnia pobolewał mnie jakby jajnik prawy , jak na okres ... ogólnie mam dziś jakiś nerwowy dzień, wszystko mnie drażni i chcę mi się wyć ehhh oby do września 🥴to chyba ta popieprzona pogoda 🥴 🤢 🤢 🤢

oj Asiek ja tez taka ostatnio laze ...boli mnie tu ,boli mnie tam ,patrze w lustro i wogole nie mam nadziei ,ze bedzie lepiej...eh..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_1982 napisał(a):
Poruszę jeszcze jedną kwestię, dowiedziałam się o tym w szkole rodzenia, może ktoś będzie zainteresowany. Mamy tę szkołę z babeczką, która jest przełożona położnych, bardzo miła kobieta. Gadaliśmy o karmieniu piersią i powiedziała, że dużo kobiet ma cos takiego jak zapadnięte sutki, mówiąc wprost- sutki nie są wypukłe i sterczące tylko jakby sie zapadają i, że przez to maluszek może nie móc ssać piersi i często laski szybko rezygnują z karmienia. Mi sie już dawno wydawało, że jedna pierś mam inna niż drugą( ale to norma, że mogą być różne) no i ją zapytałam i okazało się, że rzeczywiście moge mieć problem. Zaleciła mi ćwiczenia(choć wszystkie powinnyśmy ćwiczyć, żeby przygotować piersi) i jest tez takie urządzenie(choc kosztuje ok 60 zł)którym można sutki "wyciągać" ona dała mi wersję jakby amatorską, zrobiona ze strzykawki. mam robic tym raz dziennie,po 36 tygodniu 3 razy dziennie i powinno pomóc. Troche mnie to wszystko przeraziło na początku ale zależy mi, żeby karmić Małą więc robię co trzeba.

Mozna cwiczyc wyciagajac wklesniete sutki palcami i mozna tez niby oblewac je ciepla i zimna woda na przemian. Kolezanka tez juz mi o tym wspominala,ona miala problemy z karmienie. Dltaego niepowinno sie tez nosic za ciasnych stanikow ktore gniata piersi i tym samym ma to jakis wplyw na dalsza laktacje,gruczoly sa zcisniete i nie ma doplywu mleka czy jakos tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Gdy wynik tego testu będzie wyższy od 95 mg%, a dwie godziny po posiłku wyższy niż 140 mg%, dostaniesz skierowanie do poradni diabetologicznej lub do ośrodka położniczego zajmującego się cukrzycą w ciąży. Wyniki niższe oznaczają, że pacjentka nie ma cukrzycy ciążowej. Pamiętaj, test obciążenia 75 g glukozy jest prawidłowo przeprowadzony gdy: byłaś na czczo, poprzedniego dnia nie jadłaś dużej ilości słodyczy i ostatni posiłek przed testem zjadłaś około 12 godzin wcześniej. Tego testu już się nie powtarza – wyniki nieprawidłowe świadczą o cukrzycy ciążowej. Kolejny test niepotrzebnie wydłużyłby tylko okres do rozpoczęcia leczenia.


Az dziw ze mi nie wyszło ze 200 bo wczoraj wszamałam kilka kawałków ciasta heheh 😜 teściowa zawsze na niedziele takie pychotki robi, że ciężko sie powstrzymać, ja tez zrobiłam placek z porzeczkami a sąsiadka przyniosła po weselu jeszcze wiec było szaleństwo 😉 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Uwielbiam to .. wzielo mnie na wspomnieni znowu ...ot 😁
http://www.youtube.com/watch?v=2ZNLAubnqFY&feature=related

albo to http://www.youtube.com/watch?v=mVoHxcYMcK0

dobre,dobre 🤪
a mnie sie udzieliło to
http://www.youtube.com/watch?v=Hv1tGLBRto4 z kingsajz 🤪


No ja to sie starzeje Kochana,ale Ty ???? 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😜
http://www.youtube.com/watch?v=01WHl_ERo-E&feature=related
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_1982 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Gdy wynik tego testu będzie wyższy od 95 mg%, a dwie godziny po posiłku wyższy niż 140 mg%, dostaniesz skierowanie do poradni diabetologicznej lub do ośrodka położniczego zajmującego się cukrzycą w ciąży. Wyniki niższe oznaczają, że pacjentka nie ma cukrzycy ciążowej. Pamiętaj, test obciążenia 75 g glukozy jest prawidłowo przeprowadzony gdy: byłaś na czczo, poprzedniego dnia nie jadłaś dużej ilości słodyczy i ostatni posiłek przed testem zjadłaś około 12 godzin wcześniej. Tego testu już się nie powtarza – wyniki nieprawidłowe świadczą o cukrzycy ciążowej. Kolejny test niepotrzebnie wydłużyłby tylko okres do rozpoczęcia leczenia.


Az dziw ze mi nie wyszło ze 200 bo wczoraj wszamałam kilka kawałków ciasta heheh 😜 teściowa zawsze na niedziele takie pychotki robi, że ciężko sie powstrzymać, ja tez zrobiłam placek z porzeczkami a sąsiadka przyniosła po weselu jeszcze wiec było szaleństwo 😉 ☺️

to rzeczywiście wczoraj zaszalałaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
podczytuje Was dzis bo nie mam siły na nic 🥴 , pół dnia pobolewał mnie jakby jajnik prawy , jak na okres ... ogólnie mam dziś jakiś nerwowy dzień, wszystko mnie drażni i chcę mi się wyć ehhh oby do września 🥴to chyba ta popieprzona pogoda 🥴 🤢 🤢 🤢

oj Asiek ja tez taka ostatnio laze ...boli mnie tu ,boli mnie tam ,patrze w lustro i wogole nie mam nadziei ,ze bedzie lepiej...eh..


dziś to klęska totalna , najpierw standardowo strach czy coś sie nie dzieje a potem bezsilność .. na szczęście już nie boli , ale doła mam ... już bym chciała żeby mój Urwis był ze mną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agata_1982 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Gdy wynik tego testu będzie wyższy od 95 mg%, a dwie godziny po posiłku wyższy niż 140 mg%, dostaniesz skierowanie do poradni diabetologicznej lub do ośrodka położniczego zajmującego się cukrzycą w ciąży. Wyniki niższe oznaczają, że pacjentka nie ma cukrzycy ciążowej. Pamiętaj, test obciążenia 75 g glukozy jest prawidłowo przeprowadzony gdy: byłaś na czczo, poprzedniego dnia nie jadłaś dużej ilości słodyczy i ostatni posiłek przed testem zjadłaś około 12 godzin wcześniej. Tego testu już się nie powtarza – wyniki nieprawidłowe świadczą o cukrzycy ciążowej. Kolejny test niepotrzebnie wydłużyłby tylko okres do rozpoczęcia leczenia.


Az dziw ze mi nie wyszło ze 200 bo wczoraj wszamałam kilka kawałków ciasta heheh 😜 teściowa zawsze na niedziele takie pychotki robi, że ciężko sie powstrzymać, ja tez zrobiłam placek z porzeczkami a sąsiadka przyniosła po weselu jeszcze wiec było szaleństwo 😉 ☺️

ehhehe 🙂Ja tam tez sobie nie zalowalam dzis,jak nie Princessa ,to czekoladki kawalek,...ciekawe co to jutro wylezie za szydlo z wora 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
podczytuje Was dzis bo nie mam siły na nic 🥴 , pół dnia pobolewał mnie jakby jajnik prawy , jak na okres ... ogólnie mam dziś jakiś nerwowy dzień, wszystko mnie drażni i chcę mi się wyć ehhh oby do września 🥴to chyba ta popieprzona pogoda 🥴 🤢 🤢 🤢

oj Asiek ja tez taka ostatnio laze ...boli mnie tu ,boli mnie tam ,patrze w lustro i wogole nie mam nadziei ,ze bedzie lepiej...eh..


dziś to klęska totalna , najpierw standardowo strach czy coś sie nie dzieje a potem bezsilność .. na szczęście już nie boli , ale doła mam ... już bym chciała żeby mój Urwis był ze mną 🙂

Asia ja juz sie zastanawiam czy ja tez nie mam tego co Ty...jak ide to mnie tak cisnie na pecherz,ale niewiem czy Ty tez tak masz...jak siedze boli ,a jak sie wyloze w bezruchu jest lepiej....nie wiem ,ale mam przeczucie,ze cos sie dzieje ....tak do dolu mnie ciagnie ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
ja pierd***** na polsacie w wydarzeniach będą mówić o ojcu który zakatował 2 miesięczne niemowlę 😲 😲 😲 😲 zabić takiego gnoja to mało 😠

ja nawet kurna NIE OGLADAM ,BO SIE WKURWIAM TYLKO...
a MOJA TANCUJE HAHAHA wlaczylam Jej "szukaj mnie"-Kami uwielbia ten film i piosenki hahahahaha ,jak Piotrus "KASIA!!!!!!" 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...