Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
Maggie003 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
Maggie003 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Maggie003 napisał(a):
a powiedzcie mi dziewczynki, jak to w naszej kochanej Polszy jest, bo nie mam doswiadczenia, jak sie rodzi w szpitalu to jest kilka lasek na tej samej sali czy jak juz dochodzi do samego porodu to Cie wyworza na osobna sale ??



to chyba od szpitala zależy , ja miałam na początku wybrany szpital gdzie leży kilka kobiet i rodzi a odkąd się dowiedziałam że mój gin pracuje gdzie indziej w szpitalu to tam pojadę i tam się rodzi pojedynczo , a w USA jak jest ?? jak na "nastoletnich matkach" 🙃



Tutaj , przynajmniej z mojego doswiadczenia, to kazda ma swoj pokoj, z prywatna lazienka, radyjkime i TV, w pokoju, dodatkowy fotel lub lozko dla taty coby czuwal przy mamusce wiec jest spoko, piguly lataja kolo ciebie , sprawdzaja non stop, ( ponoc tez zalzy od szpitala i na jaka zmiane sie trafi) ja jak tylko zadzwonilam po jakas to od razy przybiegala..
daja Ci pieluchy , wazelinke, czasem grzebyczek, czapeczke i jeszcze jakies tam pierdoly mozesz sobie po porodzie pobrac, ogolnie to po 24 godzinach mozesz juz wyjsc do domciu



A to jest w ramach ubezpieczenia? czy sie płaci?
a przyjeżdżasz czasem do Polski?



Wiesz co Agatka, ja mam ubezpieczenie z pracy, nie kosztuje to malo , ale jest ubezpieczenie, wiem ze duzo dziewczyn zalatwia sobie publiczne ubezpieczenie, nie kosztuje to nic, ale nie kazdy sie kwalifikuje... bez ubezpieczenia porod kosztuje w granicach 10-15 tys dolcow .. wiec nie wesolo... ale jak masz to publiczne, to cie nic nie obchodzi i traktuja cie tak samo jakbys miala prywatne wykupione czy przez prace...
jedyne co tu jest przekichane, ze macierzynskie trwa najdluzej jak mozesz wziasc to 12 tygodni , z tego z pracy masz platne tylko 6 tygodni...
w Polsce juz bardzo bardzo dawno nie bylam wiec dlatego pytam jak jest ...



ale ci zazdroszczę. Tj. moje największe marzenie wyjechać za ocean, chociaż na wycieczkę na kilka dni........

to jedz,a raczej lec 😎 😎 😎


ha żeby to było takie proste. Nie stać mnie, poza tym wiza to poważne utrudnienie. Wydaje mi się, że to jest nieosiągalne dla kogoś takiego jak ja! Dlatego to marzenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
ja będę rodziła w tym szpitalu http://www.szpital.ujastek.pl/wirtualny-szpital/ujastek2.html
tutaj można obejrzeć wsio dokładnie , wydaje mi się że nie jest źle 🙂

ale zrobili bajer, ale jakoś nie mogę trafić na porodówkę 🙂


w prawym rogu wybierasz albo idziesz za tymi okręgami 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
ja będę rodziła w tym szpitalu http://www.szpital.ujastek.pl/wirtualny-szpital/ujastek2.html
tutaj można obejrzeć wsio dokładnie , wydaje mi się że nie jest źle 🙂

ale zrobili bajer, ale jakoś nie mogę trafić na porodówkę 🙂

U mnie sale poporodowe są 3 osobowe z łazienkami, albo za jakąs tam dopłatą 1 osobowe. Ja zdecyduję się na tą 3, w razie jakbym chociaż do kibelka musiała skoczyć to te kobitki spojrzą na małą. Dzieciaczki są przy mamie cały czas 🙂 A zdjęc ani filmu też nie mogę znaleźć, tylko opis o tym całym oddziale jest http://www.lutycka.pl/page.php/1/0/show/205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
ja będę rodziła w tym szpitalu http://www.szpital.ujastek.pl/wirtualny-szpital/ujastek2.html
tutaj można obejrzeć wsio dokładnie , wydaje mi się że nie jest źle 🙂

ale zrobili bajer, ale jakoś nie mogę trafić na porodówkę 🙂


w prawym rogu wybierasz albo idziesz za tymi okręgami 😜

ale do wyboru jest tylko patologia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
ja będę rodziła w tym szpitalu http://www.szpital.ujastek.pl/wirtualny-szpital/ujastek2.html
tutaj można obejrzeć wsio dokładnie , wydaje mi się że nie jest źle 🙂

ale zrobili bajer, ale jakoś nie mogę trafić na porodówkę 🙂


w prawym rogu wybierasz albo idziesz za tymi okręgami 😜



WYPAS !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
ja będę rodziła w tym szpitalu http://www.szpital.ujastek.pl/wirtualny-szpital/ujastek2.html
tutaj można obejrzeć wsio dokładnie , wydaje mi się że nie jest źle 🙂

Asiek jak tu "nie jest zle"to musialabys nasz szpital zobaczyc .....pomyslalabys pewnie ,ze jestes w raju w tym swoim 🙂
Kolejny powod by Krakow zaludnic 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
ja będę rodziła w tym szpitalu http://www.szpital.ujastek.pl/wirtualny-szpital/ujastek2.html
tutaj można obejrzeć wsio dokładnie , wydaje mi się że nie jest źle 🙂

ale zrobili bajer, ale jakoś nie mogę trafić na porodówkę 🙂


w prawym rogu wybierasz albo idziesz za tymi okręgami 😜

ale do wyboru jest tylko patologia?


na początku jak oworzysz stronkę to w prawym górnym rogu jest wybór sali przedporodowej i porodówek 🙂 włącz jeszcze raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia mi teściowa mówiła, że jej znajoma rodziła w tym szpitalu 3 lata temu i oczywiście warunki hotelowe, ale potem została zupełnie sama z małą. Mała nie umiała ssać, a ona temu zaradzić, ponoć dzidzia cały czas płakała, ta znajoma z nią, a w tym czasie nikt do nich nie zaglądną i się nie zainteresował czy dzieje się coś złego może. Ale to było 3 lata temu, więc może się zmieniło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahlanik napisał(a):
Asia mi teściowa mówiła, że jej znajoma rodziła w tym szpitalu 3 lata temu i oczywiście warunki hotelowe, ale potem została zupełnie sama z małą. Mała nie umiała ssać, a ona temu zaradzić, ponoć dzidzia cały czas płakała, ta znajoma z nią, a w tym czasie nikt do nich nie zaglądną i się nie zainteresował czy dzieje się coś złego może. Ale to było 3 lata temu, więc może się zmieniło...


ja ide tam tylko dlatego że mój gin tam pracuje , bo miałam na żeromskim rodzić 🙂
z tego co z nim gadałam to jest jakaś kobita do nauki przykładania do piersi więc nie wiem , nie nastawiam się 🙂 jedziemy z moim obejżeć ten szpital bo też nam polecał żebyśmy podjechali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski mi się zdaje, że nie tyle ważny jest wystrój ile to na jaką ekipę się trafi. Bo urodzić musisz obojętnie czy na łożu królewskim,czy na kozecie zwykłej, gorzej jak później nas zleją...Mam nadzieję, że żadnej z nas to nie spotka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
no faktycznie szpital jak na fotkach to jest super , co wtorek jest dzień otwarty i można go oglądnąć , wybieram się z moim 🙂 to wam zdam relacje co i jak 🙂

U mnie też można się umówić o oglądanąć...ale ja wolę jednak nie wiedzieć co mnie czeka...będą mi się śnić te wyra po nocach heheehe. IM MNIEJ WIEM, TYM LEPIEJ ŚPIĘ 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Asia mi teściowa mówiła, że jej znajoma rodziła w tym szpitalu 3 lata temu i oczywiście warunki hotelowe, ale potem została zupełnie sama z małą. Mała nie umiała ssać, a ona temu zaradzić, ponoć dzidzia cały czas płakała, ta znajoma z nią, a w tym czasie nikt do nich nie zaglądną i się nie zainteresował czy dzieje się coś złego może. Ale to było 3 lata temu, więc może się zmieniło...


ja ide tam tylko dlatego że mój gin tam pracuje , bo miałam na żeromskim rodzić 🙂
z tego co z nim gadałam to jest jakaś kobita do nauki przykładania do piersi więc nie wiem , nie nastawiam się 🙂 jedziemy z moim obejżeć ten szpital bo też nam polecał żebyśmy podjechali

trza odrazu po porodzie pytac o wszystko lekarzy polozne a nie czekac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Laski mi się zdaje, że nie tyle ważny jest wystrój ile to na jaką ekipę się trafi. Bo urodzić musisz obojętnie czy na łożu królewskim,czy na kozecie zwykłej, gorzej jak później nas zleją...Mam nadzieję, że żadnej z nas to nie spotka 🙂


dokładnie mój gin tak samo powiedział , rodzić można wszędzie byle by z normalną ekipą i będzie git , ja jak pisałam wcześniej w ogóle o tym szpitalu nie myślałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
no faktycznie szpital jak na fotkach to jest super , co wtorek jest dzień otwarty i można go oglądnąć , wybieram się z moim 🙂 to wam zdam relacje co i jak 🙂

U mnie też można się umówić o oglądanąć...ale ja wolę jednak nie wiedzieć co mnie czeka...będą mi się śnić te wyra po nocach heheehe

nO ja tam tez nie czaje ,tym bardziej ,ze u nas to tak klawo nie jest jak ,np.u Asi ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
no faktycznie szpital jak na fotkach to jest super , co wtorek jest dzień otwarty i można go oglądnąć , wybieram się z moim 🙂 to wam zdam relacje co i jak 🙂

U mnie też można się umówić o oglądanąć...ale ja wolę jednak nie wiedzieć co mnie czeka...będą mi się śnić te wyra po nocach heheehe. IM MNIEJ WIEM, TYM LEPIEJ ŚPIĘ 🤪 🤪 🤪


my się wybieramy już dobre 2 tygodnie 😜 😁 😁 😁 okaże się że pojedziemy oglądać jak mi wody odejdą 🤪 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=2ZNLAubnqFY&feature=related
Leginsik a moze to??hehe
"Idz do jej matki na niedziele.."-Twoj pewnie bedzie zachwycony hehehe 🙂

moj brat miał to na pierwszy taniec ....super..... 🙂 🙂 🙂

ja mam przy tym zawsze silne emocje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
Agamu napisał(a):
Laski mi się zdaje, że nie tyle ważny jest wystrój ile to na jaką ekipę się trafi. Bo urodzić musisz obojętnie czy na łożu królewskim,czy na kozecie zwykłej, gorzej jak później nas zleją...Mam nadzieję, że żadnej z nas to nie spotka 🙂


dokładnie mój gin tak samo powiedział , rodzić można wszędzie byle by z normalną ekipą i będzie git , ja jak pisałam wcześniej w ogóle o tym szpitalu nie myślałam

Pewnie jak Twój murzyniaczek tam pracuje, też bym jechała...a trochę luksusu nikomu nie zaszkodzi 🙂 Trzeba sobie dogadzać jak można, a co 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
Laski mi się zdaje, że nie tyle ważny jest wystrój ile to na jaką ekipę się trafi. Bo urodzić musisz obojętnie czy na łożu królewskim,czy na kozecie zwykłej, gorzej jak później nas zleją...Mam nadzieję, że żadnej z nas to nie spotka 🙂

brawo ,brawisimo !!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...