Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
łatwo powiedziec z tym nie chudnięciem, ja schudłam 2 kg. jak się objem to znowu cukier za duży... wczoraj zrobiłam sobie wyjątek i święto i podjadłam chipsów 🙂 a co... 😜


ja dzis podjadłam chipsy bo miala juz doła totalnego i humor sie poprawil 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia napisał(a):
ANIA100 napisał(a):
Witamy mamusie i brzusie,co najważniejsze całe zdrowe i w dwupaku 🙂 🙂 🙂,

Jak wam wczoraj pisałam miałam lekkie plamienia na szczęście przeszły ale stres pozostał, czekałam do dziś bo szliśmy na usg 3d prywatnie na pamiątkę i stwierdziłam, że wszystko sprawdzą. Poszliśmy, zadowoleni, uśmiechnięci, że znów nagramy naszą ukochaną Emilkę. Badanie trwało krótko, wyszłam zaryczana, ze skierowaniem do szpitala na patologię z rozpoznaniem małowodzia a bardziej brakiem wód. Mieliśmy się nastawić na wywoływanie porodu........ !!!!!!!!!!!!!!!!
Zadzwoniłam do mojej gin, zmieniła mi szpital gdzie mam jechać i poinformowała izbę przyjęć, że jedziemy. Lekarze już znali sytuację i bardzo szybko zajęli się nami.
Ja już widziałam moją niunię w inkubatorze i że inaczej się ta historia nie zakończy 😞 😞 😞

Wynik badania wyszedł jednak idealny !!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 Ilość płynu owodniowego prawidłowa !!!!!!!!, zbadano wszystkie parametry Emilki są również idealne !!!!!!!!!!! Wszystkie przepływy ok, nie ma do czego się przyczepić. Przebadano mnie ginekologicznie wszystko pozamykane, prawidłowo funkcjonuje. 🙂 🙂 🙂. Plamienie było spowodowane badaniem, tak czasami bywa. Dziewczyny pijcie bardzo dużo wody aby nie dopuścić do małej ilości płynu. Co mogę jeszcze polecić, to przygotowanie rzeczy do szpitala, ja torby nie miałam spakowanej ale prawie wszystko spakowane do jednej szuflady, nam to dziś bardzo pomogło, bo się strasznie miotaliśmy. I jedno wiem, że jak tylko dojdę do siebie to pakuję torbę niech leży.....
Malutka waży 1740g. 🙂
Dziewczyny to co przeżyłam nie życzę nikomu, mój M jak wróciliśmy do domu musiał łyknąć kroplówkę 😁, bo by mi zszedł z tego świata, a ja dalej dochodzę do siebie.
Za tydzień idziemy na kontrolę, w szpitalu był świetny lekarz i chciał nam zrobić pamiątkowe 3d, ale mała chciała pokazać tylko tyłek........... 😁







Bidulka 😘 Fest Cie nastraszyli 😮 niektórzy lekarze to chyba kupują sobie szkołe i udają,że sie znają 😮 co za idiota!!! Ale dobrze,że wszystko jest ok!! Jak już pisałam WSZYSTKIE EMILKI TO FAJNE KOBITY 😁 😁 Oszczędzaj sie Kochana i ciesz,że z Emilką wszystko ok a o tamtym zapomnij (chociaż wiem,że to nie tak łatwo) 😘 😘 😘



Biedna Aneczka dobrze ze wszystko skonczyło sie pomyslnie
ja tez mialam w tamtym tygodniu podobna sytuacje ale nawet nie chce o tym pisac bo przezylam szok przez dwa dni
co do cukrow jesli chodzi o mnie to moje jedzenie nie mozna nazwac objadaniem jem malo czesto cukry rozne zobaczymy na wizycie 1 sierpnia w poradni
milego wieczorku kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
insuline mi dzis podniosla do 8 jednostek na noc, w srode mam wizyte w poradni to mam dostac inna insuline ktora bede brac przed sniadaniem, bo mam problem na czczo i po sniadaniu
a wczesniej mialam tylko po sniadaniu.

pani doktor powiedziala ze bedzie coraz gorzej wraz z rozwojem ciazy, za miesiac mam isc na oddzial i mysle ze do konca sierpnia urodze, nie moge sie doczekac, walizke mam spakowana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iza131313 napisał(a):
hej ja schudlam 5 kg na samym poczatku diety, a teraz stoje w miejscu od miesiaca nie przytylam no moze 0,5 kg ale ciesze sie bo mam teraz 16 na plusie a tak balam sie ze dojde nawet do 25 kg na koniec ciazy

super! chociaż niby nie powinno się chudnąć w ciąży. Ja dobijałam do 7 kg a schudłam 2 kg, więc do przodu mam 5-6 kg bo się waha 🙂 zależy czy najedzona czy głodna hihi mam nadzieję że teraz już będę przybierać na wadze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ufff... Pokój przemeblowany, miejsce na łóżeczko przygotowane 🙂 Jeszcze tylko skończyć sprzątać, ale to już jutro i można zaczynać prać prasować 😁 Idę do wanny i spać, bo padam na pyszczek 😞 Jutro zajrzę z kawką.
Trzymajcie się!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
melduję się wieczorkiem 🙂 nadrobiłam Was 🙂
Ania ale strachu się najedliście,nie zazdroszczę...najważniejsze że z Malutką oki 🙂
A lekarz hmmmm następny do odstrzału, konował jeden!!!!!!!!! 😠 😠
Ja torbę pakuję w tym tygodniu, niech stoi,lepiej być gotowym!
A co do Kachy to mnie tak bolała w nocy, że myślałam że rodzę i pobolewa mnie cały czas ( od jakichś 2,3 tygodni)...podobno to normalne,ale nieprzyjemne...w domu podtrzymuję ja ręką czasem ( i na chwilę pomaga),ale poza domem robie malutkie kroczki, bo wtedy mniej boli. Żenada 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
melduję się wieczorkiem 🙂 nadrobiłam Was 🙂
Ania ale strachu się najedliście,nie zazdroszczę...najważniejsze że z Malutką oki 🙂
A lekarz hmmmm następny do odstrzału, konował jeden!!!!!!!!! 😠 😠
Ja torbę pakuję w tym tygodniu, niech stoi,lepiej być gotowym!
A co do Kachy to mnie tak bolała w nocy, że myślałam że rodzę i pobolewa mnie cały czas...podobno to normalne,ale nieprzyjemne...w domu podtrzymuję ja ręką czasem ( i na chwilę pomaga),ale poza domem robie malutkie kroczki, bo wtedy mniej boli. Żenada 🤢

normalnie jak gejsze, a one są bardzo szanowane hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
dziewczyny podczytalam Was tak na szybko- Was boli tam wewnatrz kachy-jakby szyjka? czy ta kosc łonowa? bo mnie tez normalnie boli,ale tam wewnatrz- chodze niedoosc ze jak pingwin to jeszcze kroki stawiam po 10 cm i tez podyrzymyhe kache reka.wizyta z usg dopiero 3 sierpnia.wiem ze moja szyjka caly czas miala 3,5 cm (standardowo) ciekawe czy przypadkiem sie nie skrocila?
buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Agamu napisał(a):
melduję się wieczorkiem 🙂 nadrobiłam Was 🙂
Ania ale strachu się najedliście,nie zazdroszczę...najważniejsze że z Malutką oki 🙂
A lekarz hmmmm następny do odstrzału, konował jeden!!!!!!!!! 😠 😠
Ja torbę pakuję w tym tygodniu, niech stoi,lepiej być gotowym!
A co do Kachy to mnie tak bolała w nocy, że myślałam że rodzę i pobolewa mnie cały czas...podobno to normalne,ale nieprzyjemne...w domu podtrzymuję ja ręką czasem ( i na chwilę pomaga),ale poza domem robie malutkie kroczki, bo wtedy mniej boli. Żenada 🤢

normalnie jak gejsze, a one są bardzo szanowane hihi

Kurcze ale w sumie od razu mi lepiej, że Was też boli, bo ja myślałam że tylko mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
witam 🙂
dziewczyny podczytalam Was tak na szybko- Was boli tam wewnatrz kachy-jakby szyjka? czy ta kosc łonowa? bo mnie tez normalnie boli,ale tam wewnatrz- chodze niedoosc ze jak pingwin to jeszcze kroki stawiam po 10 cm i tez podyrzymyhe kache reka.wizyta z usg dopiero 3 sierpnia.
buziaki

Ja też mam wizytę 3 sierpnia 🙂 A boli mnie sama nie wiem czy w srodku czy kość 🤢 a ból jest taki, jakby mnie ktoś tam obił porządnie,u mnie najgorzej przy siadaniu, albo jak leżę i chcę się przekręcić z boku na bok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was szanowne kobietki 🙂 🙂!! Jestem po paru dniach nieobecności 🙂 Co do katarzyny to mnie wogóle nie boli 😮 jedyne bóle jakie odczuwam to skurcze i lekkie kłucia w dole brzucha,ale da się przeżyć.. Coraz bardziej zaczynam bać się porodu.. niewiem czemu, z dnia na dzień coraz częściej o nim myśle kurde ;/ a co do jedzenia to jem jem i jem, i non stop głód czuje 😲hehe w poniedziałek czekają mnie zakupyu bo kurcze jeszcze nic niemam dla siebie ;/ no i dla małego kupie co nieco pieluchy, kosmetyki itp... Żegnam się odrazu bo za chwile znajomi mają wpaść 🙂 buziaki :*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
mph napisał(a):
witam 🙂
dziewczyny podczytalam Was tak na szybko- Was boli tam wewnatrz kachy-jakby szyjka? czy ta kosc łonowa? bo mnie tez normalnie boli,ale tam wewnatrz- chodze niedoosc ze jak pingwin to jeszcze kroki stawiam po 10 cm i tez podyrzymyhe kache reka.wizyta z usg dopiero 3 sierpnia.
buziaki

Ja też mam wizytę 3 sierpnia 🙂 A boli mnie sama nie wiem czy w srodku czy kość 🤢 a ból jest taki, jakby mnie ktoś tam obił porządnie,u mnie najgorzej przy siadaniu, albo jak leżę i chcę się przekręcić z boku na bok.

nasze maluchy ostatnio podobnie wazyly 🙂 ciekawe jak teraz tez bedzie hehe.,mnie boli kacha jak za duzo chodze-ale to raczej szyjka...:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martusiaaa222 napisał(a):
Witam was szanowne kobietki 🙂 🙂!! Jestem po paru dniach nieobecności 🙂 Co do katarzyny to mnie wogóle nie boli 😮 jedyne bóle jakie odczuwam to skurcze i lekkie kłucia w dole brzucha,ale da się przeżyć.. Coraz bardziej zaczynam bać się porodu.. niewiem czemu, z dnia na dzień coraz częściej o nim myśle kurde ;/ a co do jedzenia to jem jem i jem, i non stop głód czuje 😲hehe w poniedziałek czekają mnie zakupyu bo kurcze jeszcze nic niemam dla siebie ;/ no i dla małego kupie co nieco pieluchy, kosmetyki itp... Żegnam się odrazu bo za chwile znajomi mają wpaść 🙂 buziaki :*:*:*

Ja za to porodu boję się ostatnio coraz mniej...aż sama w szoku jestem z tej okazji 🙂 🙂 a jem też cały czas właściwie 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
Agamu napisał(a):
mph napisał(a):
witam 🙂
dziewczyny podczytalam Was tak na szybko- Was boli tam wewnatrz kachy-jakby szyjka? czy ta kosc łonowa? bo mnie tez normalnie boli,ale tam wewnatrz- chodze niedoosc ze jak pingwin to jeszcze kroki stawiam po 10 cm i tez podyrzymyhe kache reka.wizyta z usg dopiero 3 sierpnia.
buziaki

Ja też mam wizytę 3 sierpnia 🙂 A boli mnie sama nie wiem czy w srodku czy kość 🤢 a ból jest taki, jakby mnie ktoś tam obił porządnie,u mnie najgorzej przy siadaniu, albo jak leżę i chcę się przekręcić z boku na bok.

nasze maluchy ostatnio podobnie wazyly 🙂 ciekawe jak teraz tez bedzie hehe.,mnie boli kacha jak za duzo chodze-ale to raczej szyjka...:/

Mi się zdaje, że te bóle to norma...większość tu je odczuwa w sumie. Ciekawa jestem ile Mała przybrała i czy się obróciła,czy jednak planuje wyjść przez brzuch 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
mph napisał(a):
Agamu napisał(a):
mph napisał(a):
witam 🙂
dziewczyny podczytalam Was tak na szybko- Was boli tam wewnatrz kachy-jakby szyjka? czy ta kosc łonowa? bo mnie tez normalnie boli,ale tam wewnatrz- chodze niedoosc ze jak pingwin to jeszcze kroki stawiam po 10 cm i tez podyrzymyhe kache reka.wizyta z usg dopiero 3 sierpnia.
buziaki

Ja też mam wizytę 3 sierpnia 🙂 A boli mnie sama nie wiem czy w srodku czy kość 🤢 a ból jest taki, jakby mnie ktoś tam obił porządnie,u mnie najgorzej przy siadaniu, albo jak leżę i chcę się przekręcić z boku na bok.

nasze maluchy ostatnio podobnie wazyly 🙂 ciekawe jak teraz tez bedzie hehe.,mnie boli kacha jak za duzo chodze-ale to raczej szyjka...:/

Mi się zdaje, że te bóle to norma...większość tu je odczuwa w sumie. Ciekawa jestem ile Mała przybrała i czy się obróciła,czy jednak planuje wyjść przez brzuch 🙂

no ciekawe jak to bedzie 🙂 w sumie bedziemy na wizycie na poczatku 35 tc 🙂 ciekawe jaka bedzie waga. mi tez dlugo nie obracala sie, ale jakos to wyczywalam, bo bardzo slabo czulam ruchy i jakby na szyjce tylko a teraz obrocila sie bo ewidentnie nogi i rece prostuje mi po bokach,,, no i odrazu mocniejsze mam te ruchy.teraz aby tylko z szyja bylo ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
mój Szymuś na ostatnim usg był główką do dołu, ale to mogło się jeszcze zmienić a wypychane przez niego części ciała jakoś nie potrafię odróżnić - czy to nóżka czy rączka, pupa czy główka... ważne że sobie hasa 🙂

ja glowke mam na dole- zas czy to raczki czy nozki tez nie wiem- wiem , ze jedne konczyny sa po jednym boku, drugie po drugim bo ewidencie je prostuje niezaleznie na ktorym boku leze.

zmykusiam brzuszki polezec- papatki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
mariola-s napisał(a):
mój Szymuś na ostatnim usg był główką do dołu, ale to mogło się jeszcze zmienić a wypychane przez niego części ciała jakoś nie potrafię odróżnić - czy to nóżka czy rączka, pupa czy główka... ważne że sobie hasa 🙂

ja glowke mam na dole- zas czy to raczki czy nozki tez nie wiem- wiem , ze jedne konczyny sa po jednym boku, drugie po drugim bo ewidencie je prostuje niezaleznie na ktorym boku leze.

zmykusiam brzuszki polezec- papatki:*

rzeczywiście nieraz to takie nierzeczywiste, jak wyciąga się i wypycha brzuch po obu stronach, ale coraz mniej przyjemne to uczucie, takie naciąganie skóry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Aniu oj współczuję Ci co przeszłaś ;/
nie wiem jak lekarze mogli dać tak mylną diagnozę! czy to wina sprzętu czy ich niekompetencji?
Dobrze ze wszystko okaząło się nieprawdą i Emilka jet zdrowa!
Pisałas, ze zmienili Ci szpital, do którego Cię skierowali? Będziesz tam juz rodziła?

z torbą masz rację, człowiek w stresie miota się i nie wie co pakowac, lepiej mieć torbę uszykowaną i niech sobie leży w razie czego..

no i oszczędzaj się, żadne tam sprzątanie po remoncie, tym bardziej mycie okien.. leżec do góry dupskiem ! 🙂


Kasiu, sprzęt był ok bo to jeden z najlepszych w Szczecinie po szpitalnych, nie komentuję tego rozpoznania bo nic mi to już nie da. Skierowanie miałam do szpitala w Policach ze względu na patologię noworodka, moja gin jednak mi zmieniła na Zdroje i chyba temu szpitalowi pozostanę wierna 🙂, a dzisiejszym podejściem wszystkich lekarzy i całego personelu byłam mile zaskoczone, 🙂. Idę patulkać, bo mam na dziś dość, kolorowych snów brzuchatki. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM
WSZYSTKIEGO NAJ NAJLEPSZEGO LEGINSIK NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA .....
LASKI MAM NADZIEJE ZE JUTRO NA SPOKOJNIE WAS PODCZYTAM BO NIE WIEM CO SIE W OGOLE DZIEJE ....MAM NADZIEJE ZE MNIE STAD NIE POGONICIE HI HI .....NA PEWNO W NASTEPNYM TYGODNIU NIGDZIE SIE NIE WYBIERAM , WIEC BEDE Z WAMI DŁUZEJ ......TERAZ DO WTORKU JESTESMY U RODZICÓW MĘZA....WE WTOREK IDE DO SZPITALA NA KTG I USG ....CIEKAWE ILE DZIDZIA NASZA WAZY ....POZDRAWIAMY I ŻYCZYMY MIŁEJ NOCKI MAMUŚKA I BRZUSZKĄ ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...